Προς το περιεχόμενο

Raijintek Tisis Review - The Angel of Revenge


crmaris

Προτεινόμενες αναρτήσεις

Η εταιρία Raijintek μπορεί να είναι νέα στο χώρο αλλά σίγουρα έχει κάνει αισθητή την παρουσία της μέχρι τώρα, ειδικά στον τομέα της ψύξης επεξεργαστών αλλά και καρτών γραφικών προσφάτως. Επίσης, στην γκάμα των προϊόντων της περιλαμβάνονται κουτιά υπολογιστών, ανεμιστήρες και σύντομα θα κυκλοφορήσει και τη δική της σειρά τροφοδοτικών. Όλα τα προϊόντα της μέχρι στιγμής χαρακτηρίζονται από υψηλό λόγο απόδοσης προς τιμή και ενώ στην αρχή ξεκίνησε με οικονομικά μοντέλα τελευταία έχει αρχίσει και εισέρχεται και στις μεγάλες κατηγορίες (high-end).

 

Στη σημερινή δοκιμή θα ανακαλύψουμε τις δυνατότητες της κορυφαίας ψύκτρας της Raijintek, η οποία φέρει το όνομα Tisis. Αν κρίνουμε από την ονομασία όλων των προϊόντων της συγκεκριμένης εταιρίας, εύκολα φτάνουμε στο συμπέρασμα ότι κάποιος από το τμήμα marketing είναι κολλημένος με την Ελληνική μυθολογία. Όχι ότι μας ενοχλεί φυσικά αυτό, αντιθέτως θα πρέπει να μας κολακεύει ως Έλληνες.

 

Nemesis_banner.jpg

 

Link.png Site: Αναλυτική Παρουσίαση Raijintek Nemesis

  • Like 2
Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

συγγνώμη, έχει μήπως πρόβλημα η εικόνα του άρθρου; Ή έτσι είναι η ψύκτρα; (Αν ίσχύει το δεύτερο, γελάστε ελεύθερα! είμαι εντελώς άσχετος με το πώς μοιάζουν γενικότερα, οπότε... :) )

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Αρκετά καλή ψύκτρα σε καλή τιμή.

Αλλά λάθος που δεν την έκαναν λίγο πιο ψηλή αφού έτσι και αλλιώς οι ανεμιστήρες περισσεύουν. Εντάξει θα ήταν ελάχιστα πιο βαριά, αλλά γιατί να μην αξιοποιήσεις το χώρο που έτσι και αλλιώς πιάνεις;

  • Like 1
Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Παιδιά την έχω αγοράσει απο παιδί απο το insomnia απο αγγελία.
Οτι παιζει στα 55 ευρώ δεν νομίζω να ισχύει παραπάνω την βρίσκω παντου.

Στα δικά μας τώρα.
Σε Ι7-4770 που μου δουλεύει με turbo boost στα 3.7ghz με 100% load με την stock ψυχτρα ήμουν σχεδόν στους 90 βαθμούς και δεν άντεχε για ώρα.
Με αυτό το κτήνος είμαι στους 50-55 βαθμούς και ακούγεται λες και γυρνάν απλά ανεμηστηράκια μέσα στο κουτί.
Το αρνητικό είναι επείδη το έψαξα λίγο, οτι με το ύψος που έχει η ψύχτρα (16,6 εκ) χωράει σε πολύ λίγα οικονομικά κουτιά της αγοράς. Προσωπικά εγώ έχω ένα CM K350 και δεν χωράει καν.

Την συστήνω παρ'όλα αυτά λόγο απόδοσης για overclock CPU καθαρά. Σε όποιον ψάχνει κάτι πιο οικονομικό ας πάει σε Cooler master Hyper 240 Evo/Plus.

 

Στην εικόνα που έχω απο κάτω είναι μια Gigabyte GTX 760 για να καταλάβετε το μέγεθος της ψύχτρας.

 

http://prntscr.com/3ziwkb
 

Α να μην ξεχάσω να αναφέρω οτι μου έβγαλε την Παναγία της Τήνου στην εγκατάσταση.

  • Like 2
Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Οι ανεμιστήρες είναι τοποθετημένοι σε διάταξη push-pull.

 

Πώς είναι δυνατόν να έκαναν τον έναν ανεμιστήρα με μεταβλητές στροφές και τον άλλο όχι?

 

Αν δεν έχουν τις ίδιες στροφές, ο ένας ανεμιστήρας θα ζορίζει τον άλλο.....

 

Το review ώς review παίρνει παραπάνω από άριστα. Μπράβο παιδιά.

 

Το ίδιο το προϊόν όμως νομίζω έπρεπε να πάρει χαμηλότερη βαθμολογία.

  • Like 4
Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Wannabe noctua, αλλά δεν... Αν κάτι αξίζει τα λεφτά του από όσα έχω αυτή τη στιγμή στο κουτί, είναι η NH-D14 που 4 χρόνια οι ανεμιστήρες της παραμένουν σαν να αγοράστηκαν χθες και με θερμοκρασίες... υδρόψυξης.

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Wannabe noctua, αλλά δεν... Αν κάτι αξίζει τα λεφτά του από όσα έχω αυτή τη στιγμή στο κουτί, είναι η NH-D14 που 4 χρόνια οι ανεμιστήρες της παραμένουν σαν να αγοράστηκαν χθες και με θερμοκρασίες... υδρόψυξης.

 

Ως κάτοχος μιας τέτοιας Noctua δεν μπορώ παρά να συμφωνήσω. Αυτό όμως δεν σημαίνει πως το προϊόν δεν είναι καλό. Και ότι το review δεν είναι ακόμα καλύτερο!

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Δημιουργήστε ένα λογαριασμό ή συνδεθείτε για να σχολιάσετε

Πρέπει να είστε μέλος για να αφήσετε σχόλιο

Δημιουργία λογαριασμού

Εγγραφείτε με νέο λογαριασμό στην κοινότητα μας. Είναι πανεύκολο!

Δημιουργία νέου λογαριασμού

Σύνδεση

Έχετε ήδη λογαριασμό; Συνδεθείτε εδώ.

Συνδεθείτε τώρα
  • Δημιουργία νέου...