Προς το περιεχόμενο

Δημιουργία αξιοπρεπούς συστήματος Home Cinema 5.1


Jenkins

Προτεινόμενες αναρτήσεις

Χα χα εγω απο το 2001 και ακομα νιωθω οτι δεν εχω ολοκληρωσει το συστημα μου.. Ολο αλλαζω πραγματα. Με βλεπω οταν βγω στην συνταξη να το πετυχω. :-D

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Χα χα εγω απο το 2001 και ακομα νιωθω οτι δεν εχω ολοκληρωσει το συστημα μου.. Ολο αλλαζω πραγματα. Με βλεπω οταν βγω στην συνταξη να το πετυχω. :-D

Οταν εχεις ενα χομπυ ετσι ειναι φιλε μου.Παντα θα θελουμε κατι καλυτερο και αυτο ειναι το ωραιο οταν φτιαχνεις κατι που σου αρεσει και το απολαμβανεις ανεξαρτητα απο το κοστος.

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Εγώ τι να πω που αγόρασα τον ενισχυτή και πρέπει να περιμένω τέλος του μήνα και αν για να πάρω ηχεία ? (προέκυψαν έκτακτα και δεν έμεινε φράγκο)

 

Τον έχω εδώ στο κουτί του και κάθεται...

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Εγώ τι να πω που αγόρασα τον ενισχυτή και πρέπει να περιμένω τέλος του μήνα και αν για να πάρω ηχεία ? (προέκυψαν έκτακτα και δεν έμεινε φράγκο)

 

Τον έχω εδώ στο κουτί του και κάθεται...

Το ιδιο ακριβως ειχα κανει εγω.Ειχα πετυχει σε προσφορα τον ενισχυτη και τα ηχεια τα πηρα 1 μηνα μετα(πρωτα τα πισω που ηταν πιο φθηνα) και επειτα το κεντρικο τα μπροστα και τελος το γουφερ.
Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Ανάποδα μου φαίνεται ξεκίνησες με τα ηχεία.

 

Πρώτα οπωσδήποτε τα 2 μπροστά και μετά το κεντρικό θαρρώ πως είναι η σωστή σειρά.

Τα πισω εβγαιναν 120 και τα 2 μαζι ενω τα μπροστα 365 οποτε τα πηρα αναποδα ναι.Το γουφερ το πηρα μετα απο 6-7 μηνες.Η σωστη σειρα ειναι τα μπροστα με ενισχυτη και τα πισω/κεντρικο/γουφερ οποτε υπαρχουν χρηματα

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Ωπ, έδωσες ιδέα, αν δεν φτάνουν πάλι τα λεφτά για τα μπροστά στο τέλος του μήνα. 

 

160€ κάνει το ζεύγος τα πίσω http://www.odes.gr/shop/ixeia/ixeia-hi-fi/ixeia-vasis-vivliothikis/magnat-monitor-supreme-202-timi.html

 

Μη σου πώ ότι λέω να πάω να δώσω 70 και να πάρω για αρχή τουλάχιστον το κεντρικό, να έχω λίγο ήχο :P

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Κοιτα εφοσον εχεις ενισχυτα παρε πρωτα τα 2 πισω και βαλτα μπροστα μεχρι να παρεις και τα μπροστα.Μια χαρα αξιοπρεπη ηχο δινουν και αυτα.Επειτα κεντρικο και οταν παρεις τα μπροστα βαζεις τα πισω εκει που πρεπει.Το γουφερ επειδη εχει καμια 300αρα μονο του παρτο τελευταιο

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Ετσι εστηνα και εγω τα πρωτα συστηματα μου κομματι κομματι.. Αυτο εδω μου παει πανω απο 15.000 και ακομα μετριο το θεωρω. Αμα μπειτε σε αυτο το λουκι θα βρειτε μεγαλο μπελα...

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Ετσι εστηνα και εγω τα πρωτα συστηματα μου κομματι κομματι.. Αυτο εδω μου παει πανω απο 15.000 και ακομα μετριο το θεωρω. Αμα μπειτε σε αυτο το λουκι θα βρειτε μεγαλο μπελα...

Χομπυ ειναι ρε συ οχι λουκι.Αλλοι τα δινουν σε αυτοκινητα αλλοι σε μπουζουκια αλλοι σε μηχανες κτλ αλλοι σε ποτα/τσιγαρα.

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Ετσι το έλεγα και εγω σε όσους με έκραζαν. Αλλα κάποια στιγμή συνειδητοποίησα τι εχω ξοδέψει σε ολα αυτα και τελικώς μπήκα σε λούκι.. :-D  Παντως δεν το εχω μετανοιώσει, ουτε εχω σταματήσει.

 

Χαλβαδιαζω ενα McIntosh MC205 αλλα σκέφτομαι τι να μην πληρώσω για να μαζευτεί το budget, ΔΕΗ, εφορια χαχα :-)

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Ετσι το έλεγα και εγω σε όσους με έκραζαν. Αλλα κάποια στιγμή συνειδητοποίησα τι εχω ξοδέψει σε ολα αυτα και τελικώς μπήκα σε λούκι.. :-D Παντως δεν το εχω μετανοιώσει, ουτε εχω σταματήσει.

 

Χαλβαδιαζω ενα McIntosh MC205 αλλα σκέφτομαι τι να μην πληρώσω για να μαζευτεί το budget, ΔΕΗ, εφορια χαχα :-)

Ακομα και 15000 να εχεις πληρωσει δεν ειναι υπερβολικα.Σε μια 10ετια ενας που καπνιζει 1 πακετο τη μερα χαλαει 25000.Και μιλαμε για κατι αχρηστο που κανει μονο κακο.Αυτα που εχεις θα τα χαιρεσε επ'αοριστον και αυτο μετραει.Τελευταια με τα χαρατσια και τα αλλα που ζητανε δεν μενουν και πολλα αλλα παλι μαζευετε το ποσο.Με το καλο να το παρεις το mcintosh.

  • Like 1
Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Ο καθένας ξοδεύει όπως θέλει τα λεφτά του.

 

15 k μαζεμένα θα έδινα μόνο για αυτοκίνητο, αλλά επειδή κάνω snowboard, εξοπλισμός και τα ταξίδια κάθε χρόνο μου έχουν κοστίσει σίγουρα πάνω από 15k

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Ο καθένας ξοδεύει όπως θέλει τα λεφτά του.

 

15 k μαζεμένα θα έδινα μόνο για αυτοκίνητο, αλλά επειδή κάνω snowboard, εξοπλισμός και τα ταξίδια κάθε χρόνο μου έχουν κοστίσει σίγουρα πάνω από 15k

Εννοειται ο καθενας τα δινει εκει που θελει.Απλα αλλο να τα δινεις σε hobby οπως αμαξι/ηχεια/ταξιδια και αλλο σε πραγματα που σε βλαπτουν οπως ποτο/τσιγαρο.

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Πάμε και ontopic πάλι: Το σπίτι έχει εσωτερική καλωδίωση για ηχεία (έχει πίσω από την τηλεόραση μια πρίζα με ένα καλωδιομάνι μέσα και πίσω από τον καναπέ μου βγαίνουν δύο ζεύγη καλώδια, αριστερά και δεξιά. Αξίζει να χρησιμοποιήσω την καλωδίωση για να γλυτώσω τα καλώδια στο σαλόνι ή θα έχουμε κανένα πρόβλημα; Επιπλέον θα χρειαστεί ηλεκτρολόγος για τη σύνδεση; Γιατί εγώ μόνο γυμνά καλώδια βλέπω εδώ και δεν είμαι και ο πλέον σχετικός

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Δημιουργήστε ένα λογαριασμό ή συνδεθείτε για να σχολιάσετε

Πρέπει να είστε μέλος για να αφήσετε σχόλιο

Δημιουργία λογαριασμού

Εγγραφείτε με νέο λογαριασμό στην κοινότητα μας. Είναι πανεύκολο!

Δημιουργία νέου λογαριασμού

Σύνδεση

Έχετε ήδη λογαριασμό; Συνδεθείτε εδώ.

Συνδεθείτε τώρα
  • Δημιουργία νέου...