Προς το περιεχόμενο

Πράσινο φως για κινητά και tablets καθ' όλη τη διάρκεια της πτήσης στην Ευρώπη


voltmod

Προτεινόμενες αναρτήσεις

Ο νουμπάς με το κινητό με το πορτάκι που πάει;;;;....

Και τώρα που του επιτρέψανε το κινητό τι θα κάνει;;;;...

Θα παίζει φιδάκι;;;;....

 

 

 

Μα ετσι και αλλιώς σήμα δεν θα έχεις. Βάλτο flight mode να γλιτώσεις και μπαταρία.

Η πτήση για Βαρκελώνη κανα 2.30 ώρες είναι

 

 

Και μετά σου λέει η Κοσμοτέ και η Βόνταφον πιάνουν παντού.

Ου ρε κοπρόσκυλα, δεν πιάνουν στο αεροπλάνο....

 

Το κοπρόσκυλα δεν πήγαινε για σένα....

  • Like 3
Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Αφού δεν πιάνει γιατι να μην το βάλεις σε flight mode; Για να σου τρώει μπαταρία;

Εκτός αν οι εταιρίες βάζουν pico cell στα αεροπλάνα οπότε την κάτσαμε. Θα μας πρήζει τα @@ η κάθε μια που θα μιλάει με τις ώρες (ουρλιάζοντας συνήθως) για το τι έκανε ο Χοσέ Αντόνιο στο τελευταίο επεισόδιο της Παολίνα.

  • Like 3
Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Ειχα διαβασει οτι για να πας πχ απο Ευρωπη μεχρι την Αμερικη με το αεροπλανο, κανεις ποσες ωρες πχ, αλλα τρως αρκετη ακτινοβολια (απο το διαστημα πχ) ιση με μια απλη ακτινογραφια στο νοσοκομειο.

 

Πλεον θα εχεις διπλα σου 50 ατομα, τα οποια εχουν κινητα και ταμπλετς, αλλοι θα μιλανε, αλλοι θα σερφαρουν στο youtube. Ακτινοβολια απο παντου δηλαδη..

 

+Το wifi , ή η κεραια κινητης στο αεροπλανο, δεν θα πρεπει να εκπεμπει η να λαμβανει περισσοτερη ενεργεια για να λειτουργει on air, απο οση εκπεμπεται απο τους οικους μας;

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Ελπίζω πάντως να μην το χρεώνουν και να μην κόβουν υπηρεσίες να μην μπορείς να μπείς γιατι ολα τα περιμένω.

 

Επίσης καλο ειναι να ρυθμίσουν να υπάρχει και επαρκές bandwidth για όλους και οχι να σέρνεται αν ειναι συνδεδεμένοι ολοι

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

θα εχουμε τον καθε π@@@@@ να μας τα πριζει...

 

Οσες φορές έχω ταξιδέψει οι διπλανοί μου έπαιζαν παιχνιδάκια σε android-apple phones με ακουστικά. Ποτέ δεν ενόχλησαν. Κλήσεις ούτως ή άλλως απαγορεύονται δεν καταλαβαίνω που ενοχλεί το σερφάρισμα;;

 

Στην ΗΠΑμερικη πάντως που έχουν wifi, ξάδερφός μου, μου έλεγε ότι η πραγματική ταχύτητα αγγίζει το αστρονομικό 1 mbps. XAXA! Aλλά από το τίποτα....

  • Like 1
Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Ειχα διαβασει οτι για να πας πχ απο Ευρωπη μεχρι την Αμερικη με το αεροπλανο, κανεις ποσες ωρες πχ, αλλα τρως αρκετη ακτινοβολια (απο το διαστημα πχ) ιση με μια απλη ακτινογραφια στο νοσοκομειο.

 

Πλεον θα εχεις διπλα σου 50 ατομα, τα οποια εχουν κινητα και ταμπλετς, αλλοι θα μιλανε, αλλοι θα σερφαρουν στο youtube. Ακτινοβολια απο παντου δηλαδη..

 

+Το wifi , ή η κεραια κινητης στο αεροπλανο, δεν θα πρεπει να εκπεμπει η να λαμβανει περισσοτερη ενεργεια για να λειτουργει on air, απο οση εκπεμπεται απο τους οικους μας;

Η ακτινοβολία από wifi μετά τα 15 20 cm από την κεραία είναι πάρα πολύ μικρή σχεδόν αμελητέα για τον άνθρωπο .

  • Like 1
Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Νομίζω ότι το βασικό πρόβλημα είναι η απίστευτη ενόχληση από τους στρούτζους που θα μιλάνε στο κινητό την ώρα της πτήσης, τίποτα άλλο...

 

Βέβαια οι εταιριάρες για να σου δώσουν σήμα, θα στα παίρνουν χοντρά, οπότε τελικά μπορεί να είναι τόσο ασύμφωρο ώστε να απλά να μην γίνεται χρήση. Για το wifi προφανώς είναι εντάξει, αν και πιστεύω ότι και σε αυτό θα υπάρχει χρεώση...

 

Πάντως αν δεν υπάρχει μέτρο, η ενόχληση θα είναι εξοντωτική. Θυμάμαι πέρισυ που επέστρεφα από δουλειά στο εξωτερικό είχα πέσει σε ένα ΚΑΠΗ από Λαμία... ΚΟΛΑΣΗ!!!

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Δημιουργήστε ένα λογαριασμό ή συνδεθείτε για να σχολιάσετε

Πρέπει να είστε μέλος για να αφήσετε σχόλιο

Δημιουργία λογαριασμού

Εγγραφείτε με νέο λογαριασμό στην κοινότητα μας. Είναι πανεύκολο!

Δημιουργία νέου λογαριασμού

Σύνδεση

Έχετε ήδη λογαριασμό; Συνδεθείτε εδώ.

Συνδεθείτε τώρα

  • Δημιουργία νέου...