Προς το περιεχόμενο

Εφτά φορές περισσότερο χρόνο στο Internet περνούν οι χρήστες iOS σε σχέση με τους χρήστες Android


voltmod

Προτεινόμενες αναρτήσεις

Ειχα galaxy s4 για ενα 6μηνο.Ημουν αρκετα ικανοποιημενους,

Το πουλησα επειδη ηθελα να αλλαξω τηλεφωνο,λογω οτι τα android δεν εχουν μεταπωλητικη αξια.Ειπα να παω σε iphone 5s.

H διαφορα απλα ΧΑΩΔΗΣ.

Το ios δεν κολλαει ΠΟΤΕ!!!Ουτε μικρο λαγκαρισματα υπαρχουν,ουτε τιποτα σε σχεση με το s4.

Πιο φυσικα χρωματα στην οθονη,ολες οι εφαρμογες ειναι optimized σε σχεση με τα android.Αυτα!!!...

Απλα παρτε ενα 5s στα χερια σας και λειτουργιστε το για ωρες (αν εχετε την δυνατοτητα)...

 

Και οσο για τα κενα ασφαλειας που λετε,απλα δεν  με νοιαζει...Αν σας πειραζουν κατι τετοια,το αναφερετε απλα για ''εφε'.''Γνωστες'' της πλακας...

Πειτε μου ποτε σας κλεψανε τι φωτογραφιες σας,τις συνομιλιες σας,γενικα τ αρχεια σας!!!Μην μου πειτε αν σας το κλεψουνε κλπ...

  • Like 3
Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Επιτέλους....!!!! Αυτο το παραμύθι με το πόσο κοστίζει το iPhone σε σχέση με τα bugdroid κινητά ειναι καιρός να τελειώνει...

 

Στις ανεπτυγμένες χωρες στις οποίες απευθύνεται και η apple αλλα και όλοι οι κατασκευαστές crapdroid ειναι χωρες που το βιοτικό επίπεδο των κατοίκων ειναι πολυ ανώτερο απο αυτο του μέσου έλληνα πλέον.

Για ενα iPhone 5s ένας κάτοικος στη Σουηδία θα πληρώνει γύρω στα 50 ευρω το μήνα σε 24μηνο συμβόλαιο χωρις προκαταβολή για την απόκτηση του, παρέχοντας απεριόριστο 4G internet και χρεώσεις γύρω στα 0,019 € το λεπτο, για την απόκτηση ενός galaxy s5 το πάγιο ειναι στα αντίστοιχα επίπεδα.... ( η εργατοώρα ανειδίκευτου εργάτη ειναι γύρω στα 12 €/ωρα δλδ 1.700€/μήνα μισθό καθαρά) Οπότε όσοι παίρνουν είτε crapdroid galaxy s είτε iPhone 5s ούτε πλουσιότεροι ειναι ο ένας απο τον άλλον ούτε μόστρα θέλει να κανει ο ένας στον άλλον, ειναι απλα πρωσοπικες επιλογές του καθενός....

Θα πρεπει επιτέλους να βγούμε απο το μικρόκοσμο μας μερικοί μερικοί και να δουν τι γινεται παρα έξω... Ίσως μας κανει καλό και σε σημαντικότερα προβληματα που μας απασχολούν... Αρκετά αυτη η μιζέρια πια...

 

Όσο για το άρθρο ειναι λογικό το ios να ειναι το λειτουργικο προτίμησης των χρηστών διότι μη ξεχνάμε και τους κατόχους iPad εκει όπου το android απλα δεν υπάρχει... Το σερφάρισμα σε ενα iPad Air για παράδειγμα ειναι μια εμπειρία πολυ ανώτερη ακομα και απο εναν προσωπικό υπολογιστη χωρις αμφιβολία... Στο σπίτι έχω ενα gaming PC ενα MacBook Pro retina 2013 αλλα το απλό σερφάρισμα το κανω πλέον με το iPad Air... Απλα αχτυπητο...

 

Sent from my iPhone using Insomnia

Ειναι καλό μερικές φορές για να αντιληφθούμε το πραγματικό κόστος ενός αγαθού και να το συγκρίνουμε απο χώρα σε χώρα να συνυπολογίσουμε το κόστος σε σχέση με την εργατοώρα... Δλδ τα 50€ που θέλει ένας σουηδικός ανειδίκευτους για το πάγιο του το μήνα αντιστοιχεί σε 4 ώρες δουλειάς... Στα ελληνικά δεδομένα δλδ θα έπρεπε να κοστίζει 12€ για το αντίστοιχο αγαθό αν υποθέσουμε οτι ο ανειδίκευτους εργάτης στην ελλαδα αμείβεται με 3€/ωρα...

 

Sent from my iPhone using Insomnia

  • Like 3
Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

  • Super Moderators

Ο ΜΕΣΟΣ χρήστης εννοούσα με το "οι χρήστες" αρχίσατε τα κομπλεξικά σας... ναι οκ ο μπαμπάς σας ειναι περήφανος για εσάς και εμείς σας αγαπάμε είστε και οι πρώτοι χακεράδες... αυτό δεν σημαίνει όμως ότι ο μέσος χρήστης Iphone (γιάπης, επαγγελματίας,ο λεφτά του μπαμπά, η trendy ΔΑΠΙΤΟΥ κτλ) έχουν τις ίδιες γνώσεις και ναι ο android χρήστης μπορεί να είναι και άσχετος αλλά συνήθως ειναι ο gadgeτάκιας που ψάχνεται και παίρνει με βάση τoν συντελεστή απόδοση/τιμή και όχι με βάση το τι θα δείξει πως έχει κάποιο lifestyle  ο παππούλης και ο άσχετος που δεν τον νοιάζουν τα κινιτά σιγά μην δώσει λεφτά για smartphone... εκτός αν o άσχετος έχει για πέταμα όποτε μάλλον θα πάρει iphone για να τον δούν στην καφετέρια.. 

 

μην το παίρνεται προσωπικά για κοινωνικές ομάδες μιλάω όχι για κάθε εναν ξεχωριστά που έχει iphone ipad ή android counterparts 

 

Ξέχασες τους χρήστες που δίνουν 700 ευρώ για κινητό Android...

 

ναι αλλα με τοσο μικρη οθονη θες μιση ωρα να διαβασεις 2 γραμμες :P

 

Υπερβολές...

 

Όσοι έχουν φράγκα έχουν και ένα IOS.

 

Όσοι έχουν φράγκα έχουν και ελεύθερο χρόνο να ασχοληθούν με τα χόμπι τους, με την ενημέρωσή τους και με οτιδήποτε άλλο μέσα σε αυτό και το σερφάρισμα από κινητό. Ψιλοκηφήνες δηλαδή .... που ζουν με τα έτοιμα ...

 

Όσοι δεν έχουν φράγκα και έχουν smart phone , έχουν android φτηνή συσκευή.

 

Αυτοί δεν έχουν χρόνο να σερφάρουν .... Πολύ απλά γιατί τον χρόνο τους τον ξοδεύουν για ΕΡΓΑΣΙΑ ....

 

Απλά τα πράγματα .....

 

Οι κοινωνικές σας αναλύσεις για ένα smartphone με τρελαίνουν... 

  • Like 1
Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

"οι χρήστες που τις αγοράζουν είναι πολύ πιο πιθανό να γνωρίζουν τις δυνατότητες τους στο Internet" χαχαχαχαχαχαχαχα όσες γυναίκες έχω δει με iphone δεν ξέρουν ούτε να κατεβάζουν εφαρμογές και το έχουν για να μιλάνε μόνο

Μάλλον επειδή όσες γυναίκες υπάρχουν στο περιβάλλον σου δεν πρέπει να είναι και τόσο έξυπνες...

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Το iPhone σαν κινητό είναι μια χαρά σαν smartphone απλά είναι μέτριο με χαρακτηριστικά και λειτουργικό του 2011 και όταν λέω χαρακτηριστικά δεν εννοώ ούτε να έχει τετραπύρηνους επεξεργαστές ούτε 64bit ούτε μπόλικη ram αυτά έτσι κ αλλιώς το 80% των αγοραστών δεν τους νοιάζει αλλά όταν μου πουλάς ένα smartphone εν έτη 2014 με 3.5 και 4 ίντσες οθόνη με δικιά σου ανάλυση που δεν είναι ούτε καν 720p και ένα λειτουργικό που έχει μείνει στο 2007 και προσθέτει με το σταγονομετρο χρόνο με το χρόνο χαρακτηριστικά απο αλλά λειτουργικά που τα έχουν χρόνια, που ακόμα να βάλει πραγματικό multitasking και για όλα αυτά ζητάει 700+ ευρώ είναι απλά αστείο. Φυσικά όσοι έχουν iPhone δεν είναι άσχετοι πόσο μάλλον όσοι μπαίνουν σε τεχνολογικά forum αλλά δυστυχώς όλοι ξέρουμε ότι η πλειοψηφία των χρηστών iPhone είναι άσχετοι όλοι έχουμε δει της κοπελίτσες στης καφετέριες να έχουν iPhone για να μπαίνουν fb αντε και λίγο Internet και YouTube, όλοι έχουμε γνωστούς που είναι άσχετοι απο κινητά και μαζεύουν κανα φράγκο για να πάρουν iPhone και μάλιστα δεν το περνούν ούτε καν απ το skroutz γιατί εκεί δεν κάνει 700 ευρώ και νομίζουν ότι είναι μούφα αντε να τους εξηγήσεις ότι μπορούν να κάνουν την ίδια δουλειά και με ένα κινητό των 250 ευρώ( χωρίς lag). Όπως είπε και ο Φίλος ποιο πάνω όντως όσοι έχουν μαζέψει 700 ευρώ θα πάνε να πάρουν iPhone αλλά όχι γιατί είναι το καλύτερο αλλά γιατί είναι status symbol γιατί είναι το πιο γνωστό γιατί η Apple έχει το καλύτερο marketing όπως κάποιοι περνούν και Samsung και δεν ξέρουν τι λειτουργικό τρέχει απλά είναι galaxy. Φυσικά όλα αυτά θα αλλάξουν αφού η μαγική Apple στο τέλος του 2014 θα εφεύρει τις 4.7 και 5.5 ίντσες και ο κόσμος θα πει επιτέλους βγήκαν κινητά με οθονάρες αξίζει να δώσουμε και 800 ευρώ εδώ ! Που να ξέραν ότι και με 150 ευρώ παίρνεις κινητό για fb και ίντερνετ με 4.5 ίντσες χωρίς lag και HD ανάλυση( Motorola moto g), που να ξέραν ότι με 250-300 ευρώ περνούν κινητά που κάνουν τα πάντα 10 φορές καλύτερα απ το iPhone (lg g2, nexus 5, κτλ...) που να δούνε ότι υπάρχουν και πραγματικά κινητά εργαλεία με 400 ευρώ όπως το Note 3. Φυσικά όλα αυτά τα χω δει στην πράξη αφού ήμουν κάτοχος iPhone 3G, 4 και 5s και κάτοχος galaxy s3, note 2 και αυτή την στιγμή κάτοχος htc one max για να μην πει κάποιος ότι τα Android δεν είναι ποιοτικά κινητά τότε δεν έχει πιάσει htc στα χέρια του.

Φίλε μου Μανώλη. Δεν ειναι ακριβως ετσι τα πραγματα... Δε νομίζω να Πιστεύεις σωβαρα οτι το ios εχει μείνει στο 2007... Γιατι αν ειναι έτσι τα πραγματα αφού εξακολουθεί και πουλάει σαν τρελό αποδεικνύει την ανωτερότητα του OSX σε σχέση με τον ανταγωνισμό διότι ως γνωστόν το ios βασίζεται στον kernel του osx... Άρα το osx του 2007 ήταν 10 χρονια πιο μπροστά απο την εποχή του...

 

Σίγουρα υπάρχουν κινητα της κατηγορίας των 300 € που κάνουν αρκετα καλά τη δουλειά ενός entry level user στα smartphones ομως πραγματικά δεν υπάρχει καν android  flagship που να ανταγωνίζεται το ios σε θέματα ποιότητας εφαρμογών, σταθερότητας λειτουργικού, ασφαλείας, και πάνω απο ολα αξιοποίησης στο έπακρον του hardware σε σχέση με το software... Ειναι γνωστό το πρόβλημα του android με τον κατακερματισμό του περιβάλλοντος του... Πραγματικά θεωρώ άθλο το γεγονός οτι υπάρχουν εφαρμογές στο play store που ειναι αρκετά καλές με δεδομένο τον κατακερματισμό του android, ομως σε καμία περίπτωση δε μπορείς να μου βρεις ούτε μια εφαρμογή στο play store που να ειναι cross platform δλδ να υπάρχει η ίδια και στο ios και να τρέχει τουλάχιστον στο ίδιο επίπεδο με την ίδια εφαρμογή του ios, εξαιρώντας ίσως τα apps τις ίδιας της google... Και οχι για εμάς που παίζουμε και κανα βαρύ παιχνίδι στο iPad, δεν υπάρχει σε καμία συσκευή android τις κατηγορίας των 400 € παιχνίδι που να παιζει νερό και abug´αριστο όπως στο ios...

That's a fact!

 

Sent from my iPhone using Insomnia

  • Like 2
Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Ξέχασες τους χρήστες που δίνουν 700 ευρώ για κινητό Android...

 

 

Υπερβολές...

 

 

Οι κοινωνικές σας αναλύσεις για ένα smartphone με τρελαίνουν... 

 

 

Δεν μιλάω για ένα SMART PHONE αλλά για μια ολόκληρη διαφημιστική πλατφόρμα η οποία έκανε  την πιο σκάρτη εταιρία ever να  πλασάρει σαν μόδα και σημείο πλουτισμού ένα προιόν της ....

 

Άλλες εταιρίες τραβάνε για κλείσιμο στο μεγάλο ανταγωνιστικό πεδίο του hardware, δίνοντας διαμάντια της επιστήμης και της τεχνολογίας για ψίχουλα ώστε να μπορούν να επιζήσουν, και άλλες εταιρίες το εκμεταλλεύονται απλά για να αισχροκερδούν ....

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

 

 

Ξέχασες τους χρήστες που δίνουν 700 ευρώ για κινητό Android...

 

 

Υπερβολές...

 

 

Οι κοινωνικές σας αναλύσεις για ένα smartphone με τρελαίνουν...

 

 

Δεν μιλάω για ένα SMART PHONE αλλά για μια ολόκληρη διαφημιστική πλατφόρμα η οποία έκανε την πιο σκάρτη εταιρία ever να πλασάρει σαν μόδα και σημείο πλουτισμού ένα προιόν της ....

 

Άλλες εταιρίες τραβάνε για κλείσιμο στο μεγάλο ανταγωνιστικό πεδίο του hardware, δίνοντας διαμάντια της επιστήμης και της τεχνολογίας για ψίχουλα ώστε να μπορούν να επιζήσουν, και άλλες εταιρίες το εκμεταλλεύονται απλά για να αισχροκερδούν ,....

Πιο σκάρτη εταιρία ever ? μιλάς για την εταιρία η οποία έθεσε τις βάσεις του γραφικού περιβάλλοντος στα personal computers, που έδωσε το mouse στον απλό χρήστη τη δεκαετία του 70, που αναθεώρησε τον τροπο με τον οποίο οι μεγαλύτερες εταιρίες στον κόσμο της μουσικής αντιλαμβάνονται το κόστος, που η έννοια του portable music έγινε συνώνυμη με το iPod, η εταιρία που αναθεώρησε τον τροπο που αντιλαμβανόμαστε τα κινητα και τα smartphones, η εταιρία που δημιούργησε απο το 90 ακομα το all in one computers? .... Χμμμμ... Αν αυτο δεν ειναι κακεντρέχεια τοτε τι ειναι;; Sent from my iPhone using Insomnia
  • Like 2
Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Φίλε μου Μανώλη. Δεν ειναι ακριβως ετσι τα πραγματα... Δε νομίζω να Πιστεύεις σωβαρα οτι το ios εχει μείνει στο 2007... Γιατι αν ειναι έτσι τα πραγματα αφού εξακολουθεί και πουλάει σαν τρελό αποδεικνύει την ανωτερότητα του OSX σε σχέση με τον ανταγωνισμό διότι ως γνωστόν το ios βασίζεται στον kernel του osx... Άρα το osx του 2007 ήταν 10 χρονια πιο μπροστά απο την εποχή του...

 

Σίγουρα υπάρχουν κινητα της κατηγορίας των 300 € που κάνουν αρκετα καλά τη δουλειά ενός entry level user στα smartphones ομως πραγματικά δεν υπάρχει καν android  flagship που να ανταγωνίζεται το ios σε θέματα ποιότητας εφαρμογών, σταθερότητας λειτουργικού, ασφαλείας, και πάνω απο ολα αξιοποίησης στο έπακρον του hardware σε σχέση με το software... Ειναι γνωστό το πρόβλημα του android με τον κατακερματισμό του περιβάλλοντος του... Πραγματικά θεωρώ άθλο το γεγονός οτι υπάρχουν εφαρμογές στο play store που ειναι αρκετά καλές με δεδομένο τον κατακερματισμό του android, ομως σε καμία περίπτωση δε μπορείς να μου βρεις ούτε μια εφαρμογή στο play store που να ειναι cross platform δλδ να υπάρχει η ίδια και στο ios και να τρέχει τουλάχιστον στο ίδιο επίπεδο με την ίδια εφαρμογή του ios, εξαιρώντας ίσως τα apps τις ίδιας της google... Και οχι για εμάς που παίζουμε και κανα βαρύ παιχνίδι στο iPad, δεν υπάρχει σε καμία συσκευή android τις κατηγορίας των 400 € παιχνίδι που να παιζει νερό και abug´αριστο όπως στο ios...

That's a fact!

 

Sent from my iPhone using Insomnia

Συγνώμη κιόλας,entry level στα 300€;Την τιμή του π.χ. Nexus 5 δηλαδή;

Μιλάμε ακόμη για smartphone ή το πήγαμε στα laptop;

Είπαμε,αλλά όλα θέλουν ρέγουλα...

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

 

 

Φίλε μου Μανώλη. Δεν ειναι ακριβως ετσι τα πραγματα... Δε νομίζω να Πιστεύεις σωβαρα οτι το ios εχει μείνει στο 2007... Γιατι αν ειναι έτσι τα πραγματα αφού εξακολουθεί και πουλάει σαν τρελό αποδεικνύει την ανωτερότητα του OSX σε σχέση με τον ανταγωνισμό διότι ως γνωστόν το ios βασίζεται στον kernel του osx... Άρα το osx του 2007 ήταν 10 χρονια πιο μπροστά απο την εποχή του...

 

Σίγουρα υπάρχουν κινητα της κατηγορίας των 300 € που κάνουν αρκετα καλά τη δουλειά ενός entry level user στα smartphones ομως πραγματικά δεν υπάρχει καν android flagship που να ανταγωνίζεται το ios σε θέματα ποιότητας εφαρμογών, σταθερότητας λειτουργικού, ασφαλείας, και πάνω απο ολα αξιοποίησης στο έπακρον του hardware σε σχέση με το software... Ειναι γνωστό το πρόβλημα του android με τον κατακερματισμό του περιβάλλοντος του... Πραγματικά θεωρώ άθλο το γεγονός οτι υπάρχουν εφαρμογές στο play store που ειναι αρκετά καλές με δεδομένο τον κατακερματισμό του android, ομως σε καμία περίπτωση δε μπορείς να μου βρεις ούτε μια εφαρμογή στο play store που να ειναι cross platform δλδ να υπάρχει η ίδια και στο ios και να τρέχει τουλάχιστον στο ίδιο επίπεδο με την ίδια εφαρμογή του ios, εξαιρώντας ίσως τα apps τις ίδιας της google... Και οχι για εμάς που παίζουμε και κανα βαρύ παιχνίδι στο iPad, δεν υπάρχει σε καμία συσκευή android τις κατηγορίας των 400 € παιχνίδι που να παιζει νερό και abug´αριστο όπως στο ios...

That's a fact!

 

Sent from my iPhone using Insomnia

Συγνώμη κιόλας,entry level στα 300€;Την τιμή του π.χ. Nexus 5 δηλαδή;

Μιλάμε ακόμη για smartphone ή το πήγαμε στα laptop;

Είπαμε,αλλά όλα θέλουν ρέγουλα...

Πραγματικά θεωρώ οτι ενα android των 300 € +- 30€ ειναι ενα entry level κινητο το οποίο να μπορει να ανταπεξέλθει αξιοπρεπώς χωρις να σου σπάει τα νεύρα το lag! Μιλάμε για entry level χρήστη μη μου πεις για custom firmware και τέτοια.... Ενα κινητο android των 150 € πραγματικα δε το θεωρώ καν κινητό... Αν ειναι να σου βγάλει τον καρκίνο καλύτερα Nokia 3330 με Symbian... Sent from my iPhone using Insomnia
Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

δηλαδή το nexus 5 και το g2 Που είναι κοντά στα 300 ευρώ όσο κάνει το iphone 4s 8gb έχουν Lag και είναι για entry leven χρήση? ( με την μαμα rom ) και άρα προτιμότερο κάποιος που διαθέτει αυτό το ποσό να πάρει το 4s 8gb/??????  

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Ενα κινητο android των 150 € πραγματικα δε το θεωρώ καν κινητό... Αν ειναι να σου βγάλει τον καρκίνο καλύτερα Nokia 3330 με Symbian... Sent from my iPhone using Insomnia

μια χαρά κινητό είναι,άλλο αν έχεις την μύτη τόσο ψηλά που θεωρείς τα κινητά της πλειοψηφίας άχρηστα (και μιλάω για το γενικό σύνολο και όχι για εδω μέσα).

 

προσωπικά το Internet ότι κινητό και αν είχα θα το χρησιμοποιούσα το ίδιο έξω,στο σπίτι απλά έχω τον υπολογιστή.

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

<p>δηλαδή το nexus 5 και το g2 Που είναι κοντά στα 300 ευρώ όσο κάνει το iphone 4s 8gb έχουν Lag και είναι για entry leven χρήση? ( με την μαμα rom ) και άρα προτιμότερο κάποιος που διαθέτει αυτό το ποσό να πάρει το 4s 8gb/?????? </p>

Δεν είπα κάτι τέτοιο,

Γενικά αν θα έπρεπε να δώσω λεφτά ντούκου για να αγοράσω ένα κινητό γύρω στα 350€ θα πήγαινα σε Nokia lumia 1020 διότι έτσι κι αλλιώς είμαι εναντίον του open source κώδικα όταν αυτό είναι να το αγοράσω μέσω μιας συσκευής... Αλλά αυτό είναι προσκοπική επιλογή του καθενός. Άγω απλά είπα ότι οι περισσότεροι για να μη πω όλοι στη Σουηδία ας πούμε μου ζω κι εργάζομαι όταν είναι να πας σε κάποιο πάγιο, εκεί επιλέγεις flagship, το να δώσω 10 € λιγότερα το μήνα για να πάρω Iphone 4s ή nexus 5 δε μπαίνω κάν στη διαδικασία να το σκεφτώ, διότι τα 10 € διαφορά στη Σουηδία είναι περίπου 40 λεπτά εργασίας.... Αν καταλαβαίνεις τι εννοώ... Κι όπως σκέφτομαι εγώ σκέφτονται και οι περισσότεροι εδώ κατα αυτόν τον τροπο... Κι αν είναι να διαλέξω μεταξύ 2 flagship ενός galaxy s5 ή Iphone 5s προτιμώ το 2ο

 

Sent from my iPad using Insomnia

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Hρωες που 'ξεστραβονονται" στην 4αρα οθονουλα........
το πιθανοτερο σερφαρουνε κανοντας "οφθαλμολουτρο"σε 5ιντσων κινητα android........................
Τι πρεπει να εχω,και τι θελω να εχω....................:-)

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Επισκέπτης
Αυτό το θέμα είναι πλέον κλειστό για περαιτέρω απαντήσεις.
  • Δημιουργία νέου...