Προς το περιεχόμενο

The MacGyver Thread: Όσοι πιστοί προσέλθετε...


Sproctor

Προτεινόμενες αναρτήσεις

  • Απαντ. 37
  • Δημ.
  • Τελ. απάντηση

Συχνή συμμετοχή στο θέμα

 

Κι εδώ σωστός ο παίκτης! +1! :-D

 

Όσο για το αυτοσχέδιο αεροπλανάκι τώρα...Εντάξει, τα κόλπα του τύπου είναι ΟΚ, αλλά μερικές φορές οι παραγωγοί υπερβάλλουν, όπως εδώ πέρα παραδείγματος χάρη (βλέπε και το S03E6 - [GX-1], που έχει αυτοσχέδιο αερόστατο). Αυτό το κόλπο νομίζω οτι το δοκίμασαν και οι Mythbusters, και δέν το κατάφεραν (Διορθώστε με αν κάνω λάθος).

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

  • Moderators

Τελικά

o Murdoc σκοτώθηκε;

Κάπου με τις νεκραναστάσεις του το είχα χάσει το μπαλάκι (αν και ως χαρακτήρας, τουλάχιστον με όσα ήξερα τότε, ήταν πολύ δυνατός).

 

 

 

Δεν πρέπει να έχω δει όλα τα επεισόδια της σειράς ή δεν τα θυμάμαι όλα, αν και ήταν από τις αγαπημένες σειρές που έβλεπα μικρός. Σήμερα, μόνο 2-3 επεισόδια μπορώ να φέρω στη μνήμη μου και μετά μόνο μεμονωμένα σκηνικά.

Θυμάμαι και την απόπειρα να δω με παρέα την ταινία με την Ατλαντίδα, αλλά δεν το αντέξαμε.

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

  • Moderators

Τελικά

o Murdoc σκοτώθηκε;

Κάπου με τις νεκραναστάσεις του το είχα χάσει το μπαλάκι (αν και ως χαρακτήρας, τουλάχιστον με όσα ήξερα τότε, ήταν πολύ δυνατός).

 

 

 

 

Δεν νομίζω, τον απέθαντο είχε (και μια μανία να πέφτει :P).

 

  • Like 1
Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

 Αυτό το κόλπο νομίζω οτι το δοκίμασαν και οι Mythbusters, και δέν το κατάφεραν (Διορθώστε με αν κάνω λάθος).

 

Σωστά.

Αν και ήταν λογικό ότι δεν θα πέταγε με τόσο βάρος.

 

 

Με βάση αυτό

 

δείτε Link.png Site: αυτό

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Σίγουρα από τις καλύτερες σειρές της εποχής. Μερικά πράγματα όμως είναι καλύτερα να μένουν με την ανάμνηση. Έκανα μια απόπειρα πριν 2 χρόνια να ξεκινήσω να δω πάλι από την αρχή τα επεισόδια, αλλά μετά από τα πρώτα 2-3, ξενέρωσα, σταμάτησα και έσβησα 42γίγα.

 

Αδικία!

 

 

Άντε να γίνει pinned το thread! :-D

 

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

80's απογεύματα Σαββάτου μαζεμένη όλοι πιτσιρικάδες στο σπίτι με τα απαραίτητα junks (δρακουλίνια,derby,7up), μπροστά στην 28άρα Trinitron Sony να δούμε Mac...ωραίες ανέμελες εποχές!

μην ξεχνας και τα πολυαγαπημενα μας φοφικο

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Καλημερα σε ολους,ποσα χρονια πισω μας πηγες...Αξεχαστες εποχες,αξεχαστα χρονια.Τι πορωση μ αυτην την σειρα.Δεν ξερω αν ειναι η καλυτερη σειρα ολων των εποχων απλα ειναι η ηλικια που την βλεπεις.Οπως λεει και ο φιλος παραπανω αν προσπαθησεις να την δεις σημερα δεν θα μπορεσεις να δεις ουτε ενα επεισοδιο,το εχω προσπαθησει κι εγω.

Με αφορμη τον θρυλικο McGyver μου ρχονται ετσι προχειρα στο μυαλο κι αλλες σειρες της εποχης που εβλεπα πιτσιρικας

 

1)Little House on the Prairie
2)Magnum
3)Chips
4)Starsky & Hutch
5)Hawaii Five-O
6)The Six Million Dollar Man
7)Benny Hill
8)Knight Rider
9)Miami Vice
10)The Incredible Hulk
11)Cojak
12)Columbo
13)Charlie's Angels
14)Belle and Sebastian
15)The Bionic Woman
16)North and South
17)The Adventures of Sherlock Holmes
18)Davy Crockett
19)Fame
20)The Dukes

 

Και αλλες τοσες που δεν θυμαμαι..

  • Like 1
Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

ο δημιουργος της σειρας προσπαθει εδω και χρονια να τη ξαναφερει στην τηλεοραση η να γυρισει μια ταινια.

μαλιστα πριν μερικα χρονια ειχε φτιαξειι και ενα πιλοτικο επεισοδιο με ηρωα τον ανιψιο του MacGyver, το οποιο ομως δεν κεντρισε το ενδιαφερον των καναλιων.

νομιζω Young MacGyver λεγεται και λογικα το επεισοδιο θα υπαρχει καπου στο youtube.

 

imho καλυτερα να μεινει το πραμα ως εχει, μια νεα ταινια η σειρα με τα σημερινα δεδομενα, θα ειναι και οικονομικη αποτυχια και θα απογοητευσει τους παλιους φανς αφου δεν θα εχει καμια σχεση με το πνευμα της αυθεντικης.

δεν πειραζει εχουμε τις αναμνησεις μας απο την παλια σειρα, αυτες αρκουν.

  • Like 2
Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

νομιζω Young MacGyver λεγεται και λογικα το επεισοδιο θα υπαρχει καπου στο youtube.

Σωστά και μάλιστα έπαιζε ο Jared Padalecki από το Supernatural.

Γενικά το pilot που βγήκε δεν ήταν καλό και καλύτερα που δεν προχώρησε, αλλά θα μπορούσαν να γυρίσουν ένα MacGyver πιο σύγχρονο αρκεί να είχε καλό σενάριο και σκηνοθεσία γιατί το Young MacGyver απλά δεν....

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

  • 1 χρόνο αργότερα...

τα πιο ευχαριστα νεα που διαβασα σημερα!

http://deadline.com/2015/10/macgyver-series-remake-cbs-james-wan-henry-winkler-1201566340/

 

με ενα καλο σεναριο, εξυπνα macgyverism και καλο πρωταγωνιστη πιστευω θα μετραει...κ ενοειται ιδιο title theme!

fingers crossed!

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Δημιουργήστε ένα λογαριασμό ή συνδεθείτε για να σχολιάσετε

Πρέπει να είστε μέλος για να αφήσετε σχόλιο

Δημιουργία λογαριασμού

Εγγραφείτε με νέο λογαριασμό στην κοινότητα μας. Είναι πανεύκολο!

Δημιουργία νέου λογαριασμού

Σύνδεση

Έχετε ήδη λογαριασμό; Συνδεθείτε εδώ.

Συνδεθείτε τώρα

  • Δημιουργία νέου...