Προς το περιεχόμενο

Lenovo Sisley. Το iPhone 6 με Κινέζικη υπογραφή


voltmod

Προτεινόμενες αναρτήσεις

@forgotten δεν πα να λέει η Google ότι θέλει.

 

Τα μόνα σταθερά με 512 είναι τα WP

Και με 1 gb τα wp και τα iPhone.

 

Μια ματιά ρίξε στους γύρω σου που πιθανότατα οι περισσότεροι έχουν android και θα το καταλάβεις.

 

(και σε αυτό το σημείο έρχονται οι αντροινταδες να μου πουν ότι λέω ανοησίες και το αρχαίο τους Sony με 512 έχει φορέσει την 4.4 και δεν λαγκαρει καθόλου και και και.. Πφφφ Λαγκ ακόμα και στον dialer.)

  • Like 1
Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

  • Απαντ. 46
  • Δημ.
  • Τελ. απάντηση

Συχνή συμμετοχή στο θέμα

@forgotten δεν πα να λέει η Google ότι θέλει.

 

Τα μόνα σταθερά με 512 είναι τα WP

Και με 1 gb τα wp και τα iPhone.

 

Μια ματιά ρίξε στους γύρω σου που πιθανότατα οι περισσότεροι έχουν android και θα το καταλάβεις.

 

(και σε αυτό το σημείο έρχονται οι αντροινταδες να μου πουν ότι λέω ανοησίες και το αρχαίο τους Sony με 512 έχει φορέσει την 4.4 και δεν λαγκαρει καθόλου και και και.. Πφφφ Λαγκ ακόμα και στον dialer.)

ειχα βαλει 4.4.2 στο Sony tipo. πηγενε καλύτερα απο την 4.0.4 που ειχε απο μονο του. lag στον dialer δεν ειδα. ναι εχω πιασει iphone 5s στα χερια μου.

αλλα ακομα καλύτερα παει τωρα που του εκανα overclock στα 1.3ghz, με το μονο προβλημα πως μπορω να εχω αυτον τον κερνελ μονο με ics.

 

οποτε το tipo μου με 4.0.4 στα 1.3 ghz πίστεψε με πεταει.

(δεν λεω, εφαγα 3 μερες για να το κανω τέλειο, άξιζε όμως, τσαμπα το πήρα κιολας, μου το χαρίσανε)

 

ενας αντροιντοδακης

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

@forgotten δεν πα να λέει η Google ότι θέλει.

 

Τα μόνα σταθερά με 512 είναι τα WP

Και με 1 gb τα wp και τα iPhone.

 

Μια ματιά ρίξε στους γύρω σου που πιθανότατα οι περισσότεροι έχουν android και θα το καταλάβεις.

 

(και σε αυτό το σημείο έρχονται οι αντροινταδες να μου πουν ότι λέω ανοησίες και το αρχαίο τους Sony με 512 έχει φορέσει την 4.4 και δεν λαγκαρει καθόλου και και και.. Πφφφ Λαγκ ακόμα και στον dialer.)

 

oups. 

 

Global-smartphone-market-share-by-OS-Q2-

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Έκανε τόσο κόπο να το φτιάξει και δεν έβαλε 2GB ram;

 

Που πάει με Android και 1GB;

 

Ή μήπως από την τυφλή αντιγραφή ξέχασε ότι μόνο το IOS παίζει σταθερά με 1GB ram;

 

χαχαχαχαχα ήμαρτον... όχι άλλη βλακεία σε παραγωγή

 

@forgotten δεν πα να λέει η Google ότι θέλει.

 

Τα μόνα σταθερά με 512 είναι τα WP

Και με 1 gb τα wp και τα iPhone.

 

Μια ματιά ρίξε στους γύρω σου που πιθανότατα οι περισσότεροι έχουν android και θα το καταλάβεις.

 

(και σε αυτό το σημείο έρχονται οι αντροινταδες να μου πουν ότι λέω ανοησίες και το αρχαίο τους Sony με 512 έχει φορέσει την 4.4 και δεν λαγκαρει καθόλου και και και.. Πφφφ Λαγκ ακόμα και στον dialer.)

 

Πάντως λειτουργούσα ένα SGS2 με 4.1.2 Official και παρά το 1 GB του και τις 118 εφαρμογές (κάποιες τρομερά βαριές) δε λάγκαρε παρά ελάχιστα και αυτό μετά από συνεχείς εναλλαγές εφαρμογών και όχι γενικά. Δηλαδή όχι στο σύνηθες σενάριο χρήσης εκτός κι αν εντός 5λέπτου συνηθίζει κάποιος να ανοίγει 30 εφαρμογές.

 

Το ίδιο τηλέφωνο δε, αγορασμένο Δεκέμβρη 2011 και σε απαρχαιωμένες εποχές iOS 6.x.x, τρέχει ενώ μιλάμε 4.4.4 CyanogenMod 11 με τον αριθμό των εγκατεστημένων εφαρμογών να έχει ξεπεράσει τις 140.

 

Λοιπόν καλύτερα να μασάμε παρά να μιλάμε γιατί υποφέρουμε όλοι με το trolling και δε μπορούμε κάθε τρεις και λίγο να καυτηριάζουμε τα κακώς κείμενα...Δεν τολμάω να σκεφτώ το CyanogenMod σε πιο καινούριο τηλέφωνο πώς μπορεί να πηγαίνει...Κακό Android που λαγκάρεις και στον dialer!!!

  • Like 2
Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

 

 

oups.

 

Global-smartphone-market-share-by-OS-Q2-

Προσπαθείς να μας δείξεις ποιά κινητά δίνουν τζάμπα με κάθε αγορά χαρτί υγείας;

Χσχαχα!!!! Πολυ καλό μπράβο!!!Να σου πω φιλε μοου εσυ με την πίτα που έβαλες.... Βάλε μας σε παρακαλώ και την αντίστοιχη πίτα του android με Τία διάφορες εκδόσεις του λειτουργικού σε συνάρτηση με το ποσοστό των συσκευών... Ξέρεις την πίτα που δείχνει τον ΚΑΤΑΚΕΡΜΑΤΙΣΜΟ.... Αν αυτο σου λέει κατι;;; ;) εδώ εμείς οι apple fanboys τείνουμε να θεωρήσουμε το iPhone κατακερματισμένο που σε ενα βάθος 7 χρόνων εχει βγάλει.... Χμμμ 4 διαφορετικά μεγέθη οθονών.... Και 9 διαφορετικα hardware configurations... Ποσά άραγε εχει το android??? .... Οποία android dev θέλει να φτιάξει ενα pac man με την προϋπόθεση να παιζει σε όλες τις συσκευές που έχουν android 3.2 και παω και σε όλες τις αναλύσεις των android τηλεφώνων που βγήκαν απο το το 2011 μεχρι σημερα και σε ολα τα διαφορετικα hardware configuration.... Τοτε ο κώδικας του pac man θα ήταν τόσο βαρύς σαν του GTA V για playstation 3....Sent from my iPhone using Insomnia

 

 

 

oups.

 

Global-smartphone-market-share-by-OS-Q2-

Προσπαθείς να μας δείξεις ποιά κινητά δίνουν τζάμπα με κάθε αγορά χαρτί υγείας;

Χσχαχα!!!! Πολυ καλό μπράβο!!!Να σου πω φιλε μοου εσυ με την πίτα που έβαλες.... Βάλε μας σε παρακαλώ και την αντίστοιχη πίτα του android με Τίς διάφορες εκδόσεις του λειτουργικού σε συνάρτηση με το ποσοστό των συσκευών... Ξέρεις την πίτα που δείχνει τον ΚΑΤΑΚΕΡΜΑΤΙΣΜΟ.... Αν αυτο σου λέει κατι;;; ;) εδώ εμείς οι apple fanboys τείνουμε να θεωρήσουμε το iPhone κατακερματισμένο που σε ενα βάθος 7 χρόνων εχει βγάλει.... Χμμμ 4 διαφορετικά μεγέθη οθονών.... Και 9 διαφορετικα hardware configurations... Ποσά άραγε εχει το android??? .... Οποία android dev θέλει να φτιάξει ενα pac man με την προϋπόθεση να παιζει σε όλες τις συσκευές που έχουν android 3.2 και παω και σε όλες τις αναλύσεις των android τηλεφώνων που βγήκαν απο το το 2011 μεχρι σημερα και σε ολα τα διαφορετικα hardware configuration.... Τοτε ο κώδικας του pac man θα ήταν τόσο βαρύς σαν του GTA V για playstation 3....Sent from my iPhone using Insomnia
Sent from my iPhone using Insomnia
  • Like 1
Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Να η λυση  σε οσους κραζουν την apple για τις τιμες , ευκαιρια να το αποκτησετε  να σας φυγει και το απωθημενο :)

 

Παρεμπιπτόντως, πριν δύο εβδομάδες, είδα στην Αγίας Άννης στα πρακτορεία έναν αλλοδαπό μέσα σε ένα από αυτά τα τρίκυκλα με μηχανές από χορτοκοπτικά που μαζεύουν σίδερα και ό,τι σκουπίδι μπορείς να φανταστείς να μιλάει με iPhone.

 

Just sayin'...

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Πραγματικά δεν περίμενα από έναν κατασκευαστή επιπέδου της λενοβο να πέσει σε τέτοιο επίπεδο ξεφτίλας... Γιατί αυτό που παρουσιάζει, ξεφτίλα λέγεται...

πολυ σωστος!

  • Like 1
Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Ωραίο τηλέφωνο(εξωτερικά). Αν του κολλήσετε και ένα αυτοκόλλητο Apple θα "γίνει" iPhone(εξωτερικά)!

 

Βλέπω την Lenovo να "τρώει" μηνύσεις όχι από την Apple αλλά από την http://www.sisley.com.

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

@forgotten

Γράφοντας "ήμαρτον... όχι άλλη βλακεία σε παραγωγή" σημαίνει να μην το ξεκινήσουν καν... οπότε και να είναι "leaked image" νομίζω σε κάλυψα. 

Τώρα για το άρθρο που μου παραθέτεις, διαβάζοντας τα λεγόμενα του μάντη Kalxa :P σε πληροφορώ ότι απλά είμαι ένας αντικειμενικός κριτής και όχι όσα αυτός περιγράφει. Άλλωστε είμαι κάτοχος και android και IOS συσκευών οπότε έχω μια πιο εμπεριστατωμένη άποψη για το που υστερεί ένα λειτουργικό :) 

Το ότι γέρνω προς το IOS (ως το πιο ολοκληρωμένο λειτουργικό) δεν σημαίνει ότι θα στηνόμουν και στην ουρά για να το πάρω όπως κάνουν κάποιοι 

 

@InkjjI

To S3 που είχα έκανε 3 sec ν' ανοίξει τον dialer.

Αυτό και μόνο μου ήταν αρκετό για να το πουλήσω! Θα μου πεις φταίει το κέλυφος της Samsung. Δεν διαφωνώ αλλά με αυτά και πολλά άλλα σου βγαίνει το όνομα ότι το android lagάρει. Το βλέπεις! Το νιώθεις! Το ζεις! Άσε τη google να υπόσχεται ότι θέλει δε μας πείθει... 

"Λοιπόν καλύτερα να μασάμε παρά να μιλάμε" Όντως μασάω τσίχλα που το κατάλαβες;  :P

Τα έχουμε ξαναπεί τόσες φορές κι ακόμα δεν το εμπεδώσατε. Ο κάθε χρήστης που αγοράζει συσκευή με android δεν είναι του δικού σου επιπέδου να κάτσει να ψάξει να βάλει CyanogenMod μπας και δει χαρά στα δάχτυλά του... θέλει κάτι να δουλεύει άψογα (IOS) από μαμά εργοστάσιο!

 

@futureshock

Έκατσες κι ανέβασες μία φωτογραφία μόνο και μόνο για να την πεις στον Heisenburg αλλά η ένστασή μας ήταν ότι καμία συσκευή Android δεν δουλεύει σωστά με 512MB & 1GB ram που υπόσχεται η Google κι εσύ μας δείχνεις πίτες (αλάδωτες) με ποσοστά κυκλοφορίας OS στην αγορά...  

Μήπως πεινάς λίγο και βγαίνεις εκτός θέματος;  

 

@jmirko15

Συμφωνώ μαζί σου!

Κουτσοί στραβοί όλοι πάρτε android!

Α - Το κινητό μου φοράει android!

Β - Ναι αλλά δεν δουλεύει σωστά...

Α - Ρε φίλε ξέρεις πόσο έκανε;

Β - Άσε φίλος μπορώ να φαντάστώ... ήταν δώρο με τη δωδεκάδα Softex!!! 

 

Φιλικά πάντα! Δεν θέλω να θίξω κανέναν. Συζήτηση κάνουμε και λίγο χαβαλέ μαζί για να γουστάρουμε ;)  

  • Like 1
Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Δημιουργήστε ένα λογαριασμό ή συνδεθείτε για να σχολιάσετε

Πρέπει να είστε μέλος για να αφήσετε σχόλιο

Δημιουργία λογαριασμού

Εγγραφείτε με νέο λογαριασμό στην κοινότητα μας. Είναι πανεύκολο!

Δημιουργία νέου λογαριασμού

Σύνδεση

Έχετε ήδη λογαριασμό; Συνδεθείτε εδώ.

Συνδεθείτε τώρα

  • Δημιουργία νέου...