Προς το περιεχόμενο

Nokia Lumia 930


voltmod

Προτεινόμενες αναρτήσεις

Μπορεί να κυκλοφορεί εδώ και αρκετό καιρό στις Ηνωμένες Πολιτείες με την ονομασία Nokia Lumia ICON, ωστόσο η "τελευταία" δημιουργία της Nokia έφτασε πρόσφατα και στην Ευρώπη, αλλά με την ονομασία Lumia 930. Όπως θα περιμένατε, το Lumia 930 είναι εξοπλισμένο με τη τελευταία έκδοση του λειτουργικού συστήματος της Microsoft, Windows Phone 8.1 καθώς και με τις βελτιώσεις που φέρνει το λογισμικό Lumia Cyan.

Είναι μία θαυμάσια από άποψη κατασκευής συσκευή, που θα αρέσει σε αρκετούς χρήστες επειδή επιδεικνύει λιτές γραμμές (από τις οποίες σπάνια περνάει ο χρόνος από πάνω τους), έχει μέταλλο, που προσδίδει μία αίσθηση πολυτέλειας και ανθεκτικότητας ενώ το καπάκι στη “πλάτη” του είναι κατασκευασμένο από πολύ καλής αίσθησης πλαστικό.

Επιπλέον είναι αρκετά καλοφτιαγμένο, με το μέταλλο να συνδυάζεται άριστα με το γυαλί και το πλαστικό (σχεδόν δηλαδή, θα επανέλθουμε σε αυτό). Μάλιστα το γυαλί που καλύπτει εξολοκλήρου τη πρόσοψη, στις άκρες σχηματίζει ωραίες καμπύλες για να συναντάει αρμονικότερα το μεταλλικό πλαίσιο δίνοντας την αίσθηση της "συνέχειας" και της "ροής".

 

Link.png Site: Αναλυτική Παρουσίαση Nokia Lumia 930

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

  • Απαντ. 34
  • Δημ.
  • Τελ. απάντηση

Συχνή συμμετοχή στο θέμα

Πιστεύω ότι μερικά πράγματα θα βελτιωθούν στο μέλλον.

Αυτή την στιγμή το κινητό έχει 460 ευρώ. Μόλις πέσει κάτω από 400 μάλλον θα είναι η επόμενη αγορά μου.

Θέλω όμως να δω και τι έχει να πει το 1030 αν και αργεί πολύ όπως το βλέπω.

  • Like 3
Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Μέτρια αυτονομία μπαταρίας ..., κρίμα γιατί σαν σύνολο είναι πάρα πολύ καλό!

Φανταστείτε τώρα κάποιος που έχει το Lg G2 να πάει στο 930! Θα το έχει πουλήσει μέχρι το βράδυ!
Δείτε παρακάτω την αυτονομία του 930 και του του G2 !! Χωρίς σχόλια...

battest.jpg

lg-g2-battery-score.jpg

  • Like 1
Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Μέτρια αυτονομία μπαταρίας ..., κρίμα γιατί σαν σύνολο είναι πάρα πολύ καλό!

Φανταστείτε τώρα κάποιος που έχει το Lg G2 να πάει στο 930! Θα το έχει πουλήσει μέχρι το βράδυ!

Δείτε παρακάτω την αυτονομία του 930 και του του G2 !! Χωρίς σχόλια...

 

battest.jpg

lg-g2-battery-score.jpg

Ποσο ΤΡΟΛ Μπορει να εισαι που κανεις μια ασχετη συγκριση σε ενα review απλα για να πεις κατι κακο ????

 

απο το 1 εως το 10 ποσο ΤΡΟΛ ????

 

το λέω γιατί με την ιδια λογικη δεν συγκρινες και αλλα χαρακτηριστικα που το Lumia υπερτερει ???

 

 

 

  • Like 1
Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Απο το 1 έως το 10 τον κόβω να είναι 11. :P

 

Έχει το Lg g2 το παιδί και νιώθει άσχημα, μην του το χαλάς.

 

Γιατί το αντροιντ κάνει "ΤΟΣΟ ΚΑΛΗ" κατανάλωση πόρων που αντέχουν τα κινητά μια μέρα.

 

Γελάω.

  • Like 3
Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

.....................................................................................................
Βλέπεις τόσα χρόνια εδώ στο insomnia να έχω προκαλέσει ποτέ!??
Πρώτα απ ' όλα εγώ έχω Sony κινητό! Απλά έφερα το παραπάνω παράδειγμα μιας και γίνεται χαμός με το παραπάνω κινητό!
Και το review μέσα λέει για την αυτονομία, τρολ είναι και αυτός που το έγραψε??
Τέλος πάντων και πολύ ασχολήθηκα μαζί σου!!!

  • Like 5
Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Δημοσ. (επεξεργασμένο)

Και συ πόσο μπαγλαμάς μπορείς να είσαι για με λες έτσι ρε! Με ξέρεις και από χθες?

Βλέπεις τόσα χρόνια εδώ στο insomnia να έχω προκαλέσει ποτέ!??

Πρώτα απ ' όλα εγώ έχω Sony κινητό! Απλά έφερα το παραπάνω παράδειγμα μιας και γίνεται χαμός με το παραπάνω κινητό!

Και το review μέσα λέει για την αυτονομία, τρολ είναι και αυτός που το έγραψε??

Τέλος πάντων και πολύ ασχολήθηκα μαζί σου!!!

Το insomnia λέει πως άνετα βγάζει μια μέρα. Δεν νομίζω πως όταν γυρνάς σπίτι και με 30% μπαταρία να μην το βάζεις να φορτίζει.

Ειδικά όταν μπορείς να το κανεις και ΑΣΥΡΜΑΤΑ στο 930 ;)

Επεξ/σία από Ασυρματο_Συρμα
  • Like 1
Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Για να μην παρεξηγηθώ, το κινητό σαν σύνολο είναι (φαίνεται) πάρα πολύ καλό!
Απλά για τα δικά μου γούστα (προσωπική γνώμη δηλαδή) δεν θα μου έκανε λόγω αυτονομίας! Είχα το 1020 και το φόρτιζα και 2 φορές την ημέρα --> http://cdn.gsmarena.com/vv/reviewsimg/nokia-lumia-1020/review/gsmarena_002.jpg
Με τέτοια οθονάρα και κάμερα, ο άλλος που θα το πάρει θα θέλει να το σκίσει στις φώτο, στην πλοήγηση και σε multimedia εφαρμογές, χωρίς να σκέφτεται τον φορτιστή!

  • Like 1
Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Για να μην παρεξηγηθώ, το κινητό σαν σύνολο είναι (φαίνεται) πάρα πολύ καλό!

Απλά για τα δικά μου γούστα (προσωπική γνώμη δηλαδή) δεν θα μου έκανε λόγω αυτονομίας! Είχα το 1020 και το φόρτιζα και 2 φορές την ημέρα --> http://cdn.gsmarena.com/vv/reviewsimg/nokia-lumia-1020/review/gsmarena_002.jpg

Με τέτοια οθονάρα και κάμερα, ο άλλος που θα το πάρει θα θέλει να το σκίσει στις φώτο, στην πλοήγηση και σε multimedia εφαρμογές, χωρίς να σκέφτεται τον φορτιστή!

Τώρα μιλάμε σωστά και μας καταλαβαίνουν και οι "μπαγλαμαδες"  ( μουσικο οργανο δεν ειναι αυτο ? )

 

 

Thumbs up buddy ;)

 

 

  • Like 1
Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Το έκανα edit ... Εντάξει, παρεξήγηση και τέλος! Απλά καλό είναι ν' ακούμε γνώμες που λέμε εδώ γιατί μερικοί δοκιμάζουμε κινητά σαν πουκάμισα και μπορεί η γνώμη μας να είναι χρήσιμη για κάποιους!  :-)
(Πέρα από αυτό δεν σημαίνει πως έχω και δίκιο! Ο καθένας μπορεί να κρίνει σύμφωνα με την δικιά του αντίληψη!)

  • Like 3
Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

οι "μπαγλαμαδες" ( μουσικο οργανο δεν ειναι αυτο ? )

 

 

Ναι.

Όταν πήγαινα μουσικό λύκειο είχα σπάσει έναν στο κεφάλι κάποιου επειδή είχε πειράξει την τότε κοπέλα μου = 5 μέρες αποβολή και παραλίγο να κοπώ από απουσίες + αγόρασα καινούριον για το σχολείο :'(

  • Like 3
Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Δημιουργήστε ένα λογαριασμό ή συνδεθείτε για να σχολιάσετε

Πρέπει να είστε μέλος για να αφήσετε σχόλιο

Δημιουργία λογαριασμού

Εγγραφείτε με νέο λογαριασμό στην κοινότητα μας. Είναι πανεύκολο!

Δημιουργία νέου λογαριασμού

Σύνδεση

Έχετε ήδη λογαριασμό; Συνδεθείτε εδώ.

Συνδεθείτε τώρα

  • Δημιουργία νέου...