Προς το περιεχόμενο

Η Nvidia ανακοίνωσε τις νέες GeForce GTX 980 και GeForce GTX 970


voltmod

Προτεινόμενες αναρτήσεις

  • Απαντ. 130
  • Δημ.
  • Τελ. απάντηση

Συχνή συμμετοχή στο θέμα

rip 770 & 780 @ αγγελίες. πάω να πάρω pop corn να βλέπω να σφάζονται όλοι για τις τιμές που τις πληρώσανε χρυσάφι και ακούμπησαν το πάτωμα (σχετικά πάντα) με τις νέες τιμές. έστω 1η φορά μετά από αρκετά χρόνια βλέπεις ΚΑΡΤΑΡΕΣ σε τρομερά προσιτές τιμές (δλδ με ούτε 300ε παίζεις maxed out 1080p) όπου είναι σχεδόν η πλειοψηφία τον gamers atm  

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Πάντα η nVidia είχε προσιτές τιμές αναλογικά με αυτά που προσφέρει, όπως και η ATI, αλλά η απατεωνιά των Ελλήνων δεν υπάρχει. Δεν ξαναψωνίζω απο Ελλάδα. Να ζήσει το Amazon!

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

445 euros η 780ti και 290 η 780; Ώρα να πάρω μια δεύτερη κάρτα.

 

που θα τις βρουμε ομως; γιατι εδω στο ελαντα, ειμαι σιγουρος θα εξαφανιστουν πριν καν πεσει η τιμη τους.

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Πάντα η nVidia είχε προσιτές τιμές αναλογικά με αυτά που προσφέρει, όπως και η ATI, αλλά η απατεωνιά των Ελλήνων δεν υπάρχει. Δεν ξαναψωνίζω απο Ελλάδα. Να ζήσει το Amazon!

Ποτε άρχισε το αμερικανικο amazon να κάνει delivery στο Greece? Τεσπα, η strix που στο eshop έχει 409 -- από amazon έρχεται 450$ (360 euro) 90 δολάρια είναι μονο τα μεταφορικά, και πάλι βγαίνει φτηνότερα. LOL.
 
Θα υπάρχει κάποιο site από εξωτερικό που θα φέρνει με λιγότερα, δεν έχω κάποιο atm. Όχι ότι το έχω ψάξει και πολύ, απλά δεν πάει άλλο με τις τιμές στη κόλο χωρα αυτή..
Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

επειδή μου έχει πονέσει το στομάχι τον τελευταίο καιρό με τις κάρτες γραφικών και τις τιμές τις ελλάδας θα μπορούσε κάποιος να με βοηθήσει λίγο και να με κατεφθινει τι να κάνω?

από αρχές καλοκαιριού κάνω υπομονή να βγούν οι καινούριες κάρτες μιας και έχω μια gts 450 και δεν παίζει ούτε στα low πρέπει να αλλαχτεί επείγοντος, τι θα ήταν καλλίτερα να κάνω?

διαθέτα μέχρι 300 euro αλλα και λίγο παραπάνω για μια 970 8a τα έδινα...οι λύσεις που βλέπω είναι gtx760-770 η gtx 970. το θέμα είναι το εξής αν πάρουμε για παράδειγμα gigabyte winforce 3Χ που πιστεύω είναι πόλη καλή σε θέμα ψύξης οι τιμές ανέρχονται στα

gtx760 220 euro

gtx770 317 euro

gtx790 400 euro

για την 760-770 οι τιμές δεν έχουν αλλάξει από αρχές καλοκαιριού και πίστευα ότι με την κυκλοφορία neon καρτών θα πέσουν! αντίθετα αντί να πέσουν αυξήθηκαν και κάποια euro (πχ η 770 είχε πέσει στα 288 πριν κάνα μηνα και τώρα έχει 317)

τι αξίζει να κάνω βάση την πήρα και τις γνώσεις σας?

ξέρω δεν είναι το κατάλληλο σημείο να ρωτήσω και ζητω συγγνώμη για αυτό αλλα έχω αγανακτήσει ^_^

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Εφόσον κρατάς τόσα χρόνια κάρτα και δεν ocάρεις εγώ στην θέση σου θα πήγαινα στην Εγγύηση 3+2=5 χρόνια της GTX 970 EVGA,ότι και να λένε για το cooler της,και στραβή να γίνει μην ξεχνάς το δικαίωμα step up τα χρήματα σου είναι διασφαλισμένα με πολλές ασφάλειες. ;)

 

http://eu.evga.com/products/moreInfo.asp?pn=04G-P4-0974-KR&family=GeForce%20900%20Series%20Family&uc=EUR  

+20 μεταφορικά.

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

  • 1 μήνα μετά...

η  διαφορά της 980 με την 970 είναι μόνο στα fps και δεν είναι πάνω κάνω στα 3-5 από όσο διάβασα σε ένα άρθρο.... φυσικά και δεν αξίζει να πάρεις 980 αλλά μια 970 ή και 2 σε sli που θα βγουν στα ίδια λεφτά σχεδόν...αλλά περισσότερες αποδόσεις σίγουρα.

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Δημιουργήστε ένα λογαριασμό ή συνδεθείτε για να σχολιάσετε

Πρέπει να είστε μέλος για να αφήσετε σχόλιο

Δημιουργία λογαριασμού

Εγγραφείτε με νέο λογαριασμό στην κοινότητα μας. Είναι πανεύκολο!

Δημιουργία νέου λογαριασμού

Σύνδεση

Έχετε ήδη λογαριασμό; Συνδεθείτε εδώ.

Συνδεθείτε τώρα

  • Δημιουργία νέου...