Προς το περιεχόμενο

Νέος Portable Power DC-21 στα 6000mAh και δεν είναι Nokia, αλλά Microsoft


voltmod

Προτεινόμενες αναρτήσεις

Η Microsoft ανακοίνωσε τον Microsoft Portable Power DC-21, ένα φορητό φορτιστή-μπαταρία χωρητικότητας 6000mAh. Ο φορτιστής είναι ο μεγαλύτερος σε χωρητικότητα της γκάμας της εταιρείας και θα κυκλοφορήσει σε διάφορα χρώματα. Πέρα ωστόσο από τον ίδιο το φορτιστή, υπάρχει και κάτι ακόμα που αξίζει να σημειώσουμε: το λογότυπο της Nokia, αντικαταστάθηκε από το ανάγλυφο λογότυπο της Microsoft.Αυτό ωστόσο είναι μόνο η αρχή και όλα τα νέα αξεσουάρ και οι νέες συσκευές της εταιρείας θα φέρουν το λογότυπο της Microsoft -ενδεχομένως τη θέση του λογότυπου της Nokia στη πρόσοψη των smartphones/ tablets να πάρει η ονομασία Lumia, και το λογότυπο της Microsoft να βρίσκεται στο πίσω μέρος, ωστόσο αυτό είναι μόνο μία υπόθεση, τίποτα περισσότερο.

 

Όσο αφορά στον φορητό φορτιστή, ο Microsoft Portable Power προσφέρει χωρητικότητα 6000mAh (μπορεί να φορτίσει ένα Nokia Lumia 920 τρεις φορές δηλαδή χωρίς να χρειαστεί να τον "γεμίσετε") και είναι διαθέσιμος σε λευκό, πράσινο και πορτοκαλί χρώμα. Αν χρησιμοποιήσετε τον φορτιστή ταξιδιού Universal Fast USB Charger AC-60 (η οποιοδήποτε στα 1.5A υποθέτουμε) τότε θα μπορείτε να "γεμίσετε" τη μπαταρία στο 80% μετά από τρεις ώρες, και στο 100% μετά από τέσσερις ώρες.

 

Link.png Site: GSMArena

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Έχει τσιμπιθει day one. Προς windows phone users: Βάλτε την εφαρμογή του wpcentral. Δεν θα χάνεται τίποτα όσον αφορά το WP. Από τότε που το έβαλα έχω ανακαλύψει παρα πολλά πραγματάκια. Το συγκεκριμένο νέο μου ήρθε χθες.

  • Like 2
Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Υποθέτω μπορεί να χρησιμοποιεί σε οποιοδήποτε κινητό με σύνδεση φόρτισης usb;

Λογικα για τα android ναι. Με τους κανονικους φορτιστες γινεται οποτε φανταζομαι θα ισχυει το ιδιο. Ψαξε καποιο review για σιγουρα.

 

 

Τέτοια βρίσκεις και στο ebay με 10 ευρώ. Όχι Microsoft, αλλά βρίσκεις.

Nαι αλλα με μικροτερη χωρητικοτητα και τιμη κοντα στα 30ε.

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

κινεζικα και χωρις μπαταριες.πρεπει να βαλεις εσυ.

Σίγουρα ρε παιδιά;

 

http://www.ebay.com/itm/Offgridtec-Magic-Stone-6000mAh-Lithium-Polymer-Powerbank-Akku-Zusatzakku-USB-/141423255860?pt=DE_Handy_PDA_Akkus&hash=item20ed7ba134

  • Like 1
Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

lol, ρίξτε μια ματιά εδώ.

To θεμα ειναι οτι το συγκεκριμενο απο τον ιουλιο ειναι σε status: "Adequate Stock" Αν δεις η κανονικη λιανικη του ειναι κοντα στα 60$

Αν το ψαξεις και το βρεις καπου αλλου στειλε μου σε PM (αλλα οχι κινεζιες -εκτος αν προκειται για brands οπως η xiaomi)

 

Το συγκεκριμενο ειναι απο ιδιωτη, οποτε δεν δινει μια σαφη εικονα :/

 

Και btw παιδια οι λυσεις που δινεται, καθε αλλο παρα Portable ειναι. Η συγκεκριμενη λυση της MS τουλαχιστον χωραει στην τσεπη.

Eξαλλου αν ειναι να παω ταξιδι, παιρνω το φορτιστη. :D

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Xiaomi Power Bank. νομίζω δεν χρειάζεται συστάσεις...!!!

 

+1 Xiaomi ftw και ΜΟΝΟ, εαν δε θες να τα φτύσει μετά από 2-3 φορτίσεις (ebay noname)

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

+1 και ΜΟΝΟ, εαν δε θες να τα φτύσει μετά από 2-3 φορτίσεις. 

 

 

την έχω εδώ και 4 μήνες και την φορτίζω 2 φορές την εβδομάδα. δεν έχω παρατηρήσει διαφορά στην απόδοση της. βέβαια εγώ εχω την αυθεντική!

μήπως η εμπειρία σου βασίζεται σε μη αυθεντική Xiaomi μπαταρία και δεν το έχεις καταλάβει?

-είναι πραγματικά ολόιδιες-

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Δημιουργήστε ένα λογαριασμό ή συνδεθείτε για να σχολιάσετε

Πρέπει να είστε μέλος για να αφήσετε σχόλιο

Δημιουργία λογαριασμού

Εγγραφείτε με νέο λογαριασμό στην κοινότητα μας. Είναι πανεύκολο!

Δημιουργία νέου λογαριασμού

Σύνδεση

Έχετε ήδη λογαριασμό; Συνδεθείτε εδώ.

Συνδεθείτε τώρα

  • Δημιουργία νέου...