Προς το περιεχόμενο

Στις 3 Σεπτεμβρίου παρουσιάζεται το νέο Samsung Galaxy Note 4


voltmod

Προτεινόμενες αναρτήσεις

Κριμα τετοια κινητα και να χουν knox..

Χαντακονουν τετοιες κινηταρες ενω με μια custom rom το κινητο δεν θα πιανοτανε..

Το καλα λαγκαρισματα ισχυει,δεν θα γινει ποτε smooth οσο ενα iphone οσο εχει τις αθλιες ρομ της samsung.

 

 

Λοιπόν για να τελειώνει το παραμύθι με τους κράχτες που πιθανότατα δεν έχουν καν ακουμπήσει την συσκευη. Εχω το Note 3 απο την δεύτερη μέρα. Αυτή την στιγμή έχει 8 Active Applications 2.43/2.71GB RAM και πηγαίνει σφαίρα. Χωρίς root, χωρίς custom rom, χωρίς καν custom launcher. Εχει μόνο ένα μικρό delay (κάτω απο sec αλλά εμφανές) όταν ανοίγει το MyMagazine και όταν ανοίγει το Gallery μέσα απο το Viber και έχεις πολλές εικόνες. Η ROM της Samsung για το Note είναι άψογη. 

 

Πάμε τώρα στο KNOX. Το KNOX δεν είναι για σένα και για μένα. Εγώ προσωπικά το χρησιμοποιώ για μερικά μηνύματα και κάποια προσωπικά αρχεία που δεν θέλω να είναι σε κοινή θέα όταν το κινητό το χρησιμοποιούν κι άλλοι. Για πολλούς ανθρώπους όμως το KNOX είναι μια σουίτα ασφαλείας που σε enterprise περιβάλλον είναι απίστευτα χρήσιμη. 

 

Δεν είναι καθόλου κρίμα να έχει κάτι τόσο χρήσιμο. Η "μαγεία" του Android είναι η ποικιλία του. Δεν σ΄αρέσει τι δίνει η Samsung; Πας σε LG/htc/Sony κτλ. Αυτή η καραμέλα με το "χαντακώνει το κινητό" πρέπει να σταματήσει. Γιατί οι πωλήσεις και τα reviews δείχνουν το αντίθετο. Δεν σας αναγκάζει κανείς να το πάρετε!

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Λοιπόν για να τελειώνει το παραμύθι με τους κράχτες που πιθανότατα δεν έχουν καν ακουμπήσει την συσκευη. Εχω το Note 3 απο την δεύτερη μέρα. Αυτή την στιγμή έχει 8 Active Applications 2.43/2.71GB RAM και πηγαίνει σφαίρα. Χωρίς root, χωρίς custom rom, χωρίς καν custom launcher. Εχει μόνο ένα μικρό delay (κάτω απο sec αλλά εμφανές) όταν ανοίγει το MyMagazine και όταν ανοίγει το Gallery μέσα απο το Viber και έχεις πολλές εικόνες. Η ROM της Samsung για το Note είναι άψογη. 

 

Πάμε τώρα στο KNOX. Το KNOX δεν είναι για σένα και για μένα. Εγώ προσωπικά το χρησιμοποιώ για μερικά μηνύματα και κάποια προσωπικά αρχεία που δεν θέλω να είναι σε κοινή θέα όταν το κινητό το χρησιμοποιούν κι άλλοι. Για πολλούς ανθρώπους όμως το KNOX είναι μια σουίτα ασφαλείας που σε enterprise περιβάλλον είναι απίστευτα χρήσιμη. 

 

Δεν είναι καθόλου κρίμα να έχει κάτι τόσο χρήσιμο. Η "μαγεία" του Android είναι η ποικιλία του. Δεν σ΄αρέσει τι δίνει η Samsung; Πας σε LG/htc/Sony κτλ. Αυτή η καραμέλα με το "χαντακώνει το κινητό" πρέπει να σταματήσει. Γιατί οι πωλήσεις και τα reviews δείχνουν το αντίθετο. Δεν σας αναγκάζει κανείς να το πάρετε!

η πλακα ειναι εδω μεσα οτι οι πιο πολλοι δεν το χουν και κραζουν 

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Η φετινή γενιά των android γενικά δεν έδειξε κάτι ιδιαίτερο σε σχέση με την περσινή. Μια απ'τα ίδια. Το συνταρακτικό είναι οτι πλεον βρίσκεις κορυφαίες ανδροιδ συσκευές με λίγα λεφτά. Το καινούριο iPhone ενδέχεται να σπάσει τη μονοτονία.

 

Η σύγκριση note και iPhone είναι λίγο άστοχη εκτός και αν η apple παρουσιάσει τη φημολογούμενη έκδοση των 5.5 ιντσών.

Επειδή αποφάσισαν να μεγαλώσουν την οθόνη; :S

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Λοιπόν για να τελειώνει το παραμύθι με τους κράχτες που πιθανότατα δεν έχουν καν ακουμπήσει την συσκευη. Εχω το Note 3 απο την δεύτερη μέρα. Αυτή την στιγμή έχει 8 Active Applications 2.43/2.71GB RAM και πηγαίνει σφαίρα. Χωρίς root, χωρίς custom rom, χωρίς καν custom launcher. Εχει μόνο ένα μικρό delay (κάτω απο sec αλλά εμφανές) όταν ανοίγει το MyMagazine και όταν ανοίγει το Gallery μέσα απο το Viber και έχεις πολλές εικόνες. Η ROM της Samsung για το Note είναι άψογη. 

 

Πάμε τώρα στο KNOX. Το KNOX δεν είναι για σένα και για μένα. Εγώ προσωπικά το χρησιμοποιώ για μερικά μηνύματα και κάποια προσωπικά αρχεία που δεν θέλω να είναι σε κοινή θέα όταν το κινητό το χρησιμοποιούν κι άλλοι. Για πολλούς ανθρώπους όμως το KNOX είναι μια σουίτα ασφαλείας που σε enterprise περιβάλλον είναι απίστευτα χρήσιμη. 

 

Δεν είναι καθόλου κρίμα να έχει κάτι τόσο χρήσιμο. Η "μαγεία" του Android είναι η ποικιλία του. Δεν σ΄αρέσει τι δίνει η Samsung; Πας σε LG/htc/Sony κτλ. Αυτή η καραμέλα με το "χαντακώνει το κινητό" πρέπει να σταματήσει. Γιατί οι πωλήσεις και τα reviews δείχνουν το αντίθετο. Δεν σας αναγκάζει κανείς να το πάρετε!

Aυτη η "μαγεια" του android που λες εκτος των αλλων ειναι και η παραμετροποιηση του,κατι που η samsung μας το κοψε δυστυχως αφου ουτε ενα απλο ρουτ δεν μπορεις να κανεις πλεον.

Εγω απλα την γνωμη μου λεω,ο καθενας παιρνει οτι θελει.

Δεν εχω galaxy note εχω το galaxy s4 και προσωπικα δεν θα ξαναπαρω samsung αλλα δεν υπηρχε το knox θα παιρνα το καινουργιο note σιγουρα,εχασε εναν πελατη και θα μου πεις σιγα χεστηκε για σενα αλλα ομως σαν και μενα εχασε πολλους πελατες κι αυτο φενεται στις πωλησεις που δεν πηγαν οπως θα περιμεναν.

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

χρήματα για το ένα ή το άλλο κινητό δεν υπάρχουν αυτή τη στιγμή, όμως αν ήταν να επιλέξω θα περίμενα να τα δω και τα δύο αν και είναι ασύγκριτα μιας και το ένα είναι κινητό κυρίως (iPhone 6) ενώ το άλλο είναι εργαλείο παραγωγικότητας (Note 4)...

  • Like 1
Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

ένα βελτιωμένο s5 lte-a και lg g3 lte-a είναι. τί 5,5 τί 5,7 . το μόνο νέο σε σχέση με αυτά θα είναι η ύπαρξη 4gb ram.

να δούμε εάν θα ενσωματώσει και κοίλη οθόνη στις άκρες του.

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Καλα lagαρισματα παιδια

χααχαχαχαχα εγω γελαω τώρα..για κανενα μαναβη σε κόβω..κατοχος note 3 4 μηνες τωρα του βγαζω τα ματια,το παραμικρο lag δε βλεπω..σε σχεση με ενα φιλο που εχει το 5s Και δεν του φτάνει ο χώρος.. ;)

  • Like 1
Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Κάτοχος Note 2, όταν βγει το iPhone 6, το πετάω στη μαρίνα του Αλίμου μέσα σε μια σακούλα δεμένο σε πέτρα και όποιος το βρει δικό του!

 

 

 

Bye bye και στα διάλα!!!

 

 

  • Like 1
Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

κατοχος note 2 υπαρχει περιπτωση να θελεις καλητερο κινητο?

το κινητο απλα πεταει σε

μπαταρια

ταχυτητα

εφαρμογες

παιχνιδια

πενακι

υπαρχει η περιπτωση να τρεχει κατι καλητερα το νοτε 3,4

τι να το κανεις τοτε το νοτε 3,4?

δεν μπορω να καταλαβω τι μανια ειναι αυτη

  • παντως η αληθεια ειναι οτι αν παρεις μια φορα νοτε τοτε ολα τα επομενα θα ειναι νοτε..................
Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Σαν κάτοχος note 3  επιβεβαιώνω ότι το χαρτόνι στα iphone  είναι καλύτερο . στο note  έχει  εκείνο το ανακυκλώσιμο, το ίδιο και τα manual , θα ήθελα καλύτερη ποιότητα , τουλάχιστον από δάσος Αμαζονίου.

Το ξέρω, γι αυτό το ανέφερα :P

 

Όλα τα "δυνατά" της Samsung έχουν ωστόσο αυτό το σκληρό καφετί κουτί.

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Δημοσ. (επεξεργασμένο)

Όλα καλά και όλα ωραία...την QHD όμως τι την θέλουν?

Για ποιό λόγο να "χαραμίζουμε"  επεξεργαστική ισχύ και μπαταρία  για να  "φωτίσουμε" και να διαχειριστούμε τα σχεδόν 80% περισσότερα pixels της QHD έναντι της "απλής" FHD. Η διαφορά στο οπτικό αποτέλεσμα σε οθόνες 5-6 ιντσών είναι τόσο απειροελάχιστη που πραγματικά δεν αξίζει τον κόπο. 

Το παράδειγμα του G3 είναι πολύ πρόσφατο...φανταστείτε το G3 με τον 805 (ή και τον 801 ακόμη) πόσο καλύτερο κινητό θα ήταν με μια "απλή-ταπεινή" FHD οθόνη. Αντί να εστιάζουν οι εταιρείες στις μεγαλύτερες αναλύσεις, θα μπορούσαν να επενδύσουν σε μια καλύτερη κάμερα, μια μεγαλύτερης χωρητικότητας μπαταρία κτλ κτλ

Τέλος θεωρώ αυτονόητο ότι δεν χωράει άλλη αύξηση στο μέγεθος του Note. Ειδικά τώρα που φαίνεται ότι τα smartwatch δεν συγκινούν το αγοραστικό κοινό.

Επεξ/σία από panos2000gr
  • Like 2
Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Κάτοχος Note 2, όταν βγει το iPhone 6, το πετάω στη μαρίνα του Αλίμου μέσα σε μια σακούλα δεμένο σε πέτρα και όποιος το βρει δικό του!

 

 

 

Bye bye και στα διάλα!!!

 

 

Μιας και είναι τόσο "τραγικό" μην το πετάξεις. Δώστο σε μένα.

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

συμφωνώ με τα παιδιά παραπάνω. δεν είχα ποτέ note , πολύ ακριβό για τα κυβικά μου, αλλά 3-4 φορές που συνάδελφοι το είχαν φέρει και το πασπάτευα λίγο , μπορώ να πω πως κολλάς πολύ άσχημα. ειδικά αυτό το 3 είναι το κάτι άλλο. η τεράστια οθόνη με εντυπωσίασε, ήταν περισσότερος ο εντυπωσιασμός -με την πολύ καλή έννοια φυσικά - από το δυσχρηστο του μεγέθους, που πραγματικώς ούτε καν που με πείραξε. ίσα ίσα κιόλας. το όσα αρνητικά σχόλια πραγματικά δεν καταλαβαίνω από που προέρχονται. μάλλον από κατόχους ανταγωνιστικών εταιρειών που ουδεμία σχέση με note έχουν. ούτε και εγώ έχω σχέση αλλά εάν εγω κόλλησα τόσο πολύ με 3 -4 φορές φαντάζομαι εάν ήμουν και κάτοχος κιόλας τί θα γινόταν. εάν είχα τα λεφτά ώστε να ξοδέψω τόσα πολλά σε αυτήν την κατηγορία τεχνολογίας σίγουρα μόνο note θα είχα.

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Το είχα και θα το ξαναπώ.Η Samsung μετά την τεράστια επιτυχία που γνώρισε το S3 άρχισε σιγά σιγά να παίρνει την κάτω βόλτα. Μπορεί αργά αλλά σταθερά..

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Δημιουργήστε ένα λογαριασμό ή συνδεθείτε για να σχολιάσετε

Πρέπει να είστε μέλος για να αφήσετε σχόλιο

Δημιουργία λογαριασμού

Εγγραφείτε με νέο λογαριασμό στην κοινότητα μας. Είναι πανεύκολο!

Δημιουργία νέου λογαριασμού

Σύνδεση

Έχετε ήδη λογαριασμό; Συνδεθείτε εδώ.

Συνδεθείτε τώρα

  • Δημιουργία νέου...