Προς το περιεχόμενο

φοιτητικο πασο


mikri koufala

Προτεινόμενες αναρτήσεις

Γεια χαρα σε ολους. Την Τεταρτη που μας ερχεται ορκιζομαι και θα ειμαι πλεον αποφοιτη του τει Αθηνας, τμημα διοικηση επιχειρησεων :) Θελω να κανω την εξης ερωτηση. Εμενα πανω το πασο λεει οτι ισχυει μεχρι τον Αυγουστο του 2018. Οταν ειχα παει στη γραμματεια να κανω την αιτηση ορκομωσιας δεν μου το ειχαν ζητησει και απο οσο ξερω την μερα της ορκομωσιας δεν ζητανε τιποτα απο τα παιδια παρα μονο τους δινουν τον ορκο που πρεπει να πουν και κατι χαρτια να συμπληρωσουν αν εμειναν ικανοποιημενοι απο τη σχολη και τετοια. Επειδη γενικως δεν μπορω να πω οτι το εχω και πολυ στο να λεω ψεματα, σε περιπτωση που παω στη γραμματεια και μου πουν δωσε μας το πασο σου και τους πω εγω οτι το εχασα , υπαρχει περιπτωση να μου πουν να παω εκεινη τη μερα στην αστυνομια να κανω υπευθυνη δηλωση?Ρωταω γιατι οσους γνωστους ειχα που ορκιστηκαν δεκεμβρη ειπαν ολοι το ιδιο ψεμα οτι το εχασαν και καλα για να το κρατησουν μεχρι οσο ισχυει και δεν τους ειπαν τιποτα για δηλωση σε τμημα, ουτε καν σε φοιτητες που ερωτηθηκαν οχι τη μερα ορκομωσιας αλλα οταν εκαναν την αιτηση ορκομωσιας και υποτιθεται ειχαν ακομηχρονο αν ηθελαν αποδειξη. Τι λετε?γνωριζει κανεις τιποτα?Θα μου φανει χρησιμο. Παντως απο τη στιγμη που βλεπεις οτι το κανουν ολοικαι δεν τους λενε τιποτα, πολυ δυσκολο το κοβω να πουνσε μενα κατι .

 

Το ότι δεν σου το είπαν δεν σημαίνει τίποτα. Ψάξε την σελίδα και κάπου θα λέει για αυτό.

 

Για να ορκιστείς πρέπει να παραδώσεις πάσο, βεβαίωση από βιβλιοθήκη ότι δεν έχεις εκκρεμότητες, αποδεικτικό κατάθεσης 10ε για τον πάπυρο και νομίζω 1-2 πράγματα ακόμα.

 

Κοίτα μην τρέχεις τελευταία στιγμή.

 

Ο μόνος τρόπος για να κρατήσεις το πάσο είναι να πας ΑΤ να δηλώσεις ότι το έχασες και να πάρεις ένα χαρτί.

 

Απλά μετά αν πας σε ΚΤΕΛ κλπ , και το ψάξει ο υπάλληλος παραπάνω μπορεί να δει αν είσαι ενεργός/φοιτητής ή όχι. Πάντως μπορείς να το έχεις τρένα/αστικά/μετρο όπου δεν ελέγχουν κομπιουτερς. *Μετρο μην πας και βγάλεις κάρτα γιατί θα το δουν. Μόνο αν στη πέσουν ελεγκτές είναι.

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Δεν πρόκειται να σου πουν τίποτα. Θα πεις ότι το έχασες και τέλος. Ούτε αστυνομίες, ούτε τίποτα. Φίλος τους είπε ότι θέλει να το κρατήσει ενθύμιο και του το άφησαν, οι περισσότεροι λένε ότι το χάσανε...

Καλή σταδιοδρομία!!

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Γεια χαρα σε ολους. Την Τεταρτη που μας ερχεται ορκιζομαι και θα ειμαι πλεον αποφοιτη του τει Αθηνας, τμημα διοικηση επιχειρησεων :) Θελω να κανω την εξης ερωτηση. Εμενα πανω το πασο λεει οτι ισχυει μεχρι τον Αυγουστο του 2018. Οταν ειχα παει στη γραμματεια να κανω την αιτηση ορκομωσιας δεν μου το ειχαν ζητησει και απο οσο ξερω την μερα της ορκομωσιας δεν ζητανε τιποτα απο τα παιδια παρα μονο τους δινουν τον ορκο που πρεπει να πουν και κατι χαρτια να συμπληρωσουν αν εμειναν ικανοποιημενοι απο τη σχολη και τετοια. Επειδη γενικως δεν μπορω να πω οτι το εχω και πολυ στο να λεω ψεματα, σε περιπτωση που παω στη γραμματεια και μου πουν δωσε μας το πασο σου και τους πω εγω οτι το εχασα , υπαρχει περιπτωση να μου πουν να παω εκεινη τη μερα στην αστυνομια να κανω υπευθυνη δηλωση?Ρωταω γιατι οσους γνωστους ειχα που ορκιστηκαν δεκεμβρη ειπαν ολοι το ιδιο ψεμα οτι το εχασαν και καλα για να το κρατησουν μεχρι οσο ισχυει και δεν τους ειπαν τιποτα για δηλωση σε τμημα, ουτε καν σε φοιτητες που ερωτηθηκαν οχι τη μερα ορκομωσιας αλλα οταν εκαναν την αιτηση ορκομωσιας και υποτιθεται ειχαν ακομηχρονο αν ηθελαν αποδειξη. Τι λετε?γνωριζει κανεις τιποτα?Θα μου φανει χρησιμο. Παντως απο τη στιγμη που βλεπεις οτι το κανουν ολοικαι δεν τους λενε τιποτα, πολυ δυσκολο το κοβω να πουνσε μενα κατι .

Αμα εχεις ακομα το πασο κοιταξε να βγαλεις φοιτητικα νουμερα.Μπορεις και στις τρεις να παρεις νουμερο ή να μετατρεψεις.Επισης μπορεις να δωσεις και σε κανενα φιλο αμα θες.

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Δημιουργήστε ένα λογαριασμό ή συνδεθείτε για να σχολιάσετε

Πρέπει να είστε μέλος για να αφήσετε σχόλιο

Δημιουργία λογαριασμού

Εγγραφείτε με νέο λογαριασμό στην κοινότητα μας. Είναι πανεύκολο!

Δημιουργία νέου λογαριασμού

Σύνδεση

Έχετε ήδη λογαριασμό; Συνδεθείτε εδώ.

Συνδεθείτε τώρα
  • Δημιουργία νέου...