Προς το περιεχόμενο

Η Google ανακοίνωσε τη πλατφόρμα Google Fit


voltmod

Προτεινόμενες αναρτήσεις

Εγώ αυτό που δε μπορώ να καταλάβω με όλες αυτές τις συσκευές είναι, γιατί ένας που απλά αθλείται να χρειάζεται όλες αυτές τις μαλακίες λες κ πάει για πρωταθλητισμό, και είμαι σχεδόν σίγουρος ότι οι περισσότεροι που θα τα πάρουν θα τα έχουν πεταμένα στο συρτάρι μετά, γιατί στιν πραγματικότητα είναι couch potatoes με μανία για gadgets. Ένα σωρό τεχνητές ανάγκες γαμώ τη δεκαετία του 2010-2020...

Να σου απαντήσω με συγκεκριμένο παράδειγμα, αν και η απάντηση δόθηκε πιο πάνω: Ως έξτρα κίνητρο.

Πολλοί, μεταξύ των οποίων και εγώ, έχουμε μανία με τους αριθμούς και τα στατιστικά. Μια γραφική παράσταση που ανεβαίνει ή κατεβαίνει είναι έξτρα κίνητρο. Προσωπικά, αν δεν είχα όλα τα μπλιμπλίκια δεν θα ξεκινούσα από το μηδέν να κάνω δίαιτα και να αρχίσω να τρέχω. Τα πόσα βήματα κάνω κάθε μέρα, το πώς αυξάνεται η απόσταση που κάνω, το πόσες θερμίδες τρώω, είναι αυτό που με βοηθάει να συνεχίσω. Τη βελτίωση και το πώς το κάθε τι επηρεάζει και επηρεάζεται από τα υπόλοιπα είναι κάτι που με βοηθάει να συνεχίσω την προσπάθεια.

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Να σου απαντήσω με συγκεκριμένο παράδειγμα, αν και η απάντηση δόθηκε πιο πάνω: Ως έξτρα κίνητρο.

Πολλοί, μεταξύ των οποίων και εγώ, έχουμε μανία με τους αριθμούς και τα στατιστικά. Μια γραφική παράσταση που ανεβαίνει ή κατεβαίνει είναι έξτρα κίνητρο. Προσωπικά, αν δεν είχα όλα τα μπλιμπλίκια δεν θα ξεκινούσα από το μηδέν να κάνω δίαιτα και να αρχίσω να τρέχω. Τα πόσα βήματα κάνω κάθε μέρα, το πώς αυξάνεται η απόσταση που κάνω, το πόσες θερμίδες τρώω, είναι αυτό που με βοηθάει να συνεχίσω. Τη βελτίωση και το πώς το κάθε τι επηρεάζει και επηρεάζεται από τα υπόλοιπα είναι κάτι που με βοηθάει να συνεχίσω την προσπάθεια.

Για ποιο λόγο θα πρέπει να αντλεί και να στέλνει τα προσωπικά σου δεδομένα στη google για να κάνει αυτό που λες; Αυτό δεν καταλαβαίνω.

Αυτό που λες δε χρειάζεται την αντληση των προσωπικών σου δεδομένων από google.

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Για ποιο λόγο θα πρέπει να αντλεί και να στέλνει τα προσωπικά σου δεδομένα στη google για να κάνει αυτό που λες; Αυτό δεν καταλαβαίνω.

Αυτό που λες δε χρειάζεται την αντληση των προσωπικών σου δεδομένων από google.

Η εξήγησή μου ήταν στο αν χρησιμεύουν οι activity trackers, τα προγράμματα κτλ... Σε αυτό που ρωτάς η γνώμη μου είναι πως όχι, δεν χρειάζονται τα δεδομένα να ανεβαίνουν στη Google. Ανεβαίνουν όμως στα sites των προγραμμάτων, έτσι και αλλιώς. Δεν γίνεται διαφορετικά, μιας και τα προγράμματα αυτού του είδους συνεργάζονται μεταξύ τους.

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Δημιουργήστε ένα λογαριασμό ή συνδεθείτε για να σχολιάσετε

Πρέπει να είστε μέλος για να αφήσετε σχόλιο

Δημιουργία λογαριασμού

Εγγραφείτε με νέο λογαριασμό στην κοινότητα μας. Είναι πανεύκολο!

Δημιουργία νέου λογαριασμού

Σύνδεση

Έχετε ήδη λογαριασμό; Συνδεθείτε εδώ.

Συνδεθείτε τώρα
  • Δημιουργία νέου...