Προς το περιεχόμενο

Sharp AQUOS Crystal με εξαφανισμένο bezel


Hal9000

Προτεινόμενες αναρτήσεις

Epic fail σχεδιασμός μόνο για τραβήξει βλέμματα και να προκαλέσει συζητήσεις. Από εργονομία μηδέν. Το τόσο πολύ λεπτό πλαίσιο δεν είναι καθόλου πρακτικό. Τηλέφωνο χωρίς ακουστικό που πρέπει να το γυρνάς ανάποδα είναι τραγικά γελοίο. Η LG το έκανε σωστά και όμορφα με τα λεπτά πλαίσια. Αυτό εδώ είναι για κλάματα. 

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

  • Απαντ. 51
  • Δημ.
  • Τελ. απάντηση

Συχνή συμμετοχή στο θέμα

Δημοφιλείς Ημέρες

Epic fail σχεδιασμός μόνο για τραβήξει βλέμματα και να προκαλέσει συζητήσεις. Από εργονομία μηδέν. Το τόσο πολύ λεπτό πλαίσιο δεν είναι καθόλου πρακτικό. Τηλέφωνο χωρίς ακουστικό που πρέπει να το γυρνάς ανάποδα είναι τραγικά γελοίο. Η LG το έκανε σωστά και όμορφα με τα λεπτά πλαίσια. Αυτό εδώ είναι για κλάματα. 

Μάλλον δεν ισχύει αυτό, κάποιος έκανε απλά μια υπόθεση!

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

καλά ο συντάκτης του άρθρου δεν κάνει τον κόπο να εξηγήσει/μεταφράσει το bezel, μου αρέσει όμως που στα σχόλια όλοι οι συμμετέχοντες ξέρετε τί θα πει bezel, φτιάχνετε και παράγωγα από την λέξη, κάνετε μια συζήτηση με τρομερά άνεση λες και το bezel είναι κάτι το πασίγνωστο, σαν να λέμε χιόνια στην τηλεόραση. Βέβαια η συζήτηση δεν γίνεται σε πραγματικό χρόνο, οπότε μπορεί να ψάξατε πρώτα τί σημαίνει bezel, αλλά και πάλι δεν εξηγείται τέτοια άνεση. Τέλος πάντων, μου φαίνεται εξαιρετικά γελοίο όλο αυτό.

  • Like 1
Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

καλά ο συντάκτης του άρθρου δεν κάνει τον κόπο να εξηγήσει/μεταφράσει το bezel, μου αρέσει όμως που στα σχόλια όλοι οι συμμετέχοντες ξέρετε τί θα πει bezel, φτιάχνετε και παράγωγα από την λέξη, κάνετε μια συζήτηση με τρομερά άνεση λες και το bezel είναι κάτι το πασίγνωστο, σαν να λέμε χιόνια στην τηλεόραση. Βέβαια η συζήτηση δεν γίνεται σε πραγματικό χρόνο, οπότε μπορεί να ψάξατε πρώτα τί σημαίνει bezel, αλλά και πάλι δεν εξηγείται τέτοια άνεση. Τέλος πάντων, μου φαίνεται εξαιρετικά γελοίο όλο αυτό.

Δεν είναι περίεργο να ξέρουν πολλοί τον όρο. Είναι κάτι κοινό, οι περισσότεροι ξέρουν τι είναι

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Πάρα πολυ όμορφο αποτέλεσμα αν μάλιστα απουσίαζε η ηταν πολύ μικρότερο και το κατω μέρος που λεει Aquos θα ηταν το τέλειο , μακάρι και τα υπόλοιπα να αρχίζουν να βγαίνουν ετσι. Δεν εχω καταλάβει ομως γιατι δεν βγάζουν οι εταιρίες χωρίς bezel καθόλου η ελάχιστο ισα ισα ισα για βασικά πράγματα επάνω

γιατι = ΑΝ ΠΕΣΕΙ ΚΑΤΩ ΔΙΑΛΥΘΗΚΕ!

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

πανέμορφο αλλά λίγο εύθραυστο με τόσο λεπτό πλαίσιο.

εγώ με το nexus ανοίγω και μπύρες όπως με το κουτάλι,με αυτό έτσι και το κάνω θα χαλάσει η οθόνη :P

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

 

ΔΕΝ ΤΟ ΓΥΡΝΑΣ ΑΝΑΠΟΔΑ ΓΙΑ ΝΑ ΑΠΑΝΤΗΣΕΙΣ.. ΕΛΕΟΣ.

 

Υπαρχει ενα ειδικα διαμορφωμενο ακουστικο (στο 1:17 του βιντεο ^) το οποιο στελνει τον ηχο μεσω δονησεων και ετσι ακους κανονικα οπως σε ολα τα κινητα..

 

Επίσης η τιμή του 239 δολλάρια χωρίς συμβόλαιο

  • Like 10
Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Ακριβώς αυτό που έλειπε για να γίνει η επικοινωνία μου καλύτερη. Είμαι Χαλκιδική για διακοπές, το internet τρέχει με ταχύτητες dial-up της δεκαετίας του ΄80, σήμα έχω σκαρφαλωμένος στο δέντρο με το ένα πόδι ψηλά αλλά αν είχα κινητό χωρίς bezel θα ήμουν ευτυχισμένος.

:mad: :mad: :mad:

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Ακριβώς αυτό που έλειπε για να γίνει η επικοινωνία μου καλύτερη. Είμαι Χαλκιδική για διακοπές, το internet τρέχει με ταχύτητες dial-up της δεκαετίας του ΄80, σήμα έχω σκαρφαλωμένος στο δέντρο με το ένα πόδι ψηλά αλλά αν είχα κινητό χωρίς bezel θα ήμουν ευτυχισμένος.

:mad: :mad: :mad:

 

Άσχετο rant σε άσχετο θέμα.

Αυτά είναι!

Αυτό το έχει λύσει η Apple χρόνια τώρα... :)

 

Ωραίο το τηλεφωνάκι. Αν χρειάζεται να το κρατάς ανάποδα όμως, πρόκειται για epic fail.

Τι έχει λύσει?

Ποιο κινητό της έχει τέτοια περιθώρια?

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Ακριβώς αυτό που έλειπε για να γίνει η επικοινωνία μου καλύτερη. Είμαι Χαλκιδική για διακοπές, το internet τρέχει με ταχύτητες dial-up της δεκαετίας του ΄80, σήμα έχω σκαρφαλωμένος στο δέντρο με το ένα πόδι ψηλά αλλά αν είχα κινητό χωρίς bezel θα ήμουν ευτυχισμένος.

:mad: :mad: :mad:

και τι φταίει η sharp :P

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Έχει λύσει την ακούσια επαφή στην άκρη της οθόνης εννοεί. Στο iPad Mini πρωτοεμφανίστηκε αυτό γιατί είχε μικρά περιθώρια αριστερά-δεξιά και ήταν δύσκολο να το κρατήσεις χωρίς να ακουμπάς την οθόνη.

 

Software λύση είναι που με αλγόριθμο υπολογίζει αν το ακούμπημα που γίνεται είναι εκούσιο ή ακούσιο.

  • Like 1
Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Ότι αφορά το ηχείο: 

"The Crystal also appears to have no earpiece, which threw me for a loop. It turns out the phone's whole screen is a speaker. It isn't tissue conduction you can't hold it to your face and hear it through your bones. But you can put your ear literally anywhere on the screen and hear calls, which means that you don't have to worry about the phone's position on your ear.  I made a call and moved the phone around my face, and lo and behold, I could still hear the call. There's a more traditional speakerphone on the back." 

Ωραίο σαν design, πάντως το βλέπω πολύ εύθραυστο...
Θέλει προσοχή και δεν ξέρω τι σόι θήκη θα μπορούσε να παίρνει που να προστατεύει και να μην πατάει μέσα στην οθόνη...

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Δημιουργήστε ένα λογαριασμό ή συνδεθείτε για να σχολιάσετε

Πρέπει να είστε μέλος για να αφήσετε σχόλιο

Δημιουργία λογαριασμού

Εγγραφείτε με νέο λογαριασμό στην κοινότητα μας. Είναι πανεύκολο!

Δημιουργία νέου λογαριασμού

Σύνδεση

Έχετε ήδη λογαριασμό; Συνδεθείτε εδώ.

Συνδεθείτε τώρα
  • Δημιουργία νέου...