Προς το περιεχόμενο

Πρώτη εικόνα του Nexus 6 το οποίο θα κατασκευάζει η Motorola


Hal9000

Προτεινόμενες αναρτήσεις

Δημοσ. (επεξεργασμένο)

shamu-possible-710x463.jpg

 

 

ως μέτρο σύγκρισης

 

 

 

5.5-inch-iPhone-vs-LG-G3-and-OnePlus-One

 

 

 

 

Θα είναι μεγαλύτερο από το Oneplus One

 

 Is this the rumored Motorola Shamu?

 

Σίγουρα πρόκειται για Motorola phablet αλλά κανείς δεν μπορεί να είναι βέβαιος αν καταλήξει και το Nexus X να μοιράζετε αυτές τις διαστάσεις.

Επεξ/σία από nickelodeon
Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

  • Super Moderators

shamu-possible-710x463.jpg

 

 

ως μέτρο σύγκρισης

 

 

 

5.5-inch-iPhone-vs-LG-G3-and-OnePlus-One

 

 

 

 

Θα είναι μεγαλύτερο από το Oneplus One

 

 Is this the rumored Motorola Shamu?

 

Σίγουρα πρόκειται για Motorola phablet αλλά κανείς δεν μπορεί να είναι βέβαιος αν καταλήξει και το Nexus X να μοιράζετε αυτές τις διαστάσεις.

 

Κρίμα! Και το ζαχάρωνα για δεύτερη συσκευή για να παίζω που και που με το android. Παραμένω στο Nexus 5 red για την ώρα!

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Is a 5.9-inch Nexus X (aka Nexus 6 'Shamu') too big for you?

 

72.03%

Yes, 5.9 inches of screen is just too much

 

27.97%

No, I'm okay with / I like bigger phones.

 

και τα ποσοστά συνεχώς μεταβάλλονται ελαφρώς.

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Αυτό μη το περιμένεις από nexus δυστυχώς..

 

Άσχετα με το τι μπαταρία θα ανακοινώσουν οι συσκευές αυτές πάντα είχαν πολύ κακό ιστορικό σε θέματα αυτονομίας για αυτό και εγώ αποφάσισα να εγκαταλείψω τη σειρά..

 

Ακόμα και το nexus 7 μου που είναι tablet (και είναι μάλλον και το πιο ποιοτικό nexus) και δεν είναι 3g έχει χειρότερη αυτονομία σε σχέση με τις ναυαρχίδες με μεγάλες μπαταρίες.

 

Μέχρι και το τηλέφωνο μου έχει καλύτερη αυτονομία από το n7, πράγμα παράδοξο (και απαράδεκτο)

 

Ακόμα και αν με το android L η κατάσταση βελτιωθεί δραματικά όπως υπόσχονται, σε άλλες ναυαρχίδες με L θα βλέπεις ακόμα καλύτερα νούμερα

 

 

Παντος πολυ θα γούσταρα στο επομενο nexus να υπήρχε η αυτονομια του LG G2 :)

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Παντος πολυ θα γούσταρα στο επομενο nexus να υπήρχε η αυτονομια του LG G2 :)

Ναι αλλά τότε δε θα κάνει 3.5 κατοστάρικα

 

Αν πρόκειται να είναι φθηνό πρέπει κάπου να υστερεί, γιατί αλλιώς δε θα συμφέρει την κάθε εταιρεία που θέλει να προωθήσει τα δικά της.

 

Επίσης πολλές από τις ναυαρχίδες που έχουν καλή αυτονομία, πέρα από τις μεγάλες μπαταρίες έχουν και επιλογές για εξοικονόμηση μπαταρίας, στο δικό μου κινητό πχ αν τις ενεργοποιήσεις έχεις 1% κατανάλωση ανά 8-10 ώρες που αγγίζει το γελοίο για σύγχρονο smartphone.

 

Ας δούμε όμως και τι θα έχει να προσφέρει το L, το οποίο θα το δουν πρώτα τα nexus

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

  • Super Moderators

Ναι αλλά τότε δε θα κάνει 3.5 κατοστάρικα

 

Αν πρόκειται να είναι φθηνό πρέπει κάπου να υστερεί, γιατί αλλιώς δε θα συμφέρει την κάθε εταιρεία που θέλει να προωθήσει τα δικά της.

 

Επίσης πολλές από τις ναυαρχίδες που έχουν καλή αυτονομία, πέρα από τις μεγάλες μπαταρίες έχουν και επιλογές για εξοικονόμηση μπαταρίας, στο δικό μου κινητό πχ αν τις ενεργοποιήσεις έχεις 1% κατανάλωση ανά 8-10 ώρες που αγγίζει το γελοίο για σύγχρονο smartphone.

 

Ας δούμε όμως και τι θα έχει να προσφέρει το L, το οποίο θα το δουν πρώτα τα nexus

 

Αντε να το δουμε και το L επιτελους! Για χάρη του ξανάκανα unroot και unlock το nexus 5 και επαναφορά σε stock rom για να έχω έτοιμα τα ΟΤΑ updates (όχι πως ξετρελαθηκα βέβαια και με τις custom roms και τα προβληματά τους)...

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Αντε να το δουμε και το L επιτελους! Για χάρη του ξανάκανα unroot και unlock το nexus 5 και επαναφορά σε stock rom για να έχω έτοιμα τα ΟΤΑ updates (όχι πως ξετρελαθηκα βέβαια και με τις custom roms και τα προβληματά τους)...

 

Ξεφτέρι έγινες.

  • Like 1
Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

  • Super Moderators

Οι σωστές custom στα nexus (cataclysm, purity) που βασίζονται στις στοκ, όχι απλά δεν έχουν προβλήματα, αλλά είναι μάλλον η καλύτερη εμπειρία android

 

Διαφωνώ γιατί επί ένα μήνα έπαιζα κάθε μέρα και τις δοκίμασα όλες! Η stock εμπειρία πλεον στο android 4.4 σε συνδυασμό με το ART έφτασε σε πολύ καλό στάδιο και δεν χρειάζεται καμία απολύτως άλλη παρέμβαση (κατά τη δική μου γνώμη πάντα).

 

Βρήκα αξιοπρεπέστατες roms, βρήκα και σκουπίδια, μετά στη μία είχε θέμα η κάμερα, στην άλλη δε δούλευε το hdr, στην άλλη το lens blur και πολλά πολλά άλλα.

 

Καλό για πειραματισμούς αλλά προτιμώ την ηρεμία και σταθερότητα του stock. :)

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

  • Super Moderators

Για αυτό λέω ότι αξίζει να παίζεις με παραλλαγή της stock και όχι με τελείως custom

 

Ε την "παραλλαγή" της stock λίγο πολύ την πετυχαίνεις και μόνος σου με apps, themes κλπ. Αλλά οκ, ο,τι αρέσει στον καθένα.  :)

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Ε την "παραλλαγή" της stock λίγο πολύ την πετυχαίνεις και μόνος σου με apps, themes κλπ. Αλλά οκ, ο,τι αρέσει στον καθένα. :)

Απλά έχουν και σχεδόν εβδομαδιαία updates & tweaks και δεν πολυασχολείσαι, βρίσκεις μια Rom και απλά την ακολουθείς, δεν ψάχνεσαι όλη την ώρα..

 

Εγώ δηλαδή το L θα περιμένω να μου το δώσει ο δικός μου, δε γυρίζω ξανά σε στοκ

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Απλά έχουν και σχεδόν εβδομαδιαία updates & tweaks και δεν πολυασχολείσαι, βρίσκεις μια Rom και απλά την ακολουθείς, δεν ψάχνεσαι όλη την ώρα..

 

Εγώ δηλαδή το L θα περιμένω να μου το δώσει ο δικός μου, δε γυρίζω ξανά σε στοκ

ποιά ρομ φοράς?

ψάχνομαι και εγώ για την καλύτερη εμπειρία custom αλλά δεν θέλω bugs κλπ. προτειμώ να δουλεύει σωστά παρά να "πετάει".

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Εγώ έχω purity rom με elemental kernel, αλλά μιλάω για nexus 7 fhd

 

Κινητό δεν έχω πλέον nexus, πήγα σε άλλο κατασκευαστή και το έχω αφήσει τελείως stock, βαριέμαι να ασχολούμαι αυτή τη περίοδο, έχω μόνο το tablet για να παίζω και να χαζεύω την εξέλιξη του λειτουργικού

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Δημιουργήστε ένα λογαριασμό ή συνδεθείτε για να σχολιάσετε

Πρέπει να είστε μέλος για να αφήσετε σχόλιο

Δημιουργία λογαριασμού

Εγγραφείτε με νέο λογαριασμό στην κοινότητα μας. Είναι πανεύκολο!

Δημιουργία νέου λογαριασμού

Σύνδεση

Έχετε ήδη λογαριασμό; Συνδεθείτε εδώ.

Συνδεθείτε τώρα

  • Δημιουργία νέου...