Προς το περιεχόμενο

NVIDIA GeForce Series 900


Ailuros

Προτεινόμενες αναρτήσεις

θεμα συνδεσης σιγουτα 68 βαθμοι ειναι πολυ φυσιολογικη σε παιχνιδι...μια ερωτηση μονο απο καθαρα ενδιαφερον,ποιο παιχνιδι δεν σηκωνει η 970 και θες sli?γτ μου πεσαν τα μαλλια με το που το διαβασα :D

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

  • Απαντ. 9,6k
  • Δημ.
  • Τελ. απάντηση

Συχνή συμμετοχή στο θέμα

θεμα συνδεσης σιγουτα 68 βαθμοι ειναι πολυ φυσιολογικη σε παιχνιδι...μια ερωτηση μονο απο καθαρα ενδιαφερον,ποιο παιχνιδι δεν σηκωνει η 970 και θες sli?γτ μου πεσαν τα μαλλια με το που το διαβασα :D

 

Χεχεχε δεν είπα ότι δεν το σηκώνει, λέω όταν με το καλό βγει το titanfall 2 και έχω θέματα, θα πάω σε sli ή αλλαγή κάρτας!

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

ααα σωστα εχασα το οταν :P

δεν νμζ να εχεις θεματα παντως τ sli θα ναι καλη επιλογη γτ και πανω απο 4gb δεν τα θες για το παιχνιδι ετσι κ αλλιως,και θα εχουν πεσει οι τιμες (μαλλον) αν και με την μια ισως με πιο χαμηλα γραφικα παλι να μην εχεις θεμα!

  • Like 1
Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Με μουσικη υποκρουση, τρελλοκοριτσο.. 

Ψυχραιμια παιδια οτι ειναι να γινει θα γινει δεν θα μας κοψουν και το χουμορ και τα hobby μας..

 

Παιδια κανεις δεν μπορεσε/μπορει/θα μπορει να κανει τετοια δηλωση, ειδικα για μια τοσο απαιτητικη αναλυση και ειδικα για παιχνιδια που δεν ξερουμε ακομη τι εχουν να προσφερουν και τι απαιτησεις θα εχουν. 

Ισως να υπαρχουν παιχνιδια που θα το καταφερνει, σε αλλα θα ειναι κοντα, σε αλλα χειροτερα κοκ..

Αλλα ποτε κανεις δεν μπορει να βγει και να ισχυριστει οτι μια GPU θα ειναι ικανη να τρεχει 2160p@60fps στα παντα ακομη και στις αρχες του κυκλου ζωης της. 

Ναι αλλα εγω προσωπικα τσαντιζομαι να βλεπω διαφημισεις για smooth 4k gameplay on ultra settings οταν τα πραγματικα αποτελεσματα ειναι διαφορετικα 

 

http://hexus.net/tech/news/graphics/84080-amd-shares-r9-fury-x-far-cry-4-uhd-performance-charts/

 

Το μονο που μου εμεινε να ελπιζω ειναι οι pascal.....διοτι δεν εναι δυνατον να εχω πληρωσει 4k 42'' tv 500ευρω περυσι και το 2015 να πρεπει να παρω 2 980ti ή 2 radeon furyx για να καταφερω να παιξω

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Ναι αλλα εγω προσωπικα τσαντιζομαι να βλεπω διαφημισεις για smooth 4k gameplay on ultra settings οταν τα πραγματικα αποτελεσματα ειναι διαφορετικα 

 

http://hexus.net/tech/news/graphics/84080-amd-shares-r9-fury-x-far-cry-4-uhd-performance-charts/

 

Το μονο που μου εμεινε να ελπιζω ειναι οι pascal.....διοτι δεν εναι δυνατον να εχω πληρωσει 4k 42'' tv 500ευρω περυσι και το 2015 να πρεπει να παρω 2 980ti ή 2 radeon furyx για να καταφερω να παιξω

απο την μια εχεις τα δικια σου απο την αλλη δεν νμζ να σου ειπε κανεις οτι του χρονου η σεiρα 9** η 300 θα ειναι για 60αρια στα 4k...

δεν το λεω για να στην πω απλα οτι δυστυχως η ευτυχως το 4k που μπορει να παιξει το 1% του πληθυσμου δεν μπορει να αποτελει κριτηριο για καμια εταιρια για να αξιολογησουμε τις καρτες τους.

Κανεις επιλογη απο μονο σου και λες παιρνω 500ευρο τηλεορασαρα αλλα πρεπει να εχω και το αναλογω budget για καρτες γραφικων οταν εγω με την 24 1080p που κανει 150 ευρο θελω 320+ ευρο καρτα γραφικων για να εχω ultra 50+fps...

Ειναι σαν ν  λεμε θελω gaming συστημα παιρνω sli 970 αλλα δεν εχω λεφτα για επεξεργαστη και παω στον fx 6300...

  • Like 1
Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Γεμισαμε ξερολες...μια ερωτηση εκανε ο ανθρωπος και επεσε να τον φαει...δλδ αν του μπαμπη και του μητσου του ενος η καρτα ειναι στους 70 βαθμους και του αλλου στους 85 μπορει στον μπαμπη επειδη ειναι μαπα η καρτα να ειναι χαλια με 70 βαθμους και του μητσου επειδη ειναι πολυ καλο κομματι να μην εχει θεμα και μεχρι τους 90! -.- 

 

μεχρι 80 ειναι κομπλε αλλα δεν ειναι για να μενει η να πηγαινει παραπανω και πολυ...

Ε, ψιτ - πολύξερε. Ο άλλος, για θέμα που προφανώς ΔΕΝ κατέχει, ζητάει να πάρει απάντηση praktiker...Όχι, δε θα του πω, ότι όποια 970 και να έχεις θα κάνει παπάδες, επειδή κάπου, κάποιος, κάπως κατάφερε να πάει ένα κλικ το 3dMark παραπέρα. Πες του εσύ που τα ξέρεις καλύτερα και έχεις μαντικές ικανότητες, για να έρθει εδώ μετά να κλαίγεται για την άτιμη κενονήα...

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Ε, ψιτ - πολύξερε. Ο άλλος, για θέμα που προφανώς ΔΕΝ κατέχει, ζητάει να πάρει απάντηση praktiker...Όχι, δε θα του πω, ότι όποια 970 και να έχεις θα κάνει παπάδες, επειδή κάπου, κάποιος, κάπως κατάφερε να πάει ένα κλικ το 3dMark παραπέρα. Πες του εσύ που τα ξέρεις καλύτερα και έχεις μαντικές ικανότητες, για να έρθει εδώ μετά να κλαίγεται για την άτιμη κενονήα...

καταλαβαινεις τι διαβαζεις?ρωτησε για μεγιστες θερμοκρασιες το παλικαρι και εσυ του αρχισες τα "ο καθε ασχετος που θελει να κανει OC ενω δεν ξερει τι ειναι καν" κτλπ κτλπ...αλλα λογια να αγαπιομαστε δλδ!τωρα που κολλανε τα 3dmark και οι μαντικες ικανοτητες μονο εσυ ξερεις...

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Σιγα το θεμα ρε παιδια.. Δηλαδη αν τρεξει με λιγο χαμηλοτερα ρολογια για καλυτερες θερμοκρασιες θα γινει τιποτα; Big deal και για 1-2 fps λιγοτερα αν θες καλες θερμοκρασιες..

 

Ναι αλλα εγω προσωπικα τσαντιζομαι να βλεπω διαφημισεις για smooth 4k gameplay on ultra settings οταν τα πραγματικα αποτελεσματα ειναι διαφορετικα 

 

http://hexus.net/tech/news/graphics/84080-amd-shares-r9-fury-x-far-cry-4-uhd-performance-charts/

 

Το μονο που μου εμεινε να ελπιζω ειναι οι pascal.....διοτι δεν εναι δυνατον να εχω πληρωσει 4k 42'' tv 500ευρω περυσι και το 2015 να πρεπει να παρω 2 980ti ή 2 radeon furyx για να καταφερω να παιξω

 

Yπαρχει μια λυση. Σταματα να βλεπεις διαφημισεις και προσπαθησε να μαθεις το αντικειμενο λιγο καλυτερα για να αποκτησεις σφαιρικη γνωμη προσωπικη και να μην αναμασας οτι ακους δεξια και αριστερα. Δεν το λεω για εσενα προσωπικα αυτο ισχυει για τα παντα στη ζωη μας. 

Θα σου πω το πιο απλο. Αν αναλογιστεις οτι το 2160p ειναι 4 ΦΟΡΕΣ η αναλυση 1080p, καταλαβαινεις για ποσο απαιτητικη αναλυση μιλαμε και ποσο δυνατες καρτες χρειαζονται ενιοτε. 

Το οτι πληρωσες την τηλεοραση 500 ευρω παλι δεν λεει κατι, και εγω 1500 την πληρωσα, αλλα κυριως την πηρα για τηλεοραση και οταν μπορω θα παιζω και παιχνιδια. Δεν τρεφω αυταπατες οτι θα υπαρξει GPU που θα μπορει να με καλυψει για τα παντα σε αυτη την αναλυση και για το μακροπροθεσμο μελλον. Ουτε Πασχαλης, ουτε Μαρινελλα ουτε κανενα εξωτικο νησι σε single λυση θα αποτελουν πανακεια. Multi gpu σε κορυφαιες καρτες και ΑΝ..

Εν τελει δεν παθαινουμε και τιποτα να κατεβασουμε την αναλυση αν δεν μπορεσουμε να το τρεξουμε σε 4k.. Μου θυμιζει κατι τυπακια που ετρεχαν πανικοβλητα γιατι δεν μπορουσαν να παιξουν με την high end καρτα τους και 8xMSAA και SSAA κοκ..

Just my 2 cents

  • Like 2
Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

καταλαβαινεις τι διαβαζεις?ρωτησε για μεγιστες θερμοκρασιες το παλικαρι και εσυ του αρχισες τα "ο καθε ασχετος που θελει να κανει OC ενω δεν ξερει τι ειναι καν" κτλπ κτλπ...αλλα λογια να αγαπιομαστε δλδ!τωρα που κολλανε τα 3dmark και οι μαντικες ικανοτητες μονο εσυ ξερεις...

Εσύ καταλαβαίνεις ότι ΔΕΝ υπάρχει μονοσήμαντη απάντηση σε αυτό που ρωτάει και που έχει άμεση σχέση με τις πιθανές δυνατότητες OC κάθε κομματιού - όπως και απαντάω; ΔΕΝ παίζει να του πεις για κάτι που δεν έχεις δουλέψει/τεστάρει, ότι, ξέρεις τι : μέχρι 70 βαθμούς! Εκτός και αν έχεις μαντικές ικανότητες, όπως λέγαμε...

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

 ναι φιλε αλλα υπαρχει μια τιμης που οπως και να το κανεις σε οποιο κομματι σε οποια εταιρια σε οποια υλοποιηση που δεν μπορεις να περασεις...και υπαρχουν και αντιστοιχες θερμοκρασιες που παλι σε οποιο κομματι και να ειναι και σε οποια εταιρια και οποια υλοποιηση ειναι φυσιολογικες,οπως ας πουμε οι 68 βαθμοι που ανεφερε ο φιλος!

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Αλέξανδρε & Occultist: αν παραλείψετε από κάθε συμμετοχή 2-3 αιχμηρές εκφράσεις κατά τα άλλα μια χαρά συζήτηση κάνετε. Απλά εξαλείψτε τα στο μέλλον, δεν είμαστε στις Φριξέλλες άλλωστε ;)

  • Like 1
Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Εγώ βλέπω πως οι περισσότεροι που ήμαστε με τις 970 ήμαστε οριακά στα καινούρια κυρίως games στα 2Κ, για 4Κ το έχουμε πει πολλάκις είναι πολύ νωρίς να συζητάμε εδώ. Όποιος θέλει το κάτι παραπάνω, να μπορεί να πετάξει και κανένα AA, ας πάει για ti ή Τατιάνα. Και πάλι μια δεν φτάνει για 4Κ και καλό framerate. Αnw εγώ atm δεν πετάω άλλα χρήματα σε gpu αν δεν δω κανένα game/games που όντως να τα αξίζει. Και όχι φυσικά να βλέπω το ίδιο πράγμα στις κονσόλες.. 

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Δεν συζητάμε σε τέτοια fora πολιτικά, αλλά επειδή για αρκετούς εδώ μέσα θα μπορούσα θεωρητικά να είμαι και μπαμπάς σας (προσοχή μόνο όταν με συμφέρει....) επειδή μας περιμένουν δύσκολες ημέρες ότι κάνετε κάντε το με μια σχετική επιφύλαξη.

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Δημιουργήστε ένα λογαριασμό ή συνδεθείτε για να σχολιάσετε

Πρέπει να είστε μέλος για να αφήσετε σχόλιο

Δημιουργία λογαριασμού

Εγγραφείτε με νέο λογαριασμό στην κοινότητα μας. Είναι πανεύκολο!

Δημιουργία νέου λογαριασμού

Σύνδεση

Έχετε ήδη λογαριασμό; Συνδεθείτε εδώ.

Συνδεθείτε τώρα

  • Δημιουργία νέου...