Προς το περιεχόμενο

Το LIFX, ο πολύχρωμος LED λαμπτήρας έρχεται στη χώρα μας


Hal9000

Προτεινόμενες αναρτήσεις

ε ιδια δεν θα ειναι..  6W ειναι αυτες..

και δεν ξερουμε ποσο αξιοπιστες ειναι..

Γιατί να μην είναι αξιόπιστες δηλαδή; Επειδή δεν κάνουν 100€; Και booth είχαν οι άνθρωποι στο expo και τα πάντα

  • Like 1
Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

την είδα απο κοντα λογο οτι ειμαι και ηλεκτρολόγος. δεν ξερω για τις αλλες αυτην έχει καποιες Καλές λειτουργιες μεσα απο την εφαρμογή. πχ να παει φωτοριθμικα όπως η μουσική κλπ. αλλα να εδινα 90 ευρω για μια λάμπα πολλά μου φαίνονται.

  • Like 1
Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

και γιατι ειναι ειδηση? ειναι κατι το πρωτοποριακο? κυκλοφορουν εδω και χρονια τετοιες λαμπες...  για την τιμη δεν μπαινω καν στο κοπο να σχολιασω... 

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

και γιατι ειναι ειδηση? ειναι κατι το πρωτοποριακο? κυκλοφορουν εδω και χρονια τετοιες λαμπες...  για την τιμη δεν μπαινω καν στο κοπο να σχολιασω... 

 

δεν δινεις κανα link και σε εμας;

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

  • Super Moderators

Ναι ρε φίλε ναρκωτικά...το αντίστοιχο της Philips κάνει 200€ το ένα.

 

Και τι ναρκωτικά, χ α λ α σ μ ε ν α

 

Sent from my iPhone using Insomnia

 

200euro κάνει το ΚΙΤ με 3 λάμπες και το router της Philips. 

 

Γιατί να μην είναι αξιόπιστες δηλαδή; Επειδή δεν κάνουν 100€; Και booth είχαν οι άνθρωποι στο expo και τα πάντα

 

6W είναι απλά για κάνουν εφέ στο χώρο και όχι για να φωτίσουν πραγματικά όταν το χρειαστείς. 

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

ενα arduino ,λεντοταινια RGB,και ελαχιστο διαβασμα και μπορεις να κανεις οτι τραβαει η ψυχη σου.Με 80 ευρω τρωει μια οικογενεια ενα μηνα την σημερον ημερα....να σοβαρευτουμε λιγο.

  • Like 7
Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

  • Super Moderators

ενα arduino ,λεντοταινια RGB,και ελαχιστο διαβασμα και μπορεις να κανεις οτι τραβαει η ψυχη σου.Με 80 ευρω τρωει μια οικογενεια ενα μηνα την σημερον ημερα....να σοβαρευτουμε λιγο.

 

Η λεντοταινία RGB θα σου φωτίζει τα ...ντουλάπια στο σύνθετο και στην κουζίνα και όχι ένα δωμάτιο...

 

Και επίσης οι περισσότεροι καταναλωτές θέλουν απλά να βιδώσουν μια λάμπα και να δουλέψει, όχι να προγραμματίσουν το arduino... :)

  • Like 2
Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Η λεντοταινία RGB θα σου φωτίζει τα ...ντουλάπια στο σύνθετο και στην κουζίνα και όχι ένα δωμάτιο...

 

Και επίσης οι περισσότεροι καταναλωτές θέλουν απλά να βιδώσουν μια λάμπα και να δουλέψει, όχι να προγραμματίσουν το arduino... :)

στο σπιτι μου καθως και στων πελατων μου τα σπιτια μια χαρα φωτιζονται τα δωματια με rgb 50.50  led strips 12v και οποιος ειναι και χειρουργος και θελει φωτισμο χειρουργιου υπαρχουν και 24v.Με σωστη τοποθετηση φωτιζεις τα παντα.Εγω δεν ειπα στον απλο καταναλωτη μην παει να αγορασει απο τον Καυκα.Ειπα στον χομπιστα του insomnia οτι με ενα controler των 10 ευρω μπορει να κανει καλυτερα πραγματα απο το να βιδωσει μια λαμπα.

  • Like 5
Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

  • Super Moderators

στο σπιτι μου καθως και στων πελατων μου τα σπιτια μια χαρα φωτιζονται τα δωματια με rgb 50.50  led strips 12v και οποιος ειναι και χειρουργος και θελει φωτισμο χειρουργιου υπαρχουν και 24v.Με σωστη τοποθετηση φωτιζεις τα παντα.Εγω δεν ειπα στον απλο καταναλωτη μην παει να αγορασει απο τον Καυκα.Ειπα στον χομπιστα του insomnia οτι με ενα controler των 10 ευρω μπορει να κανει καλυτερα πραγματα απο το να βιδωσει μια λαμπα.

 

Έχοντας τις Philips Hue (και τις λάμπες και το light strip) μπορώ να πω με σιγουρια πως η απόδοση δεν έχει καμία σχέση με τις led ταινιούλες. Ωραίες για εφεδάκια και διακόσμιση οι λύσεις που περιγράφεις, αλλά καμία σχέση όταν θες πιο έντονο ή καθαρό λευκό φως! 

  • Like 1
Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Δημιουργήστε ένα λογαριασμό ή συνδεθείτε για να σχολιάσετε

Πρέπει να είστε μέλος για να αφήσετε σχόλιο

Δημιουργία λογαριασμού

Εγγραφείτε με νέο λογαριασμό στην κοινότητα μας. Είναι πανεύκολο!

Δημιουργία νέου λογαριασμού

Σύνδεση

Έχετε ήδη λογαριασμό; Συνδεθείτε εδώ.

Συνδεθείτε τώρα
  • Δημιουργία νέου...