Προς το περιεχόμενο

H Sony θα παρουσιάσει και το Xperia Z3 Compact μαζί με το Z3 και θα είναι... "τερατάκι"!


voltmod

Προτεινόμενες αναρτήσεις

  • Απαντ. 56
  • Δημ.
  • Τελ. απάντηση

Συχνή συμμετοχή στο θέμα

να δούμε ποιος μακακας δίνει τόσα λεφτά για τηλέφωνο. Καραμακακας πρέπει να ειναι.

 

Και ομως αγαπητε φιλε υπαρχουν τετοιοι μακακες οπως λες που τα δινουν.και αν τους πεις και κατι θιγονται κιολας και λενε το γνωστο ο καθενας με τα λεφτα του κανει οτι θελει...αντι να παραδεχθουν οτι ειναι το λιγοτερο ηλιθιοτητα.ειναι οι ιδιοι που δινουν 200€ για ενα τζιν και καμαρωνουν για την μαρκα...νουμερα και φιγουρατζηδες εν ολιγοις...εκει στοχευουν και οι εταιριες στον καθενα που κανει το ψωνιο του και καθε τοσο ακουμπαει 700-800 ευρω για κινητο...ενα κινητο που ειναι συνεχεια η κοπια του προηγουμενου μοντελου...;-)

  • Like 1
Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

εγω που εχω lumia 1020 και galaxy s4 θα σου πω σε αρκετα.. ενδεικτικα το lumia δε μου εχει κλεισει ποτε , οπως κανει το αλλο οποτε γουσταρει , για φωτογραφιες δε το συζητω καν και επισης ποτε δε μου εχει φαει 70% μπαταρια σε 4 ωρες. αλλα αν εσενα σου αρεσουν τα android πασο. οπως και να χει ακομα και το z3 ειναι ευκολα κατανοητα κατωτερο του 930.. α, και ποιος ξερει ποιο γραμμα της αλφαβητου θα βγαλει μετα...

 

Γιατί το Note δεν μου έχει κλείσει ποτέ και εντελώς τυχαία οι android συσκευές κλείνουν τυχαία σε όποιον έχει wp ένας Θεός ξέρει. Όσο για το... τέρας αυτονομίας 1020 γελάει ο κόσμος. Στοίχημα βάζω οτι το S4 βγάζει περισσότερη ώρα με ανοιχτή οθόνη από το 1020 αλλά γιατί να ανοίξεις την οθόνη ενός wp στην τελική; Για τις εφαρμογές που δεν έχει ή για τα χασμουρητά που ρίχνεις στο dos με πλακάκια όπως εύστοχα το παρομοίασε κάποιος παραπάνω; Α ναι, ξέχασα! Είναι smooth! 

  • Like 4
Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Πολυ καλο αλλα δεν το βλεπω να πουλαει, εκτως αν κοστιζει κατω απο 400 ευρω, κατι που δεν το νομιζω.
Αν θελεις μικρο και ακριβο κινητο παιρνεις iPhone...

Ο λογος που παιρνουν οι περισσοτεροι android ειναι η μεγαλη τους οθονη και η χαμηλοτερη τιμη τους.
Το τηλεφωνο αυτο εχει μικρη οθονη και υψηλη τιμη. Καποιος που δινει πολλα λευτα για μικρο τηλεφωνο, θα παρει iphone.

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Γιατί το Note δεν μου έχει κλείσει ποτέ και εντελώς τυχαία οι android συσκευές κλείνουν τυχαία σε όποιον έχει wp ένας Θεός ξέρει. Όσο για το... τέρας αυτονομίας 1020 γελάει ο κόσμος. Στοίχημα βάζω οτι το S4 βγάζει περισσότερη ώρα με ανοιχτή οθόνη από το 1020 αλλά γιατί να ανοίξεις την οθόνη ενός wp στην τελική; Για τις εφαρμογές που δεν έχει ή για τα χασμουρητά που ρίχνεις στο dos με πλακάκια όπως εύστοχα το παρομοίασε κάποιος παραπάνω; Α ναι, ξέχασα! Είναι smooth!

Παρε το note σου και ελα να το ζορισουμε σε ΟΤΙ ΘΕΣ με το 1520.σε μπαταριες καμερες ταχυτητες κτκ...ααα ξεχασα εσυ εχεις το πενακι το οποιο χρησιμοποιεις για να ξυθεις στην πλατη.καλυτερα dos με πλακακια παρα να πληρωνω 3 gb ram και να βλεπω το 1.5 .

  • Like 7
Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Έχω Ν4 και δεν σηκώνει skype με τίποτε, ζεματάει και επανεκκινεί. Επίσης επανεκκινεί αρκετές φορές στην εφαρμογή της κάμερας. Δεν είναι θέμα της συγκεκριμένης συσκευής, είναι θέμα γενικώς των Ν4. Υπάρχουνε στο διαδίκτυο πολλές αναφορές. Παρόλο που δεν χρειάζεται να πιάνουμε ένα-ένα τα μοντέλα με τα συν και πλυν τους και χωρίς να έχω δουλέψει windows phone, νομίζω ότι και μετά το 930, έρχονται για να μείνουν.

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Παρε το note σου και ελα να το ζορισουμε σε ΟΤΙ ΘΕΣ με το 1520.σε μπαταριες καμερες ταχυτητες κτκ...ααα ξεχασα εσυ εχεις το πενακι το οποιο χρησιμοποιεις για να ξυθεις στην πλατη.καλυτερα dos με πλακακια παρα να πληρωνω 3 gb ram και να βλεπω το 1.5 .

 

σσσσωραιος.καλα τα ειπες.τους τα φορτωνουν με ραμ για να μην τρωνε σκαλωματα και ακομα δεν το βλεπουν.windows phone for life!!

 

Ps. Φιλε μου κινηταρα το 1520 πριν κανα 3ημερο ειδα απο κοντα τις δυνατοτητες του.τερας!!αξιζει τα λεφτα του.

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

 

Android έχω. LG G2... Αλλά δεν είναι WP σε ομαλότητα και ταχύτητα.. Και φυσικά σε κάμερα... Με 5mpixel τραβάς καλύτερες από 8 ενός Android και μη σου πω και παραπάνω... Αν πάρουμε σαν παράδειγμα το LG g που έχει 13 άρα αίσχος

 

Τι σχεση εχει το λειτουργικο της συσκευης με τα megapixels της καμερας μαστορα?? Πφφ...

 

Επισης τα Windows Mobile σαν λειτουργικο ειναι υπερ-ΜΟΥΦΑ. Ειχα παρει το 1020 οταν ειχε πρωτοβγει και μου ειχε πρηξει τα παπαργια το αθλιο λειτουργικο του με τα κακογουστα τετραγωνακια, τα βαρετα κειμενο-μενου και το ανυπαρκτο customization. Ουτε 2 βδομαδες δεν αντεξα και εφαγε συρταρι.
Απο camera ομως ηταν πολυ καλο (οχι ομως σαν το 808), και απο ποιοτητα κατασκευης ηταν αρκετα καλο.

 

Τα Nokia προ-Microsoft ηταν πολυ γ@μηστερα κινητα, ισως τα καλυτερα. Τα νεα μετα-Microsoft μοντελα δεν αξιζουν μια.

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Παρε το note σου και ελα να το ζορισουμε σε ΟΤΙ ΘΕΣ με το 1520.σε μπαταριες καμερες ταχυτητες κτκ...ααα ξεχασα εσυ εχεις το πενακι το οποιο χρησιμοποιεις για να ξυθεις στην πλατη.καλυτερα dos με πλακακια παρα να πληρωνω 3 gb ram και να βλεπω το 1.5 .

 

Μπορούμε να το ζορίσουμε σε αυτό; Θα με ενδιέφερε.

 

10354609_825612610782498_659709315307386

 

  • Like 4
Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Μπορούμε να το ζορίσουμε σε αυτό; Θα με ενδιέφερε.

 

10354609_825612610782498_659709315307386

 

Oυάου... Τρελό multitasking... Προφανώς και όλα αυτά τα χρησιμοποιείς ταυτόχρονα!!! Ααα, για πες μου τώρα που το θυμήθηκα, με τόσο lag, μετράς τα fps με τα δάχτυλα;;;

Μπορώ να ανοίξω 10 εφαρμογές στο 920 και να μην lagάρει ούτε για αστείο... Για πάτα το home button στο Samsung λίγο να γελάσουν και οι πέτρες. Να δούμε τον launcher να κάνει refresh και τα εικονίδια να επαναφορτώνουν.

Άσε μας, μας τα 'παν κι άλλοι...

  • Like 2
Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Oυάου... Τρελό multitasking... Προφανώς και όλα αυτά τα χρησιμοποιείς ταυτόχρονα!!! Ααα, για πες μου τώρα που το θυμήθηκα, με τόσο lag, μετράς τα fps με τα δάχτυλα;;;

Μπορώ να ανοίξω 10 εφαρμογές στο 920 και να μην lagάρει ούτε για αστείο... Για πάτα το home button στο Samsung λίγο να γελάσουν και οι πέτρες. Να δούμε τον launcher να κάνει refresh και τα εικονίδια να επαναφορτώνουν.

Άσε μας, μας τα 'παν κι άλλοι...

 

 Όσα δεν φτάνει η αλεπού τα κάνει κρεμαστάρια. Ποιό lag βρε κακομοίρηδες; Τι refresh να κάνει ο Nova Prime; Το πρόβλημα σου είναι οι εφαρμογές που τρέχουν στο backround; Θα λαγκάρει το Note 3 αν έχω ανοιχτά 3-4 παιχνίδια από πίσω; Ρε μας δουλεύετε; Τι κάθεστε και γράφετε νυχτιάτικα; Να σκρολάρω και σαν αυτιστικός στο μενού εφαρμογών να μην προλαβαίνετε να δείτε τα εικονίδια από την ταχύτητα; 

 

Δεν χρειάζεται να κάνεις όλα αυτά τα πράγματα ταυτόχρονα (ξέχασα να ανοίξω και σημειωματάριο στην εικόνα) αλλά στο σουπερ ντουπερ 1520 μπορείς να κάνεις έστω δύο πράγματα ταυτόχρονα; Δεν φτάνει που γράφει ο άλλος να ζορίσω το Note σε ό,τι θέλω... θα απολογηθώ κιόλας στο τι μπορεί να κάνει η συσκευή; Και μου γράφεις όλα αυτά τα ψέματα ως απάντηση; 

 

Ας το ξαναγράψουμε λοιπόν: Όσα δεν φτάνει η αλεπού τα κάνει κρεμαστάρια.

 

ΥΓ. Έχεις να δεις android από το 2010; Aν ναι, πες το μας, μην ντρέπεσαι.

 

ΥΓ2. Να μην έχω μια κάμερα να κάνω reviews να ξεφτιλίζω κόσμο ρε γμτ live. Θα γούσταρα τώρα video με το να πατάω το hard button του Note χίλιες φορές μετά από όλες αυτές τις εφαρμογές ανοιγμένες ταυτόχρονα και να μην γίνεται ουδεμία επαναφόρτωση εικονιδίων ή refresh.

 

 

 

 

  • Like 1
Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Μιλάτε για τις ναυ-αρχίδες android...ας πιάσουμε τα entry και mid-range android και 'κει μιλάμε για το γέλιο...άσε φίλε έχω tablet με tegra 2, sony, και κάνει τα πολύ βασικά... 

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Δημιουργήστε ένα λογαριασμό ή συνδεθείτε για να σχολιάσετε

Πρέπει να είστε μέλος για να αφήσετε σχόλιο

Δημιουργία λογαριασμού

Εγγραφείτε με νέο λογαριασμό στην κοινότητα μας. Είναι πανεύκολο!

Δημιουργία νέου λογαριασμού

Σύνδεση

Έχετε ήδη λογαριασμό; Συνδεθείτε εδώ.

Συνδεθείτε τώρα

  • Δημιουργία νέου...