Προς το περιεχόμενο

Και εγένετο Apple Watch


voltmod

Προτεινόμενες αναρτήσεις

Ειδικά η κίνηση με το γρανάζι ήταν φοβερά έξυπνη!

 

 

ποιος βαζει στοιχημα οτι το γραναζι/digital crown ειναι πατενταρισμενο απο την Apple,  και θα ριξει μηνυσεις στο εγγυς μελλον για παραβιαση της πατεντας του;

Έχει κυκλοφορήσει ποτέ η Apple, φθηνό προϊόν???

 

ειναι $150e πιο ακριβο απο το Iphone6. και δεν ειναι καν αυτονομη συσκευη.

φυσικα και περιμενανε να ειναι υπερτιμημενο, αλλα αυτη η τιμη βγαζει ματια.

  • Like 1
Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

  • Απαντ. 254
  • Δημ.
  • Τελ. απάντηση

Συχνή συμμετοχή στο θέμα

Μακράν το πιο άσχημο smart watch που κυκλοφορεί. Περίμενα κάτι παραπάνω από την apple. Μάλλον η καινοτομία της εξαντλήθηκε στο μεγάλωμα της οθόνης

  • Like 1
Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Ας μου πει κάποιος το εξής:

ολοι είχαμε κατα νου απο leaks για το iPhone. Πως ειναι δυνατόν να δούμε leak για το iwatch? αυτο θα πρεπει να σκεφτούμε και θα καταλάβουμε ποσο πρόβατα ειμαστε

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

  • Moderators

Δεν με εντυπωσιασε καθολου. Δεν ειμαι φαν των smartwatches γενικα, αλλα με βαση τις υπαρχουσες επιλογες νομιζω πως υπερτερει κατα πολυ η moto στο αισθητικο κομματι. Το οποιο βεβαια ειναι και υποκειμενικο, απλα just sayin'.

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Το είχα πει και στην παρουσίαση του Watch της Samsung.

 

"Άλλη μία συσκευή για να φορτίζουμε?" 

 

Πέρα από την πλάκα κάποια στιγμή θα καθιερωθούν τα wareable devices.

 

Θεωρό ότι είναι λίγο νωρίς για κάτι τέτοιο.    

 

Σε 2~3 χρονιά όμως, οι περισσότεροι από εμάς θα φοράνε 

  • Like 2
Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

  • Super Moderators

 

 

ειναι $150e πιο ακριβο απο το Iphone6. και δεν ειναι καν αυτονομη συσκευη.

φυσικα και περιμενανε να ειναι υπερτιμημενο, αλλα αυτη η τιμη βγαζει ματια.

 

Πάλι τα μπέρδεψες! Οι τιμές του iphone6 είναι με 2 χρόνια συμβόλαιο ενώ του watch όχι. Αναλογικά θα είναι περίπου στο μισο της αξίας του iphone6.

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Αυτόνομα ρολόγια που κανουν παπάδες για χρόνια. Είμαι λάτρης του μηχανικού ρολογιού αλλά όσους επαγγελματίες ξέρω που χρειάζονται sunto και τα πήραν είναι ευχαριστημένοι.

Πέρα απο αυτό διάβασα πως το αι έχει dlc coating που για όσους δεν ξέρουν σημαίνει πως σχεδόν δεν θα γρατσουνιεται κάτι που είναι πολύ θετικό.

Πιστεύω πως είναι αδικία και για τα 2 να συγκρίνουμε ρολόγια με όποια smart watches.

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Μακράν το πιο άσχημο smart watch που κυκλοφορεί. Περίμενα κάτι παραπάνω από την apple. Μάλλον η καινοτομία της εξαντλήθηκε στο μεγάλωμα της οθόνης

Δηλαδή αυτό είναι ομορφότερο;

Samsung-Galaxy-Gear-and-Icona-Pop.jpg.jp

  • Like 6
Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Δηλαδή αυτό είναι ομορφότερο;

Samsung-Galaxy-Gear-and-Icona-Pop.jpg.jp

καθολου. τα ιδια χαλια.

φυσικα αυτο ειναι υποκειμενικο, καποιου μπορει να του αρεσει, αλλα νομίζω πως η πλειοψηφια θα παρει στρογγυλα που μιαζουν με τα υπαρχοντα ρολογια.(υπαρχουν βεβαια ρολογια σε ορθογονιο σχημα, τα οποια δεν μου φαίνονται καθολου αισθητικά στο ματι ομως)

ελπιζω μονο να ισχυει οτι ειπε ενα παλικαρι πιο πριν, του χρονου να βγαλει καλύτερο.

 

περιμενα να κανει μπαμ με το πρωτο smartwatch οπως εκανε με το πρωτο iphone. για αυτο και η απογοήτευση..

  • Like 1
Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

απο αυριο ολοι οι κατασκευαστες εξυπνων ρολογιων, φυγατε για digital crown

Για να λέμε του στραβού το δίκιο, το πρώτο ρολόι με digital crown είναι το 360 (αλλά σε αντίθεση με του Apple Watch δεν περιστρέφεται.

 

Αλλά... το 360 έχει χάλια αυτονομία και επιδόσεις, λόγω του αρχαίου SoC, το Gear S δεν μετράει καλά του παλμούς, τα LG δεν έχουν και τόσο καλή αισθητική.

 

Οπότε ο κόσμος θα πάει σε όποιον προσφέρει ένα "αρκετα καλό" πακέτο σε όλους τους τομείς (αισθητική και επίδόσεις), και ο Tim Cook θα μετράει πάλι δις.

  • Like 1
Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Δημιουργήστε ένα λογαριασμό ή συνδεθείτε για να σχολιάσετε

Πρέπει να είστε μέλος για να αφήσετε σχόλιο

Δημιουργία λογαριασμού

Εγγραφείτε με νέο λογαριασμό στην κοινότητα μας. Είναι πανεύκολο!

Δημιουργία νέου λογαριασμού

Σύνδεση

Έχετε ήδη λογαριασμό; Συνδεθείτε εδώ.

Συνδεθείτε τώρα

  • Δημιουργία νέου...