Προς το περιεχόμενο

Ένωση 2 partitions.


veteranos123

Προτεινόμενες αναρτήσεις

Καλήμερα. Έχω έναν σκληρό δίσκο 1terrabyte και είναι χωρισμένος σε 2 partitions. Ένα με 931 gb (που έχω και τα windows) και ένα με 98,9 mb (στο οποίο λέει ότι έχω διαθέσιμα μόνο 85,2 mb, πως γίνεται αυτό αφού όταν πατάω να μπω μέσα είναι άδειος?)

 

 

Πήγα στην διαχείριση δίσκων και πάτησα δεξί κλικ στο μεγάλο partition και η επιλογή επέκταση τόμου είναι ανενεργή.  Τι να κάνω?

 

Ευχαριστώ εκ των προτέρων.

post-219161-0-45906400-1410156344_thumb.png

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Δοκίμασα "δεξι κλικ" και μετά διαμόρφωση και πάλι λέει ότι έχει διαθέσιμα 85,2mb από τα 98,9 mb αλλά όταν πατάω να μπω μέσα στον e δεν έχει αρχεία. 

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Το πρόβλημα λύθηκε με τον τρόπο που είπε ο macuale. Δημιουργήθηκε ένα άλλο όμως. Όταν τελείωσα με το πρόγραμμα έπρεπε να κάνω restart και μόλις πήγε να φορτώσει τα windows έλεγε ότι δεν βρήκε μέσο. Τέλος πάντων αυτό το διόρθωσα με το repair των windows αλλά όταν το έκανα είχα ξεχάσει να βγάλω τον δεύτερο δίσκο από πάνω (έχει και αυτός λειτουργικό μέσα) και πλέων μου βγάζει να επιλέξω πιο από τα 2 θέλω.   

 

Αυτό που θέλω εγώ είναι η 1η επιλογή αλλά όταν έβγαλα τον δεύτερο δίσκο από πάνω και μόλις πήγαινα να πατήσω την 2η επιλογή μου έβγαζε το παρακάτω error.

 

 

Για να μην σας κουράζω, αυτό που θέλω είναι να φορτώνει πάντα το λειτουργικό στην 1η επιλογή ανεξάρτητα αν έχω και τον δεύτερο δίσκο πάνω.

post-219161-0-57384900-1410181022_thumb.jpg

post-219161-0-93168300-1410181039_thumb.jpg

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Δημιουργήστε ένα λογαριασμό ή συνδεθείτε για να σχολιάσετε

Πρέπει να είστε μέλος για να αφήσετε σχόλιο

Δημιουργία λογαριασμού

Εγγραφείτε με νέο λογαριασμό στην κοινότητα μας. Είναι πανεύκολο!

Δημιουργία νέου λογαριασμού

Σύνδεση

Έχετε ήδη λογαριασμό; Συνδεθείτε εδώ.

Συνδεθείτε τώρα
  • Δημιουργία νέου...