Προς το περιεχόμενο

Η "δυναμική οθόνη κλειδώματος" των Windows Phone 8.1 σε βίντεο


voltmod

Προτεινόμενες αναρτήσεις

Το λειτουργικό μια χαρά είναι. Απόδειξη; Moto g (κάτω από 200 ευρώ).

 

Με τι bloatware τα φορτώνουν οι εταιρίες είναι άλλο θέμα. Μην μπερδεύεστε.

Δεν ειναι το bloatware το προβλημα αλλα το UI,της καθε εταιριας!Στα samsung και να φυγεις ολο το bloatware ο touchwiz,παλι θα lagαρει!

Η motorola εχει ενα απλο,ελαφρυ και σταθερο UI,γι'αυτο και δεν αντιμετοπιζει τετοια θεματα!

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

  • Απαντ. 34
  • Δημ.
  • Τελ. απάντηση

Συχνή συμμετοχή στο θέμα

Δημοφιλείς Ημέρες

και βεβαια. Δεν το ξερες? Ειναι θεμα λειτουργικου και οχι ποσο δυνατο ειναι ενα μηχανημα. Σ αυτο ειναι πολυ μπροστα τα wp. Οσο για τα apps εχουν μαυρα μεσανυχτα ομως (και δεν μιλαω για τις εφαρμογες της google αλλα γενικα).

Για πες μου, γιατι δεν το εχω το 520...μα καλα μεταξυ μας δουλευομαστε? Με ποια συσκευη android των 200 ευρω τι συγκρινετε? Με καμια του 2010?

Δεν ειναι το bloatware το προβλημα αλλα το UI,της καθε εταιριας!Στα samsung και να φυγεις ολο το bloatware ο touchwiz,παλι θα lagαρει!

Η motorola εχει ενα απλο,ελαφρυ και σταθερο UI,γι'αυτο και δεν αντιμετοπιζει τετοια θεματα!

Αλλο το laggari, αλλο το παει σφαιρα. Το 520 δεν laggari, αλλα σφαιρα δεν παει με καμμια παναγια. Ισα ισα, ειναι αρκετα πιο αργο στα παντα απο ενα entry level android, ποσο μαλλον ενα των 200 ευρω. Μη τρελαθουμε

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

@Ατζαμεταστος

 

Το 520 έχει σχεδόν την ίδια (αν όχι την ίδια ακριβώς) απόκριση με τα high end WP, και τα high end WP είναι τα πιο γρήγορα και αλαγκαριστα κινητά μέχρι στιγμής.

Το ξέρω σου ακούγεται παράλογο αν έχεις αντροιντ αλλά έτσι είναι τα πράγματα.

  • Like 4
Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Δεν ειναι το bloatware το προβλημα αλλα το UI,της καθε εταιριας!Στα samsung και να φυγεις ολο το bloatware ο touchwiz,παλι θα lagαρει!

Η motorola εχει ενα απλο,ελαφρυ και σταθερο UI,γι'αυτο και δεν αντιμετοπιζει τετοια θεματα!

 

Στα bloatware συγκαταλέγεται και το touchwiz. Η motorola έχει το stock ui και λίγες εφαρμογές.

 

Το android δεν έχει θέμα, είναι γρήγορο όπως έχει αποδείξει περίτρανα το moto g.

 

Με το android one που κινητά των 100 ευρώ θα τρέχουν καθαρό android με άμεσες αναβαθμίσεις από την google αποδικνύεται ότι το android είναι μια χαρά γρήγορο. ;)

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

@Ατζαμεταστος

 

Το 520 έχει σχεδόν την ίδια (αν όχι την ίδια ακριβώς) απόκριση με τα high end WP, και τα high end WP είναι τα πιο γρήγορα και αλαγκαριστα κινητά μέχρι στιγμής.

Το ξέρω σου ακούγεται παράλογο αν έχεις αντροιντ αλλά έτσι είναι τα πράγματα.

Το αστειο της υποθεσης ειναι οτι εχω 520 :D

 

Ναι, lag δεν εχει, αλλα γρηγορο δεν ειναι. Τωρα αν δεν μπορεις να διαχωρισεις το lag με το γρηγορο, δεν φταιω εγω. 

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Έχουμε μπερδέψει τα αυγά με τα πασχάλια. Άλλο έχει λαγκ, άλλο πάει σφαίρα. Το 520 ναι δεν Ε είναι λαγκ, αλλά σε καμία περίπτωση δεν λες ότι πάει και σφαίρα. Ανοίγεις εφαρμογή, την οποία αξιόλογη έχει το wp8 και βάζεις μανιβέλα μπας και πάει πιο γρήγορα.

 

Τώρα για το stuttering του Android έχει αποδειχθεί χρόνια τώρα ότι δεν είναι θέμα λειτουργικού αλλά του κατασκευαστή και τι μοντιφες έχει κάνει στο λειτουργικό. Nexus 4, 2 χρονών τηλέφωνο και δεν έχει το παραμικρό ίχνος Lag η stuttering. Το ίδιο και οποιοδήποτε Android φοράει μαμά ρομ.

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Στα bloatware συγκαταλέγεται και το touchwiz. Η motorola έχει το stock ui και λίγες εφαρμογές.

 

Το android δεν έχει θέμα, είναι γρήγορο όπως έχει αποδείξει περίτρανα το moto g.

 

Με το android one που κινητά των 100 ευρώ θα τρέχουν καθαρό android με άμεσες αναβαθμίσεις από την google αποδικνύεται ότι το android είναι μια χαρά γρήγορο. ;)

Το bloatware δεν ειναι το ιδιο με το ui,να μη λεμε οτι θελουμε!

To bloatware ειναι εξτρα αχρηστες ή μη εφαρμογες που φορτωνει η καθε εταιρια στα μηχανηματα της και το UI ειναι το γραφικο περιβαλλο του λογισμικου,οπως λεμε aero ui στα windows 7!

 

Και με το android one ΔΕΝ αποδικνυεται,αλλα ΘΑ αποδειχθεί,οτι το android ειναι μια χαρα γρηγορο!!!

Έχουμε μπερδέψει τα αυγά με τα πασχάλια. Άλλο έχει λαγκ, άλλο πάει σφαίρα. Το 520 ναι δεν Ε είναι λαγκ, αλλά σε καμία περίπτωση δεν λες ότι πάει και σφαίρα. Ανοίγεις εφαρμογή, την οποία αξιόλογη έχει το wp8 και βάζεις μανιβέλα μπας και πάει πιο γρήγορα.

 

Τώρα για το stuttering του Android έχει αποδειχθεί χρόνια τώρα ότι δεν είναι θέμα λειτουργικού αλλά του κατασκευαστή και τι μοντιφες έχει κάνει στο λειτουργικό. Nexus 4, 2 χρονών τηλέφωνο και δεν έχει το παραμικρό ίχνος Lag η stuttering. Το ίδιο και οποιοδήποτε Android φοράει μαμά ρομ.

Σε σενα δεν εχουν κανενα ιχνος,σε μενα το nexus 7(2012) ηταν μες στο lag,μετα απο 5μηνες χρηση!

Φυσικα φταιω και εγω,γιατι του περασα ολες τις αναβαθμησεις και ενα reset,βαρεθηκα να του κανω!

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Nexus 5, σφαίρα. Αλλά σε γενική ομολογία δεν βρίσκεις εύκολα stock android μαμά απο εργοστάσιο οποτε και όλοι λένε πως το Android κολλάει ενω τα wp όχι.. Με αυτή την λογική, δεν έχουν και άδικο!!

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Για πες μου, γιατι δεν το εχω το 520...μα καλα μεταξυ μας δουλευομαστε? Με ποια συσκευη android των 200 ευρω τι συγκρινετε? Με καμια του 2010?

Αλλο το laggari, αλλο το παει σφαιρα. Το 520 δεν laggari, αλλα σφαιρα δεν παει με καμμια παναγια. Ισα ισα, ειναι αρκετα πιο αργο στα παντα απο ενα entry level android, ποσο μαλλον ενα των 200 ευρω. Μη τρελαθουμε

 

Ρε μεγαλε εσυ το συμπερασμα που το βγαλες για πες μας;απο το gsmarena?να σου πω εγω που 520 trend plus ace 3 κτλ την βδομαδα πουλαω καμια 20αρια;πιο android κατω απο 200 θα συγκρινεις με 520;για πες.γτ οποτε πιανω να ενεργοποιησω η να ευθμισω καποιο αντροιντ ΚΑΙΝΟΥΡΓΙΟ με ποανει κρυως ιδρωτας για αυτο που πουλησα μολις μην το δει ο πελατης να κολαει που ουυως η αλλως μου ερχετε μετα απο μηνα και μου λεει κολαει του εξηγω για αποθηκευτικους χωρους καρτες μνημης ιους ανοιχτες εφαρμογες κτλ και μου απανταει μονο τηλεφωνα περνω ουτε εχω αποθηκευσει φωτογραφιες ουτε ιντερνετ μπαινω.εεχονται και μου λενε καινουργιο τηλεφωνο γιατι να κωλαει;;και μετα σκεφτομαι το 520 ΠΟΥ ΤΟ ΔΙΝΕΙΣ ΚΑΙ ΙΣΥΧΑΖΕΙΣ.

Ελεος πια απο τον καναμε τα μαθατε ολα

  • Like 3
Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Ρε μεγαλε εσυ το συμπερασμα που το βγαλες για πες μας;απο το gsmarena?να σου πω εγω που 520 trend plus ace 3 κτλ την βδομαδα πουλαω καμια 20αρια;πιο android κατω απο 200 θα συγκρινεις με 520;για πες.γτ οποτε πιανω να ενεργοποιησω η να ευθμισω καποιο αντροιντ ΚΑΙΝΟΥΡΓΙΟ με ποανει κρυως ιδρωτας για αυτο που πουλησα μολις μην το δει ο πελατης να κολαει που ουυως η αλλως μου ερχετε μετα απο μηνα και μου λεει κολαει του εξηγω για αποθηκευτικους χωρους καρτες μνημης ιους ανοιχτες εφαρμογες κτλ και μου απανταει μονο τηλεφωνα περνω ουτε εχω αποθηκευσει φωτογραφιες ουτε ιντερνετ μπαινω.εεχονται και μου λενε καινουργιο τηλεφωνο γιατι να κωλαει;;και μετα σκεφτομαι το 520 ΠΟΥ ΤΟ ΔΙΝΕΙΣ ΚΑΙ ΙΣΥΧΑΖΕΙΣ.Ελεος πια απο τον καναμε τα μαθατε ολα

Ενώ εσύ που τα ξέρεις όλα πουλάς smartphones σε άτομα που κάνουν μόνο κλείσεις και SMS...

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Ενώ εσύ που τα ξέρεις όλα πουλάς smartphones σε άτομα που κάνουν μόνο κλείσεις και SMS...

Εσύ που τα ξέρεις επίσης όλα γιατί το stock android είναι 5 φορές χειρότερο στην ευκολία και στον χειρισμό και τουλάχιστον όταν πάρεις ένα samsung έχει ένα ui που δεν κολλάει πια και ένα market που ξέρει ακριβώς τι τηλέφωνο έχεις και ποιες απλές εφαρμογές μπορείς να βάλεις που να είναι certified για το δικό σου τηλέφωνο.

 

Επίσης αυτό με το μοτοφόλα τζι δεν το κατάλαβα, όλοι έχετε δει αυτό το τηλέφωνο ή ακόμα το έχετε αγοράσει και το ξέρετε;

Εχω χανα πει εφαρμογές που τρέχουν τσαμπουκά (skype, viber, whatsapp, 4square + google services) σου κάνουν το τηλέφωνο για τα παλιατζίδικα

  • Like 1
Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Πισω στο θεμα, ωραια πραγματα διεκρινα στο βιντεο. Απο την διαφορετικη lock screen μεχρι και το swipe δεξια ή αριστερα για να αλλαξεις τραγουδι αντι να πατας κουμπι οπως ειναι τωρα. Πολυ ενδιαφεροντα ολα.

 

Το μονο που θα θελα εγω ειναι να μπορεις να βαλεις περισσοτερα εικονοδια απο τα 5 που επιλεγεις για να σου βγαζουν ειδοποιησεις κατω κατω στην lock screen.

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Ας δούμε σήμερα τι μάθαμε...Το 520 είναι καλύτερο απο οποιαδήποτε android συσκευή των 200 ευρώ. Το stock android είναι χειρότερο από το τροποποιημένο.Αν κάνεις μόνο κλήσεις και στέλνεις μηνύματα από android συσκευή (πίσω μου σ'έχω σατανά) κολλάει.Ευτυχώς υπάρχει η Samsung τουλάχιστον να μας πει ποια εφαρμογή κάνει για την συσκευή...

Ρε παρτάκηδες δώστε κι από δω να κάνει γύρα!

Στο θέμα μας τώρα. Πολύ ωραία φαίνεται η lock screen.Να δούμε πως θα είναι και στην τελική μορφή της.Άντε να ανεβαίνουν κι άλλο τα windows phone.Μόνο καλό θα κάνει.

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Ρε μεγαλε εσυ το συμπερασμα που το βγαλες για πες μας;απο το gsmarena?να σου πω εγω που 520 trend plus ace 3 κτλ την βδομαδα πουλαω καμια 20αρια;πιο android κατω απο 200 θα συγκρινεις με 520;για πες.γτ οποτε πιανω να ενεργοποιησω η να ευθμισω καποιο αντροιντ ΚΑΙΝΟΥΡΓΙΟ με ποανει κρυως ιδρωτας για αυτο που πουλησα μολις μην το δει ο πελατης να κολαει που ουυως η αλλως μου ερχετε μετα απο μηνα και μου λεει κολαει του εξηγω για αποθηκευτικους χωρους καρτες μνημης ιους ανοιχτες εφαρμογες κτλ και μου απανταει μονο τηλεφωνα περνω ουτε εχω αποθηκευσει φωτογραφιες ουτε ιντερνετ μπαινω.εεχονται και μου λενε καινουργιο τηλεφωνο γιατι να κωλαει;;και μετα σκεφτομαι το 520 ΠΟΥ ΤΟ ΔΙΝΕΙΣ ΚΑΙ ΙΣΥΧΑΖΕΙΣ. Ελεος πια απο τον καναμε τα μαθατε ολα

Να επαναλαβω για 3η φορα οτι εχω 520? Να πω επισης το αυτονοητο, το οτι πουλας κινητα δεν σημαινει οτι ξερεις κιολας. Τουλαχιστον μου απαντησες με ποια κινητα το συγκρινεις. Καταλαβα

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Δημιουργήστε ένα λογαριασμό ή συνδεθείτε για να σχολιάσετε

Πρέπει να είστε μέλος για να αφήσετε σχόλιο

Δημιουργία λογαριασμού

Εγγραφείτε με νέο λογαριασμό στην κοινότητα μας. Είναι πανεύκολο!

Δημιουργία νέου λογαριασμού

Σύνδεση

Έχετε ήδη λογαριασμό; Συνδεθείτε εδώ.

Συνδεθείτε τώρα

  • Δημιουργία νέου...