Προς το περιεχόμενο

Δωρεάν τα Windows 9 για τους χρήστες Windows 8 και Windows 8.1;


voltmod

Προτεινόμενες αναρτήσεις

Δεν ξέρω η συγκεκριμένη κίνηση απο την microsoft ειναι εντυπωσιακή και μου κάνει εντύπωση πως θα δώσει ουσιαστικά δωρεάν λειτουργικό σε εκείνους που εχουν το προηγούμενο τα 8 δηλαδη

  • Like 1
Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Τα 8-8.1 ειναι πραγματικα απιστευτα γρηγορα και σταθερα. Φιλος με 17 χρονια μαγαζι αποκλειστικα για support σε pc laptop κτλ.. μου ειπε απο οτι πουλαει με 8 δεν ξαναερχεται πισω.. εχει πεση η δουλεια πολυ. Ας ειναι καλα τα 7 και τα xp

  • Like 2
Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Σε κάθε αναβάθμιση;

Η apple το δινει στο 7% και η ms τωρα στο 14%!

Αν το δωσει δωρεαν σε ολους θα πρεπει να το δωσει στο 92% που δεν αγορασε τα προιοντα της!

 

I don't think so!!! 

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

θέλω να πιστεύω ότι όσοι λένε ότι θέλουν τα windows για όλους δωρεάν ή με τιμές γύρω στο δεκάρικο κάνουν πλάκα. εγώ προτείνω τότε να απολύσει και τα χιλιάδες άτομα που εργάζονται στο λειτουργικό και να κρατήσει μόνο τον Κώστα, τον Μήτσο και τον Τάκη (γιατί και οι τρεις μαζί ζουν πολύ) και να αναλάβουν όλο το τμήμα μόνοι τους.

επίσης επειδή ο υπολογιστής μου έχει παλιώσει να μου δώσει και έναν δωρεάν. ΤΩΡΑ!

 

Ας τους αυτούς που "κάνουν πλάκα" να πάρουν δωρεάν τα Windows και εσύ πλήρωσε τα!

Και γιατί όχι να μη σου δώσει και ένα καινούργιο υπολογιστή, τόσα χρόνια (πιθανώς) είσαι χρήστης των Windows και των υπηρεσιών της εταιρείας να σου κάνουν και ένα "δώρο" μια φορά.

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Δημοσ. (επεξεργασμένο)

Δεν ξέρω η συγκεκριμένη κίνηση απο την microsoft ειναι εντυπωσιακή και μου κάνει εντύπωση πως θα δώσει ουσιαστικά δωρεάν λειτουργικό σε εκείνους που εχουν το προηγούμενο τα 8 δηλαδη

Δημιουργει προσδοκιες για free updates απο τα windows 8 και μετα!Ενας σοβαρος λογος να τραβηξει κοσμακι!

Οπως εδωσε και τα 8.1,που ηταν upgrade και οχι update.Αλλα μπορει και να το δωσει οπως εδωσε και το update 1,με windows updates,που παλι αλλαξε το version.

 

Edit:

Επισης κοντεβουν οι γιορτες και το τελευταιο που θα ηθελε αυτους τους δυσκολους καιρους,να φρεναρει τις αγορες pc/laptop/hybrid λογο των επερχομενων σε μικρο διαστημα windows 9!

Επεξ/σία από ektor7
Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

  • Super Moderators

που σημαινει κανεις μπακαπ κανεις την αναβαθμιση κολλαει στην επανεκκινιση πας στα 8.1 κανεις restore σ λεει αποτυχια χανεις τ αρχεια σου καντιλιαζεις την ΜS και βαζεις τα 7αρια απ την ξενερα ή ακομα και λινουξ :Ρ

και μετά πέφτει ένα μετεωρίτης στο σπίτι και πεθαίνεις...

 

Το θέμα όμως είναι ότι μετά το upgrade από 8 σε 8.1 και με το iso του 8.1 δεν περνάει το γνήσιο κλειδί για να κάνεις clean install απευθείας σε 8.1.

Πρέπει να βάλεις πρώτα 8 με το κλειδί τους και μετά να αναβαθμίσεις σε 8.1 από το store,κάτι που είναι πολύ χρονοβόρο.

Εκτός φυσικά αν υπάρχει λύση και δεν την έχω βρει,οπότε περιμένω συμβουλές για το πως να το κάνω.

από ότι λέει η είδηση αναβαθμίζονται κι από τα 8...

 

επίσης η προσφορά είναι για upgrade, όχι για clean install, οπότε γιατί να περιμένουμε να βάζουμε κατευθείαν το ISO των 9 χωρίς των 8 πρώτα?

 

τόσα χρόνια (πιθανώς) είσαι χρήστης των Windows και των υπηρεσιών της εταιρείας να σου κάνουν και ένα "δώρο" μια φορά.

γιατί αλλιώς θα πάει στον ανταγωνιστή? :P

Αύριο με την παρουσίαση παίζει να υπάρχει κάποιο preview να τα βάλουμε;

αύριο βγαίνει η "beta"...

  • Like 2
Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

και μετά πέφτει ένα μετεωρίτης στο σπίτι και πεθαίνεις...

 

 

Και οι γειτονες  γινονται πλουσιοι,πουλοντας τα πετροματα απο τον μετεωριτη! :devil: :P

 

Ηθικο δίδαγμα : 

Αν εισαι γνησιος Ελληνας,δεν επιχειρεις να βαλεις windows 9,γιατι οι γειτονες σου θα γινουν πλουσιοι!

  • Like 1
Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Ευτυχως που η microsoft δεν βαζει σε επιπλέον εξοδο τους χρηστες win 8 & 8.1 για την αγορα του service pack που το  πλασαρει ως νεα realice και με μπολικο μαρκετινκ. Εξαλου ηδη ξοδευτικαν για να αγορασουν το τοσο πρωτοποριακο market store χωρις καμια κενοτομια.

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Το θέμα όμως είναι ότι μετά το upgrade από 8 σε 8.1 και με το iso του 8.1 δεν περνάει το γνήσιο κλειδί για να κάνεις clean install απευθείας σε 8.1.

Πρέπει να βάλεις πρώτα 8 με το κλειδί τους και μετά να αναβαθμίσεις σε 8.1 από το store,κάτι που είναι πολύ χρονοβόρο.

Εκτός φυσικά αν υπάρχει λύση και δεν την έχω βρει,οπότε περιμένω συμβουλές για το πως να το κάνω.

Really man??? Κάνεις ειλικρινά ολο αυτο?? Απλα τα πράγματα... Κατεβάζεις το iso των 8.1 - κανεις την καθαρή εγκατάσταση σου με ενα generic key - και αφου ολοκληρωθεί η εγκατάσταση και τελειώσουν ολα μπαίνεις σε cmd ως admin και χτυπάς 
 
slmgr.vbs -ipk "γνήσιο κλειδί"
 
παράδειγμα:
slmgr.vbs -ipk XHQ8N-C3MCJ-RQXB6-WCHYG-C9WKB
 
Και αμέσως ενεργοποιουνται και εχεις γνήσια 8.1 :)
  • Like 4
Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Γιατί συγκλονίζεστε που θα δώσει τα 9 τσάμπα? Τα Windows 9 είναι στην ουσία renamed 8.2...

Θελετε να αγοράζετε και updates τώρα?

Συγκλονιζομασται,γιατι τα vista update 1 τα ονομασε 7 και τα vista update 2 τα ονομασε 8 και τις δυο φορες τα πληρωσαμε!

NA το γιατι!!!!

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Δημιουργήστε ένα λογαριασμό ή συνδεθείτε για να σχολιάσετε

Πρέπει να είστε μέλος για να αφήσετε σχόλιο

Δημιουργία λογαριασμού

Εγγραφείτε με νέο λογαριασμό στην κοινότητα μας. Είναι πανεύκολο!

Δημιουργία νέου λογαριασμού

Σύνδεση

Έχετε ήδη λογαριασμό; Συνδεθείτε εδώ.

Συνδεθείτε τώρα
  • Δημιουργία νέου...