Προς το περιεχόμενο

Πρόβλημα με saves παιχνιδιών


veteranos123

Προτεινόμενες αναρτήσεις

Καλησπέρα. Έκανα εγκατάσταση των windows 7 σε νέο δίσκο και πέρασα τα  games κλπ. Με το πρόγραμμα "game save manager" πήρα τα saves των παιχνιδιών από τον παλιό δίσκο και μετ ίδιο πρόγραμμα τα πέρασα στα games στον νέο δίσκο. Το πρόβλημα είναι ότι τα saves δεν φορτώνουν.

 

Υπάρχει κάποια λύση?

 

Ευχαριστώ εκ των προτέρων.

 

 

υγ: Αύριο φεύγω και επιστρέφω σε μια βδομάδα, θα παρακολουθώ το θέμα αλλά οι δοκιμές θα γίνουν σε καμιά βδομάδα.

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

πιστευω οτι προγραμμα και να χρησιμοποιησεις παντα θα σου κανει νερα γιατι τα saves ειναι ενα λεπτο θεμα οπως ειπε ο xristaras, καθε game διαφερει, το καλυτερο θα ηταν να εσωζες το καθενα ξεχωριστα και συγκεκριμενα με οτι χρειαζεται (folder, profile etc.). Ο κουραστικος τροπος ειναι παντα ο καλυτερος. Αλλα μην ειμαι και απολυτος googlare κιολας και περιμενε εδω μηπως καποιο παιδι ξερει κατι.

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Δημοσ. (επεξεργασμένο)

Αυτό που έκανα είναι να πάρω ότι αρχεια υπήρχαν στα εγγραφα και να τα μεταφέρω στα έγραφα του νέου δίσκου. Κάποια παιχνίδια δούλεψαν αλλά κάποια άλλα όχι πχ το batman arkham origin. 

 

 

Επίσης παρατήρησα ότι στον φάκελο του batman arkham origin που υπάρχει στα έγραφα, δεν υπάρχει κάποιο αρχείο με το όνομα save data. Μήπως φταίει αυτό?  Που μπορώ να βρω αυτό το αρχείο? Δεν νομίζω να φταίει το ότι δεν είναι αυθεντικό.

Επεξ/σία από veteranos123
Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Σε κάποια παιχνίδια που είχα πρόβλημα, πήγα στο αντίστοιχο φάκελο με το save και βρήκα τον φάκελο "save data"  και το αρχείο που είχε μέσα του έδωσα εντολή να ανοίξει με το παιχνίδι. Px βρήκα το αρχείο που ήταν στον φακελο save data στο crysis του έδωσα εντολή να ανοίξει με το πρόγραμμα crysis και φόρτωσε μια χαρά το save.

 

 

Όταν πάω να κάνω την παραπάνω διαδικασία με το batman arkham city, αφού φορτώνουν τα αρχικά video του παιχνιδιού μου λέει ότι σταμάτησε να λειτουργεί και μου βάζει το παρακάτω.

 

post-219161-0-06869100-1409604667_thumb.png

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

το save του μπάτμαν εφόσον δεν είναι αυθεντικό όπως λες δεν πάει στα έγγραφα αλλα στο programData και φτιάχνει δικό του φάκελο με το steam id του παχνιδιου κλπ.

Αν δεν το είχες πάρει απο κει μάλλον μην περιμένεις να δουλέψει μετά

 

 

άργησα να απαντήσω αλλά έχω πρόβλημα με το ιντερνετ μου απ την παρασκευή.

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Θα το κοιτάξω το σαβ/κομπου θα έχω πρόσβαση. Καλά που δεν έκανα ακόμα format στον άλλο δίσκο.

 

 

Μήπως ξέρεις που είναι το program data?

 

 

Αν το βρω και το αντιγράψω τι πιθανότητες υπάρχουν να δουλέψει?

 

Έχεις καμιά ιδεα και για αυτό που λεω για το Screenshot

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Κάθε παιχνίδι σώζει σε άλλο μέρος πάντως.. π.χ. πολλά σώζουν στα

C:\Users\username\AppData\Roaming  κι εκεί το όνομα της εταιρίας, ή Steam, ή αν είναι από γκουχ-άλλη πηγή-γκουχ π.χ. φάκελο RLD και τέτοια... π.χ. για το "Batman Arkham Origins" πιθανές τοποθεσίες αναφέρονται στο δίκτυο  (για Windows 7) οι παρακάτω 2 (ενώ μπορεί να παίζει κι άλλη..)

 

C:\ProgramData \Steam\RLD!\20900\

C:\Users\<UserName>\Documents\WB Games\Batman Arkham Origins\SaveData

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Γενικά εγώ τα saves τα μεταφέρω σαν game folders. Πχ, είναι αποθηκευμένα στο Documents, θα πάρω όλα τα profiles και μου εμφανίζονται κανονικά. Γενικά με πείραξε που λες ότι το κάνεις με πρόγραμμα. Δεν γνωρίζω κατα πόσο δεν έχουν παραποιηθεί ακούσια ή εκούσια.

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Sorry που άργησα να απαντήσω. Δοκίμασα να αντιγράψω ότι αρχεία βρήκα αλλά δεν δούλεψε.

 

Τέλος πάντων επειδή το παιχνίδι το έχω τερματίσει δεν θα ασχοληθώ άλλο μιας και το έσβησα.

 

Ευχαριστώ πάντως

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Δημιουργήστε ένα λογαριασμό ή συνδεθείτε για να σχολιάσετε

Πρέπει να είστε μέλος για να αφήσετε σχόλιο

Δημιουργία λογαριασμού

Εγγραφείτε με νέο λογαριασμό στην κοινότητα μας. Είναι πανεύκολο!

Δημιουργία νέου λογαριασμού

Σύνδεση

Έχετε ήδη λογαριασμό; Συνδεθείτε εδώ.

Συνδεθείτε τώρα
  • Δημιουργία νέου...