Προς το περιεχόμενο

Διαθέσιμο δωρεάν από σήμερα το OS X Yosemite


Hal9000

Προτεινόμενες αναρτήσεις

  • Απαντ. 95
  • Δημ.
  • Τελ. απάντηση

Συχνή συμμετοχή στο θέμα

Άρχισε να κατεβαίνει κι εδώ. αλλά έχει ακόμα 4+ GB Πάνω που έλεγα να κοιμηθώ νωρίς σήμερα, προβλέπω αύριο πρωί να κουτουλάμε στη δουλειά πάλι...

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Καλησπερα, σε MacBook Pro 17 late 2009 με2.8 GHz, 256SSD και 8GB RAM το πηρε μια χαρα. Τρεχει πολυ καλα. Το μονο περιεργο ειναι οτι τα ανεμηστηρια ειναι σε λειτουγεια. Μαλλον ειναι καποιο bug. Τωρα σταματησαν. Ειδωμεν. 

 

κατεβασμα 5.16GB και εγκατασταση 20 λεπτακια. :-D  

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Αν σταματήσει κατά το installation και σας λέει ότι θέλει 2 λεπτά ακόμα ενώ κάνει μερικές ώρες να τελειώσει μην ανησυχείτε.Απλά όποιος έχει πολλά αρχεία στο /usr/local που είναι εγκατεστημένα με Homebrew για παράδειγμα πρέπει να περιμένει πολύ γιατί το κοπιάρισμα γίνεται με αργό ρυθμό.Μπορείτε να το δειτε στο log πηγαίνοντας τον κέρσορα στην κορυφή της οθόνης.Υπήρξαν αναφορές για 20 (!) ώρες καθυστέρηση από έναν τύπο που έλεγε ότι είχε 600000 αρχεία μέσα στο /usr/local

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Κάπου διάβασα ότι το να δέχεσαι κλήσεις στο mac από το iPhone παίζει μόνο σε μηχανήματα 2012 και μεταγενέστερα. Ισχύει αυτό?

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

  • Super Moderators

Κάπου διάβασα ότι το να δέχεσαι κλήσεις στο mac από το iPhone παίζει μόνο σε μηχανήματα 2012 και μεταγενέστερα. Ισχύει αυτό?

 

Όχι, δεν ισχύει.

Λαμβάνω κανονικά κλήσεις σε iMac Late 2009 μέσω του iPhone. Αρκεί και το iMac να τρέχει OS X 10.10 και το iPhone να τρέχει σε iOS 8.x.

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

  • Super Moderators

Στο 13 retina δεν μου το έβγαγε σαν update από την dev beta και κατεβάζω και τα 5gb. Ευτυχώς με τα 100mbps στο γραφείο πάνε όλα μια χαρά! :P

  • Like 1
Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

  • Super Moderators

Στο 13 retina δεν μου το έβγαγε σαν update από την dev beta και κατεβάζω και τα 5gb. Ευτυχώς με τα 100mbps στο γραφείο πάνε όλα μια χαρά! :P

 

Ούτε στο iMac μου το βγάζει ως update, αλλά δεν ξέρω εάν το build της τελικής είναι διαφορετικό από το build της beta 6 που έχω περασμένο (το οποίο είναι το 14A388b). 

 

Για πες build όταν το περάσεις... 

 

 

 

με εκπλήσσει το γεγονός ότι έχετε ακόμη γραμμή internet στο γραφείο... :P

 

 

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

  • Super Moderators

Ούτε στο iMac μου το βγάζει ως update, αλλά δεν ξέρω εάν το build της τελικής είναι διαφορετικό από το build της beta 6 που έχω περασμένο (το οποίο είναι το 14A388b). 

 

Για πες build όταν το περάσεις... 

 

 

 

με εκπλήσσει το γεγονός ότι έχετε ακόμη γραμμή internet στο γραφείο... :P

 

 

 

10.10 (14A389)

 

:P

 

(έχουμε ακόμη γιατί το φροντίζω προσωπικά...)

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

  • Super Moderators

10.10 (14A389)

 

:P

 

(έχουμε ακόμη γιατί το φροντίζω προσωπικά...)

 

Εντάξει, ένα build number διαφορά, δεν ξέρω αν αξίζει να το κατεβάσω (έστω και με τα ταπεινά 50mbs μου). Σιγά τα ωά... :P

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Όχι, δεν ισχύει.

Λαμβάνω κανονικά κλήσεις σε iMac Late 2009 μέσω του iPhone. Αρκεί και το iMac να τρέχει OS X 10.10 και το iPhone να τρέχει σε iOS 8.x.

 

Παντού διαβάζω ότι δουλεύει μόνο αν το μηχάνημα έχει bluetooth 4.0 (δηλαδή για μηχανήματα μετά το 2011). Αν αυτό δεν ισχύει θα τα περάσω σήμερα :)

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Δημιουργήστε ένα λογαριασμό ή συνδεθείτε για να σχολιάσετε

Πρέπει να είστε μέλος για να αφήσετε σχόλιο

Δημιουργία λογαριασμού

Εγγραφείτε με νέο λογαριασμό στην κοινότητα μας. Είναι πανεύκολο!

Δημιουργία νέου λογαριασμού

Σύνδεση

Έχετε ήδη λογαριασμό; Συνδεθείτε εδώ.

Συνδεθείτε τώρα

  • Δημιουργία νέου...