Προς το περιεχόμενο

Παράπονα μερίδας χρηστών του LG G3 για ρωγμή στη θύρα ακουστικών


mary

Προτεινόμενες αναρτήσεις

  • Απαντ. 85
  • Δημ.
  • Τελ. απάντηση

Συχνή συμμετοχή στο θέμα

Βεβαια την LG σαν εταιρεια γενικοτερα (μη εξαιρουμενων των κινητων), δεν την λες και καλυτερη οικογενεια. Μαλλον το definition του φθηνιαρικου θα ελεγα ή αντε για να μη το παρουν στραβα καποιοι θα πω οτι ειναι ο ορισμος του "προσιτου". Με οτι συνεπαγται αυτο.

 

Βεβαια στο θεμα των κινητων που το 90% του κοινου ειναι fashion victims δεν υπηρχε λογος να μην τσιμπησει τις τιμες και να πουλαει κακες πλαστικουρες με 700 ευρωπουλα.

 

Ειναι αυτο που λεμε χρονια τωρα. Η πλαστικουρα δεν ειναι ποιοτικη κατασκευη. Και παιρνουμε απαντηση απο τα διαφορα fanboys οτι ειναι ανθεκτικη. Οκ ειδαμε ποσο ανθεκτικη ειναι. Η θα ξεφλουδισει, η θα κανει ρωγμες.

 

τι εννοεις σαν εταιρεια γενικοτερα?

οι τηλεορασεις της δλδ ειναι φθηνιαρικες? οι οθονες της?

τι διαφορα εχουν τα υλικα στις LG τηλεορασεις σε σχεση με τις samsung ας πουμε?

και τι εννοεις προσιτη μαρκα? παιζει σε ολες τις κατηγοριες με αντιστοιχης τιμης προιοντα με τους ανταγωνωνιστες.

εχω οθονες LG απο το 2004 και ειναι ακομα σαν καινουριες και σε επιπεδο κατασκευης και σε επιπεδο αποδοσης. απο που προκυπτει το "φτηνιαρικο"???

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Στο Χονκγ Κονγκ ένα ολόκληρο θέμα σε forum αφορά αυτό το πρόβλημα ουαου!!!ε τότε είναι σοβαρή είδηση αφού έγινε ολόκληρο Θέμα σε ένα Φόρουμ!!

Και μου αρέσει πού μερικοί το.παίρνουν και στα σοβαρά

  • Like 1
Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

τι εννοεις το εχεις βανδαλισει?

 

το πεταγες με βια στον καναπε?

!

Το πετάω μέσα στην τσάντα μου που έχει κλειδιά και πολλά αλλά αντικείμενα που θα μπορούσαν να προκαλέσουν φθορά. Επίσης μου έχει πέσει στο πάτωμα ουκ ολίγες φορές αλλά... Φθορά καμία!

... Ελπίζω να μην χρειάζεσαι πιο αναλυτική περιγραφή...

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Έχει πολύ πλάκα το όλο θέμα και τα σχόλια πάνε απο το κακό στο χειροτερο!

 

Πρόβλημα ρωγμής στην υποδοχή ακουστικών: φωτογραφία με ρωγμή στο μικρόφωνο.

 

Πηγή ενα άκυρο φόρουμ και καμία τέτοια ελλατωματικη παρτίδα στην Ευρώπη: αλλά ξαφνικα έγινε σίγουρο πως όλα έτσι με ρωγμή θα καταλήξουν.

 

Κινητά των 700€-1000€ και να έχουν τέτοια προβλήματα; Όταν δεν έχουν και δεν κανουν και τόσο, το κινητό έχει ~420€.

 

Και τέλος, φτηνιαρικη εταιρία η LG σε όλους τους τομείς ...που βγάζει φοβερά μόνιτορ και τηλεοράσεις σε όλες τις κατηγορίες και με zero pixel εγγύηση.

 

 

Ναι ναι, συνεχίστε να ριχνετε το επίπεδο και να διαγράφετε την λογική. Λάθος εξ αρχής να ανέβει αυτό το άρθρο, 101% ανουσιο και ουτε καν με φωτογραφία που να είναι related

  • Like 5
Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Έχει πολύ πλάκα το όλο θέμα και τα σχόλια πάνε απο το κακό στο χειροτερο!

Πρόβλημα ρωγμής στην υποδοχή ακουστικών: φωτογραφία με ρωγμή στο μικρόφωνο.

Πηγή ενα άκυρο φόρουμ και καμία τέτοια ελλατωματικη παρτίδα στην Ευρώπη: αλλά ξαφνικα έγινε σίγουρο πως όλα έτσι με ρωγμή θα καταλήξουν.

Κινητά των 700€-1000€ και να έχουν τέτοια προβλήματα; Όταν δεν έχουν και δεν κανουν και τόσο, το κινητό έχει ~420€.

Και τέλος, φτηνιαρικη εταιρία η LG σε όλους τους τομείς ...που βγάζει φοβερά μόνιτορ και τηλεοράσεις σε όλες τις κατηγορίες και με zero pixel εγγύηση.

Ναι ναι, συνεχίστε να ριχνετε το επίπεδο και να διαγράφετε την λογική. Λάθος εξ αρχής να ανέβει αυτό το άρθρο, 101% ανουσιο και ουτε καν με φωτογραφία που να είναι related

 

Γενικα παντως υπαρχει ενας πολεμος γυρω απο την εταιρεια! Δυστυχως παρασυρθηκα κι εγω γιατι ακουγα για επανεκινησεις θερμοκρασιες και χαλια μπαταρια και τελικως δεν ισχυει τιποτε απο ολα αυτα ουτε στο δικο μου ουτε στου κολλητου μου. Το κινητο γενικά τα σπαει και είναι πολύ μπροστά. Το μονο θεματακι ειναι ενα ψιλολαγκ αλλα θα μαζευτει απο το λογισμικο. Αν βγει και καμια custom rom πιστεύω οτι θα λυθουν ολα.

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

  • Super Moderators

Στο Χονκγ Κονγκ ένα ολόκληρο θέμα σε forum αφορά αυτό το πρόβλημα ουαου!!!ε τότε είναι σοβαρή είδηση αφού έγινε ολόκληρο Θέμα σε ένα Φόρουμ!! Και μου αρέσει πού μερικοί το.παίρνουν και στα σοβαρά

 

 

Έχει πολύ πλάκα το όλο θέμα και τα σχόλια πάνε απο το κακό στο χειροτερο!

 

Πρόβλημα ρωγμής στην υποδοχή ακουστικών: φωτογραφία με ρωγμή στο μικρόφωνο.

 

Πηγή ενα άκυρο φόρουμ και καμία τέτοια ελλατωματικη παρτίδα στην Ευρώπη: αλλά ξαφνικα έγινε σίγουρο πως όλα έτσι με ρωγμή θα καταλήξουν.

 

Κινητά των 700€-1000€ και να έχουν τέτοια προβλήματα; Όταν δεν έχουν και δεν κανουν και τόσο, το κινητό έχει ~420€.

 

Και τέλος, φτηνιαρικη εταιρία η LG σε όλους τους τομείς ...που βγάζει φοβερά μόνιτορ και τηλεοράσεις σε όλες τις κατηγορίες και με zero pixel εγγύηση.

 

 

Ναι ναι, συνεχίστε να ριχνετε το επίπεδο και να διαγράφετε την λογική. Λάθος εξ αρχής να ανέβει αυτό το άρθρο, 101% ανουσιο και ουτε καν με φωτογραφία που να είναι related

 

Να σας θυμίσω όμως τι γινόταν κάθε φορά που αντίστοιχες ειδήσεις και αναφορές γινόταν γενικεύσεις, μόνο και μόνο γιατί αφορούσαν μια άλλη συσκευή (ονόματα δεν λέμε...) :)

 

Και όταν προσπαθούσαμε να σας πούμε πως μεμονωμένα προβλήμα δεν σημαίνει πως αφορούν όλες τις συσκευές, μας βγάζατε το λιγότερο ...fan boys!

 

Τώρα???

:P

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

! Το πετάω μέσα στην τσάντα μου που έχει κλειδιά και πολλά αλλά αντικείμενα που θα μπορούσαν να προκαλέσουν φθορά. Επίσης μου έχει πέσει στο πάτωμα ουκ ολίγες φορές αλλά... Φθορά καμία! ... Ελπίζω να μην χρειάζεσαι πιο αναλυτική περιγραφή...

 

εγω παντως που και το προσεχα το 4 και που ειχε και συχνα θηκες....κωλος εγινε...μπρος πισω 

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Να σας θυμίσω όμως τι γινόταν κάθε φορά που αντίστοιχες ειδήσεις και αναφορές γινόταν γενικεύσεις, μόνο και μόνο γιατί αφορούσαν μια άλλη συσκευή (ονόματα δεν λέμε...) :)

 

Και όταν προσπαθούσαμε να σας πούμε πως μεμονωμένα προβλήμα δεν σημαίνει πως αφορούν όλες τις συσκευές, μας βγάζατε το λιγότερο ...fan boys!

 

Τώρα???

:P

 

Καλα τα της apple δεν ηταν και απλες μεμονωμενες αναφορες.

 

https://ssl.apple.com/support/iphone5-sleepwakebutton/

 

http://www.anandtech.com/show/8418/apple-begins-iphone-5-battery-replacement-program-for-certain-defective-devices

 

https://discussions.apple.com/thread/3022587?start=405&

 

http://www.extremetech.com/electronics/136835-apple-responds-to-iphone-5-scuffgate-scratches-and-chips-are-normal

 

http://ipod.about.com/od/iphonetroubleshooting/qt/Iphone-4-Antenna-Problems.htm

 

Και μην ξεχναμε και ποσες εταιρειες κανουν παρτυ και κοβουν λεφτα, απο τα προβληματα των iphone και το ανυπαρκτο εργαστασιακο service της. 

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Καλησπέρα και από μένα. Το θέμα είναι κατασκευαστικό και όντως ισχύει. Δεν είναι μόνο θέμα Hong Kong. Από την άλλη βέβαια δεν ισχύει στην έκταση που ίσως να πιστεύουν κάποιοι.

Όπως και το θέμα με το random restart ισχύει και το έχουν αναφέρει κάτοχοι και εδώ αλλά και σε άλλα φόρα. Απλώς σαν λαός έχουμε την τάση να μεγαλοποιούμε τα πράγματα. Από τη μία είναι καλό γιατί κατ'αυτό τον τρόπο πιέζεται η εταιρεία να κάνει περισσότερους και πιο ενδελεχείς ποιοτικούς ελέγχους. Από την άλλη κάποιοι που δεν είναι πολύ σχετικοί να πιστεύουν ότι το κινητό τους (που τους πρότεινε κάποιος φίλος τους "ειδήμονας") παρουσιάζει τα ίδια προβλήματα μόνο και μόνο επειδή το άκουσαν/διάβασαν κάπου. Άλλωστε αν κάποιος καθίσει σε ένα κατάστημα και έχει ώρα, αν ακούσει το τι ακούνε οι πωλητές ίσως και να βάλει τα γέλια.

Προσωπικά η γνώμη μου είναι πως η LG και βιάστηκε να το κυκλοφορήσει το G3 αλλά και το κανιβάλισε η ίδια με τις πολλές εκδόσεις του αλλά και τα μοντέλα που φέρουν την ονομασία G3.

τώρα όσον αφορά τις τηλεοράσεις κάθε εταιρεία έχει και τις καλές/ακριβές σειρές της αλλά και της φτηνές της. Δυστυχώς ότι πληρώσεις παίρνεις. Προσωπικά αν θα πήγαινε σε τηλεοράσεις και είχα την χρηματικη δυνατότητα θα έπαιρνα Sharp,Panasonic ενώ σε monitor EIZO. (αν και είναι πανάκριβες)

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Να σας θυμίσω όμως τι γινόταν κάθε φορά που αντίστοιχες ειδήσεις και αναφορές γινόταν γενικεύσεις, μόνο και μόνο γιατί αφορούσαν μια άλλη συσκευή (ονόματα δεν λέμε...) :)

 

Και όταν προσπαθούσαμε να σας πούμε πως μεμονωμένα προβλήμα δεν σημαίνει πως αφορούν όλες τις συσκευές, μας βγάζατε το λιγότερο ...fan boys!

 

Τώρα???

:P

Δεν χρειάζεται να μου το θυμίσεις, εδώ ήμουν και τα διάβαζα.

Επίσης δεν χρειάζεται να προσπαθήσεις να μου πεις τίποτα για τα μεμονωμένα προβλήματα, γιατί δεν έχω ασχοληθεί ποτέ με flame/fanboy wars. Ο καθένας παίρνει ότι κινητό νομίζει ότι καλύπτει τις ανάγκες του ..ή την ποζεριά του, ανάλογα με ποιο κριτήριο αγοράζει κινητο.

 

Εν τέλη, Nexus 5 έχω αλλά δεν έχω μειώσει ή χλευάσει κανέναν όταν μου λέει πως έχει καλύτερο Android Experience και κυρίως στο smoothness με το δικό του Χ κινητό έναντι του Nexus 5.

 

Υ.Γ.: Συνεχίζω να θεωρώ πως αυτό το άρθρο δεν θα έπρεπε να ανέβει καν, αλλά και εφόσον ανέβηκε ας ήταν λίγο πιο συμμαζεμένο σε αυτά που λέει και δείχνει.

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Δημιουργήστε ένα λογαριασμό ή συνδεθείτε για να σχολιάσετε

Πρέπει να είστε μέλος για να αφήσετε σχόλιο

Δημιουργία λογαριασμού

Εγγραφείτε με νέο λογαριασμό στην κοινότητα μας. Είναι πανεύκολο!

Δημιουργία νέου λογαριασμού

Σύνδεση

Έχετε ήδη λογαριασμό; Συνδεθείτε εδώ.

Συνδεθείτε τώρα

  • Δημιουργία νέου...