Προς το περιεχόμενο

iPad Mini retina @250E ebay.com


basilis222

Προτεινόμενες αναρτήσεις

 Moroccan Argan Oil 100ml  για Ενυδάτωση & Αναδόμηση των Μαλλιών ..... :mrgreen:

Για ρετίνα μαλλί??

κε-ρατίνη->ρετίνα :-D

εδώ το λίνκ: http://www.groupon.gr/deals/special-deal/gg-shop4-less-new-5-18/42354805

  • Like 1
Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

με πηραν απο το τελωνειο οτι εχει ερθει ενα ταμπλετ και να τους στειλω με φαξ την αποδειξη του paypal γιατι δεν την εχει μεσα. Σε ερωτηση μου εαν θα πληρωσω κατι μου απαντησαν οτι "οπωσδηποτε " . 

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

με πηραν απο το τελωνειο οτι εχει ερθει ενα ταμπλετ και να τους στειλω με φαξ την αποδειξη του paypal γιατι δεν την εχει μεσα. Σε ερωτηση μου εαν θα πληρωσω κατι μου απαντησαν οτι "οπωσδηποτε " . 

Τόλμησες και ρώτησες και συ? :P

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

αλλα γιατι καποιος να βιαστει να παραλαβει η να παραγγειλει οταν δεν εχει κανει απο πριν μια στοιχειωδη συζητηση με το πωλητη???

 

μπορεις φιλε να βαλεις μικροτερη ασφαλιζομενη πχ. σου λεει οχι....αντε γεια.

 

τωρα φτανουμε να λεμε οτι μας περιμενει το τελωνειο με ανοιχτες αγκαλες να πληρωσουμε...

 

και αν ου μη γενοιτο υπαρχει προβλημα με ταμπλετ η οτι αλλο παρεις , πρεπει να το στειλεις πισω ...μπορει να μη χασεις απο την

 

αξια της αγορας αλλα θα εχεις  πληρωσει και τη μεταφορα αλλα και το τελωνειο..

 

ελπιζω να πανε ολα καλα με το μικροτερο δυνατο κοστος

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

συμφωνω μαζι σου εν ολιγοις. Απλα
Α) το ταμπλετ δεν ειναι για εμενα ειναι για ατομο που το ηθελε ετσι και αλλιως και ηταν προθυμο εαν δε μπορουσε να κερδισει καποια χρηματα τοτε να του βγει οσο και στο σκρουτζ.
Β)η εγγυηση στα apple ειναι παγκοσμια και αυτοματη με την πρωτη ενεργοποιηση δε χρειαζεται καν αποδειξη.
Γ) συζητησε με αυτον δε μπορεις να κανεις. Τοσο γιατι δε δεχεται πμ οσο και γιατι πουλαει τοσα μεταχειρισμενα και καινουρια αντικειμενα σε χαμηλες τιμες που και να μπορουσες να κανεις, εως οτου θα σου απαντουσε θα ειχαν εξαντληθει.

Στις γενικες  σσου συμβουλες συμφωνω ομως πληρως :)

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

δεν πιανουν αυτα diofter νομιζεις αυτοι δεν βλεπουν το δηλωμενο ποσο.


εγω θα στειλω εκτελωνιστη αυριο κ θα σας ενημερωσω αν πατε με δικο σας ποσο θα σας βγει κ ποσο με των ελτα

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

το δηλωμενο ποσο μπορει να ειναι οτι θελει ο αλλος δεν ειναι κατι επισημο! και εγω δηλωνω 500 ευρω και στελνω τσιχλες ;)

Επισης ρωτησα σε εκτελωνιστη και μου ειπε οτι ο πωλητης ειναι υπευθυνος να εχει αποδειξη βασει νομου και οχι να στελνει ο αγοραστης για τον οποιοδηποτε λογο. Αντε να ξεμπερδευω γιατι με κουρασε ολο αυτο. Ταμπλετα παιρνω οχι αμαξι...

Περιμενουμε να μας πεις και ειλικρινα ελπιζω να γλυτωσεις τιποτα για να αξιζει και η αγορα :)

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

οριακά για καμια βδομαδα-10 μερες αργότερα ισως επεφτε στις αδειες και δε περνούσε... Αλλα τι να κάνεις αυτα ειναι τα ρίσκα των αγορών απο ΗΠΑ...

 

Και εγω ηθελα να αγοράσω ρούχα που ήταν εξευτελιστικά φθηνά και κόλωσσα...

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

συμφωνω μαζι σου εν ολιγοις. Απλα

Α) το ταμπλετ δεν ειναι για εμενα ειναι για ατομο που το ηθελε ετσι και αλλιως και ηταν προθυμο εαν δε μπορουσε να κερδισει καποια χρηματα τοτε να του βγει οσο και στο σκρουτζ.

Β)η εγγυηση στα apple ειναι παγκοσμια και αυτοματη με την πρωτη ενεργοποιηση δε χρειαζεται καν αποδειξη.

Γ) συζητησε με αυτον δε μπορεις να κανεις. Τοσο γιατι δε δεχεται πμ οσο και γιατι πουλαει τοσα μεταχειρισμενα και καινουρια αντικειμενα σε χαμηλες τιμες που και να μπορουσες να κανεις, εως οτου θα σου απαντουσε θα ειχαν εξαντληθει.

 

Στις γενικες  σσου συμβουλες συμφωνω ομως πληρως :)

για το Β απλα ειχα εναν ενδοιασμο  γιατι ειναι πολυ σοβαρο θεμα .....τελος παντων οταν ξεμπλεξεις να δουμε τι χρεωσαν .

  • Like 1
Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Το θέμα για να αποφασίσει κάποιος για το ρίσκο και να αξιολογήσει την προσφορά είναι να μάθει πόσο θα του βγεί το καπέλο αν φάει το τελωνείο.

Αν δε κάνω λάθος είναι +23% ΦΠΑ που είναι 55€ + χρέη εκτελωνισμού που δεν έχω καταλάβει πως τα υπολογίζεις.

Αν είναι 70ε όπως λέει ο φίλος το καπέλο τότε πας στα 310 ... αν λοιπον καποιος το θέλει έτσι κ αλλιώς στα 350 που πωλείται Ελλάδα και δεν εχει και πρόβλημα με την εγγύηση δεν έχει τίποτα να χάσει και το παίρνει απο εκεί.

Για όλους τους υπόλοιπους η προσφορά είναι αδιάφορη νομίζω.

themos

το τελωνειο σε ολα τα εισαγομενα ειδη για να υπολογισει την αξια εκτελωνισμου δημιουργει μια αξια.

Η αξια αυτη λεγεται CIF και περιλαμβανει C κοστος I insurance ασφαλεια F freight ναυλος ητοι ενα παραδειγμα

 

αξια εμπορευματος 300 ευρω ασφαλεια 5 ευρω ναυλος 50 συνολο 355 ευρω αρα το ποσο που θα πληρωσουμε υπολογιζεται βασει της συνολης αξιας που εβγαλα ητοι 355 ευρω

 

τωρα αναλογα με το απο που υπαρχει και το αναλογο ποσοστο στις περισσοτερες περιπτωσεις 23% ητοι 355 χ 23% = 81,65

 

αν προσθεσουν και εργασια η εξοδα παπαριες που βαζει το τελωνειο 20 εως 50 αναλογα με το ποση ωρα ασχοληθουν μπορεις μετα να ξερεις περιπου ποσα θα πληρωσεις

αυτα ετσι για ενημερωση 

  • Like 1
Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Δημιουργήστε ένα λογαριασμό ή συνδεθείτε για να σχολιάσετε

Πρέπει να είστε μέλος για να αφήσετε σχόλιο

Δημιουργία λογαριασμού

Εγγραφείτε με νέο λογαριασμό στην κοινότητα μας. Είναι πανεύκολο!

Δημιουργία νέου λογαριασμού

Σύνδεση

Έχετε ήδη λογαριασμό; Συνδεθείτε εδώ.

Συνδεθείτε τώρα

  • Δημιουργία νέου...