Προς το περιεχόμενο

Ταχύτητες 5Gbps υπόσχεται το 5G της Ericsson


voltmod

Προτεινόμενες αναρτήσεις

Εγώ πάντως, είμαι από 4G σε 3G και τούμπαλιν. Σπάνια βλέπω GPRS πλέον. Παίζει ρόλο και η περιοχή βέβαια.

 

Για ύπαιθρο για μένα είναι σχεδόν κανόνας το GPRS αλλά ακόμα και μέσα στην Θεσσαλονίκη συχνά η ένταση του 3G είναι άθλια.

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

  • Απαντ. 36
  • Δημ.
  • Τελ. απάντηση

Συχνή συμμετοχή στο θέμα

Linux με XFCE.

 

Και γενικότερα σε αυτές τις εταιρείς παιζει πάρα πολυ το linux.

 

Όλοι αυτοι οι (Ασ το πούμε σερβερς) που κάνουν routing και controling τα δεδομένα των τηλεπικοινωνιακών συστημάτων, είναι solutions πάνω σε linux στημένα.  

Κυρίως σε UNIX (HP UX) αλλά και σε Linux (SUSE συνήθως). Στα εργαστήρια βάζουν ότι τους βολεύει.

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

  • Super Moderators

Έτσι μπράβο Sony μου!!! πρωτοπόρα!!!

αυτές οι εξαγορές έχουν μπερδέψει κόσμο, όχι η Sony δεν αγόρασε ολόκληρη την Ericsson, ούτε η Microsoft ολόκληρη τη Nokia κι ούτε η Google ολόκληρη την Motorola :)

  • Like 3
Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

καλά

Εγω έχω Vodafone και το GPRS πάει σύννεφο.

Αν δω 3G βάζω τα κλάματα ...

εγώ που μένω στα ψαχνά ευβοίας και έχω μόνιμα κλειστό το 3G γιατί αλλιώς δεν πιάνει σήμα τι να πω :P 

αλλά γλυτώνω και μπαταρία,πάντως ωραίο κολπάκι κλείνεις 3G και γλυτώνεις μπαταρία και αυξάνεις σήμα.

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Το αστείο της υπόθεσης είναι ότι εκεί που είναι τα κεντρικά της Ericsson υπάρχουν σημεία που δεν έχεις καν σήμα, αλλά τώρα με το 5g θα φτιάξουν όλα....

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

 

Οι περιοχές που αναμένεται να εκμεταλλευτούν πρώτες τις υψηλότερες ταχύτητες που προσφέρει η τεχνολογία 5G είναι η Βόρεια Αμερική καθώς και οι Ιαπωνία και Ν.Κορέα, με τις NTT Docomo και SK Telecom να έχουν ήδη ανακοινώσει δοκιμές

"Όπου γάμος και χαρά, η Βασίλω πρώτη" χαχαχαχ :D

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

50 GHz???????????????

Damn. Δεν γλιτώνουμε με τίποτα. Αυτός που έβαλε το χέρι του για ακτινογραφία στο link, το σκέφτηκε καλά; (Ναι, υπερβάλλω, το ξέρω ότι οι ακτινογραφίες είναι σε peta-hertz).

 

Αυτό το MIMO, πως θα υλοποιηθεί στο τερματικό; Θα είναι όλη η πλάτη κεραία;

 

Ωραίο γράφημα όμως. GSM,3G,4G στον οριζόντιο άξονα και 5G κάθετα.

 

Άντε, πιο γρήγορα. Θέλω να κάνω download το internet στο κινητό μου σε 2 λεπτά, τώρα! :P

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

 

 

Άντε, πιο γρήγορα. Θέλω να κάνω download το internet στο κινητό μου σε 2 λεπτά, τώρα! :P

γιατί υπάρχει πιστεύεις κινητό με 625mb/sec εγγραφής στην μνήμη του που θα αξιοποιήσει για να κατεβάσει σε αυτή την ταχύτητα :P εδώ ο υπολογιστής δεν το κάνει αυτό με σκληρό δίσκο,εκτός αν το 2020 τα κινητά έχουν ssd με σύνδεση sata 3 για να αξιοποιήσουν αυτές τις ταχύτητες.

  • Like 1
Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

  • Super Moderators

αν έχεις λεφτά για 10GbE δεν θα υπάρχει οικονομικό πρόβλημα για να έχεις Raid SSDs ώστε να πιάνεις τέτοιες ταχύτητες :P

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Επισκέπτης

ακόμα δεν αξιοθήκαμε να πάμε σε 4g,να σου τώρα για το 5g :P πάντως θα ξεπεράσει κατά πολύ τα ενσύρματα δίκτυα 

....μπά....Verizon και AT&T έχουν ήδη 100GB backbone συνδέσεις με οπτικές ίνες.... πχ : http://www.zdnet.com/verizon-starts-standards-based-100gb-ethernet-rollout-3040092031/

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Επισκέπτης

γιατί υπάρχει πιστεύεις κινητό με 625mb/sec εγγραφής στην μνήμη του που θα αξιοποιήσει για να κατεβάσει σε αυτή την ταχύτητα :P εδώ ο υπολογιστής δεν το κάνει αυτό με σκληρό δίσκο,εκτός αν το 2020 τα κινητά έχουν ssd με σύνδεση sata 3 για να αξιοποιήσουν αυτές τις ταχύτητες.

μιλάμε για ταχύτητα μεταφοράς δεδομένων και όχι επεξεργασίας δεδομένων....

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

μιλάμε για ταχύτητα μεταφοράς δεδομένων και όχι επεξεργασίας δεδομένων....

ακόμα και αυτή την ταχύτητα μεταφοράς να έχεις τι νόημα έχει αμα κατεβάζεις και δεν προλαβαίνει να γράψει αυτό που κατεβάζεις στην μνήμη του κινητού/υπολογιστή ?

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Δημιουργήστε ένα λογαριασμό ή συνδεθείτε για να σχολιάσετε

Πρέπει να είστε μέλος για να αφήσετε σχόλιο

Δημιουργία λογαριασμού

Εγγραφείτε με νέο λογαριασμό στην κοινότητα μας. Είναι πανεύκολο!

Δημιουργία νέου λογαριασμού

Σύνδεση

Έχετε ήδη λογαριασμό; Συνδεθείτε εδώ.

Συνδεθείτε τώρα
  • Δημιουργία νέου...