Προς το περιεχόμενο

Η Apple δημιουργεί σελίδα υποστήριξης για να βοηθήσει χρήστες να μεταφέρουν δεδομένα από το Android smartphone τους στο iPhone


voltmod

Προτεινόμενες αναρτήσεις

Δεν καταλαβαίνεις εσύ πόσο "λατρεμένο" και "ποιοτικό" και "κορυφαίο" ήχο μπορεί να βγάλει η μετατροπή από mp3 σε aac στο μισό πόντο ηχιάκι του iphone , μάλλον δεν έχεις τα λεφτά να πάρεις γι αυτό το λες.

Συγνώμη γιατί κάτι πάει λάθος εδώ. Λες ότι αν επανακωδικοποιήσεις ένα mp3 σε acc, θα ακούσουμε έναν πιο ποιοτικό και κορυφαίο ήχο. Σε πληροφορώ ότι και FLAC να το κάνεις το mp3 και ξάνα σε Audio CD να το γράψεις, τον ίδιο ήχο θα έχεις αφού έχει χαθεί ένα μεγάλο μέρος πληροφορίας κατά την μετατροπή της Αρχικής Πηγής σε mp3, οπότε είναι ανούσιο να αλλάξεις την κωδικοποίηση του αρχείου mp3 και να πίστευεις ότι θα πάρεις καλύτερο ήχο.

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

  • Απαντ. 47
  • Δημ.
  • Τελ. απάντηση

Συχνή συμμετοχή στο θέμα

Δημοφιλείς Ημέρες

Συγνώμη γιατί κάτι πάει λάθος εδώ. Λες ότι αν επανακωδικοποιήσεις ένα mp3 σε acc, θα ακούσουμε έναν πιο ποιοτικό και κορυφαίο ήχο. Σε πληροφορώ ότι και FLAC να το κάνεις το mp3 και ξάνα σε Audio CD να το γράψεις, τον ίδιο ήχο θα έχεις αφού έχει χαθεί ένα μεγάλο μέρος πληροφορίας κατά την μετατροπή της Αρχικής Πηγής σε mp3, οπότε είναι ανούσιο να αλλάξεις την κωδικοποίηση του αρχείου mp3 και να πίστευεις ότι θα πάρεις καλύτερο ήχο.

Νομίζω το σχόλιο στο οποίο απαντάς ήταν ειρώνικό....Και πολύ πετυχημένο συνάμα :P

  • Like 2
Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

  • Super Moderators

μετα την αποτυχια του 6 και 6 βλαξ ουτε μισος δεν θα παει απο το ρομποτακι στο μαιλους....

 

Μάλλον είχες κλειστό το web και την tv τελευταία ε? :P

 

Ας βγάλει το σάπιο μήλο πρώτα πρώτα υποστήριξη να μεταφέρουν επαφές απο το κινητό στην SIM και μετά να το κάνει αυτό.

 

Wow! Πίσω στην εποχή που οι επαφές μας ήταν: 

ΠΑΝΑΓΙΩΤ ΚΙΝ

ΜΑΡΙΑ ΠΑΠ

ΜΑΜΑ

ΜΗΤΣΟΣ

ΑΛΕΞΑΝΔΡ

ΘΕΙΑ ΚΟΥΛΑ

.

.

:P

 

Μετά το iphone πήγα σε galaxy και περίμενα να περάσω τα πάντα με το χέρι, κατεβάζω το KIES για να βάλω τραγούδια (συνήθεια από το itunes) και μου πετάει : βρέθηκε backup άλλης συσκευής στον υπολογιστή θέλετε να συγχρονίσετε με το καινούργιο σας τηλέφωνο; πατάω ναι, και μου συγχρόνισε μέχρι και κάποιες εφαρμογές που είχα στο iphone.

 

p.s. 3 χρόνια ΠΡΙΝ.

 

KIES... γιατί θες να μου ανέβει η πίεση βραδιάτικα πάνω που το είχα ξεχάσει εδω και 1-2 χρόνια! Θεωρώ πως κάποιος που αγαπάει το kies δεν έχει δικαίωμα πλεον να πει κάτι κακό για το itunes... :P

  • Like 1
Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Αγαπητέ φίλε...

 

Ενημερωτικά μόνο σου το λέω...

 

Επειδή δεν ξέρεις, το iTunes μετατρέπει όλα τα αρχεία μουσικής που εισαγεις σε αυτό, σε AAC. Αυτο το φορματ ήχου, εχει κορυφαία ποιότητα την οποία λατρεύουν όλοι οι χρήστες iPhone, iPad, iPod γενικότερα, iOS.

Αν είσαι fan της ποιητικής ¨ηχητικά¨ μουσικής, πιστεύω θα το εκτιμησεις...

 

Ευχαριστω

 

Sent from my iPad using Insomnia

 

Δηλαδή αν πάρω ένα MP3, το βάλω στο iTunes και μετατραπεί σε αθτό το Μ@ματό φορμάτ AAC, θα βελτιωθεί η ποιότητα του ήχου?

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

  • Super Moderators

Δηλαδή αν πάρω ένα MP3, το βάλω στο iTunes και μετατραπεί σε αθτό το Μ@ματό φορμάτ AAC, θα βελτιωθεί η ποιότητα του ήχου?

 

Για import μουσικής μιλάμε από original πηγή και όχι από ήδη συμπιεσμένο mp3... Αν έχεις χάλια mp3 αποκτάς υπηρεσία itunes match και στα αντικαθιστά όλα με καλύτερης ποιότητας aac.

  • Like 1
Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

<p>μετα την αποτυχια του 6 και 6 βλαξ ουτε μισος δεν θα παει απο το ρομποτακι στο μαιλους....</p>

 

Για ποια αποτυχία μιλάς; Για τις 4 εκατομμύρια πωλήσεις το πρώτο 24 ώρο;

 

Οτι λαχει εμείς οι Βλάχοι.

 

Sent from my iPhone using Insomnia

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Χαχαχα, να μεταφέρουν λέει τα δεδομένα τους απο το android. Πολύ αισιόδοξοι είναι εκεί στο Cupertino. Φαίνεται δεν έχουν φτάσει ακόμα τα νέα οτι το android είναι πλέον στο 85% και ανεβαίνει...

 

 

Για ποια αποτυχία μιλάς; Για τις 4 εκατομμύρια πωλήσεις το πρώτο 24 ώρο;

Οτι λαχει εμείς οι Βλάχοι.

Sent from my iPhone using Insomnia

 

Xiaomi : ενα εκατομμύριο σε 9Ο δευτερόλεπτα.... δεν ξέρω για βλάχους αλλά ΑΥΤΟ είναι ρεκόρ !

  • Like 1
Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Ούτε αυτό ισχύει. Τα mp3 που κάνεις import παραμένουν mp3. Αν κάνεις rip ένα CD, μπορείς να επιλέξεις αν θέλεις να το rip-αρεις σε mp3 ή aac format.

 

 

Ναι παραμένουν σε mp3 τα αρχεία αλλά μπορείς εφόσον έχεις εισάγει μερικά τραγούδια στο iTunes αν θέλεις τα κάνεις  AAC version,  Advanced Audio Coding  γνωστό και ως MPEG-4. 

Δεξί κλικ στο τραγούδι και επιλέγεις "Create AAC Version".

Παραθέτω ορισμένα στοιχεία(μετατροπή ενός κομματιού) ανάμεσα στις δυο εκδόσεις:

MP3: 

Kind: MPEG audio file(MPEG-1)

Size: 3 MB

Bit Rate: 128 kbps

Channels: Joint Stereo

AAC:

Kind: AAC audio file

Size: 6 MB

Bit Rate: 256 kbps

Channels: Stereo

 

 

Περισσότερα εδώ:

http://en.wikipedia.org/wiki/Joint_(audio_engineering)

 

Περισσότερα εδώ:

http://en.wikipedia.org/wiki/Advanced_Audio_Coding

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

απο που βγαινει το συμπερασμα οτι η Apple εχασε πελατες που ειχε ηδη, εξαιτιας της μικρης οθονης στα προηγουμενα της μοντελα;

http://www.scribd.com/fullscreen/216526160?access_key=key-1uv8ibrvnzr4dnx0fu5c&allow_share=true&escape=false&view_mode=scroll

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

@killik

 

Ε καλά δεν έχεις τέτοιους γνωστούς στο περιβάλλον σου;

 

Και με τη λογική να το πάρεις, το γεγονός ότι πήγε σε δραστικά μεγαλύτερη διάσταση με το 6 plus και δεν αρκέστηκε μόνο στο απλό 6 δείχνει ότι από κάπου θα είχε διαπιστώσει διαρροές, τις οποίες και θέλησε να περιορίσει δίνοντας για μια φορά αυτό που θέλει ο κόσμος και όχι αυτό που θέλει εκείνη.

 

Το παρόν νέο απλά επιβεβαιώνει αυτή τη θεωρία (γιατί επίσημα στοιχεία δεν έχουμε, αλλά αυτοί θα έχουν κάνει τις έρευνες τους)

 

Εγώ πάλι έχω γνωστούς, που κάθε χρόνο φανατίζονται με άλλη εταιρία... Και κάθε χρόνο έχει ..."Ότι καλύτερο υπάρχει"... 

 

χαχαχαχαχα

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Για ποια αποτυχία μιλάς; Για τις 4 εκατομμύρια πωλήσεις το πρώτο 24 ώρο;

 

Οτι λαχει εμείς οι Βλάχοι.

 

Sent from my iPhone using Insomnia

 

Καλά οκ...4 εκατομμύρια my ass...Δηλαδή έκανε 4 εκατομμύρια ενεργοποιήσεις ΟΧΙ.

Απλά μέτρησε τα 1000 κομμάτια του γερμανού τα 1000 κομμάτια του πλαισίου κτλ....

Μην ψαρώνετε...

Επίσης για να τελειώνουμε δε θέλω να μεταφέρω τις φωτογραφίες μου από android σε iphone..Από iphone σε iphone τελικά μπορώ να στείλω μια φωτογραφία που έβγαλα με bluetooth ή πρέπει να έχω με όλους κάποια εφαρμογή;

  • Like 1
Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

  • Super Moderators

Καλά οκ...4 εκατομμύρια my ass...Δηλαδή έκανε 4 εκατομμύρια ενεργοποιήσεις ΟΧΙ.

Απλά μέτρησε τα 1000 κομμάτια του γερμανού τα 1000 κομμάτια του πλαισίου κτλ....

Μην ψαρώνετε...

Επίσης για να τελειώνουμε δε θέλω να μεταφέρω τις φωτογραφίες μου από android σε iphone..Από iphone σε iphone τελικά μπορώ να στείλω μια φωτογραφία που έβγαλα με bluetooth ή πρέπει να έχω με όλους κάποια εφαρμογή;

 

Δεν τα έμαθες? Πλεον με το airdrop στο ios8 στέλνεις τα "πάντα" μεταξύ iphones & iphone-macbook. 

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Καλά οκ...4 εκατομμύρια my ass...Δηλαδή έκανε 4 εκατομμύρια ενεργοποιήσεις ΟΧΙ.

Απλά μέτρησε τα 1000 κομμάτια του γερμανού τα 1000 κομμάτια του πλαισίου κτλ....

Μην ψαρώνετε...

Οι προπαραγγελίες που αναφέρει η Apple δεν αφορούν παραδόσεις σε καταστήματα τρίτων (γερμανούς, πλαίσια κλπ). Μιλάει για 4 εκατομύρια _ΠΡΑΓΜΑΤΙΚΕΣ_ (ξέρεις, από αυτές που χρεώνονται απευθείας σε πιστωτική κάρτα) παραγγελίες στο store.apple.com.

 

Μάλλον μπερδεύτηκες με τακτικές άλλων εταιριών... :P

  • Like 2
Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

  • Super Moderators

Οι προπαραγγελίες που αναφέρει η Apple δεν αφορούν παραδόσεις σε καταστήματα τρίτων (γερμανούς, πλαίσια κλπ). Μιλάει για 4 εκατομύρια _ΠΡΑΓΜΑΤΙΚΕΣ_ (ξέρεις, από αυτές που χρεώνονται απευθείας σε πιστωτική κάρτα) παραγγελίες στο store.apple.com.

 

Μάλλον μπερδεύτηκες με τακτικές άλλων εταιριών... :P

 

Και μιας και μιλάμε και για "ενεργοποιήσεις" έχω μια απορία! Αν έχω ένα android και του περάσω 5 διαφορετικές roms σε μια ημέρα και μαζί με αυτές κάθε φορά και τα google apps, θα μετρήσει σαν μια ενεργοποίηση ή σαν 5??? :P

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Δημιουργήστε ένα λογαριασμό ή συνδεθείτε για να σχολιάσετε

Πρέπει να είστε μέλος για να αφήσετε σχόλιο

Δημιουργία λογαριασμού

Εγγραφείτε με νέο λογαριασμό στην κοινότητα μας. Είναι πανεύκολο!

Δημιουργία νέου λογαριασμού

Σύνδεση

Έχετε ήδη λογαριασμό; Συνδεθείτε εδώ.

Συνδεθείτε τώρα

  • Δημιουργία νέου...