Προς το περιεχόμενο

Mechanical Keyboard


SiLeTNaP

Προτεινόμενες αναρτήσεις

εγω εχω το CM quickfire tk, ειναι λιγο μινι αλλα με βολευει πολυ. razer εχω ακουσει διαφορα για ψευτοgaming διακοπτες αλλα δν εχω τσεκαρει ποτε ενα για να σ πω εντυπωσεις.

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

  • Απαντ. 57
  • Δημ.
  • Τελ. απάντηση

Συχνή συμμετοχή στο θέμα

Θα παω να δω ενα Razer BW ultimate 2014 σημερα...αν μου αρεσει παιζει και να το παρω...

δεν υπαρχει κατι αλλο εδω για να δοκιμασω...αν υπηρχε καποιος να μου στειλει θα ηταν αλλιως τα πραγματα...

θα δειξει....

 

ευχαριστω πολυ για την βοηθεια παιδια! :D

Εχω τγν εντύπωση ότι το παλιό έχει καλύτερους διακόπτες.
Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Αν παρεις blackwidow παρε το 2013 γιατι οι διακοπτες του 14 δεν φαινονται και τοσο αξιοπιστοι. Εγω θα επαιρνα corsair vengeance k70 παντως.

  • Like 3
Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Εφαγα τρελο ακυρο... μαγκες τελος αν δεν βρω tester δεν αγοραζω τιποτα.

Οποιος μπορει να μου στειλει πληρωνω ολα τα μεταφορικα και της αποστολης και της επιστροφης!

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Μην φοβασαι τοσο τους διακοπτες. Να εχεις απλα στο μυαλο σου οτι για gaming οι κοκκινοι ειναι κορυφη ενω all round για τα παντα ολα οι καφε ειναι οι καλυτεροι. Οι μπλε ειναι για δουλεια και γενικα πληκτρολογηση και ειναι οι χειροτεροι (χωρις να ειναι κακοι ομως) απο τους διακοπτες για gaming. Οι μαυροι ειναι σαν τους κοκκινους αλλα ποιο σκληροι οποτε αν εχεις "βαρυ" χερι και γενικα κανεις "επιθεση" στο πληκτρολογιο οταν παιζεις ειναι καλυτεροι απο τους κοκκινους για το δικο σου στυλ παιξιματος. 

 

Απο τη στιγμη που το θες για gaming ομως δεν μπορεις να κανεις λαθος με τους κοκκινους διακοπτες. Θεωρουνται μακραν οι καλυτεροι και γρηγοροτεροι για τον σκοπο αυτο. Εχε υποψην ομως οτι ΟΛΟΙ οι διακοπτες ειναι 10 φορες καλυτεροι στο gaming απο τους απλους με μεμβρανη οποτε σιγουρα οτι και να παρεις μονο χαμενος δεν θα βγεις.

 

Κατα τα αλλα και εγω προτεινω Corsair K70 ή να πας καπως παραπανω σε budget και να πας σε Ducky Shine 3. 

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

δεν πας να πάρεις μεταχειρισμένο roccat 140, όταν δίνουν 120 το k70

 

εν τω μεταξύ το k70 μου φαίνεται τόσο όμορφο που το σκέφτομαι εδώ και καιρό να σκοτώσω το trigger και να πάρω ένα τέτοιο, αλλά συγκρατιέμαι γιατί θα πάει στράφι η πολύ καλή τιμή που είχα πετύχει τότε στο προσφορά του κώτσου (+ ότι παραμένω σε γενικές γραμμές αρκετά ευχαριστημένος με το trigger ειδικά σε gaming, σε απλή πληκτρολόγηση είναι απλά οκ) 

 

πάντως θα συμφωνήσω κι εγώ ότι οι διακόπτες είναι καθαρά υποκειμενικό ζήτημα, δε μπορείς να ακολουθήσεις τυφλά έναν οδηγό ή μία γνώμη, πρέπει να δοκιμάσεις και ο ίδιος 

  • Like 1
Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Άμα βρεις πες μου και μένα...θέλω ένα με brown και απ' ότι βλέπω μόνο από AmazonUK

http://www.itsmart.gr/product_info.php?cPath=750_754_74_926&products_id=13228

 

Οριστε φιλε, να δω εγω πως θα ξελασπωσω... :P

  • Like 1
Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Δημιουργήστε ένα λογαριασμό ή συνδεθείτε για να σχολιάσετε

Πρέπει να είστε μέλος για να αφήσετε σχόλιο

Δημιουργία λογαριασμού

Εγγραφείτε με νέο λογαριασμό στην κοινότητα μας. Είναι πανεύκολο!

Δημιουργία νέου λογαριασμού

Σύνδεση

Έχετε ήδη λογαριασμό; Συνδεθείτε εδώ.

Συνδεθείτε τώρα

  • Δημιουργία νέου...