Προς το περιεχόμενο

Πως σχολίασαν οι Samsung, Sony, HTC, Meizu και Nokia τα νέα iPhone 6;


voltmod

Προτεινόμενες αναρτήσεις

Η Apple έχει hardware και software εντελώς δικό της και αυτό ειναι ενα κατόρθωμα.

Ε όχι και εντελώς δικό της hardware, μη λέμε κι ότι θέλουμε

 

Οι προμηθευτές της είναι γνωστοί

  • Like 2
Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Τί ακριβώς αντικρούεις από όσα είπα, δεν το κατάλαβα. Ναι, έκανε καμπάνιες, οι ανάγκες, έστω οι επίπλαστες, προχωρούν, αλλάζουν και είδε πως τα phablet γίνονται η επόμενη ανάγκη μετά το tablet που η ίδια έφερε στο προσκήνιο(δεν είπα εφηύρε...) Ενημερωτικά, πάντως, στο Note δεν γίνεται να το χρησιμοποιήσεις με ένα χέρι, ούτε στο "μικρό" mode

Πριν δύο χρόνια η Apple έβγαλε ίσως το πιο χρησιμοποιημένο promo στην ιστορία της. Ο λόγος για την διαφήμιση του iPhone 5, σχετικά με τον αντίχειρά μας που φτάνει από εδώ μέχρι εδώ. Η εταιρία τονίζει πως χρησιμοποιεί 4 ίντσες οθόνη, καθαρά επειδή επιτρέπει στον χρήστη να το χρησιμοποιεί με το ένα χέρι και όχι επειδή είναι πιο φθηνή, αφήνοντας μεγαλύτερα περιθώρια κέρδους. Χαρακτηρίζει την επιλογή της “Κοινή Λογική”

Δύο χρόνια μετά η ίδια εταιρία χάνει την κοινή λογική της και ανακοινώνει το iPhone 6 με οθόνη 4.7 ιντσών, ενώ ανεβαίνει ακόμα πιο πάνω με το iPhone 6 Plus των 5.5 ιντσών. Φυσικά κανένα δεν χωράει τέλεια στο χέρι του χρήστη, σύμφωνα με την Apple, με το iPhone 6 να είναι σχεδόν στις διαστάσεις του LG G2 των 5.2 ιντσών.

Δεν έχω κάτι με τις μεγαλύτερες οθόνες. Αυτό που δεν προτιμώ όμως, είναι το να μου πλασάρουν κάτι σαν ιδανικό και μετά να μου το αλλάζουν. Προσωπικά το θεωρώ κοροϊδία και προσβάλει την νοημοσύνη μου.

  • Like 2
Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Εντάξει ρε παιδιά, το είπαν κάποτε και τώρα λόγω συνθηκών το ξελένε. Το θέμα είναι αν το κινητό είναι καλό ή μούφα και αν είσαι διατεθειμένος να τα δώσεις ή όχι. Τι νόημα έχει πλέον αυτό με τον αντίχειρα ;

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Εντάξει ρε παιδιά, το είπαν κάποτε και τώρα λόγω συνθηκών το ξελένε. Το θέμα είναι αν το κινητό είναι καλό ή μούφα και αν είσαι διατεθειμένος να τα δώσεις ή όχι. Τι νόημα έχει πλέον αυτό με τον αντίχειρα ;

Όταν είσαι μία εταιρία σαν την apple δεν μπορείς να λες και να ξελες. Ή υποστηρίζεις κάτι ή όχι. Δεν αλλάζεις τις δηλώσεις σου και τις ιδεολογίες σου όποτε σε συμφέρει.

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Αυτό με τον αντίχειρα είναι όντως το σωστό και το λογικό, το iphone 6 είναι αυτό που ζητούσε η αγορά και αυτό βγάλανε. Λεφτά θέλουν να βγάλουν, όσο και να γκρινιάζουμε γιατί είπαν και ξείπαν, να είστε σίγουροι ότι θα βγάλουν. ΠΟΛΛΑ.

 

Σε real life tests τα iphone δεν πιάνονται. Πούλησα Optimus 4X με τα διπλά specs για να πάρω iphone4s (τότε) και η διαφορά μέρα με τη νύχτα. Ακόμα δεν έχω δει android να κουβαλάει ΟΛΑ τα email από 2 accounts και να μη σκαλώνει. Και άσε πια το τα ξεκλείδωτα -κλειδωμένο bootloader η συγκεκριμένη συσκευή που είχα για ΜΗΝΕΣ. Και άσε πια τα περιφερειακά. Και άσε πια τα bloatware. Καλά ipad με οποιοδήποτε άλλο tablet δεν το συζητάμε έτσι; Parsec μπροστά :)

 

Στο τέλος τέλος, ό,τι κάνει χαρούμενο τον καθένα ας το κάνει. Άλλοι γίνονται ευτιχισμένοι γιατί ΠΑΙΡΝΟΥΝ apple και άλλοι γιατι απλα ΔΕΝ ΠΑΙΡΝΟΥΝ.

  • Like 1
Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

 Καλά ipad με οποιοδήποτε άλλο tablet δεν το συζητάμε έτσι; Parsec μπροστά :)

 

 

Δε θα διαφωνησω,απλα να αναφερω οτι το τερμα(παραγωγικότητα ) ειναι στην αντιθετη κατευθηνση ,απο αυτη που βρισκεται και κινηται το ipad! :P

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Πήγα πρόσφατα σε ένα σπίτι να ρυθμίσω ένα καταγραφικό.

Ο σύζυγος ήταν ο Mr Apple.

iPhone, iPad, Macbook.

Μου λέει μπορώ να βλέπω τις κάμερες στο Macbook;

Μισό λεπτό του λέω να βάλουμε μέσα το CD του καταγραφικού να δούμε αν έχει Mac support.

Ξέχνα το μου λέει.Το Macbook δεν παίρνει CD (μου είπε πως το είχε πληρώσει 2500)

Ρύθμισα τις κάμερες στα iPhone και iPad.

Το iPad έπαιξε μιά χαρά.

Το iPhone του έβγαλε την ψυχή.Κολλούσε διαρκώς.

Η γυναίκα του δίπλα μουρμούραγε.Πήγε κι έδωσε τόσα χρήματα κι αυτό το πράγμα κολλάει συνεχώς.Το παλιότερο ήταν πολύ καλύτερο.

 

Να την χαίρεστε την Apple σας!!!!!

Welcome to the life of an apple fan.Ετσι ακριβως ειναι.Γιατι καποιοι θελουν να κανουν τη ζωη τους πολυ πιο δυσκολη με ενα σωρο περιορισμους ακομα να το καταλαβω.Το ελαχιστο lag στα κινητα android των 150 ευρω να το καταλαβω οταν κανουν ενα σωρο πραγματα αλλα τους περιορισμους της apple που σε βγαζει την πιστη για απλα πραγματα με τιποτα.Τετοιος μαζοχισμος βρε παιδια?

  • Like 1
Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Πρώτα από όλα δε θα έδινα 700€ για καμιά συσκευή, είναι γελοίο το ποσό για ένα τηλέφωνο

Θα έδινα τα 300 που λες για να πάρω μια του κουτιού, ευτυχώς επιλογές υπάρχουν και είναι αξιόλογες

Παρόλαυτα πρέπει να επανεξετασεις την ευκολία σου αυτή να χαρακτηρίζεις μια μεγάλη μερίδα ανθρώπων ως αξιολυπητους απλά και μόνο επειδή προσπαθούν να πιάνουν τόπο τα χρήματά τους. Διότι καταλαβαίνεις φαντάζομαι ότι άλλο κινητό παίρνεις με 300 μεταχειρισμένο κ άλλο καινούριο. Τέλος καταλαβαίνω τους ενδοιασμούς σου για την καθαριότητα αλλά δεν χρειάζεται να πιάνεις όρια μικροβιοφοβιας. Πολλοί δίνουν τα κινητά τους πεντακάθαρα, ειδικά εδώ μέσα που οι γκατζετακηδες τα προσέχουν σαν τα ματιά τους. Επίσης με μια απολύμανση στα 25 ευρώ και μια μέρα χρήση έχεις ξεχάσει ότι το πήρες μεταχειρισμένο. Το θέμα είναι εντελώς στο μυαλό σου. Τέλος να πω ότι κρίμα αλλά αξιολυπητη βρίσκω την ευκολία με την οποία κακοχαρακτηρισες κάτι το οποίο εσύ είτε δεν έχεις δοκιμάσει ποτέ είτε απλά το έχεις πάρει τέρμα λάθος.

  • Like 2
Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Δημιουργήστε ένα λογαριασμό ή συνδεθείτε για να σχολιάσετε

Πρέπει να είστε μέλος για να αφήσετε σχόλιο

Δημιουργία λογαριασμού

Εγγραφείτε με νέο λογαριασμό στην κοινότητα μας. Είναι πανεύκολο!

Δημιουργία νέου λογαριασμού

Σύνδεση

Έχετε ήδη λογαριασμό; Συνδεθείτε εδώ.

Συνδεθείτε τώρα
  • Δημιουργία νέου...