Προς το περιεχόμενο

Επέκταση των δικτύων VDSL και 4G του ΟΤΕ σε νέες περιοχές


Hal9000

Προτεινόμενες αναρτήσεις

Εμένα απλώς θα μου αρκούσε να ξαναφτάσω τα 2Mbps στο χωριό μου. Bandwidth που είχα επί χρόνια, αλλά τον τελευταίο καιρό έχει πέσει στα 300-700 και οι ΟΤΕδες κάνουν την πάπια.

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

  • Απαντ. 111
  • Δημ.
  • Τελ. απάντηση

Συχνή συμμετοχή στο θέμα

Βέβαια, πρώτα σε Εκάλη, Χαλάνδρι, Κηφισιά και κατά το 2018 θα έρθει και στο Ίλιον. Άντε μωρέ (!) ΠΆΝΤΑ ΣΤΟ ΤΈΛΟΣ ΤΗΣ ΛΊΣΤΑΣ ΤΑ ΔΥΤΙΚΆ!!!

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

θα ζήσω να δω vdsl στην λήμνο άραγε>?

Φίλε εγώ στην Παναγιά-Πλάκα είδα adsl το προηγούμενο καλοκαίρι (ενώ το Κοντοπούλι είχε πολλά χρόνια πριν)! Σε 50 χρόνια θα δω VDSL σίγουρα!

  • Like 1
Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Εγώ δεν μπορώ να καταλάβω ενω στην forthnet μου λεει μπορείτε μα βάλετε 50mbps στην περιοχή σας στον ote λεει μονο μεχρι 30 το 50 δεν ειναι διαθέσιμο

 

Ποιος σου λεει την αληθεια και ποιος το ψεμα, ποιος σε σεβεται σαν πελατη και ποιος σε βλεπει σαν ενα πορτοφολι με ευρω; Δοκιμασε και πες μας.

 

  • Like 2
Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Βέβαια, πρώτα σε Εκάλη, Χαλάνδρι, Κηφισιά και κατά το 2018 θα έρθει και στο Ίλιον. Άντε μωρέ (!) ΠΆΝΤΑ ΣΤΟ ΤΈΛΟΣ ΤΗΣ ΛΊΣΤΑΣ ΤΑ ΔΥΤΙΚΆ!!!

 

Λογικό δεν είναι μόνο και μόνο λόγο μικρότερης πληθυσμιακής πυκνότητας ανά οικοδομικό τετράγωνο + λόγο μεγαλύτερων οικονομικών δυνατοτήτων στα νοικοκυριά?

 

Κάθε καινούργια τεχνολογική ανάπτυξη στην αρχή κοστίζει οπότε είναι αρκετά λογικό να πάρουν δείγμα από εκεί που υπάρχει καλύτερη οικονομική διάθεση έτσι ώστε να υπολογίσουν την ζήτηση για τις υπόλοιπες περιοχές.

  • Like 2
Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Πάντως άμα ήταν σοβαροί όποιοι ήταν υπεύθηνοι,δεν θα ξεκινούσαν ενώ έχουν ήδη αρχίσει στο εξωτερικό να εφαρμόζουν οπτικές ίνες, να κάνουν τα πρώτα μπεμπεκιάστικα βήματα στο v-dsl στην Ελλάδα.

 

 

Btw,πουλάν φύκια για μεταξωτές κορδέλες,κοίτα εδώ σύγκριση:

 

Google Fiber @ 1000mbps, 1 tera cloud storage , 50e / μήνα

ΟΤΕ Vdsl @50mbps. 47e / μήνα

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Μένω στο κέντρο της Θεσσαλονίκης και δεν έχω δεί VSDL υποστήριξει ακόμα.

Λογικά ή με αυτη την επέκταση θα έρθει ή το με αυτή του 2024  :-D

Μαζί με το Μετρό;

  • Like 3
Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

ΕΠΙΤΕΛΟΥΣΣΣΣΣΣΣΣΣΣΣΣΣ :D εγω για στριμ το θελω μονο.. γενικα το vdsl απλα σου δινει πιο γρηγορες ταχυτητες και μπορεις και να στριμαρεις; αυτα;

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Όσοι μιλάτε για οπτικές στο σπίτι θέλω να δω πως θα αντιδρασετε όταν θα σας πουν να την πληρώσετε για να σας την φέρουν.

 

Επίσης είναι ανούσιο να γκρινιάζετε στο φόρουμ του Insomnia. Να καταλάβω κάποιον που είναι 4 χλμ από το α/Κ, αλλά αυτόν που είναι στο 1 χλμ δεν μπορώ.

 

Οι δημοτικές εκλογές ήρθαν και πέρασαν. Δυστυχώς οι πολίτες έχουμε μια ευκαιρία κάθε 4 χρόνια αλλά την χαραμίζουμε.

  • Like 2
Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Γατάκια... Σύνδεση dsl στην γιαγιά μου από κάτω και load balancing με την δικιά μου γραμμή και φτάνω τα 10mbits...α και λίγο connectify dispatch με κάνα 2 wifi της γειτονιάς και φτάνω τα 20..χαχα

  • Like 2
Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Δημιουργήστε ένα λογαριασμό ή συνδεθείτε για να σχολιάσετε

Πρέπει να είστε μέλος για να αφήσετε σχόλιο

Δημιουργία λογαριασμού

Εγγραφείτε με νέο λογαριασμό στην κοινότητα μας. Είναι πανεύκολο!

Δημιουργία νέου λογαριασμού

Σύνδεση

Έχετε ήδη λογαριασμό; Συνδεθείτε εδώ.

Συνδεθείτε τώρα
  • Δημιουργία νέου...