Προς το περιεχόμενο

Εφηβικη Ακμη


Helpstef

Προτεινόμενες αναρτήσεις

Πιείτε χλωρίνη. Θα φύγουν τα σπυριά που βγάζουμε οι υπόλοιποι.

 

Πηγή: Είχα γκόμενα μπαργούμαν.

 

ontopic, εγώ στα νιάτα μου πάντως, παρ' όλο που δεν είχα σοβαρή ακμή (κάτι σκόρπια σκάγια μόνο περιστασιακά) ήταν ανθεκτικά και σε πάστα από ουράνιο. Είχα δοκιμάσει κλεραζίλες, σεμπαμέντ, όλα τα παπάτζια, μέχρι που έβαλα επάνω Oxysept για υγρό φακών. Τους διακόρευσε τα πόμολα, δεν άφησε σημάδια, τίποτα. Μετά είδα ότι είχε υπεροξείδειο του υδρογόνου (οξυζενέ) σε Χ περιεκτικότητα και έμαθα τι είναι τα αναερόβια.

 

Μαγγανεία λίγο, αλλά δε χάνεις τίποτα. Μη σου πέσει σε κάνα μαλλί μόνο.

  • Like 3
Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

  • Απαντ. 65
  • Δημ.
  • Τελ. απάντηση

Συχνή συμμετοχή στο θέμα

Είχα δοκιμάσει κλεραζίλες, σεμπαμέντ, όλα τα παπάτζια, μέχρι που έβαλα επάνω Oxysept για υγρό φακών. Τους διακόρευσε τα πόμολα, δεν άφησε σημάδια, τίποτα.

 

 

Να μην τον παλινδρομίζεις είχες δοκιμάσει; :-)

  • Like 1
Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Γεια σα φιλοι μου, ειμαι 15 χρονων και εχω ακμη απο τα 14, εχω επιμεληθει το ολο θεμα πλενοντας το προσωπο μου πρωι βραδυ με σαπουνι ducrey kerancyl. Παρολα αυτα δεν εχω καταφερει να απαλλαγω απο τα σπηρια. Μιπως γνωριζει καποιος καποια αντιβιοτικη κρεμα ή καποιον αλλον τροπο (εκτος απο δερματολογο, λειζερ) ωστε να απαλλαγω απο τα σπιρια;

ΥΓ: Δεν εχω πολλα σπιρια

 

Ευχαριστω

Για την ηλικια σου το προβλημα λυνεται με σωστη διατροφη.. Δωσε βαση σε φρουτα και λαχανικα και αν εχεις παραπανω κιλα πηγαινε για τρεξιμο. Οι δερματολογοι για την ηλικια σου θα σου χορηγησουν χαπια μονο αν εχεις σοβαρο προβλημα.. αλλα εσυ εχεις φαγεσωρική ακμή. Κοψε τα απεξω.. και να τρως μονο μαγειρεμενα. Οχι τηγανιτα και το σπιτικο κρεας να βραζεται πρωτα..

μετα τις 30 μερες θα δεις θεαματικα αποτελεσματα και θα σταματησει και η κακοσμια του σωματος σου..!

 

Εξωτερικα βρες καποιο καθαριστικο σαπουνι καταλληλο για το προσωπο σου(κατα της λιπαροτητας ή ξηροτητας)

Που αν πραξεις τα παραπανω(επωδυνα) δεν θα εχεις αναγκη ουτε το καθαριστικο σαπουνι γιατι θα ειναι ο ιδιος ο οργανισμος σου..!!!

 

Οι αλοιφες και τα καθαριστικα δεν θα λυσουν το προβλημα σου γιατι εκει που θα φευγουν καποια θα εμφανιζονται αλλα.. Απο μεσα πρεπει να καταπολεμηθει!

  • Like 1
Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

^Συμφωνώ, τσέκαρε επίσης τα γαλακτοκομικά που σου είπα και παραπάνω. Για κάποιο διάστημα μη τρως καθόλου (επίσης απέφυγε τα πολύ λιπαρά και τα πολύ γλυκά) να δεις αν θα βελτιωθεί η κατάσταση.

 

Και μη φοβάσαι δεν θα πάθεις τίποτα αν για κάποιο διάστημα δεν πιείς γάλα ή δε φας τυριά :-)

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Δημιουργήστε ένα λογαριασμό ή συνδεθείτε για να σχολιάσετε

Πρέπει να είστε μέλος για να αφήσετε σχόλιο

Δημιουργία λογαριασμού

Εγγραφείτε με νέο λογαριασμό στην κοινότητα μας. Είναι πανεύκολο!

Δημιουργία νέου λογαριασμού

Σύνδεση

Έχετε ήδη λογαριασμό; Συνδεθείτε εδώ.

Συνδεθείτε τώρα

  • Δημιουργία νέου...