Προς το περιεχόμενο

Τζιχαντιστές καταλαμβάνουν πόλεις του Ιράκ. Τόσο εύκολα;


Επισκέπτης

Προτεινόμενες αναρτήσεις

Όσο μικρή απειλή και να είναι η Συριακή Αεροπόρεία, κάποιος πρέπει να επιβάλει την αεροπορική υπεροχή και να προστατεύει τα υπόλοιπα αεροσκάφη που πετάνε χαμηλότερα και πλήττουν στόχους εδάφους.

 

Αντίστοιχα και στη Βοσνία πετούσαν F-15C από πάνω, δε πάει να πει ότι ξαφνικά έγιναν "βομβαρδιστικά".

 

 

btw τα F-22, αν και δεν είναι η "σπεσιαλιτέ" τους, μια χαρά μπορούν να συμμετέχουν και σε αποστολές εναντίον στόχων εδάφους.

 

 

 

 

Ακόμα και αν έχει γίνει αυτό, ποιό είναι το ζήτημα ?

 

Σαφώς και ελληνικά πολεμικά μπορούν να αναγνωρίζουν αεροπλάνα σε "international space" (αλήθεια ... τι είναι αυτό ? τέτοιος όρος απλά δεν υπάρχει) εφόσον πετούν σε Ελληνικό FIR χώρίς σχέδιο πτήσης.

Έχει ν κάνει ε αυτό που έγραψα παλιότερα, για την Τουρκία, 25ο μεσημβρινος= σύνορα στο Αιγαίο. Απλά κάποιοι ξερολες δε λένε να ξεκαβαλησουν το ροζ σύννεφο.
Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Έχει ν κάνει ε αυτό που έγραψα παλιότερα, για την Τουρκία, 25ο μεσημβρινος= σύνορα στο Αιγαίο. Απλά κάποιοι ξερολες δε λένε να ξεκαβαλησουν το ροζ σύννεφο.

 

Επειδή δεν είμαι τακτικός αναγνώστης σου μου εξηγείς λίγο παραπάνω?

 

Ποιό είναι το πρόβλημα αν ελληνικά αεροπλάνα σε "international space" (ότι και αν είναι αυτό), lockάρουν άγνωστα αεροπλάνα χωρίς σχέδιο πτήσης σε Ελληνικό FIR ?

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Επειδή δεν είμαι τακτικός αναγνώστης σου μου εξηγείς λίγο παραπάνω?

 

Ποιό είναι το πρόβλημα αν ελληνικά αεροπλάνα σε "international space" (ότι και αν είναι αυτό), lockάρουν άγνωστα αεροπλάνα χωρίς σχέδιο πτήσης σε Ελληνικό FIR ?

Δεν υπάρχει το FIR για τους Τούρκους,υπάρχουν τα 6νμ σε ξηρά και αέρα.

αυτό ίσχυε μέχρι πρν καποια χρόνια.Τωρα πλέον γκριζάρουν οτιδήποτε εως τον 25ο μεσημβρινό,το μισό αιγαίο δλδ.

επίσης προσπαθούν να προσβάλλουν οποιαδήποτε συνθήκη εχει να κανει με αιγαίο και θρακη και να χαρακτηρίσουν τα νησια ως υπό κατοχή απο την Ελλάδα,γιαυτό και κάνουν συνεχείς εικονικές προσβολές και υπερπτησεις και κρουαζιέρες,ακομα και 250 μετρα απο την ακτή του Σουνίου.

Αυτά όλα,για κάποιους πολύ έξυπνους εδώ μέσα,συνιστούν αποκλιμάκωση της κατάστασης.

Μετα την παροδική ησυχία,που ακολούθησε τους σεισμούς του 90,που κατέστρεψαν τις ναυτικές υποδομές,αεροπορικές βάσεις κλπ της τουρκιας,υπάρχει κάθετη κλιμάκωση,τοσο ποιοτικά οσο και ποσοτικά με το 2006 να κοντεύουμε να έρθουμε σε πόλεμο,μετά από την κατάρριψη του Ηλιάκη(παρόμοιο σκηνικό περιγράφεται στην επιχείρηση βαριοπούλα αλλα με τουρκικό να παίζει το ρόλο του θύματος)

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Αν συνεχίσουν με λίγα ακόμα τέτοια λάθη, σε λίγο οι "ιεροί" πολεμιστές θα κάνουν παρέλαση στην Βαγδάτη.

Μπορεί και χωρίς, να γίνει αυτό βέβαια.

Να δω πως θα εκκενώσουν την πρεσβεία τους οι άλλοι.

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Αν συνεχίσουν με λίγα ακόμα τέτοια λάθη, σε λίγο οι "ιεροί" πολεμιστές θα κάνουν παρέλαση στην Βαγδάτη.

Μπορεί και χωρίς, να γίνει αυτό βέβαια.

Να δω πως θα εκκενώσουν την πρεσβεία τους οι άλλοι.

Πάντως εγω κάπου βαθιά μεσα μου,θέλω να την πάρουν και να πάρουν και Μοσούλη,ετσι για να δω τι θα γίνει :devil:

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Πάντως εγω κάπου βαθιά μεσα μου,θέλω να την πάρουν και να πάρουν και Μοσούλη,ετσι για να δω τι θα γίνει :devil:

Μπροστά στην εκκένωση της Βαγδάτης (γιατί αν δεν αλλάξουν μυαλά, για εκεί πάει το πράγμα), θα ωχριά αυτή της Σαϊγκόν.

Και τότε τουλάχιστον υπήρχε και η ΕΣΣΔ απο πίσω, ενώ τώρα...

Ντατσούνια ρε ρεζίληδες;

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Μπροστά στην εκκένωση της Βαγδάτης (γιατί αν δεν αλλάξουν μυαλά, για εκεί πάει το πράγμα), θα ωχριά αυτή της Σαϊγκόν.

Και τότε τουλάχιστον υπήρχε και η ΕΣΣΔ απο πίσω, ενώ τώρα...

Ντατσούνια ρε ρεζίληδες;

σε ενδεχόμενη κατάληψη της βαγδατης(φαντάζει απίθανο) ποιές θα ήταν άραγε, οι πολύ ενδιαφέρουσες(με την κινέζικη έννοια του όρου) καταστάσεις που θα δημιουργούταν;
Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

3 επιλογές υπάρχουν:

1η) Πολεμάς

2η) Πρόσφυγας

3η) Αποδοχή και ενστερνισμός του Σουνιτικού εξτρεμισμού ως κυρίαρχη πραγματικότητα (βλέπε Ράκα)

 

Όσο για τις "ενδιαφέρουσες" καταστάσεις

Saigon-hubert-van-es.jpg

  • Like 1
Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Δεν σας άρεσε ο Μπρέζνιεφ σύντροφοι.Να τα τώρα.

Τότε Ανατολικοί και Δυτικοί και δεν κουνιόταν φύλλο.Ούτε Αλλάχ , ούτε Τζιχαντ , ούτε αποκεφαλισμοί . Όλα μαζεμένα και νοικοκυρεμένα .

 

Ευτυχώς βέβαια που εμείς παρά τρίχα είμαστε με τους από δω.

 

LOLOLOL

  • Like 1
Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

3 επιλογές υπάρχουν:

1η) Πολεμάς

2η) Πρόσφυγας

3η) Αποδοχή και ενστερνισμός του Σουνιτικού εξτρεμισμού ως κυρίαρχη πραγματικότητα (βλέπε Ράκα)

 

Όσο για τις "ενδιαφέρουσες" καταστάσεις

Saigon-hubert-van-es.jpg

Ποιοι πολεμούν κ γιατί και τι επιπτώσεις θα έχει αυτός ο πόλεμος;

Υπόψιν, το θέμα δεν είναι οι Αμερικάνοι, αυτοί έχουν φύγει εδώ και καιρό.

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Επισκέπτης
Αυτό το θέμα είναι πλέον κλειστό για περαιτέρω απαντήσεις.
  • Δημιουργία νέου...