Προς το περιεχόμενο

PANASONIC TX-42AS600E 349 Ευρώ Media Markt [ΤΕΛΟΣ]


MikeJ

Προτεινόμενες αναρτήσεις

Δημοσ. (επεξεργασμένο)

Για όσους αμφέβαλαν για την αξία της προσφοράς, η TV πωλείται πλέον από το Link.png Site: Mediamarkt στα 449€ και Link.png Site: στους άλλους από 499€ και άνω .
 
 
Οι υπότιτλοι του Media Player είναι απελπιστικά μικροί αλλά δεν πειράζει αφού έχω 2-3 εξωτερικούς media player.

Επίσης, όσο απομακρύνεσαι από το κέντρο «ασπρίζει» η εικόνα και ξεθωριάζει. Ίσως επειδή δεν είναι IPS το panel, γιατί σε μια απλή LG με IPS, ακόμη και από πλάγια στις 80 μοίρες τα χρώματα είναι ίδια.

 

33zbic9.jpg

jhcymw.jpg

Επεξ/σία από aristarhos
  • Like 2
Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Λοιπον εχετε παραλαβει ολοι οσοι παραγγειλατε απο το Μediamarkt? Πχ καποιος που περιμενε μεταφορικες στα Χανια κλπ... ή εστω αν εχετε ολοι επιβεβαιωση αποστολης?

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Το cabration ένα μισάωρο δεν θέλει με avh750?παρέλαβα και εγώ...απλα με αυτά τα λεφτά η ποιότητα κατασκευής και φυσικά η εικόνα της τα σπάει.Θα διμασω τις ρυθμίσεις που λέτε,απλά όσοι την πήραμε είμαστε τυχεροί....

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Δημοσ. (επεξεργασμένο)

Σίγουρα όποιος τη πρόλαβε σε αυτή τη τιμή έκανε αγορά vfm. Μάλλον και τα 2 καταστήματα έριξαν υπερβολικά τη τιμή για αυτό μετά από λίγες μέρες και τα 2 την αύξησαν κατά 100 ευρώ και τη δίνουν ή την έδιναν στα 449. Νομίζω ότι για όποιον θέλει να ασχοληθεί με το smart κομμάτι της τηλεόρασης, χρειάζεται ένα ασύρματο πληκτρολόγιο και ποντίκι.

Επεξ/σία από matrixxx
Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Σίγουρα όποιος τη πρόλαβε σε αυτή τη τιμή έκανε αγορά vfm. Μάλλον και τα 2 καταστήματα έριξαν υπερβολικά τη τιμή για αυτό μετά από λίγες μέρες και τα 2 την αύξησαν κατά 100 ευρώ και τη δίνουν ή την έδιναν στα 449. Νομίζω ότι για όποιον θέλει να ασχοληθεί με το smart κομμάτι της τηλεόρασης, χρειάζεται ένα ασύρματο πληκτρολόγιο και ποντίκι.

Δοκίμασα Bluetooth πληκτρολόγιο με USB Dongle αλλά δεν το ειδε. Είδε ένα ασύρματο ποντίκι Logitech σαν πληκτρολόγιο αλλά μετά τίποτα. Ασύρματο πληκτρολόγιο δεν είχα να το δοκιμάσω. Αλλά ψάχνοντας στο Google Play βρήκα την εφαρμογή

Link.png Site: Panasonic TV Remote 2 για τηλεοράσεις VIERA και την εγκατέστησα στο κινητό. Διευκολύνει στην πλοήγηση και την πληκτρολόγηση και γενικά κάνει ότι και το τηλεκοντρόλ.

Στον web browser βοηθάει αν δεν έχεις πληκτρολόγιο. Δοκιμάστε την.

Στην εφαρμογή YouTube κάνεις pair το κινητό ή το τάμπλετ και προβάλεις τα youtube βιντεο που επιλέγεις στο κινητό, απευθείας στην τηλεόραση.

zApM3TdHt7BSbGBk4LZdhW4ZjKREMD5nYXn1J41e

  • Like 1
Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Εμένα πάντως βλέπει μαζί και το ασύρματο πληκτρολόγιο (ένα microsoft 3000) καθώς και το ασύρματο ποντίκι (logitech mx anywhere). Έκαστο σε μια απο τις 2 θυρες usb που έχει η tv. :)

 

 

p.s: Update στο λειτουργικό έκανες στην TV? Αν όχι δοκίμασε να κάνεις μήπως φταίει αυτό.

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

  • Moderators

Επειδή προφανως παραλαβατε ολοι (μεχρι και ο aristarhos στην Κρητη τον οποιο περιμενα να γραψει τι απεγινε τελικα), οποτε δεν εχουμε αναμονη παραλαβων, και από την άλλη γραφετε πλεον για αποριες - ρυθμισεις - πληκτρολογια/ποντικια, κλειδωνουν τα δυο παραλληλα τοπικ, και οποιος θελει ανοιγει νέο τοπικ για αποριες σχετικες με την λειτουργια της ώστε να μην είναι και σκορπιες οι απαντησεις, μισες στο ένα τοπικ (ΜΜ), μισες στο άλλο (Pblc).

 

Αν ανοίξετε νέο τοπικ στην ενοτητα των tv, δωστε μου συνδεσμο να τον προσθεσω εδώ. ;)

  • Like 1
Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Επισκέπτης
Αυτό το θέμα είναι πλέον κλειστό για περαιτέρω απαντήσεις.

  • Δημιουργία νέου...