Προς το περιεχόμενο

PHILIPS 55PFL4508K/12 55'' 3D ULTRA SLIM LED SMART TV FULL HD 699€ crazy sundays e-shop


nteminio

Προτεινόμενες αναρτήσεις

Την εχω δει σε ενα καταστημα στα Νεα Μουδανια και διπλα της υπηρχαν και τα μεγαλυτερα μοντελα της σειρες 7.Της 7 σειρας(μιλαμε για 40" στα 1000+ καπως παλευονταν που και παλι δεν υπηρχε συγκριση με αντιστοιχες sony/samsung.Το συγκεκριμενο ειναι το πιο low budget 55αρι της philips.Για καποιον που απλα θελει μεγαλη τηλεοραση με 3d στα 699 ειναι μια παρα πολυ καλη λυση.Το eshop την βαζει καθε τρεις και λιγο τοσο γιατι παραπανω δεν πουλιετε.Δεν περιλαμβανει smart remote οπως και 3d γυαλια.Το media player δεν ειναι και οτι καλυτερο οπως και οι smart δυνατοτητες της.Προσωπικα αν δεν ηθελα να δωσω 1000+ για 55αρα θα περιμενα κανα 15ημερο ακομα που εχει εκπτωσεις μηπως και πετυχαινα καμια προσφορα στα 700-800 απο 55αρες samsung/sony.Ειναι κατι που κραταμε τουλαχιστον 5 χρονια οποτε ειναι κριμα για 100-200 ευρω που εχουν πολυ καλυτερες τηλεορασεις να παρουμε κατι κατω του μετριου και ας θεωρειτε προσφορα.

 

 

Κοίταξε ψάχνω εδώ και καιρό κάτι για δώρο στην αδερφή μου που παντρεύτηκε  και ήμουν έτοιμος να σκάσω την 1200αρού για μια SHARP 60LE650  ή την 1000ρού για μια PANASONIC 55AS640 στο mediamarkt.

 

Είδα την philips στα 699€ και λέω να μια TV  55άρα με ευκολίες και 3D για να γλυτώσω μια 300-500αρού ...

 

Αν όμως είναι να πάνε στράφι τα 700 €λάκια να μην παραλάβω και να πάω για SHARP με 700€ μπροστά +άτοκες μέσω πιστωτικής ...

  • Like 1
Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

  • Απαντ. 37
  • Δημ.
  • Τελ. απάντηση

Συχνή συμμετοχή στο θέμα

Δημοφιλείς Ημέρες

Μόνο σε μένα φαίνεται χαζό το θέμα με την ετήσια κατανάλωση;

Ετσι οπως εχουν ανεβει κατακορυφα οι τιμες στη Δεη δεν ειναι κακο που αναγραφονται.Αρκει να ειναι αληθινες μετρησεις.

Κοίταξε ψάχνω εδώ και καιρό κάτι για δώρο στην αδερφή μου που παντρεύτηκε και ήμουν έτοιμος να σκάσω την 1200αρού για μια SHARP 60LE650 ή την 1000ρού για μια PANASONIC 55AS640 στο mediamarkt.

 

Είδα την philips στα 699€ και λέω να μια TV 55άρα με ευκολίες και 3D για να γλυτώσω μια 300-500αρού ...

 

Αν όμως είναι να πάνε στράφι τα 700 €λάκια να μην παραλάβω και να πάω για SHARP με 700€ μπροστά +άτοκες μέσω πιστωτικής ...

Αν η αδερφη σου δεν ειναι τοσο ψαγμενη και απλα θελει μια μεγαλη τηλεοραση μια χαρα ειναι.Η sharp εχει καλη τιμη για 60αρα και ειναι σιγουρα καλυτερη απο τη philips.Το θεμα ειναι αξιζει τα 500 ευρω παραπανω?Αν μπορεις δες απο κοντα την philips για να εχεις μια ιδεα τι δυνατοτητες εχει.

Όντως, πολύ καλύτερη.

Μπορεις να δοκιμασεις 3tb σκληρο να μου πεις αν τον διαβαζει?Παρηγγειλα χθες την 55h6400 στα 1040 και δεν βρηκα πουθενα αν διαβαζει 3tb σκληρους με ενα partition
Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Ετσι οπως εχουν ανεβει κατακορυφα οι τιμες στη Δεη δεν ειναι κακο που αναγραφονται.Αρκει να ειναι αληθινες μετρησεις.

Αν η αδερφη σου δεν ειναι τοσο ψαγμενη και απλα θελει μια μεγαλη τηλεοραση μια χαρα ειναι.Η sharp εχει καλη τιμη για 60αρα και ειναι σιγουρα καλυτερη απο τη philips.Το θεμα ειναι αξιζει τα 500 ευρω παραπανω?Αν μπορεις δες απο κοντα την philips για να εχεις μια ιδεα τι δυνατοτητες εχει.

 

 

Δεν νομίζω πως μπορώ να την βρω κάπου ....

 

Το μόνο που με χάλασε αρκετά είναι πως ο player της Tv έχει πάμπολους περιορισμούς ... Δεν παίζει srt κ.λ.π.

 

Και η panasonic φαίνεται καλή επιλογή και στα ίδια με την 6400 της samsung αλλά μου κάνουν πολλά τα 1000€ για 55άρα για να τα θεωρήσω προσφορά στο mediamarkt.

Για 60άρα τα 1200€ αν και τσούζουν τα δίνω ευκολότερα ....

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Δεν νομίζω πως μπορώ να την βρω κάπου ....

 

Το μόνο που με χάλασε αρκετά είναι πως ο player της Tv έχει πάμπολους περιορισμούς ... Δεν παίζει srt κ.λ.π.

 

Και η panasonic φαίνεται καλή επιλογή και στα ίδια με την 6400 της samsung αλλά μου κάνουν πολλά τα 1000€ για 55άρα για να τα θεωρήσω προσφορά στο mediamarkt.

Για 60άρα τα 1200€ αν και τσούζουν τα δίνω ευκολότερα ....

Η 60αρα οντως εχει αλλη αισθηση και αξιζουν τα 1200 για sharp.Οι καλες 55αρες πανε πανω απο 1000αρικο για την ωρα.Σκεψου τι περναμε πριν 1 χρονο με τα ιδια χρηματα.Αν σε ενδιαφερει μονο το μεγεθος και η εικονα δες και την lg pn6500 στα 860 ευρω η την lg pb5300 στα 750.Πλασμα και οι 2 χωρις τα καλουδια των led αλλα με τα καλα των πλασμα.Για media player με 50-60 ευρω περνεις εναν αυτονομο και παιζει τα παντα.

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Η 60αρα οντως εχει αλλη αισθηση και αξιζουν τα 1200 για sharp.Οι καλες 55αρες πανε πανω απο 1000αρικο για την ωρα.Σκεψου τι περναμε πριν 1 χρονο με τα ιδια χρηματα.Αν σε ενδιαφερει μονο το μεγεθος και η εικονα δες και την lg pn6500 στα 860 ευρω η την lg pb5300 στα 750.Πλασμα και οι 2 χωρις τα καλουδια των led αλλα με τα καλα των πλασμα.Για media player με 50-60 ευρω περνεις εναν αυτονομο και παιζει τα παντα.

 

Οι 60αρες plasma καταναλώνουν  πολύ ... Δυστυχώς .

 

Αυτή την στιγμή κοιτάζω και την 60LE752 από το πλαίσιο.  Διαβάζω βέβαια για χρωματική ανακολουθία στην συγκεκριμένη, η οποία το πλαίσιο λέει πως είναι 500hz .

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Οι 60αρες plasma καταναλώνουν πολύ ... Δυστυχώς .

 

Αυτή την στιγμή κοιτάζω και την 60LE752 από το πλαίσιο. Διαβάζω βέβαια για χρωματική ανακολουθία στην συγκεκριμένη, η οποία το πλαίσιο λέει πως είναι 500hz .

100hz ειναι η συγκεκριμενη απο το πανελ οπως οι περισσοτερες μεχρι τα 1600 ευρω.Τα παραπανω ειναι πλασματικα βοηθανε καπως στο 3D μονο.Συμφερει απο το πλαισιο μιας και την εχει και ετοιμοπαραδωτη και ειναι σε καλη τιμη.

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Η 60αρα οντως εχει αλλη αισθηση και αξιζουν τα 1200 για sharp.Οι καλες 55αρες πανε πανω απο 1000αρικο για την ωρα.Σκεψου τι περναμε πριν 1 χρονο με τα ιδια χρηματα.Αν σε ενδιαφερει μονο το μεγεθος και η εικονα δες και την lg pn6500 στα 860 ευρω η την lg pb5300 στα 750.Πλασμα και οι 2 χωρις τα καλουδια των led αλλα με τα καλα των πλασμα.Για media player με 50-60 ευρω περνεις εναν αυτονομο και παιζει τα παντα.

Τι διαφορα εχει η lg pn6500 με την pb5600; Να δες την εδω http://www.electroniki.gr/electroniki/el_gr/electronics/vision/tv/lg-60pb5600-plasma.php

 

Εχεις δει καμια απο τις 2; Γραφουν για την lg οτι για πλασμα δεν εχει τοσο καλο μαυρο και αντανακλασεις.

Την σκεφτομαι παντως για να την παρω.

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Τι διαφορα εχει η lg pn6500 με την pb5600; Να δες την εδω http://www.electroniki.gr/electroniki/el_gr/electronics/vision/tv/lg-60pb5600-plasma.php

 

Εχεις δει καμια απο τις 2; Γραφουν για την lg οτι για πλασμα δεν εχει τοσο καλο μαυρο και αντανακλασεις.

Την σκεφτομαι παντως για να την παρω.

Η pb ειναι λιγο παλιοτερο μοντελο και εχει λιγο χειροτερο μαυρο.Panasonic δεν ειναι αλλα για την τιμη τους ειναι αψογες.Οσον αφορα την καταναλωση σε συγκριση με μια 60αρα led αν παιζουν 4 ωρες τι μερα καινε 30 ευρω παραπανω το χρονο απο τις led.

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

100hz ειναι η συγκεκριμενη απο το πανελ οπως οι περισσοτερες μεχρι τα 1600 ευρω.Τα παραπανω ειναι πλασματικα βοηθανε καπως στο 3D μονο.Συμφερει απο το πλαισιο μιας και την εχει και ετοιμοπαραδωτη και ειναι σε καλη τιμη.

Eπειδη διακρινω μια επεκταση της κουβεντας και... παραπερα... χωρις να παω πολυ παραπερα απο την παραπανω τιμη, απλα για να εχουμε μια εικονα του τι μπορει να παιζει σε τετοια μεγεθη...

http://www.ebay.de/itm/TOSHIBA-55ZL2G-55-LED-TV-3D-ohne-Brille-QFHD-Cevo-DVB-T-C-S-CI-NEU-/331264653617

(δεν στελνει Ελλαδα προφανως, καθαρα ενδεικτικου χαρακτηρα η αναφορα)

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Το rubikcube έχει φέρει καλές τιμές σε τηλεοράσεις στην Ελλάδα αλλά δεν ξέρω πόσο αξιόπιστο είναι.

 

http://www.bestprice.gr/item/2153560085/sharp-lc-60le652.html?qid=2_82qX8EfkY_96dbe&seq=1

 

Την 652Ε την δίνει στα 1030€ !  Γράφει επίσης πως τα μεταφορικά είναι 0,7€ για κάθε κιλό + 11.5€ πάγιο τέλος , που σημαίνει πως με 30-35€ είναι σπίτι σου.

Τι γίνεται όμως με εγγυήσεις κ.λ.π. δεν ξέρω.

 

Η ηλεκτρονική φίλε giorginho  έχει φέρει ultra hd στα 1100€  της thomson στα 55" .

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Eπειδη διακρινω μια επεκταση της κουβεντας και... παραπερα... χωρις να παω πολυ παραπερα απο την παραπανω τιμη, απλα για να εχουμε μια εικονα του τι μπορει να παιζει σε τετοια μεγεθη...

http://www.ebay.de/itm/TOSHIBA-55ZL2G-55-LED-TV-3D-ohne-Brille-QFHD-Cevo-DVB-T-C-S-CI-NEU-/331264653617

(δεν στελνει Ελλαδα προφανως, καθαρα ενδεικτικου χαρακτηρα η αναφορα)

Η συγκεκριμενη ειναι στα 2000.Επισης το οτι ειναι 4k δεν την κανει απαραιτητα καλυτερο μοντελο.Σε 4k θα δειξει καλυτερα αλλα σε 1080p πχ μια h7000 ειναι πολυ καλυτερη.Το 4k σε 3-4 χρονια θα γινετε mainstream για ολους.Και δεν εννοω στις τιμες μιας και εχουν πεσει αρκετα αλλα στο να υπαρξει υλικο που να τις εκμεταλευονται.

Το rubikcube έχει φέρει καλές τιμές σε τηλεοράσεις στην Ελλάδα αλλά δεν ξέρω πόσο αξιόπιστο είναι.

 

http://www.bestprice.gr/item/2153560085/sharp-lc-60le652.html?qid=2_82qX8EfkY_96dbe&seq=1

 

Την 652Ε την δίνει στα 1030€ ! Γράφει επίσης πως τα μεταφορικά είναι 0,7€ για κάθε κιλό + 11.5€ πάγιο τέλος , που σημαίνει πως με 30-35€ είναι σπίτι σου.

Τι γίνεται όμως με εγγυήσεις κ.λ.π. δεν ξέρω/

Το συγκεκριμενο καταστημα ειναι Γερμανια.Τα μεταφορικα ειναι 140 ευρω στανταρ και ερχονται σπιτι σου με dhl.Δοκιμασε να κανεις παραγγελια και θα πηγαινε μεχρι εκει που λεει μεταφορικα για να το δεις.

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Επειδη μαλλον δεν γνωριζεις το μοντελο που ανεφερα (δεν ειναι και πολυ νεο βεβαια), ριξε πρωτα μια ματια σε τιμες... Ελλαδας, στα χαρακτηριστικα της (πχ 3D χωρις γυαλια) και σε κανενα review αν θες να μαθεις περι τινος προκειται, δεν την ανεφερα παντως σε καμια περιπτωση για συγκριση με καποια απο τις προαναφερθεισες, αλλά για συσχετισμο ως τα μεγεθη των τιμων με αυτα των... χαρακτηριστικων! ;) :)

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Η συγκεκριμενη ειναι στα 2000.Επισης το οτι ειναι 4k δεν την κανει απαραιτητα καλυτερο μοντελο.Σε 4k θα δειξει καλυτερα αλλα σε 1080p πχ μια h7000 ειναι πολυ καλυτερη.Το 4k σε 3-4 χρονια θα γινετε mainstream για ολους.Και δεν εννοω στις τιμες μιας και εχουν πεσει αρκετα αλλα στο να υπαρξει υλικο που να τις εκμεταλευονται.

 

Το συγκεκριμενο καταστημα ειναι Γερμανια.Τα μεταφορικα ειναι 140 ευρω στανταρ και ερχονται σπιτι σου με dhl.Δοκιμασε να κανεις παραγγελια και θα πηγαινε μεχρι εκει που λεει μεταφορικα για να το δεις.

 

 

Πηγα μεχρι εκει , φτιαχνοντας λογαρισμο, αλλα δεν μου εβγαζε κοστος αποστολης .... Δεν ξερω γιατι .

 

Μετα ψάχνοντας στην σελιδα τους επεσα πανω σε αυτο :

 

DHL.jpg

1.gif

Delivery costs of DHL in Germany containing VAT.

(Delivery time 1-3 working days after receipt of payment).

4,90 €

 

flag_yellow_high.jpg

Delivery costs of DHL in Europe containing VAT.

(Delivery time 3-7 working days after receipt of payment).

Basic charge to 1 Kg 11,50 € + 0,70 € per additional Kg.

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Επειδη μαλλον δεν γνωριζεις το μοντελο που ανεφερα (δεν ειναι και πολυ νεο βεβαια), ριξε πρωτα μια ματια σε τιμες... Ελλαδας, στα χαρακτηριστικα της (πχ 3D χωρις γυαλια) και σε κανενα review αν θες να μαθεις περι τινος προκειται, δεν την ανεφερα παντως σε καμια περιπτωση για συγκριση με καποια απο τις προαναφερθεισες, αλλά για συσχετισμο ως τα μεγεθη των τιμων με αυτα των... χαρακτηριστικων! ;) :)

Καλα εδω που εχει 8000ρικα δεν νομιζω να την παρει και κανεις.Εχει ξεχαστει για αυτο δεν αλλαζουν την τιμη.Τα χαρακτηριστικα περα απο την qhd αναλυση δεν αξιζει κατι αλλο.

Πηγα μεχρι εκει , φτιαχνοντας λογαρισμο, αλλα δεν μου εβγαζε κοστος αποστολης .... Δεν ξερω γιατι .

 

Μετα ψάχνοντας στην σελιδα τους επεσα πανω σε αυτο :

Το ξανα εκανα τωρα με την h6410 και τωρα τα βγαζει στα 65 ευρω τα μεταφορικα.Πριν ελεγε σιγουρα 140 ευρω.Παλι συμφερει για την sharp αν και σαν καταστημα δεν το γνωριζω

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Δημιουργήστε ένα λογαριασμό ή συνδεθείτε για να σχολιάσετε

Πρέπει να είστε μέλος για να αφήσετε σχόλιο

Δημιουργία λογαριασμού

Εγγραφείτε με νέο λογαριασμό στην κοινότητα μας. Είναι πανεύκολο!

Δημιουργία νέου λογαριασμού

Σύνδεση

Έχετε ήδη λογαριασμό; Συνδεθείτε εδώ.

Συνδεθείτε τώρα

  • Δημιουργία νέου...