Προς το περιεχόμενο

Στην Αγγλία, το 26% των χρηστών Samsung Galaxy S5 άλλαξε από iPhone


mary

Προτεινόμενες αναρτήσεις

Παντως σιγουρα δεν ηταν ευχαριστημενοι απο το iPhone, αλλιως δεν θα το αλλαζαν :P

Κανεις μεγα λαθος.

Οσο προβατα τα χαρακτηριζαν οι διαφοροι haters οσο ψωνιζαν apple, αλλο τοσο προβατα παρεμειναν, ακολουθωντας την λογικη "παιρνω το πιο εντυπωσιακο και το πιο καινουργιο".

 

Μια αλλη λογικη, πιο νορμαλ, λεει οτι επειδη η apple με τα τελευταια της μοντελα δεν ειχε να δειξει καποια ουσιαστικη αναβαθμιση σε σχεση με iphone 4 ετων, προτιμησαν η νεα τους αγορα να ειναι κατι διαφορετικο.

 

Αυτο δε σημαινει οτι η νεα αγορα τους αφησε πιο ικανοποιημενους απο το προηγουμενο τους κινητο, ουτε σημαινει οτι το s5 ειναι καλυτερο.

 

Το τονιζω, διοτι υπηρξαν διαφοροι στο thread που το θεωρησαν αυτονοητο και αναρωτιεμαι τι εχουν μεσα στο κεφαλι τους, εκτος απο απειρο fanboy mood.

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

  • Απαντ. 91
  • Δημ.
  • Τελ. απάντηση

Συχνή συμμετοχή στο θέμα

Συχνή συμμετοχή στο θέμα

Κανεις μεγα λαθος.

Οσο προβατα τα χαρακτηριζαν οι διαφοροι haters οσο ψωνιζαν apple, αλλο τοσο προβατα παρεμειναν, ακολουθωντας την λογικη "παιρνω το πιο εντυπωσιακο και το πιο καινουργιο".

 

Μια αλλη λογικη, πιο νορμαλ, λεει οτι επειδη η apple με τα τελευταια της μοντελα δεν ειχε να δειξει καποια ουσιαστικη αναβαθμιση σε σχεση με iphone 4 ετων, προτιμησαν η νεα τους αγορα να ειναι κατι διαφορετικο.

 

Αυτο δε σημαινει οτι η νεα αγορα τους αφησε πιο ικανοποιημενους απο το προηγουμενο τους κινητο, ουτε σημαινει οτι το s5 ειναι καλυτερο.

 

Το τονιζω, διοτι υπηρξαν διαφοροι στο thread που το θεωρησαν αυτονοητο και αναρωτιεμαι τι εχουν μεσα στο κεφαλι τους, εκτος απο απειρο fanboy mood.

 

Παντως σιγουρα δεν ηταν ευχαριστημενοι απο το iPhone, αλλιως δεν θα το αλλαζαν :P

Που κολλαει αυτο με αυτα που εγραψες? :o

 

Παντως σιγουρα δεν θεωρω το M8 ανωτερω επειδη εχει αλουμινιο

το θεωρώ πίο value for money...

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Κανεις μεγα λαθος.

Οσο προβατα τα χαρακτηριζαν οι διαφοροι haters οσο ψωνιζαν apple, αλλο τοσο προβατα παρεμειναν, ακολουθωντας την λογικη "παιρνω το πιο εντυπωσιακο και το πιο καινουργιο".

 

Μια αλλη λογικη, πιο νορμαλ, λεει οτι επειδη η apple με τα τελευταια της μοντελα δεν ειχε να δειξει καποια ουσιαστικη αναβαθμιση σε σχεση με iphone 4 ετων, προτιμησαν η νεα τους αγορα να ειναι κατι διαφορετικο.

 

Αυτο δε σημαινει οτι η νεα αγορα τους αφησε πιο ικανοποιημενους απο το προηγουμενο τους κινητο, ουτε σημαινει οτι το s5 ειναι καλυτερο.

 

Το τονιζω, διοτι υπηρξαν διαφοροι στο thread που το θεωρησαν αυτονοητο και αναρωτιεμαι τι εχουν μεσα στο κεφαλι τους, εκτος απο απειρο fanboy mood.

Δηλαδη για να καταλαβω. Πιθανολογεις (και πολυ σωστα βεβαια) οτι δεν ειναι σιγουρο οτι ειναι ευχαριστημενοι απο το νεο τους κινητο (συμφωνουμε), αλλα το γεγονος οτι κατεληξαν στην αγορα νεου κινητου δεν σημαινει τιποτα για την ικανοποιηση που ειχαν απο το παλιο τους κινητο.. Και 2 σειρες πιο κατω, αποκαλεις αλλους fanboys! Νταξει, τα λογια περιττευουν. 

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

αλλα το γεγονος οτι κατεληξαν στην αγορα νεου κινητου δεν σημαινει τιποτα για την ικανοποιηση που ειχαν απο το παλιο τους κινητο.. Και 2 σειρες πιο κατω, αποκαλεις αλλους fanboys! Νταξει, τα λογια περιττευουν.

Tα λογια προφανως περιτευουν οταν εχω αφιερωσει ολοκληρη παραγραφο (την 2η) για να πω ακριβως το αναποδο απο αυτο που καταλαβες οτι ειπα.

Αλλα νταξει, σε fanboy/hating καταστασεις, δεν περιμενω και πολλα. Ας ειναι.

  • Like 2
Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Καλά οποιονδήποτε πάει και δίνει 700 ευρώ για κινητό το χρόνο, κάθε χρόνο, έξυπνο δεν τον λες. Χαζό τον λες. Στην τελική κράτα το ενός-δύο χρόνων κινητό, πάρε κανα τάμπλετ αν θες πολύ μεγάλες οθόνες και κράτα και τα 400 σου ευρώ να τα κάνεις ό,τι άλλο θες.

η ερευνα αναφερεται σε ΗΠΑ και στις 5 μεγαλυτερες ευρωπαικες αγορες. εκει τις ναυαρχιδες τις παιρνεις ΤΖΑΜΠΑ με 2ετες συμβολαιο της ταξης των 40-50 ευρω το μηνα, και εχεις απεριοριστες κλησεις και ιντερνετ.

 

"χαζους" θα μπορουσες να πεις τους ελληνες που πραγματι πανε και σκανε 700αρια (600 με την επιδοτηση και με 80 ευρω παγιο, τρελη ευκαιρια), αλλα και παλι, οπως ειπωθηκε, κοσμιτικα επιθετα με βαση το που δινει τα λεφτα του ο αλλος δεν αρμοζουν

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Ρε τσακαλακια γιατι δεν καταλαβαινετε οτι η samsung με τις amoled οθονες ειναι ετη φωτος μπροστα απο τις οθονες κακιας ωρας που βαζει apple/sony/htc/lg?Βρηκατε μια καραμελα με το lag του dialer και την λετε συνεχεια ενω με ενα exdialer σε 10 δευτερα απο το store πεταει.

 

Και δεν μιλαω για roms ετσι που φευγει ολη η σαβουρα της samsung και ειναι σαν να πηρες αλλο κινητο.Η lg παει να κανει κατι με τις ips οθονες που εχουν αλλα καλα αλλα amoled δεν θα γινουν ποτε

 

ενταξει, οταν πας να επιλεξεις αυτοκινητο, μην παρεις το golf gti πχ...να προτιμησεις το Dacia Santero, θα του βαλεις αναρτηση, τουρμπο, προφυλακτηρες ζαντολαστιχα και θα παει σαν το golf.

 

οσο για τις οθονες, ειναι θεμα γουστου. για μενα οι amoled ειναι σαν ζωγραφια με παστελ χρωματα, δεν μου αρεσει καθολου (οπως και σε πολλους reviewers). το οτι φαινεται εντυπωσιακη λογω contrast δεν σημαινει οτι ειναι και καλυτερη

  • Like 2
Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Μα πραγματικά δεν διαβάζουν τα φόρα;

 

Απατεώνες είναι και στην Samsung.Πρέπει να πάρουν το νέο κινέζικο XIMIKOKLIZIHEMIU 6G που είναι οκταπύρηνο με 4giga ram και 18megapixel κάμερα και δώρο 2 μπαταρίες μόνο 196€  :P

 

  • Like 2
Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

ενταξει, οταν πας να επιλεξεις αυτοκινητο, μην παρεις το golf gti πχ...να προτιμησεις το Dacia Santero, θα του βαλεις αναρτηση, τουρμπο, προφυλακτηρες ζαντολαστιχα και θα παει σαν το golf.

 

οσο για τις οθονες, ειναι θεμα γουστου. για μενα οι amoled ειναι σαν ζωγραφια με παστελ χρωματα, δεν μου αρεσει καθολου (οπως και σε πολλους reviewers). το οτι φαινεται εντυπωσιακη λογω contrast δεν σημαινει οτι ειναι και καλυτερη

 εμένα πάλι δε με ενοχλούν οι amoled αλλά σε εκθέσεις έχω παρατηρησει επανειλημμένα Burn in σε κάποιες

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

εμένα πάλι δε με ενοχλούν οι amoled αλλά σε εκθέσεις έχω παρατηρησει επανειλημμένα Burn in σε κάποιες

Ναι αυτό παίζει, το έχω κι εγώ στη παλιατζουρα μου και είναι πολύ έντονο μετά από 2.5+ χρόνια

 

Προσωπικά δεν θα αγόραζα ξανά amoled, ποτέ δε με ενθουσίασαν, αντίθετα συχνά με ενόχλησαν

  • Like 4
Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

η ερευνα αναφερεται σε ΗΠΑ και στις 5 μεγαλυτερες ευρωπαικες αγορες. εκει τις ναυαρχιδες τις παιρνεις ΤΖΑΜΠΑ με 2ετες συμβολαιο της ταξης των 40-50 ευρω το μηνα, και εχεις απεριοριστες κλησεις και ιντερνετ.

 

"χαζους" θα μπορουσες να πεις τους ελληνες που πραγματι πανε και σκανε 700αρια (600 με την επιδοτηση και με 80 ευρω παγιο, τρελη ευκαιρια), αλλα και παλι, οπως ειπωθηκε, κοσμιτικα επιθετα με βαση το που δινει τα λεφτα του ο αλλος δεν αρμοζουν

 

 

Μιλούσα για τα Ελληνικά δεδομένα, προφανώς. Και κυρίως για αυτούς που κάνουν οικονομίες μόνο και μόνο για να αγοράσουν το καλύτερο και πιο καινούργιο κινητό. Το έγραψα και στο προηγούμενο ποστ, ίσως να μην ήμουν σαφής. Το λέω τώρα.

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Μιλούσα για τα Ελληνικά δεδομένα, προφανώς. Και κυρίως για αυτούς που κάνουν οικονομίες μόνο και μόνο για να αγοράσουν το καλύτερο και πιο καινούργιο κινητό. Το έγραψα και στο προηγούμενο ποστ, ίσως να μην ήμουν σαφής. Το λέω τώρα.

ετσι μπορω κι εγω εν μερει να συμφωνησω μαζι σου. αλλα και παλι ειναι θεμα προτεραιοτητων του καθενος. αλλος μαζευει λεφτα απο το υστερημα του για να παει ενα ταξιδι στο εξωτερικο, αλλος για να βαλει ηχοσυστημα στο αμαξι, αλλος για να τα φαει στο καζινο (καλα, αυτος ειναι πραγματι χαζος) και αλλος για να αγοραζει το καλυτερο κινητο.

αν ομως στερεισαι κατι σημαντικο για κατι τετοια, τοτε ναι εισαι χαζος

 

και υπαρχουν και οι αλλοι που τα 700 τα εχουν ψιλα στην τσεπη ;)

  • Like 1
Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Ναι φαγωθείτε σαν τα όρνια για τα κινητά...

 

Όχι δεν είναι τα 2χρονα συμβόλαια λουκούμια που έχουν βγάλει οι O2-Voda και η EE που ευνοούν το Galaxy γιατί όσοι πήραν iPhone είχαν το 5άρι ήδη οπότε στην τωρινή φάση συμφέρει να πας τεχνολογικά σε galaxy γιατί ακόμα το 6 να βγει...όοοοχι

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Ο κόσμος θέλει μεγάλες οθόνες και η Apple τρέχει τελευταία και καταιδρωμένη να σώσει την παρτίδα πριν χάσει και αυτό το μερίδιο που της έχει μείνει στην αγορά. Θα προλάβει;

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Ρε τσακαλακια γιατι δεν καταλαβαινετε οτι η samsung με τις amoled οθονες ειναι ετη φωτος μπροστα απο τις οθονες κακιας ωρας που βαζει apple/sony/htc/lg?Βρηκατε μια καραμελα με το lag του dialer και την λετε συνεχεια ενω με ενα exdialer σε 10 δευτερα απο το store πεταει.

 

Και δεν μιλαω για roms ετσι που φευγει ολη η σαβουρα της samsung και ειναι σαν να πηρες αλλο κινητο.Η lg παει να κανει κατι με τις ips οθονες που εχουν αλλα καλα αλλα amoled δεν θα γινουν ποτε

 

LOL!

τις έχω δει τις οθόνες της Samsung στα κινητά, απλά έχουν πιο ζωντανά χρώματα, πιο sharpness (υπερβολικά όμως) και σου δίνουν την εντύπωση ότι είναι κάτι... κλαιν μαιν δηλαδή!, προτιμώ πχ την κάμερα της Sony που βγάζει τις πιο καθαρές φωτογρταφίες άσχετα αν έχει τον περισσότερο θόρυβο η Sony... η Samsung (φαντάζομαι και άλλοι) φιλτράρουν-θολώνουν την φωτογραφία και δεν έχουν τόσο θόρυβο, νο θανκς! προτιμώ πιο καθαρές φωτο!

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Δημιουργήστε ένα λογαριασμό ή συνδεθείτε για να σχολιάσετε

Πρέπει να είστε μέλος για να αφήσετε σχόλιο

Δημιουργία λογαριασμού

Εγγραφείτε με νέο λογαριασμό στην κοινότητα μας. Είναι πανεύκολο!

Δημιουργία νέου λογαριασμού

Σύνδεση

Έχετε ήδη λογαριασμό; Συνδεθείτε εδώ.

Συνδεθείτε τώρα

  • Δημιουργία νέου...