Προς το περιεχόμενο

Πρώτη εικόνα του Nexus 6 το οποίο θα κατασκευάζει η Motorola


Hal9000

Προτεινόμενες αναρτήσεις

Εν αντιθέση με παλαιότερες φήμες, το πρόγραμμα Nexus της Google συνεχίζεται ακάθεκτο και τον επόμενο μήνα αναμένεται να δούμε ένα νέο tablet στη σειρά το οποίο θα κατασκευάζεται από την HTC αλλά και το Nexus 6 smartphone για το οποίο μπορούμε να πάρουμε από τώρα μια ιδέα.Σε φωτογραφία που δημοσίευσε η ιστοσελίδα 9to5mac, μπορούμε να δούμε κατά πάσα πιθανότητα την εξωτερική εμφάνιση του Nexus 6 όπως είναι η πιθανή ονομασία της συσκευής, η οποία θα βασίζεται στο σχεδιασμό του Moto X, απλά θα έχει μεγαλύτερο μέγεθος. Το μέγεθος της οθόνης θα πλησιάζει σύμφωνα με πληροφορίες της ιστοσελίδας τις 6 ίντσες (5.92 συγκεκριμένα) και θα διαθέτει QHD ανάλυση, δηλαδή 2560 x 1440 η οποία αντιστοιχεί σε 498 PPI.

 

Το SoC που θα βασιστεί το επόμενο Nexus είναι το Snapdragon 805 της Qualcomm με τετραπύρηνο επεξεργαστή χρονισμένο στα 2.6 GHz, 3 GB RAM, 32 GB αποθηκευτικού χώρου και κύρια κάμερα 13MP στο πίσω μέρος ικανή για εγγραφή 4K video. Στο εμπρόσθιο, η δεύτερη κάμερα θα διαθέτει ανάλυση 2MP ενώ πολύ καλή αναμένεται να είναι και η αυτονομία της συσκευής με βάση τη μπαταρία των 3.200 mAh.

 

Η Google αναμένεται να κάνει τα αποκαλυπτήρια του Nexus 6 τον επόμενο μήνα σε ειδική εκδήλωση, με την κυκλοφορία να υπολογίζεται για το Νοέμβριο. Μάλιστα όπως μαθαίνουμε, το νέο Nexus θα κυκλοφορήσει κανονικά και στη χώρα μας και μάλιστα μέχρι το τέλος του έτους.

 

Link.png Site: 9to5mac

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

  • Απαντ. 87
  • Δημ.
  • Τελ. απάντηση

Συχνή συμμετοχή στο θέμα

6 ινστες οθονη??!!! δηλαδη με το ζορι ολα να γινουν ταμπλετοφωνα... 

Και περιμενα να δω αν θα αξιζει να αντικαταστησω το νεξους 4 με το καινουριο αλλα αν ισχυει το μεγεθος αυτο ουτε καν!

  • Like 13
Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

  • Super Moderators

Και γω το περίμενα το 6 έχοντας ήδη και το 5 αλλά αν όντως βγει στις 6", δεν υπάρχει περίπτωση να το πλησιάσω!

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Αν ισχύουν τα παραπάνω bezels, τότε όντως η εργονομία με το ένα χέρι θα είναι προβληματική.
Αλλιώς το Note 3 που έχω εδω και 6 μήνες δουλεύεται μια χαρά.

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

  • Super Moderators

Αν ισχύουν τα παραπάνω bezels, τότε όντως η εργονομία με το ένα χέρι θα είναι προβληματική.

Αλλιώς το Note 3 που έχω εδω και 6 μήνες δουλεύεται μια χαρά.

 

Φαντάσου που φτάσαμε! Να λέμε πως το Note3 είναι πιο βολικό στο χέρι... :P

  • Like 9
Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Λογικά είναι συσκευή για τους παρόχους.
Δεν νομίζω η Motorola να κυκλοφορήσει συσκευή με καλύτερα specs από το moto x σε χαμηλότερη τιμή και γενικά πιστεύω ότι το επόμενο nexus δεν θα είναι από Motorola.

Aν συγκρίνουμε το nexus 5 με το moto X 2014 η διάφορες είναι ελάχιστες. Στην ουσία η Motorola πρέπει να κατασκευάσει μια καλύτερη συσκευή από το περσινό νεχυς αλλά όχι καλύτερη από το μότο χ και με χαμηλότερη τιμή πράγμα δύσκολο γιατί αν κυκλοφορήσει συσκευή που θα υστερεί λίγο σε σχέση με το μοτο χ και κοστίζει 100 λιγότερα από αυτό μόνο ζημιά μπορεί να κάνει, ενώ εταιρείας όπως LG & HTC που εστιάζουν κυρίως σε hight end συσκευές έχουν το περιθώριο για κάτι τέτοιο ταπεινή μου άποψη πάντα.

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

  • Super Moderators

Λογικά είναι συσκευή για τους παρόχους.

Δεν νομίζω η Motorola να κυκλοφορήσει συσκευή με καλύτερα specs από το moto x σε χαμηλότερη τιμή και γενικά πιστεύω ότι το επόμενο nexus δεν θα είναι από Motorola.

Aν συγκρίνουμε το nexus 5 με το moto X 2014 η διάφορες είναι ελάχιστες. Στην ουσία η Motorola πρέπει να κατασκευάσει μια καλύτερη συσκευή από το περσινό νεχυς αλλά όχι καλύτερη από το μότο χ και με χαμηλότερη τιμή πράγμα δύσκολο γιατί αν κυκλοφορήσει συσκευή που θα υστερεί λίγο σε σχέση με το μοτο χ και κοστίζει 100 λιγότερα από αυτό μόνο ζημιά μπορεί να κάνει, ενώ εταιρείας όπως LG & HTC που εστιάζουν κυρίως σε hight end συσκευές έχουν το περιθώριο για κάτι τέτοιο ταπεινή μου άποψη πάντα.

 

Αν η διάθεσή του γίνεται μόνο μέσα από το play store δε νομίζω να έχει κανένα θέμα η Motorola.

  • Like 2
Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Δημιουργήστε ένα λογαριασμό ή συνδεθείτε για να σχολιάσετε

Πρέπει να είστε μέλος για να αφήσετε σχόλιο

Δημιουργία λογαριασμού

Εγγραφείτε με νέο λογαριασμό στην κοινότητα μας. Είναι πανεύκολο!

Δημιουργία νέου λογαριασμού

Σύνδεση

Έχετε ήδη λογαριασμό; Συνδεθείτε εδώ.

Συνδεθείτε τώρα

  • Δημιουργία νέου...