Προς το περιεχόμενο

Η Apple ενέκρινε εφαρμογή αξίας €899.99 για λήψη video 4K με το iPhone 5s


voltmod

Προτεινόμενες αναρτήσεις

Παίδες είναι απλός ο λόγος που κοστολογήθηκε τόσο η εφαρμογή. Δεν είναι μάρκετινκ, ούτε περιμένει ο developer να βγάλει 899,99 από κάθε πώληση. Να τραβήξει την προσοχή της apple θέλει με απώτερο σκοπό την αγορά της εφαρμογής του από την ίδια την apple. Το έχει κάνει πολλές φορές αυτό η apple. Αγοράζει πατέντες και τις χρησιμοποιεί στα προϊόντα της. 

  • Like 3
Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Παίδες είναι απλός ο λόγος που κοστολογήθηκε τόσο η εφαρμογή. Δεν είναι μάρκετινκ, ούτε περιμένει ο developer να βγάλει 899,99 από κάθε πώληση. Να τραβήξει την προσοχή της apple θέλει με απώτερο σκοπό την αγορά της εφαρμογής του από την ίδια την apple. Το έχει κάνει πολλές φορές αυτό η apple. Αγοράζει πατέντες και τις χρησιμοποιεί στα προϊόντα της.

Ενα μεγαλο ποσοστο που αγοράστηκαν απο μητρικές εταίρες ηταν πρακτικά τζάμπα, βλέπε what's app,το θέμα είναι να τραβήξει κοσμο, όχι να γελάει ο κόσμος.;ρ

  • Like 1
Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Πολύ θα ήθελα να δω πόσα αστεράκια θα της βάλει της εφαρμογής ο πρώτος που θα την αγοράσει (εαν βρεθεί...) , καθώς και τις εντυπώσεις του....

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Παίδες είναι απλός ο λόγος που κοστολογήθηκε τόσο η εφαρμογή. Δεν είναι μάρκετινκ, ούτε περιμένει ο developer να βγάλει 899,99 από κάθε πώληση. Να τραβήξει την προσοχή της apple θέλει με απώτερο σκοπό την αγορά της εφαρμογής του από την ίδια την apple. Το έχει κάνει πολλές φορές αυτό η apple. Αγοράζει πατέντες και τις χρησιμοποιεί στα προϊόντα της. 

 

ο συμφορουμίτης έχει δίκιο. εκτός των άλλων κράζει την apple εμμέσως που το iphone 6 δεν υποστηρίζει την εγγραφή βίντεο σε 4k

  • Like 1
Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Καθήστε ρε παιδιά για να καταλάβω: αρκεί μια εφαρμογή για να μπορεί ένα κινητό να τραβήξει 4Κ ποιότητας βίντεο; Δεν παίζει κανένα ρόλο το hardware; Δυνητικά όλα τα παλιότερα κινητά με βίντεο κατώτερης ανάλυσης, θα μπορούν μέσω ενός app να τραβήξουν σε καλύτερη ανάλυση; 

(ελπίζω να μην καρφώθηκα πολύ ότι έχω παλιό κινητό!)

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Μόνο;! Και δε πάω να αγοράσω μια κανονική κάμερα;! Και με τι μνήμη μιας και τα περισσότερα iphone διαθέτουν 16gb αποθηκευτικό χώρο μας δουλεύουν κανονικά

 

Sent from my iPhone using Insomnia

Πιστεύεις πως το άτομο που θα δώσει 900€ για να πάρει μια τέτοια εφαρμογή θα τσιγκουνεύτηκε αγοράζοντας την 16GB έκδοση του iphone? :P

  • Like 2
Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

πιστεύω ότι δεν χρειάζεται ιδιαίτερη προσπάθεια από κάποιον για να το καταλάβει...

το στενάχωρο της υπόθεσης είναι ότι ο developer έβαλε αυτή την τιμή όχι επειδή είναι τρελός αλλά επειδή γνωρίζει ότι κάποιοι (έστω και ελάχιστοι πολλοί) θα την αγοράσουν.

fixed

 

εδώ μέσα σε μιά μέρα αγοράσανε 7 άτομα μια χαζομάρα που δεν κάνει τίποτα για 1000$ στα 800 θα κολλήσουν για μια εφαρμογή που έστω ειναι χρήσιμη; (άσχετα αν για τον μέσο μικροαστό δεν αξίζει να δώσει τόσα λεφτά για να προσθέσει δυνατότητα 4κ στο κινητό του.. σαν feature το να μπορείς να τραβάς 4k ενώ πριν δεν είχες την δυνατότητα ειναι καλό ) 

 

 

εξάλλου ο developer δεν ειναι βλάκας αν πίστευε ότι θα την αγόραζαν λίγοι γιατι να μην ρίξει την τιμή για να την κατεβάσουν πολλοί και έτσι συνολικά να έχει μεγαλύτερο κέρδος; άρα μάλλον κατέληξε στο ότι θα πουληθεί καλά σε αυτή την τιμή. 

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Πιστεύεις πως το άτομο που θα δώσει 900€ για να πάρει μια τέτοια εφαρμογή θα τσιγκουνεύτηκε αγοράζοντας την 16GB έκδοση του iphone? :P

 

 

Πιστεύω όμως ότι αυτός που θα το αγοράσει θα είναι και τόσο ηλίθιος ώστε να κάνει Update σε ios8;p

  • Like 5
Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

:P ναι οκ... καταλαβαίνω πως σε εμάς φένεται χαζό και εγώ με το που το διάβασα είπα "wuuuut O.o "  αλλα σκέψου το εξής..

Εσύ θα αγόραζες την εφαρμογή αυτή αν κόστιζε 9€? αν ναί σκέψου κάποιον που έχει 100 φορες την περιουσία σου και βρήκες την απάντηση 

Επίσης σκέψου πως υπάρχουν πάρα πολλοί άνθρωποι στον κόσμο που έχουν 100 την περιουσία σου ή και ακόμη μεγαλύτερη περιουσία... οπότε απο ενα σημείο και μετά ειναι απλά θέμα ζήτησης του feature. 

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

The_Colonel, on 16 Sept 2014 - 2:38 PM, said:snapback.png

Πιστεύεις πως το άτομο που θα δώσει 900€ για να πάρει μια τέτοια εφαρμογή θα τσιγκουνεύτηκε αγοράζοντας την 16GB έκδοση του iphone?  :P

 

Εδω υπάρχουν άνθρωποι που θα αγοράσουν το Iphone 6 plus και θα σου κανουν αναπαντητη να τους πάρεις...γιατι δεν εχουν ενα 5ευρω να κανουν ανανεωση χρόνου ομιλιας...(ισχυει, πιστεψτε με....το εχω δει με τα ματια μου!!!!)

  • Like 4
Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

 

The_Colonel, on 16 Sept 2014 - 2:38 PM, said:snapback.png

 

Εδω υπάρχουν άνθρωποι που θα αγοράσουν το Iphone 6 plus και θα σου κανουν αναπαντητη να τους πάρεις...γιατι δεν εχουν ενα 5ευρω να κανουν ανανεωση χρόνου ομιλιας...(ισχυει, πιστεψτε με....το εχω δει με τα ματια μου!!!!)

 

ισχύει αλλά δεν έχει να λέει γιατι αν και όντως υπάρχουν κάτι τέτοιοι τύποι δεν πρόκειται να αγοράσουν μια τέτοια εφαρμογή έτσι και αλλιώς πριν λέγαμε για αυτούς που θα κάνανε την αγορά και θα σκάγανε τα 900€ ε αυτοί σίγουρα για να έχουν τέτοια άνεση δεν θα αγοράζανε το "φθηνό" 16άρι Iphone

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

  • Super Moderators

 

The_Colonel, on 16 Sept 2014 - 2:38 PM, said:snapback.png

 

Εδω υπάρχουν άνθρωποι που θα αγοράσουν το Iphone 6 plus και θα σου κανουν αναπαντητη να τους πάρεις...γιατι δεν εχουν ενα 5ευρω να κανουν ανανεωση χρόνου ομιλιας...(ισχυει, πιστεψτε με....το εχω δει με τα ματια μου!!!!)

 

 

Υπάρχουν και χρήστες samsung, htc, lg κλπ που κάνουν επίσης το ίδιο. So?

  • Like 1
Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Δημιουργήστε ένα λογαριασμό ή συνδεθείτε για να σχολιάσετε

Πρέπει να είστε μέλος για να αφήσετε σχόλιο

Δημιουργία λογαριασμού

Εγγραφείτε με νέο λογαριασμό στην κοινότητα μας. Είναι πανεύκολο!

Δημιουργία νέου λογαριασμού

Σύνδεση

Έχετε ήδη λογαριασμό; Συνδεθείτε εδώ.

Συνδεθείτε τώρα

  • Δημιουργία νέου...