Προς το περιεχόμενο

Ο Tim Cook λέει ότι η Apple εργάζεται σε προϊόντα που δεν γνωρίζει κανείς, ούτε ως φήμες


voltmod

Προτεινόμενες αναρτήσεις

Τι να το κάνεις το τετραπύρηνο όταν πατάει κάτω όλα τα άλλα με μόνο 2 πυρήνες ;

BasemarkXHigh.png

 

Για να μιλησουμε και λιγο τεχνικα:

 

Η Apple υποσχεθηκε 50% παραπανω αποδοση και ενω φαινεται να μην το πετυχαινει, κι ομως το κανει!

 

Γιατι; Γιατι ανεβασε την αναλυση της οθονης....

 

Μηπως το να το συγκρινουμε με LG G3 QHD οθονη ειναι λιγο αδικο;;; Γιατι αν βαλει to iPhone 6 QHD παει....

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

  • Απαντ. 104
  • Δημ.
  • Τελ. απάντηση

Συχνή συμμετοχή στο θέμα

Δημοφιλείς Ημέρες

Τι αλήθειες ρε παιδιά; Αν το σάπιο μήλο είχε όλες τις λειτουργίες που βάζουν κατα καιρούς και προσθέτουν οι εταιρίες στις ναυαρχίδες τους το τι θα διαβάζαμε και θα ακούγαμε δεν περιγράφεται. Όταν στο Ios 9 παρουσιαστεί στο Iphone ας πούμε κάτι απλό όπως η split screen τι θα διαβάσουμε;

 

Ναι, η Apple έφερε κάτι το καινούργιο (με την έννοια οτι συγκέντρωσε παλιές ιδέες σε μια συσκευή) το 2007, εδώ και 7 χρόνια το μόνο που προσέφερε ήταν την επανακάλυψη του δακτυλικού αποτυπώματος.

 

Όποιος χρειάζεται λίστα για να δει τι έχουν προσφέρει οι εταιρίες, τότε δεν βλέπεi πέρα από την μύτη του (και το μήλο του).

 

Ακόμα και στη σειρά S που είναι πιο εμπορική στο android τι σχέση έχει το πρώτο Galaxy S με το 5; Αν πιστεύει κανείς οτι αυξήθηκαν μόνο τα specs είναι γελασμένος.

Και ανεξάρτητα από τις κατασκευάστριες εταιρίες, η Google που έκανε το android αυτό που είναι και συνεχίζει να το εξελίσσει δεν καινοτομεί και στο λειτουργικό αλλά και σε ο,τι μπορεί να φανταστεί κανείς ΔΟΥΛΕΥΟΝΤΑΣ projects και όχι μόνο πατεντάροντας πατέντες που ποτέ δεν θα χρησιμοποιήσει.

 

Ο Jobs, σαν έξυπνος άνθρωπος που ήταν, ήθελε να καταστρέψει το android γιατί έβλεπε αυτό που ερχόταν.

 

Θα ήταν σωστά αυτα που λες αν όσα περιγραφεις ειχαν καθιερωθεί πριν την ενασχόληση της apple με αυτα. ειτε το θες ειτε οχι. Τι ακριβώς ερχόταν απο το android σε σχεση με την apple;; Μηπως σταμάτησε να κανει τρελές πωλησεις και να εχει υψηλότατη κερδοφορία; Τα αλλα ειναι να για να βαυκαλίζονται οι απανταχού haters. Οτι και να λες υπερασπιζόμενος την επιλογη της ένταξης σου σε ενα στρατοπεδο γιατι περί αυτου προκειται δεν πρόκειται να πείσεις κάποιον που εχει αποφασίσει να αγοράσει ενα προϊόν της apple. Γιατι λοιπον να άγχωνεσαι να ξοδεύεις φαιά ουσια και ατέλειωτες εργατωρες για να πείσεις κάποιους οτι κατ´ εσε ειναι λαθος;;; Ασε με να κανω λαθος λοιπον που λεει και το τραγουδι και να αλλάξω το ΝΟΤΕ 2 μου όσο πιο γρηγορα μπορω με ενα νεο iPhone. Πέστε να με φάτε τωρα!

  • Like 2
Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

ναι πραγματι , το ενα προτζεκτ ειναι μια ρογα απο σταφυλι τρυπημενη με οδοντογλυφιδα , το αλλο προτζεκτ ειναι ενα καρυδι σπασμενο , και ενα τριτο που ακουστηκε ειναι ενα μασημενο συκο .

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Η Apple ισχυρίζεται ότι τα αιτήματα για προπαραγγελία του νέου iPhone 6 και iPhone 6 Plus (που ξεκίνησαν στις 12 Σεπτεμβρίου) ξεπέρασαν κάθε προηγούμενο, σημειώνοντας μάλιστα το μεγαλύτερο αριθμό προπαραγγελιών για iPhone όλων των εποχών, μέσα σε ελάχιστες ώρες.

Αφιερωμένο σε όλους τους haters ;)

  • Like 2
Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Δημοσ. (επεξεργασμένο)

Ξόδεψες τόσο χρόνο για να του "την πέσεις" ενώ σου έγραψε ένα απλό μήνυμα με τις σκέψεις του... Και με την αντιδραση που βλέπω, μάλλον αλήθειες είπε! :)

 

 

 

 

Στο θέμα τώρα,πιστευω ότι η apple τα χρήματα που ρίχνει στο R&D να πηγαινουν στο τμημα που κοιταει ποιες πατεντες εχουν καταχωρηθει και ποιες όχι ώστε να προλάβει να πατεντάρει τα παντα. Και όταν καποια στιγμη κάποιος βγάλει ένα προιον, τσουπ! απο κοντα και το δικό της και μυνησουλα.

Επεξ/σία από billdanos
Ο σχολιασμός σχετικά με το mod κλπ δεν γίνεται public. Απο τη στιγμή που έκανες τις αναφορές είσαι ΟΚ.
Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Και λίγη I-λογική επίσης, δεν βλάπτει. Όλες οι εταιρίες πατεντάρουν τις τεχνολογίες τους και καλά κάνουν. Επίσης κουμπί έχει και το καζανάκι στην τουαλέτα μου, το θέμα είναι τι λειτουργία εκτελεί αυτό το κουμπί. Πριν το iPhone, όλα τα τηλέφωνα είχαν κεντρικό κουμπί, αλλά για να μπαίνουν στο μενού. Μετά το iPhone, όλα τα smartphone έχουν κεντρικό κουμπί αλλά για να επιστρέφουν στην αρχική οθόνη. Τυχαίο;

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Τι αλήθειες ρε παιδιά; Αν το σάπιο μήλο είχε όλες τις λειτουργίες που βάζουν κατα καιρούς και προσθέτουν οι εταιρίες στις ναυαρχίδες τους το τι θα διαβάζαμε και θα ακούγαμε δεν περιγράφεται. Όταν στο Ios 9 παρουσιαστεί στο Iphone ας πούμε κάτι απλό όπως η split screen τι θα διαβάσουμε; 

 

Ναι, η Apple έφερε κάτι το καινούργιο (με την έννοια οτι συγκέντρωσε παλιές ιδέες σε μια συσκευή) το 2007, εδώ και 7 χρόνια το μόνο που προσέφερε ήταν την επανακάλυψη του δακτυλικού αποτυπώματος. 

 

Όποιος χρειάζεται λίστα για να δει τι έχουν προσφέρει οι εταιρίες, τότε δεν βλέπεi πέρα από την μύτη του (και το μήλο του).

 

Ακόμα και στη σειρά S που είναι πιο εμπορική στο android τι σχέση έχει το πρώτο Galaxy S με το 5; Αν πιστεύει κανείς οτι αυξήθηκαν μόνο τα specs είναι γελασμένος.

 

Και ανεξάρτητα από τις κατασκευάστριες εταιρίες, η Google που έκανε το android αυτό που είναι και συνεχίζει να το εξελίσσει δεν καινοτομεί και στο λειτουργικό αλλά και σε ο,τι μπορεί να φανταστεί κανείς ΔΟΥΛΕΥΟΝΤΑΣ projects και όχι μόνο πατεντάροντας πατέντες που ποτέ δεν θα χρησιμοποιήσει.

 

Ο Jobs, σαν έξυπνος άνθρωπος που ήταν, ήθελε να καταστρέψει το android γιατί έβλεπε αυτό που ερχόταν.

 

 

 

 

 

innovation:
The process of translating an idea or invention into a good or service that creates value or for which customers will pay.

To be called an innovation, an idea must be replicable at an economical cost and must satisfy a specific need.

http://www.businessdictionary.com/definition/innovation.html

 

Γιατί όλους εμάς τους υποψήφιους αγοραστές πρέπει να μας απασχολεί αν η Apple ή η Samsung ή άλλη εταιρεία θα καινοτομήσει ή όχι?

Το τελικό προϊόν έχει σημασία και πως είναι υλοποιημένη η κάθε ιδέα είτε είναι της εταιρείας είτε όχι. Όλοι εσείς που αγοράζεται την τάδε συσκευή σας αρέσει αυτά που κάνει?

Αν η απάντηση είναι ΝΑΙ τότε αφήστε τις εταιρείες να μάχονται στα δικαστήρια και απολαύστε πραγματικά τις συσκευές σας.

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Θα ήταν σωστά αυτα που λες αν όσα περιγραφεις ειχαν καθιερωθεί πριν την ενασχόληση της apple με αυτα. ειτε το θες ειτε οχι. Τι ακριβώς ερχόταν απο το android σε σχεση με την apple;; Μηπως σταμάτησε να κανει τρελές πωλησεις και να εχει υψηλότατη κερδοφορία; Τα αλλα ειναι να για να βαυκαλίζονται οι απανταχού haters. Οτι και να λες υπερασπιζόμενος την επιλογη της ένταξης σου σε ενα στρατοπεδο γιατι περί αυτου προκειται δεν πρόκειται να πείσεις κάποιον που εχει αποφασίσει να αγοράσει ενα προϊόν της apple. Γιατι λοιπον να άγχωνεσαι να ξοδεύεις φαιά ουσια και ατέλειωτες εργατωρες για να πείσεις κάποιους οτι κατ´ εσε ειναι λαθος;;; Ασε με να κανω λαθος λοιπον που λεει και το τραγουδι και να αλλάξω το ΝΟΤΕ 2 μου όσο πιο γρηγορα μπορω με ενα νεο iPhone. Πέστε να με φάτε τωρα!

 

Ποιός να σε φάει; Για λύπηση είναι η κατάσταση που περιγράφεις. Θα απαντούσα εκτενέστερα αλλά όπως λες κι εσύ δεν έχει νόημα. Καλό κουράγιο.

 

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Οποτε οταν ερχονται οι χφιλοι μ να κοντραρουμε τα ακριβα κινητα που δν εχουμε θα τους δειχνω benchmarks!ειναι πολυ χρησιμος ενας τετοιος επεξεργαστης οταν εχω κλειδωμενο λογισμικο!Ας μιλησω σαν χρηστης λοιπον στο android θα βαλω οτι launcher θελω θα το κανω οπως θελω θα φορτωσω οτι emulator θελω και αμα κολλαει θα κανω root και θα εχω κινητο για αλλα ποσα χρονια με την νεα εκδοση καθε φορα και τπτ αλλο!για ποιον λογο να δωσω 900 ευρω και βαλε για να παρω το υπερεκτιμημενο iphone 64 και οχι ενα note 3 στα 400 και μια καρτα μνημης 128 με σχεδον ιδιες επιδοσεις με περισσοτερες δυνατοτητες και καλητερη τιμηΒεβαια ο σωστος παιρνει wp τηλεφωνο και android ακομα και αν εκει ipad ειναι πολυ ποιτικα και σε καλες τιμες σχετικα

 

Υπαρχουν μερικοι λογοι οπως λες για να παρεις iphone..

 

Πρωτον πρεπει να εχεις διαθεσιμα τοσα λεφτα.

 

Δευτερον να θελεις μια πολυ γρηγορη συσκευη out of the box και ποιοτικες υπηρεσιες που να την υποστηριζουν (ως γνωστον ακομα και οι εφαρμογες του appstore ειναι ποιοτικοτερες απο τα αντιστοιχα της google και της microsoft).

 

Τριτον να θες να εχεις την ταχυτερη συσκευη γυρω σου, ακομα και χωρις ελευθερο εσωτερικο χωρο, πανω στις ιδιες εφαρμογες αλλα και μετους stock browser κατα το surf-αρισμα (οποιος θελει ας youtub-αρει).

 

Τεταρτον να μη σε πειραζουν οι ελλειψεις οπως το πραγματικο multitasking ή το κλειστο λογισμικο..

 

Πεμπτον να εχεις apple οικοσυστημα και να θες να τα κανεις pair.

 

Εκτον απλα να γουσταρεις το ios και το ποσο απλο στη χρηση ειναι.

 

Εννοειται πως και αλλοι τοσοι και ισως παραπανω λογοι υπαρχουν για να μην παρεις iphone. Αλλα το τι επιλεγει καποιος last time i checked ηταν δικαιωμα του αν δε κανω λαθος.

Αν εγω ας πουμε θελω iphone ή note 4, απ τη στιγμη που δε βαζω το χερι μου στη τσεπη σου και το βαζω στη δικη μου, τι σε κοφτει εσενα? Προφανως θα χω βρει κατι που γουσταρω..

 

Και αυτο που λεω ειναι περαν πασης κριτικης εφοσον δε σου ζηταω να το σχολιασεις (μην το παιρνεις προσωπικα, γενικα μιλαω)..

 

Γι αυτο καλυτερα ειναι να συζηταμε σε τετοια τοπικ και να μην μηδενιζουμε γτ ετσι νορμαλ συμπερασματα δε βγαινουν..

  • Like 1
Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Ποιός να σε φάει; Για λύπηση είναι η κατάσταση που περιγράφεις. Θα απαντούσα εκτενέστερα αλλά όπως λες κι εσύ δεν έχει νόημα. Καλό κουράγιο.

Εχω αντιμετώπισει ανθρωποφαγια και υποτιμητικά σχόλια απο τυφλούς οπαδούς κυριως της samsung οταν τόλμησα να γράψω την αλήθεια οτι το ΝΟΤΕ 2 δεν μου ταιριάζει, όλη η καινοτομία του έγκειται στο πενάκι που όμως δε χρησιμοποιω. Δεν αισθάνομαι καλα με αυτο και θελω να το αλλάξω. Αν η αλήθεια πειραζει δε φταίω εγω!

  • Like 2
Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Τι να το κάνεις το τετραπύρηνο όταν πατάει κάτω όλα τα άλλα με μόνο 2 πυρήνες ;

BasemarkXHigh.png

θελεις στο excel   να σου κανω ένα ιδιο  διάγραμμα  ??

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Εχω αντιμετώπισει ανθρωποφαγια και υποτιμητικά σχόλια απο τυφλούς οπαδούς κυριως της samsung οταν τόλμησα να γράψω την αλήθεια οτι το ΝΟΤΕ 2 δεν μου ταιριάζει, όλη η καινοτομία του έγκειται στο πενάκι που όμως δε χρησιμοποιω. Δεν αισθάνομαι καλα με αυτο και θελω να το αλλάξω. Αν η αλήθεια πειραζει δε φταίω εγω!

Τα φασόλια πειράζουν.

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Επισκέπτης
Αυτό το θέμα είναι πλέον κλειστό για περαιτέρω απαντήσεις.

  • Δημιουργία νέου...