Προς το περιεχόμενο

Streacom FC8 Evo Review


zanskou

Προτεινόμενες αναρτήσεις

ΠΑΝέμορφο .... και ..... ΠΑΝάκριβο !!

Aν διάβασα καλά και δεν κάνουν πουλάκια τα τσακίρικα ματάκια μου 170€ κουτί και 110€ τροφοδοτικό, λύσσα το έκαναν... :/

Πάω να πουλήσω ένα νεφρό και έρχομαι να το καπαρώσω, ευκαιριάρα λέμε... NOT!

ΠΑΝτελώς αδιάφορο καθαρά και μόνο λόγω της πανδαισίας χρωμάτων σε χρηματόγραφα που πρέπει να σκάσει κανείς για να γίνει ευτυχής( ; )κάτοχος. 

 

Τώρα όσον αφορά τις θερμοκρασίες το Σαλονο-XBMC-πισάκι μου με AMD 5350 δε σηκώνει πάνω από 22~25C(!)

σε ενα COOLER MASTER Elite 110 και δουλεύει έως και 24/7

 

btw μου αρέσει που μαστορέυετε με Facom :P ;) :D

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Πολυ ομορφο κουτακι και αρκετα ενδιαφερουσα προσεγγιση. Ωστοσο η υλοποιηση καπου πασχει. Βγαζοντας απο την εξισωση την απουσια manula για συμβατοτητα με μητρικες καθως και την τιμη (αφου δεν απευθυνεται σε budget χρηστες), εχω μια μικρη δυσκολια στο να καταλαβω σε ποιο κομματι της αγορας απευθυνεται το συγκεκριμενο κουτι. Νομιζω πως υπαρχουν καλυτερες λυσεις απο αποψη μεγεθους/εμφανισης οι οποιες ειναι εξισου ησυχες (χωρις να λαμβανω καθολου τον παραγοντα τιμη).

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

όσοι αλληθωρίζουν με τη τιμή τα μινι htpc κουτιά χωρίς τροφοδοτικό ξεκινούν γύρω στα 60-80ευρω και με 150 ευρώ παίρνεις ενα αξιοπρεπές,

το συγκεκριμένο αμφισβητείται για το αν και κατά ποσο με  τέτοια τιμή αγγίζει τη τελειότητα δεδομένου του design και της παθητικής ψύξης με όλα αυτά τα παρελκόμενα μπλιμπλικια που έχουν σκαρφιστει στο εσωτερικο για να το πετύχουν..

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

300€ για αυτό το κουτί με 150 w PSU? No thanks. Με 60€ υπάρχει το ομορφότερο coolermaster mini 110 που έχει και 350w τροφοδοτικό..

Οικονομικότερο ναι, δυνατότερο τροφοδοτικό ναι ...ομορφότερο όμως; Ούτε για αστείο.

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Δημιουργήστε ένα λογαριασμό ή συνδεθείτε για να σχολιάσετε

Πρέπει να είστε μέλος για να αφήσετε σχόλιο

Δημιουργία λογαριασμού

Εγγραφείτε με νέο λογαριασμό στην κοινότητα μας. Είναι πανεύκολο!

Δημιουργία νέου λογαριασμού

Σύνδεση

Έχετε ήδη λογαριασμό; Συνδεθείτε εδώ.

Συνδεθείτε τώρα
  • Δημιουργία νέου...