Προς το περιεχόμενο

H Sony θα παρουσιάσει και το Xperia Z3 Compact μαζί με το Z3 και θα είναι... "τερατάκι"!


voltmod

Προτεινόμενες αναρτήσεις

Μιλάτε για τις ναυ-αρχίδες android...ας πιάσουμε τα entry και mid-range android και 'κει μιλάμε για το γέλιο...άσε φίλε έχω tablet με tegra 2, sony, και κάνει τα πολύ βασικά... 

 

Το Sony Tablet S είναι με Honeycomb (!) και θα έπρεπε να συγκριθεί με τα wp 7 για τα οποία και τότε διαβαζαμε τα ίδια που διαβάζουμε τώρα για τα 8. Σύγχρονες συσκευές σαν το Moto G πάνε σφαίρα. Εδώ κάποιος ζήτησε να ζορίσουμε δύο ναυαρχίδες σε ό,τι θέλουμε και με μια εικόνα όχι απλά απέδειξα τι ζόρι μπορεί να φάει το Note 3 αλλά κάτι που μια wp ναυαρχίδα σαν το 1520 προς το παρόν δεν μπορεί να διανοηθεί να το κάνει.

 

Το οτι ένα Lumia 520 ή ένα 630 είναι πιο smooth από ένα Galaxy Core προφανώς και ισχύει. Δεν είμαι τρελός, ούτε ψεύτης, ούτε θα πετάξω την μπάλα στην εξέδρα αμφισβητώντας τα αυτονόητα. Καταλαβαίνω οτι κάποιοι είχαν τραυματικές εμπειρίες με συσκευές 512ραμ που δεν παλεύονταν καθόλου με android και καλώς αποφάσισαν να μετοικίσουν στα wp. Άλλο αυτό και άλλο να γράφονται ανακρίβειες και χίλιες μύριες παπάτζες για το android σε σύγχρονες συσκευές.

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

  • Απαντ. 56
  • Δημ.
  • Τελ. απάντηση

Συχνή συμμετοχή στο θέμα

 Όσα δεν φτάνει η αλεπού τα κάνει κρεμαστάρια. Ποιό lag βρε κακομοίρηδες; Τι refresh να κάνει ο Nova Prime; Το πρόβλημα σου είναι οι εφαρμογές που τρέχουν στο backround; Θα λαγκάρει το Note 3 αν έχω ανοιχτά 3-4 παιχνίδια από πίσω; Ρε μας δουλεύετε; Τι κάθεστε και γράφετε νυχτιάτικα; Να σκρολάρω και σαν αυτιστικός στο μενού εφαρμογών να μην προλαβαίνετε να δείτε τα εικονίδια από την ταχύτητα; 

 

Δεν χρειάζεται να κάνεις όλα αυτά τα πράγματα ταυτόχρονα (ξέχασα να ανοίξω και σημειωματάριο στην εικόνα) αλλά στο σουπερ ντουπερ 1520 μπορείς να κάνεις έστω δύο πράγματα ταυτόχρονα; Δεν φτάνει που γράφει ο άλλος να ζορίσω το Note σε ό,τι θέλω... θα απολογηθώ κιόλας στο τι μπορεί να κάνει η συσκευή; Και μου γράφεις όλα αυτά τα ψέματα ως απάντηση; 

 

Ας το ξαναγράψουμε λοιπόν: Όσα δεν φτάνει η αλεπού τα κάνει κρεμαστάρια.

 

ΥΓ. Έχεις να δεις android από το 2010; Aν ναι, πες το μας, μην ντρέπεσαι.

 

ΥΓ2. Να μην έχω μια κάμερα να κάνω reviews να ξεφτιλίζω κόσμο ρε γμτ live. Θα γούσταρα τώρα video με το να πατάω το hard button του Note χίλιες φορές μετά από όλες αυτές τις εφαρμογές ανοιγμένες ταυτόχρονα και να μην γίνεται ουδεμία επαναφόρτωση εικονιδίων ή refresh.

 

 

 

 

Τράβα βίντεο, για να τραβήξουμε και εμείς μετά τι κάνει ένας διπύρηνος, για να κρυφτείς στη σπηλιά σου...

Δεν σου αρέσουν τα WP, με γειά σου με χαρά σου, αλλά το ότι δεν έχεις lag, πραγματικά μας ξεπερνάει... Παίζει να είσαι ο μόνος σε έναν πλανήτη ολόκληρο, που δεν έχει lag.

Όσο για το "όσα δεν φτάνει η αλεπού...", κλαίω... Λες και εμείς δεν είχαμε android. Πήγαμε από Symbian σε WP με τη μία....

Δώσαμε χρήματα να πάρουμε WP λες και δεν μπορούσαμε να τα δώσουμε για android.

Πότε θα το καταλάβεις ότι είχαμε, και δεν μας έκανε άλλο; Για 1002 λόγους... Και πήγαμε σε WP, και βρήκαμε αυτό που το android ΔΕΝ έχει. Αν δεν μπορείς να το καταλάβεις, υγεία...

Πήγαινε να κάνεις root τώρα και να περάσεις Cyanogen για να μην σου lagάρει ο dialer στο ΤΗΛΕΦΩΝΟ σου, και τα ξαναλέμε...

Όσο για τη συσκευή, πραγματικά μπράβο στη Sony, που είναι απ'τις ελάχιστες εταιρείες που σέβονται και τον κόσμο που δεν τους αρέσουν τα phablets, και δίνει τελευταίας τεχνολογίας specs σε μικρότερες διαστάσεις οθόνης.

  • Like 4
Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Μιλάτε για τις ναυ-αρχίδες android...ας πιάσουμε τα entry και mid-range android και 'κει μιλάμε για το γέλιο...άσε φίλε έχω tablet με tegra 2, sony, και κάνει τα πολύ βασικά...

 

Αδελφέ αστο γιατί εκτίθεσαι... Σε θέμα Mobile τεχνολογίας ο εξοπλισμός σου είναι παρωχημένος και έτη φωτός πίσω....

 

Και επειδή αναφέρεις το entry και budget level συσκευών, πάνε μια βόλτα σε κανένα public και δες πως πάνε τα moto e και g...

 

Τουλάχιστον τότε θα μπορείς να εκφέρεις άποψη...

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Τράβα βίντεο, για να τραβήξουμε και εμείς μετά τι κάνει ένας διπύρηνος, για να κρυφτείς στη σπηλιά σου...

Δεν σου αρέσουν τα WP, με γειά σου με χαρά σου, αλλά το ότι δεν έχεις lag, πραγματικά μας ξεπερνάει... Παίζει να είσαι ο μόνος σε έναν πλανήτη ολόκληρο, που δεν έχει lag.

Όσο για το "όσα δεν φτάνει η αλεπού...", κλαίω... Λες και εμείς δεν είχαμε android. Πήγαμε από Symbian σε WP με τη μία....

Δώσαμε χρήματα να πάρουμε WP λες και δεν μπορούσαμε να τα δώσουμε για android.

Πότε θα το καταλάβεις ότι είχαμε, και δεν μας έκανε άλλο; Για 1002 λόγους... Και πήγαμε σε WP, και βρήκαμε αυτό που το android ΔΕΝ έχει. Αν δεν μπορείς να το καταλάβεις, υγεία...

Πήγαινε να κάνεις root τώρα και να περάσεις Cyanogen για να μην σου lagάρει ο dialer στο ΤΗΛΕΦΩΝΟ σου, και τα ξαναλέμε...

Όσο για τη συσκευή, πραγματικά μπράβο στη Sony, που είναι απ'τις ελάχιστες εταιρείες που σέβονται και τον κόσμο που δεν τους αρέσουν τα phablets, και δίνει τελευταίας τεχνολογίας specs σε μικρότερες διαστάσεις οθόνης.

 

Το φανταζόμουν οτι ο dialer θα ήταν το επόμενο ψευτοεπιχείρημα στη λίστα με τα ψέματα που έχεις κατασκευάσεις στο μυαλό σου. Ήθελα να γράψω σε υστερόγραφο οτι χρησιμοποιώ τον exdialer οπότε πάλι ένα video θα σε ξεφτίλιζε. 

 

Μην μου γράψεις και για την Συλλογή γιατί χρησιμοποιώ Quickpic. 

 

Δεν είμαι ο μόνος που έχει μια αλαγκάριστη android συσκευή. Πολλοί έχουν και γι αυτό το android φτάνει στο 84 τοις εκατό του market share. Ξέρουν πως να απολαμβάνουν τα καλούδια του και να μην έχουν ίχνος lag στη συσκευή τους χωρίς να χρειαστεί να φλασάρουν roms ή να κάνουν root. Για την ιστορία έχω κάνει root για να μπορώ να μην βλέπω διαφημίσεις στο ίντερνετ όπως έχω και στο pc με τα αντίστοιχα προγράμματα. Με στοκ ρομ είμαι.

 

Άλλος θα έπρεπε να κρυφτεί στη σπηλιά του όταν γράφει στην εικόνα που αντικρύζει ΄΄ουάου...σιγά το multitasking΄΄. Θα μου πεις εδώ φτάσαμε στο καλοκαίρι του 2014 για να ξεχωρίζει η ένταση της μουσικής από τον ήχο κλήσης του τηλεφώνου.

 

Εντάξει, καταλάβαμε οτι άφησες το android κάπου στο U και στο Sole. Δεν πειράζει και καλή καρδιά.

 

ΥΓ. Η πλάκα είναι οτι ο dialer ανοίγει πιο γρήγορα από αυτόν του 920 (βλέπεις ένας φίλος το έχει) επειδή ο exdialer ανοίγει ακαριαία και δεν κάνει το effect των wp που δημιουργεί υποτίθεται μεγαλύτερη αίσθηση στο smoothness και στο γρήγορο άνοιγμα των εφαρμογών. Είναι ένα έξυπνο καμουφλάζ της Microsoft αυτό και μαγκιά της.

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Οποτε μου λες, ότι για να έχεις μια αλαγκάριστη συσκευή, πέταξες τα πάντα απο πάνω της, και έγινε αλαγκάριστη...

Ρε, εκτίθεστε... Πέταξες τον dialer, πέταξες τη Συλλογή, πέταξες τον launcher, έκανες root, και όλα αυτα για να μας πείσεις εμάς και εσένα μαζί, ότι έχεις αλαγκάριστο κινητό...

Μόλις περίτρανα απάντησες στον εαυτό σου γιατι αγοράσαμε WP.

Κλαίω...

Το κάνω print screen για να το έχω.

Άντε, καληνύχτα αδερφέ...

Sent from my Nokia Lumia 920

  • Like 2
Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Οποτε μου λες, ότι για να έχεις μια αλαγκάριστη συσκευή, πέταξες τα πάντα απο πάνω της, και έγινε αλαγκάριστη...

Ρε, εκτίθεστε... Πέταξες τον dialer, πέταξες τη Συλλογή, πέταξες τον launcher, έκανες root, και όλα αυτα για να μας πείσεις εμάς και εσένα μαζί, ότι έχεις αλαγκάριστο κινητό...

Μόλις περίτρανα απάντησες στον εαυτό σου γιατι αγοράσαμε WP.

Κλαίω...

Το κάνω print screen για να το έχω.

Άντε, καληνύχτα αδερφέ...

Sent from my Nokia Lumia 920

 

Προβλέπω τις κινήσεις σου αλλά δεν τις προλαβαίνω. Αυτά που πέταξα ήταν οι εφαρμογές της Samsung. Όχι το android. Είτε χρησιμοποιώ την εφαρμογή της Samsung είτε μια εφαρμογή από το store το android παραμένει android. Απόδειξη η λειτουργία του Nexus αλλά και των συσκευών της Htc. Το touchwiz της Samsung παρά τις δυνατότητες που προσφέρει είναι κακογραμμένο. Οπότε την επόμενη φορά που θα θελήσεις να γράψεις όσα γράφεις να γράψεις για το touchwiz. Μπορείς να το ονομάσεις και lagwiz.

 

Το οτι εγκατέστησα όμως 3 εφαρμογές και απολαμβάνω μια άψογη αλαγκάριστη συσκευή με δυνατότητες που τα wp δεν έχουν διανοηθεί λόγω της φύσης του λειτουργικού με κάνει κορόιδο; Δεν νομίζω.

 

Κι εγώ έκανα printscreen το σχόλιο σου κάτω απο τη φωτογραφία. Καληνύχτα.

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

το καθε λειτουργικο εχει τις αδυναμιες του!εχω δοκιμασει και τα τρια λειτουργικα καθως ειχα iphone 5,samsung ativ s και lg g2!ο καθενας εξαρταται με τι χρηση κανει και τι επιθυμει,διαλεγει το κινητο που τον βολευει!τωρα εχω μεινει με το g2,το οποιο και θα το κρατησω για πολλα χρονια!!περιμενω να βγει και iphone με μεγαλη οθονη και θα το χτυπησω!για μενα προσωπικα,καλυτερο λειτουργικο ειναι το ios!

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Grey Warden αντικειμενικός...εσύ όμως Stigma X, όχι και τόσο.

 

Το 2012 φίλε αυτά υπήρχανε, τι θα πει έτη φωτός (αν και είμαι, το ξέρω)...πρέπει να αλλάζω τάμπλετ κάθε χρόνο;

 

Ή να μιλήσουμε για ipad του '12 που τρέχει απροβλημάτιστα, με τους όποιους περιορισμούς του λειτουργικού του.

 

Όσο για τα public άσε με να αμφιβάλω...δεν έχω δει συσκευή προς το παρόν στα public να μην τρέχει σωστά. Πάρτη στο σπίτι να τη φορτώσεις και μετά από κανά δίμηνο-τρίμηνο να δούμε πως θα πάει...το ξέρεις άλλωστε αυτό...άσε που "τρέμουμε" να πατήσουμε το update αν ποτέ έρθει...γιατί συνήθως γίνονται χειρότερες αντί για καλύτερες...και άντε ξανά-μανά να περιμένουμε update της sony ή οποιασδήποτε να διορθώσει τα bugs...

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Νόμιζα πως το forum όταν πας να κάνεις εγγραφή ρώταγε αν είσαι 13 χρονών και πάνω για να κάνεις λογαριασμό. Από τα σχόλια που βλέπω μάλλον πρέπει να το αφαίρεσαν....

  • Like 3
Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Μπορούμε να το ζορίσουμε σε αυτό; Θα με ενδιέφερε.10354609_825612610782498_659709315307386

 

Αα βλεπω σου αρεσουν οο φωτογραφιες για αυτο ποσταρεις screenshots ε;;θες να ποσταρουμε φωτογραφιες να γελασει και ο καθε πικραμενος;;οχι μαλλον γτ τα αποτελεσματα τα γνωριζεις απο πριν.να σου πω τωρα για αυτο που επιδεικνυεις οτι και με δυο apps ανοοχτα εγω συναντησα σε note pro tablet προβλημα;;βρεφικο το σταδιο του multitask αν αναλογιστεις οτι το τρεχεις σε συσκευες τερατα και αυτες ζοριζοντσι.ενδεικτηκα να σου πω οτι οσο χρονο εκανες να ανοοξεις ολα αυτα και να τα τρεξει η μπουκωμενη ram σου εγω στον ιδιο χρονο τις εχω ανοιξει ολες ξεχωριστα μια μια και εχω κανει στην καθε μια την δουλεια μου.και οταν βγηκα δεν τις εκλεισα καν.τολμα εσυ να τις αφησεις ανοιχτες αν σου βασταει!!αυτο που δειχνεις δεν το κανεις ουτε εσυ ο ιδιος καθημερινα.πες μας για αυτα που συναντας καθημερινα.πες μας την χρηση που κανεις καθημερινα και για τις δυνατοτητες που εχει η συσκευη σου σε καθημερινη χρηση.μην μου ανοιγεις ολα τα apps ταυτοχρονα και μου το δειχνεις γιατι ξερεις πολυ καλα οτι δεν ειναι λειτουργικο ολο αυτο.ΚΟΛΑΕΙ.

 

ΥΓ.Νομιζω στο ΝΟΤΕ οπως και στα S μεζρι δυο apps δεν μπορουν να μοιραστουν την οθονη;;διορθωσε με αλλα στο tab γινετσι να ανοοξεις παραπανω

Και ξανα ρωταω ολο το φορουμ.γιατι το iOs που προσεφερε ακομα λιγοτερα απο ενα wp δεν χλεβαστηκε τοσο και δεν απορηφθηκε τοσο απο τους android fans που ειναι και ψαγμενοι;το iosπου εκανες download στο 6.1.1 kaiαν παταγες το home button αυτο σταματουσε και δεν μπορουσες να συλαβεις την ιδεα του multitask πως γνωρισε τοση μεγαλη επιτυχια με μονο ενα μοντελο το iphone?το 4s ειχε σκοτωσει τους παντες αν θυμαστε.δεν υπηρχε τιποτα αλλο.και νομιζω βρηκα την απαντηση.ηταν μικρη συσκευη ΔΕΝ ΚΟΛΟΥΣΕ και προοριζοταν ΚΑΘΑΡΑ για καθημερινη χρηση κινητης συσκευης.σας κανανε πλυση και σας χωσανε στα μυαλα σας οτι πρεπει με το κινητο να κανετε οτι και με τον υπολογιαστη.και η καθημερινη χρηση σας δειχνει οτι αυτο ΔΕΝ ΓΙΝΕΤΕ.βρε πως αλλαζει ο ανθρωπος...δεν θα απορησω αν σε δεκα χρονια γυρησουμε σε συσκευες με πληκτρα και ασπρομαυρες οθονες

  • Like 2
Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Όχι δεν το έφτιαξαν.το λειτουργικό έφτιαξαν και το viber αυτόματα φτιάχτηκε!όσο για το multitasking για τα WP μην το λέτε παραέξω.πειτε ότι αλλο θέλετε.multitasking με suspended εφαρμογές στο παρασκήνιο δεν λέγεται multitasking.7 εφαρμογές στο 'multitasking' σου επιτρέπει είτε έχεις 512mb ram ή 1 ή 2 gb.με τα 8.1 πλέον όμως οι καρτέλες του ie περνανε όλες στο multitasking.οπότε αμέσως αμέσως με 5 καρτέλες σου περισσεύουν 2 εφαρμογές.οι υπόλοιπες κόπηκαν.

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Γιατί το Note δεν μου έχει κλείσει ποτέ και εντελώς τυχαία οι android συσκευές κλείνουν τυχαία σε όποιον έχει wp ένας Θεός ξέρει. Όσο για το... τέρας αυτονομίας 1020 γελάει ο κόσμος. Στοίχημα βάζω οτι το S4 βγάζει περισσότερη ώρα με ανοιχτή οθόνη από το 1020 αλλά γιατί να ανοίξεις την οθόνη ενός wp στην τελική; Για τις εφαρμογές που δεν έχει ή για τα χασμουρητά που ρίχνεις στο dos με πλακάκια όπως εύστοχα το παρομοίασε κάποιος παραπάνω; Α ναι, ξέχασα! Είναι smooth! 

πηρες πληρωμενη απαντηση... 

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Οποτε μου λες, ότι για να έχεις μια αλαγκάριστη συσκευή, πέταξες τα πάντα απο πάνω της, και έγινε αλαγκάριστη...

Ρε, εκτίθεστε... Πέταξες τον dialer, πέταξες τη Συλλογή, πέταξες τον launcher, έκανες root, και όλα αυτα για να μας πείσεις εμάς και εσένα μαζί, ότι έχεις αλαγκάριστο κινητό...

Μόλις περίτρανα απάντησες στον εαυτό σου γιατι αγοράσαμε WP.

Κλαίω...

Το κάνω print screen για να το έχω.

Άντε, καληνύχτα αδερφέ...

Sent from my Nokia Lumia 920

πες τα ρε φιλε γιατι αυτο; ο Grey Warden ειναι στην κοσμαρα του...

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Δημιουργήστε ένα λογαριασμό ή συνδεθείτε για να σχολιάσετε

Πρέπει να είστε μέλος για να αφήσετε σχόλιο

Δημιουργία λογαριασμού

Εγγραφείτε με νέο λογαριασμό στην κοινότητα μας. Είναι πανεύκολο!

Δημιουργία νέου λογαριασμού

Σύνδεση

Έχετε ήδη λογαριασμό; Συνδεθείτε εδώ.

Συνδεθείτε τώρα
  • Δημιουργία νέου...