Προς το περιεχόμενο

PANASONIC TX-42AS600E 349 Ευρώ Media Markt [ΤΕΛΟΣ]


MikeJ

Προτεινόμενες αναρτήσεις

Kαι εγώ επειδή έχει va panel την πήρα κυρίως και κατά δεύτερον λόγω brand name.

Αρκετά με τις κορεάτικες (χωρίς να θέλω να τις μειώσω, τουναντίον μιας και έχω sammy) :P

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Κάτοχος της τηλεόρασης από την Πέμπτη το  απόγευμα, και μιας που ήμουν στην αναζήτηση φθηνής  τηλεόρασης στις ιντσες αυτές για υπνοδωμάτιο, θεωρώ οτι είναι πολύ καλή επιλογή (Σαφώς καλύτερη στα μάτια μου απένταντι στα entry level μοντέλα samsung και lg που είχα δει).Οι υπότιτλοι όντως ήταν μικροί σε ενα αρχείο που δοκίμασα και δεν βρήκα εάν μεγαλώνουν.Με το σμαρτ έπαιξα λίγο, ;ήθελε το update πρώτα για να συνδεθεί  ασύρματα.Γενικά για τις απαιτήσεις που είχα, είμαι υπέρικανοποιημένος. (Την πείρα απο μμ στο γέρακα, στο κατάστημα είχε5-6 την πέμπτη , αλλά παρέλαβα απο την πίσω μεριά του καταστήματος, μου έβγαλαν δηλ από την αποθήκη, επομένως το απόθεμα των καταστημάτων ίσως είναι σχετικό).

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Kαι γω την πηρα, πολυ ωραια αλλα δεν γραφει! Συνεδεσα σκληρο δισκο και ενω παιζει τα αποθηκευμενα αρχεια, δεν γραφει.

1. Για λυση σκεφτηκα να συνδεσω εξωτερικο αποκωδικοποιητη hd και μεσω αυτου τον σκληρο δισκο αλλα δεν χαλαλιζω τον ενσωματωμενο της panasonic

2. Ποια ρυθμιση εικονας προτιμησατε εσεις? Δεν εμεινα με καποια απολυτα ικανοποιημενος.

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Και εγω την παρέλαβα σημερα την σύνδεσα αλλα οκ καμια σχέση η εικόνα με πιο παλιά panasonic που εχω...τελικά αυτή η προσφορα κάπου μύριζε...την πατήσαμε δεν πειράζει....

 

Sent from my iPhone using Insomnia

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Τόσο χαλια ποιότητα εικόνας ρε παιδιά? θα μας τρελαίνεται.Κάποιοι λέτε ότι έχει πολύ καλή εικόνα καποιοι άλλοι λέτε ότι έχει χαλια μαύρα.Να την πάρουμε η να την ακυρώσουμε? με τις παραπλήσιες Samsung LG πως τα πάει?

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

  • Moderators

Και εγω την παρέλαβα σημερα την σύνδεσα αλλα οκ καμια σχέση η εικόνα με πιο παλιά panasonic που εχω...τελικά αυτή η προσφορα κάπου μύριζε...την πατήσαμε δεν πειράζει....

 

Μηπως η παλια είναι plasma; Αδικη και ακυρη η συγκριση αν είναι ετσι.

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Τόσο χαλια ποιότητα εικόνας ρε παιδιά? θα μας τρελαίνεται.Κάποιοι λέτε ότι έχει πολύ καλή εικόνα καποιοι άλλοι λέτε ότι έχει χαλια μαύρα.Να την πάρουμε η να την ακυρώσουμε? με τις παραπλήσιες Samsung LG πως τα πάει?

 

Όποιος σκέφτεται να ακυρώσει την παραγγελία, ας ρωτήσει πρώτα μήπως τη θέλει κάποιος άλλος, γιατί εάν την ακυρώσει, ο επόμενος θα την αγοράσει πολύ ακριβότερα.

 

Kαι γω την πηρα, πολυ ωραια αλλα δεν γραφει! Συνεδεσα σκληρο δισκο και ενω παιζει τα αποθηκευμενα αρχεια, δεν γραφει.

 

Αυτό είναι αναμενόμενο. Το είχα ήδη επισημάνει, αφού στις επίσημες προδιαγραφές δεν αναφέρεται πουθενά.

 

Αυτοι που λενε οτι εχει !χαλια! εικονα το προβλημα δεν βρισκεται σιγουρα στην τηλεοραση :-D

 

Χα χα!!! Κορυφαίο σχόλιο!!!

 

Παντως αν εξαιρεσεις το Smart της τηλεοραση που ψιλολαγκαρε (δεν ξερω αν ειναι επειδη δουλευει τοσες ωρες συνεχεια), προσωπικα μια Lg που ειχε 3-4 τηλεορασεις πιο πισω, οχι Smart, 42 ιντσες και αυτη , στα 369 ευρω ειχε πολυ πιο ωραια εικονα

 

2. Ποια ρυθμιση εικονας προτιμησατε εσεις? Δεν εμεινα με καποια απολυτα ικανοποιημενος.

 

Και εγω την παρέλαβα σημερα την σύνδεσα αλλα οκ καμια σχέση η εικόνα με πιο παλιά panasonic που εχω...τελικά αυτή η προσφορα κάπου μύριζε...την πατήσαμε δεν πειράζει....

 

Χα χα!!! Τέτοια να βλέπω και να γελάω... Βέβαια την παρήγγειλα και εγώ!!! Χα χα!!!

 

Ελπίζω να μην επιβεβαιωθούν οι ανησυχίες μου, που φανήκανε υπερβολικές σε κάποιους εδώ μέσα.

 

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Παιδιά χαλαρώστε λίγο...so far η τηλεόραση είναι super.

Έφτιαξα και τις ρυθμίσεις με τη βοήθεια του video παραπάνω (thanks achilles_g_) και η εικόνα βελτιώθηκε κι άλλο ( out of the box  μου άρεσε η εικόνα της ήδη).

Smart features τα έχει όλα (screen mirroring, media server to name a few) εκτός pvr.

Πέταξα και το Ps3 πάνω και καταφχαριστήθηκα gaming (ghosting ή latency δεν είδα τπτ και το τέσταρα με πολλά games).

Δε λέω ότι είναι  the tv to end all tvs, άλλα αυτά που πήρα (είναι και μοντέλο '14) σε εικόνα και features με τα λεφτά που τα πήρα, it comes pretty close.

Ά!!! και μη ξεχάσω επειδή κοίταζα και πριν τη προσφορά και είχα δεί πολλά μοντέλα δίπλα σε panasonic (και ακριβά μοντέλα της pana) απο πριν είχα σχηματίσει τη γνώμη ότι τα χρώματα της ήταν ότι καλύτερο σε απόδοση (στα δικά μου μάτια πάντα). 

  • Like 2
Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Ώπα ώπα δεν ειπα οτι η τηλεόραση ειναι για πέταμα απλα δεν ειναι αυτο που περίμενα απο μια panasonic του 2014...όσο για το smart tv οταν αυτο δεν λαγκαρει γιατι σε εμένα το έκανε άπειρες φορές μπορω να πω πως δεν εχει κατι πανω που να πεις ουαουυ κ να σε εντυπωσιάσει και δεν συγκρίνεται με τα αντίστοιχα της Samsung...απο εκει και πέρα ειναι μια 42 tv της σειράς που πιστευω με 350-400 ευρω βρίσκεις αντίστοιχη άρα δεν ηταν τόσο σούπερ ουαου ευκαιρία...αυτή ειναι η δίκη μου προσωπική γνώμη...α!!!και φιλος που την παρήγγειλε Σάββατο πρωι απο public και του πήγε μήνυμα οτι η παραγγελία βρίσκεται σε εξέλιξη αποψε με δεύτερο μήνυμα απο public χωρίς να του εξηγούν του είπαν απλα τελείωσε δεν υπάρχει...τα γνωστά παιχνίδια των εταιριών σε τέτοιες προσφορές( μου θύμισαν τα αρνιά του lidl το Πάσχα)

 

Sent from my iPhone using Insomnia

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Ώπα ώπα δεν ειπα οτι η τηλεόραση ειναι για πέταμα απλα δεν ειναι αυτο που περίμενα απο μια panasonic του 2014...όσο για το smart tv οταν αυτο δεν λαγκαρει γιατι σε εμένα το έκανε άπειρες φορές μπορω να πω πως δεν εχει κατι πανω που να πεις ουαουυ κ να σε εντυπωσιάσει και δεν συγκρίνεται με τα αντίστοιχα της Samsung...απο εκει και πέρα ειναι μια 42 tv της σειράς που πιστευω με 350-400 ευρω βρίσκεις αντίστοιχη άρα δεν ηταν τόσο σούπερ ουαου ευκαιρία...αυτή ειναι η δίκη μου προσωπική γνώμη...α!!!και φιλος που την παρήγγειλε Σάββατο πρωι απο public και του πήγε μήνυμα οτι η παραγγελία βρίσκεται σε εξέλιξη αποψε με δεύτερο μήνυμα απο public χωρίς να του εξηγούν του είπαν απλα τελείωσε δεν υπάρχει...τα γνωστά παιχνίδια των εταιριών σε τέτοιες προσφορές( μου θύμισαν τα αρνιά του lidl το Πάσχα)

 

Sent from my iPhone using Insomnia

ευκαιρια λοιπον να την ξεφορτωθεις αφου δεν σου αρεσε, δωστη στο φιλο σου να μας πει και αυτος τη γνωμη του ;)

εγω αναμενω παραλαβη σημερα μιας και χθες ελειπα οταν την εφεραν.

  • Like 1
Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

  • Moderators

Sent from my iPhone using Insomnia

Δεν απαντησες όμως στην μοναδικη ερωτηση που ελαβες, ποια panasonic είναι η παλια σου, με την οποια την συγκρινεις στο αρχικο σου ποστ και την βγαζεις χειροτερη.

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Ώπα ώπα δεν ειπα οτι η τηλεόραση ειναι για πέταμα απλα δεν ειναι αυτο που περίμενα απο μια panasonic του 2014...όσο για το smart tv οταν αυτο δεν λαγκαρει γιατι σε εμένα το έκανε άπειρες φορές μπορω να πω πως δεν εχει κατι πανω που να πεις ουαουυ κ να σε εντυπωσιάσει και δεν συγκρίνεται με τα αντίστοιχα της Samsung...απο εκει και πέρα ειναι μια 42 tv της σειράς που πιστευω με 350-400 ευρω βρίσκεις αντίστοιχη άρα δεν ηταν τόσο σούπερ ουαου ευκαιρία...αυτή ειναι η δίκη μου προσωπική γνώμη...α!!!και φιλος που την παρήγγειλε Σάββατο πρωι απο public και του πήγε μήνυμα οτι η παραγγελία βρίσκεται σε εξέλιξη αποψε με δεύτερο μήνυμα απο public χωρίς να του εξηγούν του είπαν απλα τελείωσε δεν υπάρχει...τα γνωστά παιχνίδια των εταιριών σε τέτοιες προσφορές( μου θύμισαν τα αρνιά του lidl το Πάσχα)

 

Sent from my iPhone using Insomnia

Ok διαφωνούμε σε πολλά προφανώς, αλλά εκτός απο εμένα διαφωνούνε μαζί σου και https://www.avforums.com/review/panasonic-as600-tx-42as600b-led-lcd-Full-HD-tv-review.10558

Φιλικά πάντα, κουβέντα κάνουμε μην εκτροχιαστούμε για μια tv :)

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Επισκέπτης
Αυτό το θέμα είναι πλέον κλειστό για περαιτέρω απαντήσεις.
  • Δημιουργία νέου...