Προς το περιεχόμενο

Eξαπάτηση απο πώληση κινητού


trackbytrack

Προτεινόμενες αναρτήσεις

Μα στην paypal δεν ρωταω κατι παραξενο απλα να μου επιβεβαιωσουν αν το mail ειναι fake....αλλα μια εβδομαδα τωρα καμια φωνη και ακροαση

Οργανωμένος ο τύπος...μακάρι να βγάλεις άκρη φίλε

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Το paypal δεν είναι ότι δεν απαντάει ακριβώς.... Εγώ τις προάλες έγραφα πόση ώρα κείμενο με κάτι που ήθελα να ρωτήσω και το στέλνω. Μου έρχεται απαντητικό email αυτόματα και δε το διάβασα γιατί υπέθεσα πως θα ήταν το κλασσικό: Λάβαμε το μήνυμα σας και θα σας απαντήσουμε σε 24 ώρες/ μην απαντήσετε σε αυτή τη διεύθυνση κλπ. 

Περνάνε οι μέρες και ούτε φωνή ούτε ακρόαση, ενώ παλαιότερα είχε τύχει να μιλήσω με το support τους σα να ήταν chat! Έστελνα, μετά από λίγο απαντούσαν! 

Ανοίγω κι εγώ πάλι το email και διαβάζω και έλεγε: Παρόμοια θέματα που βρέθηκαν ταδε ταδε ταδε, αν θέλετε επιπλέον βοήθεια επικοινωνήστε μαζί μας  :X  :blink:  :mellow:

Βρε α στα διάλα, ωραίο support. Αφού μπαίνεις στο FAQ τους και δε βρίσκεις αυτό που θες, πας και τους στέλνεις μήνυμα και μετά ψάχνει αυτόματα το σύστημα στο FAQ τους και σου δίνει κάτι άκυρα λινκς. 

Τέλειο support! (έχω να ασχοληθώ με δαύτους κάτι μήνες, δε ξέρω αν άλλαξε από τότε κάτι σε αυτό το ηλίθιο σύστημα support)

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

με την paypal εγω γνωριζω οτι εφοσον στειλεις email και αποδειξεις αυτα που λες δεν ξερω την διαδικασια καποιος που την ξερει μπορει να την αναφερει ..περνεις τα χρηματα σου πισω!

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

με την paypal εγω γνωριζω οτι εφοσον στειλεις email και αποδειξεις αυτα που λες δεν ξερω την διαδικασια καποιος που την ξερει μπορει να την αναφερει ..περνεις τα χρηματα σου πισω!

Ισχύει αυτό αν η συναλλαγή έχει γίνει μέσω paypal. Εδώ δεν έγινε έτσι, τα λεφτά δεν μπήκαν ποτέ στο paypal, απλά έστειλε ο αγοραστής ένα ψεύτικο μέηλ ότι τα έστειλε

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Μα στην paypal δεν ρωταω κατι παραξενο απλα να μου επιβεβαιωσουν αν το mail ειναι fake....αλλα μια εβδομαδα τωρα καμια φωνη και ακροαση

Δεν καταλαβαίνω γιατι τσατίζεσαι που δεν σου απαντούν. Είναι αυτονόητο οτι το email ειναι fake οπότε δεν εχουν καμία εμπλοκή και δεν ειναι δουλειά τους να εμπλακούν. Είναι σαν να ψωνίζεις κινητό μαϊμου/κλώνο και μετά να αναρωτιέσαι γιατι η samsung/nokia/whatever δεν σου απαντά αν ειναι μαϊμου. 

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Τσαντιζομαι γιατι ειμαι χρονια χρηστης και καλος πελατης με πολλες συναλλαγες και οφειλουν να απαντησουν σε ενα τοσο απλοικο ερωτημα.. φαντασου να τους ρωτησει καποιος που δεν εχει καν λογαριασμο paypal...αν μη τη αλλο για να διαφυλαξουν το ονοκα και τους πελατες τους απο μελλοντικες απατες..

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

φιλε μου απο βλακια σου την πάτησες,αφου ηρθε αυτο το εμαιλ και ειχες αμφιβολιες επρεπε να μπεις στον λογαριασμο σου στο paypal και να δεις αν οντως αν σου εχει σταλθει εντολη πληρωμης.Ακομη επρεπε να υποπτευθεις το γεγονός οτι το paypal σου ζητησε tracking number,to paypal δεν το κανει ποτε αυτο

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Εννοειται απο βλακεια μου γιατι πρωτη φορα εκανα τετοια συνναλαγη με paypal και δεν φανηκα εξυπνος...αλλα ετσι και αλλιψς το θεμα πλεον προχωραει δικαστικα απο δικηγορο στο Λονδινο οποτε ισως βγει ακρη..

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Συνήθως η Paypal έχει κορυφαίο support. Τώρα δε μπορώ να καταλάβω που κολλάνε, Τουλάχιστον να σου πουν ότι δεν είναι δικό μας το email. Εγώ πάντως θα έπαιρνα και ένα τηλέφωνο στη δίωξη. Δεν έχεις τίποτα να χάσεις

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Πηρα αλλα δεν μπορουσαν να με βοηθησουν παραπανω περα απο το να καταθεσω μυνηση πραγμα που εκανα ηδη..ενω ταυτοχρονα απευθυνθηκα σε εξειδικευμενο σε ηλεκτρονικες απατες δικηγορο στο Λονδινο...μπορει να ξοδεψω τα τριπλασια απο αυτα που αξιζε το κινητο αλλα δεν τον αφησω σε χλωρο κλαρι

  • Like 6
Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Μπράβο!! μου αρεσει το σκεπτικο σου!να ξερεις να τον βρουν και αποδειχθει οτι ειναι ένοχος τα δικαστικά σου εξοδα θα τα πάρεις πισω.Παντως εδω στην Ελλάδα επιασαν εναν που εξαπατουσε κοσμο στην αγγλια δεν θα τον πιάσουν ;)

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Δεν με νοιαζει για να πω την αληθεια αν θα παρω κατι πισω με ενδιαφερει να υπαρχει ενας απατεωνας λιγοτερος αναμεσα μας για μην την πατανε και αλλοι

  • Like 6
Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Επισκέπτης
Αυτό το θέμα είναι πλέον κλειστό για περαιτέρω απαντήσεις.
  • Δημιουργία νέου...