Προς το περιεχόμενο

Popup παράξενου φακέλου σε XP.Δε διαγράφεται


konnak

Προτεινόμενες αναρτήσεις

Άγνωστη η αιτία του κακού, αλλά σημασία έχει ότι από το πουθενά έχει δημιουργηθεί ένας φάκελος με όνομα "84613p353....."(το όνομα είναι γύρω στους 50 χαρακτήρες)στο δεύτερο δίσκο μου-που δεν κρατάει λειτουργικό πάνω), με δύο υποφακέλους "sp1" και "sp2". Tόσο ο γονικός φάκελος όσο και οι δύο υποφάκελοί του έχουν attribute "Μόνο για ανάγνωση", ενώ όταν προσπαθώ να ανοίξω τους άλλους δύο, μου λέει ότι δεν επιτρέπεται η πρόσβαση. Προσπάθησα να τους διαγράψω αλλά δε μ' αφήνει με τίποτα(προσπαθώ να αλλάξω τα attributes αλλά πάλι γιοκ).Επειδή είναι NTFS θα πρέπει να βρω startup disk για XP,για να πάω από DOS.

Ξέρει κανείς κανένα τρόπο να διαγράψεις "με το ζόρι" κάποιον τέτοιο φάκελο;;;

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

ston disko pou exoun ta xp apothikevontai ektos ean katevazeis ta update ena ena "manual" k tou exeis dwsi na ta apothikevei ston 2disko opou den exeis to leitourgiko gia na exeis ena buckup ta update sou.! Mipws exei ginei kati tetoio konak;

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

@Dvs: Όντως πήγα να κάνω ένα Windows Update αλλά το διέκοψα. Άλλα και πάλι το σκέφτηκα, τι δουλειά έχει να πάει στον D:\ ? Έχω δύο δίσκους(C,D), ο πρώτος κρατάει λειτουργικό,κτλ.Ο δεύτερος απλά τα captures από την κάμερά μου.

 

@fireblade9: Κάτι τέτοιο θα παίζει

 

Απενεργοποίησα την επαναφορά συστήματος και μπήκα με safe mode και τον μετακίνησα σε...μια δισκέτα (κουτοπόνηρος έλληνας...). Όλα ΟΚ. thanx για τις συμβουλές παιδιά

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Αρχειοθετημένο

Αυτό το θέμα έχει αρχειοθετηθεί και είναι κλειστό για περαιτέρω απαντήσεις.

  • Δημιουργία νέου...