Προς το περιεχόμενο

Νέα ενημέρωση του OneDrive φέρνει αλλαγές σε Android, iOS και Windows Phone


mary

Προτεινόμενες αναρτήσεις

Αυτό που άλλαξε ειναι πως το app ανοίγει και δεν κάνει τίποτα, λέγοντας σου να συνδεθείς με λογαριασμό ms. Δεν υπάρχει ούτε ένα tutorial για αυτό που περιγράφουμε παρά μόνο για το πως θα συνδέσεις ένα ms λογαριασμό σε ένα domain user.

 

Φτιάξτο εσύ ή δείξ'το και σου βρίσκω εγώ τις επισκέψεις.

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Αυτό που άλλαξε ειναι πως το app ανοίγει και δεν κάνει τίποτα, λέγοντας σου να συνδεθείς με λογαριασμό ms. Δεν υπάρχει ούτε ένα tutorial για αυτό που περιγράφουμε παρά μόνο για το πως θα συνδέσεις ένα ms λογαριασμό σε ένα domain user.

 

Φτιάξτο εσύ ή δείξ'το και σου βρίσκω εγώ τις επισκέψεις.

Εχετε δικαιο.Ξανα μπηκα σε local να δω τι παιζει και αυτο που περιεγραψα ισχυει για ολες τις εφαρμογες της MS εκτος απο το skydrive.

Πραγματι μεγαλη μαλακια αυτο και θελει διορθωμα.

Αυτο που θυμομουνα και ισως τα μπερδεψα ειναι οτι metro εφαρμογες της MS μπενουν χωρις συνδεση με το λογισμικο και το οτι οταν αναγνωρισει οτι δεν εχεις αδεια του λογισμικου,δε σ'αφεινει να εχεις τα εξτρα features του onedrive και θα τα συνδιασα αυτα τα δυο που ειναι ασχετα μεταξι τους,σαν ενα!

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Εχετε δικαιο.Ξανα μπηκα σε local να δω τι παιζει και αυτο που περιεγραψα ισχυει για ολες τις εφαρμογες της MS εκτος απο το skydrive.

Πραγματι μεγαλη μαλακια αυτο και θελει διορθωμα.

Αυτο που θυμομουνα και ισως τα μπερδεψα ειναι οτι metro εφαρμογες της MS μπενουν χωρις συνδεση με το λογισμικο και το οτι οταν αναγνωρισει οτι δεν εχεις αδεια του λογισμικου,δε σ'αφεινει να εχεις τα εξτρα features του onedrive και θα τα συνδιασα αυτα τα δυο που ειναι ασχετα μεταξι τους,σαν ενα!

Np, ολα καλα, αλλωστε για αυτο υπαρχουν τα φορα...

Οτι θελει διορθωση θελει, γιατι αλλιως θα χασει πολυ κοσμο. Το Dropbox δεν το εχω δοκιμασει μη πω ψεματα, αλλα, οπως εκανα το mapping τωρα με βολευει προσωπικα και δεν θελω κατι παραπανω.

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Np, ολα καλα, αλλωστε για αυτο υπαρχουν τα φορα...

Οτι θελει διορθωση θελει, γιατι αλλιως θα χασει πολυ κοσμο. Το Dropbox δεν το εχω δοκιμασει μη πω ψεματα, αλλα, οπως εκανα το mapping τωρα με βολευει προσωπικα και δεν θελω κατι παραπανω.

Δεν υπαρχει νοημα να ταλεπωρει με mapping και αλλα υποκαταστατα,μονο και μονο γιατι καποιος θελει να ειναι Local.Απ'την στιγμη που εχεις προσβαση σε αλλες υπηρεσιες της,οταν εισαι local,γιατι να μην εχεις και στο onedrive?

Μεγαλη πατατα πραγματι και εντελως ακυρη και αψυχολογιτη κινηση.

Αντις να βαλει περισσοτερες δυνατοτητες στο τροπο συγχρονισμο με το onedrive και συγχρονισμο με οποιο φακελο θες εσυ να συγχρονιζεται καθετε και αναλονεται πως θα περιορισει την offline χρηση που στην τελικη και με account να συνδεθω,αν δε χρησιμοποιω τις υπηρεσιες της με κανει λιγοτερο οφολεμο σαν πελατη,απ'αυτο που μπορει να ειναι local,αλλα να ΜΠΟΡΕΙ και να ΧΡΗΣΙΜΟΠΟΙΕΙ τις υπηρεσιες της!

Πιστευω οτι το onedrive εχει πολλα να προσφερει στα μελλοντικα windows και το τελευταιο που θα επρεπε να την απασχολει ειναι αν θα ειμαστε ενωμενοι με τον account ή οχι!

 

Ελπιζω να φτιαχτει αυτο στα windows 9,γιατι ειναι κριμα να κρεμας ενα τετοιο εργαλειο και μαλιστα  χωρις καποιο οφελος!

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Το κατάλαβα, απλά οι επιλογές είναι πολλές. Δωρεάν είναι στα βασικά τους πακέτα, δοκίμασε τα.

Το Dropbox χρησιμοποιω, απλα μου αρεσε που εχει επιλογή (χωρις την αναγκη 3ου app) για κλειδωμα

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Εγώ που το χρησιμοποιώ για camera back up στο android κινητό μου πρόσεξα οτι διορθώθηκε το απίστευτα εκνευριστικό bug που δεν έκανε back up όλες τις φωτογραφίες. Επιτέλους δηλαδή!

Μόλις έκανα την αναβάθμιση βρήκε μόνο του γύρω στις 70 φωτογραφίες που δεν είχαν γίνει back up τον προηγούμενο μήνα.

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

  • 6 μήνες μετά...

Ότι αλλαγές κάνω σε έγγραφα από το pc , συγχρονίζονται αμέσως και τις βλέπω στο note ii και στο tablet .

Ότι αλλαγές κάνω από τις άλλες δύο συσκευές αποθηκεύονται μόνο σε αυτές δίχως να ενημερώνεται το pc και φυσικά το onedrive .

Κάτι που δεν γίνεται στο dropbox , εκεί είναι αμφίδρομος ο συγχρονισμός . Υπάρχει κάποια ρύθμιση για αυτό η έτσι λειτουργεί ;

 

Edit εάν ανοίξω το έγγραφο txt από την εφαρμογή es file explorer (πηγαίνοντας σε σύννεφο) τότε οι αλλαγές που κάνω αποθηκεύονται και στο onedrive , μέσα από την εφαρμογή onedrive δεν περνάνε οι αλλαγές .

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Δημιουργήστε ένα λογαριασμό ή συνδεθείτε για να σχολιάσετε

Πρέπει να είστε μέλος για να αφήσετε σχόλιο

Δημιουργία λογαριασμού

Εγγραφείτε με νέο λογαριασμό στην κοινότητα μας. Είναι πανεύκολο!

Δημιουργία νέου λογαριασμού

Σύνδεση

Έχετε ήδη λογαριασμό; Συνδεθείτε εδώ.

Συνδεθείτε τώρα
  • Δημιουργία νέου...