Προς το περιεχόμενο

Nokia Lumia 930


voltmod

Προτεινόμενες αναρτήσεις

  • Απαντ. 34
  • Δημ.
  • Τελ. απάντηση

Συχνή συμμετοχή στο θέμα

Πανέμορφο κινητό , το είχα καμποσο καιρο.

Πραγματικά διαμαντι οθόνη , χρώματα και η μπαταρια που σχολιάζετε είναι πραγματικα πολύ καλή.

  • Like 1
Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

πολύ ωραίο απλά μαμαει,αλλά το πορτοκαλί καπάκι δεν νομίζω να το έπαιρνα καλύτερα σε μαύρο 

Έτσι έλεγα και γω με το 1020 και πήρα το μαύρο, αλλά όταν είδα από κοντά το άσπρο και το κίτρινο άλλαξα γνώμη! Θα σου πρότεινα να το δεις από κοντά!! :-)

  • Like 1
Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Το εχω περιπου 1 βδομαδα. Ειμαι medium χρηστης. Θα εχω το 3G μου ολη μερα ανοιχτο, θα μπω facebook συνεχεια. Θα ακουσω ραδιο γυρω στα 30 λεπτα με 1 ωρα τουλαχιστον θα βγαλω τουλαχιστον 3-4 φοτο καθε μερα δειχνοντας σε αλλους ποσο γαματες φοτο βγαζει και γενικα επειδη ειναι αρχη το χρησιμοποιω πολυ. 

Στο τελος της μερας θα εχει 20-30% μπαταρια και θα το βαλω πανω στην ασυρματη φορτιση μεχρι το πρωι.

Ειμαι σιγουρος οτι με λιγοτερη χρηση βγαζει 2 μερες χωρις φορτιση ανετα. Ειδικα αν κλεινεις το 3G οταν δεν το θες και δεν το ξεκ$#@ζεις στο facebook. 

Δεν θα απογοητευσει κανεναν mainstream χρηστη ο οποιος δεν αλλαζει roms και αλλα τετοια ψαγμενα.

Κανω οτι εκανα οσο ειχα και το iPhone 4 και το HTC One S πριν απο αυτο και τα περισσοτερα καλυτερα.

 

Τωρα οσοι φοβουνται το Windows εχω να πω οτι δεν θα εχετε προβλημα με τις βασικες σας εφαρμαγες μιας και ολες υπαρχουν και ολες υποστηριζονται. Εχω πλεον λειτουργησει και τα 3 κυρια λειτουργικα σε τηλεφωνο (android, IOS , Windows) και μπορω να πω οτι δεν αντιμετωπισα κανενα προβλημα στο να χρησιμοποιεισω Windows.

 

Γενικα απολυτα ικανοποιημενος με το τηλεφωνο και την τιμη που το πηρα (460 ευρω)

 

Αυτα απο μενα ελπιζω να βοηθησα οποιονδηποτε ενδιαφερομενο.

 

 

Η ΚΑΜΕΡΑ ΓΑ@#$ΕΙ ΜΑΓΚΕΣ ΑΠΙΣΤΕΥΤΗ!!!! 

"Πρέπει όλες οι εταιρείες της Γης να αντιγράψουν το πλαστικό της Nokia! Είναι φτιαγμένο από στερεοποιημένα δάκρυα Μονόκερου!"

  • Like 9
Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Παιδια ημουνα φανατικος χρηστης android και μου εσπασε το κινητο και ειπα να αλλαξω πλατφορμα και να παω σε Nokia και windows ετσι λογο χαμηλου buget πηγα στο καινουργιο 630...το κινητο με εχει κατα ενθουσιασει η μπαταρια με ολη μερα ανοιχτο η 3g η wifi και μετριο πειραγμα με εβγαλε δυο μερες γεματες και με πολυ πειραγμα και παιχνιδια και μουσικη και φωτογραφιες με εφτασε απο τις 8 το πρωι που βγηκε απο φορτιστη μεχρι τη 1 το βραδυ και ειχε και 30% ακομα.. πραγματικα τελικως δεν λειπει τπτ απο τα τηλεφωνα με windows απο το 630 ενα φλας ηθελα και ημουνα υπερευχαριστημενος γιαυτα που θελω παντα... Τελος τα πλαστικα του ειναι απλα υπεροχα στην αισθηση στιβαροτητα ανθεκτικοτητα αγκαλιαζουν το κινητο απλα τελειο νοκια ftw απο εμενα μου φαινεται οτι κανει comeback δυναμικο! Σορρυ που μιλησα εκτος της συγκεκριμενης συσκευης του θεματος αλλα καπου ηθελα να τα πω! Και δεν υπαρχει κανενα review η κατι για το lumnia 630 που για εμενα για τα χρηματα του ειναι άπαιχτο!

  • Like 4
Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Δημοσ. (επεξεργασμένο)

Παιδια ημουνα φανατικος χρηστης android και μου εσπασε το κινητο και ειπα να αλλαξω πλατφορμα και να παω σε Nokia και windows ετσι λογο χαμηλου buget πηγα στο καινουργιο 630...το κινητο με εχει κατα ενθουσιασει η μπαταρια με ολη μερα ανοιχτο η 3g η wifi και μετριο πειραγμα με εβγαλε δυο μερες γεματες και με πολυ πειραγμα και παιχνιδια και μουσικη και φωτογραφιες με εφτασε απο τις 8 το πρωι που βγηκε απο φορτιστη μεχρι τη 1 το βραδυ και ειχε και 30% ακομα.. πραγματικα τελικως δεν λειπει τπτ απο τα τηλεφωνα με windows απο το 630 ενα φλας ηθελα και ημουνα υπερευχαριστημενος γιαυτα που θελω παντα... Τελος τα πλαστικα του ειναι απλα υπεροχα στην αισθηση στιβαροτητα ανθεκτικοτητα αγκαλιαζουν το κινητο απλα τελειο νοκια ftw απο εμενα μου φαινεται οτι κανει comeback δυναμικο! Σορρυ που μιλησα εκτος της συγκεκριμενης συσκευης του θεματος αλλα καπου ηθελα να τα πω! Και δεν υπαρχει κανενα review η κατι για το lumnia 630 που για εμενα για τα χρηματα του ειναι άπαιχτο!

Επίσης είναι και εγκεφαλικός ψήστης με SAR στα 1,5.

Πραγματικά το να γράφεις για άσχετη συσκευή μέσα στο 930 δεν το καταλαβαίνω γιατί πρέπει να αναγκαστώ να διαβάσω τόσο κείμενο για να μην βρω ούτε καν αναφορά στο 930. 

Ανοιξε θέμα στο κατάλληλο σημείο , ffs

Επεξ/σία από saflom
  • Like 6
Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Έτσι έλεγα και γω με το 1020 και πήρα το μαύρο, αλλά όταν είδα από κοντά το άσπρο και το κίτρινο άλλαξα γνώμη! Θα σου πρότεινα να το δεις από κοντά!! :-)

Εγω το πηρα σε μαυρο και στο μελλον θα του αλλαξω το πλαστικο με πορτοκαλι. Υπαρχει αναφορα σε αυτο στο wpcentral. Συνουσιαζει και δερνει αυτος ο χρωματικος συνδιασμος.

Το κινητο ειναι παρα πολυ καλο, ναυαρχιδα με τα ολα της. Οθοναρα και καμεραρα!!! Και το λειτουργικο επισης. 

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Εν τω μεταξεί γιατί τόσο χοντρόοο... Ντ΄άξει δεν έγινε κάτι, αλλα γιατί τόσο χοντρο χωρίς την ανάλογη μπαταρία...

Θα έλεγα ένα μεγάλο μπράβο, αν φορούσε μια μπαταρία 3000 και είχε αυτό το πάχος, αλλα τώρα γιατί το κάνουν αυτό;;;

Δυσκολεύομαι να πιστέψω γιατί άλλοι το καταφέρνουν, αλλα όχι η τιτανομέγιστη  nokia/microsoft... 

  • Like 1
Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

θα συμφωνησω απολυτα με τον trelaras22. Πολυ χοντρο πολυ τετραγωνισμενο. Θα τετραγωνισει και τον κυκλο με αυτο το σχημα και το παχος. Ωραια υλικα κατα τα αλλα τιποτα το xtreme παντως που να αξιζει τοσα χρηματα περαν της καμερας και των 2gb ram. 

Δεν ειναι κινητο που θα ταραξει τα νερα και αν βγει στα 450€ τα θεωρω πολλα χρηματα.

Οσον αφορα την αυτονομια η μια μερα χρησης νομιζω με νορμαλ χρηση θα βγαζει πανω απο μερα. Προσωπικη εμπειρια με το 625 που εχω με βγαζει με χαλαρη χρηση μονο με κλησεις χωρις ιντερνετ 3 μερες, με ανοιχτο 4g και το wifi και φουλ facebook emails και browsing με βγαζει την μερα στο χαλαρο. Τα windows ειναι αρκετα μη ενεργοβορα...

Τωρα οσον αφορα για εναν αλλο φιλο που ειπε οτι για χρηστη που δουλευει αντροιντ οτι δεν θα του ληψει καμια εφαρμογη.... Απο προσωπικη εμπειρια που ειχα το nexus4 και πηγα σε windows μου ελειψαν αρκετες εφαρμογες με κυριοτερες απο ολες για εμενα να ειναι το swype keyboard (καταραμενη microsoft εχεις swype για αγγλικα και δεν εχεις βαλει καμια αλλη γλωσσα... ελεος!!!!!) και οτι δεν υπαρχει και εξτρα εφαρμογη στο μαρκετ που να ειναι για swype και τελος, που επρεπε να αποχωριστω internet browsers οπως οpera και dolphin...

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Έχω την εντύπωση πως το πάχος του είναι τόσο ακριβώς που πρέπει να για να κρυφτεί ομοιόμορφα η κάμερα μέσα στο πίσω καπάκι! Αλλιώς θα ήταν προεξοχή σαν του 1020 την κάμερα!

Nokia Lumia 930 3D view - 360° spin

Nokia Lumia 1020 3D view - 360° spin

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Δημιουργήστε ένα λογαριασμό ή συνδεθείτε για να σχολιάσετε

Πρέπει να είστε μέλος για να αφήσετε σχόλιο

Δημιουργία λογαριασμού

Εγγραφείτε με νέο λογαριασμό στην κοινότητα μας. Είναι πανεύκολο!

Δημιουργία νέου λογαριασμού

Σύνδεση

Έχετε ήδη λογαριασμό; Συνδεθείτε εδώ.

Συνδεθείτε τώρα

  • Δημιουργία νέου...