Προς το περιεχόμενο

Ερευνητές χρησιμοποιούν τηλεφωνικά δεδομένα για να προβλέψουν το έγκλημα στο Λονδίνο


mary

Προτεινόμενες αναρτήσεις

..και πολύ καλά κάνουν, ενώ εδώ στο Ελλάδαρα δεν γουστάρουμε τέτοια γιατί είμαστε επαναστάτες και πατριώτες ;). Εμείς το ψάχνουμε μετά κακό γιατί εδώ είμαστε δημοκράτες.

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

..και πολύ καλά κάνουν, ενώ εδώ στο Ελλάδαρα δεν γουστάρουμε τέτοια γιατί είμαστε επαναστάτες και πατριώτες ;). Εμείς το ψάχνουμε μετά κακό γιατί εδώ είμαστε δημοκράτες.

Μα βέβαια και πολύ καλά κάνουν. Άλλωστε, αυτοί φροντίζουν για το καλό μας. Εγώ μάλιστα λέω να μη σταματήσουμε μόνο στην παρακολούθηση. Αφού γνωρίζουν πιο είναι το καλό μας, ας μας βάλουν και ένα τσιπάκι με το οποίο να μπορούν να μας ελέγχουν και ας τους δώσουμε πλήρη έλεγχο των πράξεων και ιδεών μας βρε αδερφέ... Έτσι θα είμαστε απόλυτα σίγουροι ότι δε θα βγει κάνα πρόβατο από το μαντρί,ε; :D

 

ΥΓ. Παρόλο που το forum δεν έχει και δε θα πρέπει να έχει πολιτικό περιεχόμενο και με ενοχλεί όταν βλέπω πολιτικά εδώ, πιστεύεις ότι αν δούλευε ένα τέτοιο project εδώ θα έσωζε το Φύσσα; Οι δολοφόνοι αυτοί, που μόνο "πατριώτες" δεν τους λες, είναι μέρος του συστήματος και ενεργούν με εντολές που παίρνουν από την "εκλεγμένη" μας κυβέρνηση. Σίγουρα σου λέω, θα τον είχαν σώσει.. ;)

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Όσοι δεν συμφωνούν με αυτη την τακτική ισως συμφωνούν με την τωρινή.

Να γίνεται το έγκλημα και μετα να κάνουμε άρση για να βρούμε τον δολοφόνο.

Τα τηλέφωνα τα ψάχνουν οπότε και όπως θέλουν. Ας κάνουν και ενα καλό με αυτό δεν χάνουν τίποτα.

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Μου φένεται αστείο πάντως όταν μιλάμε οτι θέλουμε ιδιωτική ζωή και έχουμε γράψει στο facebook ακόμα και πόσες φορές χέζουμε την ημέρα.Εδώ συμμορία πιάστηκε επειδή μέλη της ανεβάσαν αναμνηστικές φωτογραφίες απο την ληστεία στο instagram.Πάντως ενώ φένεται μικρό και αθώο βήμα είναι μην γίνει η αρχή με κάτι και αρχίζουν σιγά σιγά να το επεκτείνουν εις βάρος την ιδιωτικότητα μας

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

το 95% των ανθρώπων που κράζουν για τα δικαιώματα και προσωπικά δεδομένα στο Ιντερνετ μόνο την ώρα που χέζουν δεν κάνουν κοινοποίηση σε Facebook , Tweeter και Instagram............

  • Like 2
Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

το 95% των ανθρώπων που κράζουν για τα δικαιώματα και προσωπικά δεδομένα στο Ιντερνετ μόνο την ώρα που χέζουν δεν κάνουν κοινοποίηση σε Facebook , Tweeter και Instagram............

Ρε φίλε μας δουλεύεις; Πετάς μια μπούρδα που δε στηρίζεται πουθενά και έχεις και τους άλλους να συμφωνούν; Αν έχεις επιχειρήματα γι'αυτό που υποστηρίζεις πες τα μας εδώ να τα συζητήσουμε. Αν το μόνο που έχεις να προσφέρεις είναι αερολογίες, άστο, καλύτερα να μασάς, που λένε.

Ακόμα και έτσι όμως, καταλαβαίνεις τι σημαίνει ελεύθερη βούληση; Μπορείς να καταλάβεις τη διαφορά μεταξύ του, "έχω το δικαίωμα να βγάζω στη φόρα ότι γουστάρω σχετικό με την ιδιωτική μου ζωή" και του "κάποιος έχει πρόσβαση στην ιδιωτική μου ζωή χωρίς να μου έχει ζητήσει την άδεια";

Και στην τελική, αν δεν αισθάνεσαι ασφαλής εδώ, πήγαινε στην Κορέα που η κυβέρνηση έχει τον πλήρη έλεγχο του τι κάνουν και τι σκέφτονται οι πολίτες της, να νιώσεις ασφαλής. Εμείς έχουμε ήδη ζήσει μια χούντα, δε γουστάρουμε να το ξαναζήσουμε.

  • Like 3
Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Ρε φίλε μας δουλεύεις; Πετάς μια μπούρδα που δε στηρίζεται πουθενά και έχεις και τους άλλους να συμφωνούν; Αν έχεις επιχειρήματα γι'αυτό που υποστηρίζεις πες τα μας εδώ να τα συζητήσουμε. Αν το μόνο που έχεις να προσφέρεις είναι αερολογίες, άστο, καλύτερα να μασάς, που λένε.

Ακόμα και έτσι όμως, καταλαβαίνεις τι σημαίνει ελεύθερη βούληση; Μπορείς να καταλάβεις τη διαφορά μεταξύ του, "έχω το δικαίωμα να βγάζω στη φόρα ότι γουστάρω σχετικό με την ιδιωτική μου ζωή" και του "κάποιος έχει πρόσβαση στην ιδιωτική μου ζωή χωρίς να μου έχει ζητήσει την άδεια";

Και στην τελική, αν δεν αισθάνεσαι ασφαλής εδώ, πήγαινε στην Κορέα που η κυβέρνηση έχει τον πλήρη έλεγχο του τι κάνουν και τι σκέφτονται οι πολίτες της, να νιώσεις ασφαλής. Εμείς έχουμε ήδη ζήσει μια χούντα, δε γουστάρουμε να το ξαναζήσουμε.

 

 

Ωραίο η φράση πετάς μια μπούρδα αλλά μάλον θα μιλάς για σένα γιατί τα πράγματα έχουν ως εξείς :

 

Total number of monthly active Facebook users 1,310,000,000

 

Πηγή :http://www.statisticbrain.com/facebook-statistics/

 

Total number of active registered Twitter users 645,750,000

 

Πηγή :http://www.statisticbrain.com/twitter-statistics/

 

Total number of Instagram users 182,500,000 Total number of photos shared on Instagram 18,700,000,000

 

Πηγή :http://www.statisticbrain.com/instagram-company-statistics/

 

Μόνο για Google + δεν μπόρεσα να βρω επίσημα νούμερα.

 

Καλό όμως λες ότι εγώ πετάω τη μπούρδα ενώ εσύ ήρθες διαβασμένος με την εξυπνάδα σου ?

 

Εντωμεταξεί δεν μπορώ να καταλάβω τη τελευταία παράγραφο που γράφεις το ερώτημα ''Και στην τελική, αν δεν αισθάνεσαι ασφαλής εδώ, πήγαινε στην Κορέα '' 

 

Είδες πουθενά εγώ να γράφω ότι δεν αισθάνομαι ασφαλείς ?η να σχολιάζω κάτι περί ασφάλειας ? φαντάζεσαι πράγματα ?η μπερδεύεις γενικά και γράφεις ότι σου έρχεται ?

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Δημοσ. (επεξεργασμένο)

Ωραίο η φράση πετάς μια μπούρδα αλλά μάλον θα μιλάς για σένα γιατί τα πράγματα έχουν ως εξείς :

 

Total number of monthly active Facebook users 1,310,000,000

 

Πηγή :http://www.statisticbrain.com/facebook-statistics/

 

Total number of active registered Twitter users 645,750,000

 

Πηγή :http://www.statisticbrain.com/twitter-statistics/

 

Total number of Instagram users 182,500,000 Total number of photos shared on Instagram 18,700,000,000

 

Πηγή :http://www.statisticbrain.com/instagram-company-statistics/

 

Μόνο για Google + δεν μπόρεσα να βρω επίσημα νούμερα.

 

Καλό όμως λες ότι εγώ πετάω τη μπούρδα ενώ εσύ ήρθες διαβασμένος με την εξυπνάδα σου ?

 

Εντωμεταξεί δεν μπορώ να καταλάβω τη τελευταία παράγραφο που γράφεις το ερώτημα ''Και στην τελική, αν δεν αισθάνεσαι ασφαλής εδώ, πήγαινε στην Κορέα '' 

 

Είδες πουθενά εγώ να γράφω ότι δεν αισθάνομαι ασφαλείς ?η να σχολιάζω κάτι περί ασφάλειας ? φαντάζεσαι πράγματα ?η μπερδεύεις γενικά και γράφεις ότι σου έρχεται ?

 

1. Υπάρχουν περίπου 20-30% bots σε όλα τα social networks.

 

2. Account/Activity δεν σημαίνει βγάζω στη φόρα πράγματα.

 

3. Instagram photos = ένα τεράστιο ποσοστό είναι random images (πχ food..)

 

Οπότε ναι δεν είπες και τίποτα..

Επεξ/σία από jmirko15
Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Diver_GR το παραπάνω μήνυμά σου λέει, αν δεν το κατάλαβες, το εξής: αυτοί που διαμαρτύρονται για το δικαίωμα του ανθρώπου στην ιδιωτικότητα της προσωπικής του ζωής είναι ηλίθιοι και αυτό που κάνουν είναι να "κράζουν" (ξέρεις τι σημαίνει η λέξη ελπίζω), ενώ ταυτόχρονα, κάνουν αυτό ακριβώς το οποίο κράζουν μόνοι τους. Επίσης δίνεις την εντύπωση, με τη θέση που παίρνεις, ότι είσαι από αυτούς που πιστεύουν , δώστε μας ασφάλεια και στα @@ μας η ιδιωτικότητα. Εδώ κολλάει η Κορέα. Am I wrong?

Το ότι παραθέτεις κάποια νούμερα, δε λέει κάτι όπως σου είπε και ο jmirko15. Έδωσες ένα στατιστικό, που μπορεί να ισχύει, μπορεί και όχι, το βέβαιο όμως είναι ότι το έβγαλες από το μυαλό σου, δηλαδή είναι αέρας κοπανιστός.

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Δημιουργήστε ένα λογαριασμό ή συνδεθείτε για να σχολιάσετε

Πρέπει να είστε μέλος για να αφήσετε σχόλιο

Δημιουργία λογαριασμού

Εγγραφείτε με νέο λογαριασμό στην κοινότητα μας. Είναι πανεύκολο!

Δημιουργία νέου λογαριασμού

Σύνδεση

Έχετε ήδη λογαριασμό; Συνδεθείτε εδώ.

Συνδεθείτε τώρα
  • Δημιουργία νέου...