Προς το περιεχόμενο

Νέα δοκιμαστική έκδοση των Windows 10 με Action Center και άλλα χαρακτηριστικά από Windows Phone


Hal9000

Προτεινόμενες αναρτήσεις

 

Βαζω στοιχημα οτι και το Torrent sync θα δουλευει με το Action center, αν μπορει να το επιβεβαιωσει ο φιλος πιο πανω ακομα καλυτερα.

 

Ναι και το Torrent Sync δουλεύει.. όπως και το bsplayer

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

  • Απαντ. 48
  • Δημ.
  • Τελ. απάντηση

Συχνή συμμετοχή στο θέμα

Δημοφιλείς Ημέρες

Δημοσ. (επεξεργασμένο)

Αναθεωρησες κιολας;

Ειδες που για μερικα πραγματα δεν εχεις ιδεα (γιατι προφανως δεν ασχοληθηκες) αλλα παρολα αυτα εκφερεις αποψη και επιμενεις κιολας; Και μαλιστα με ενα υφακι 1000 καρδηναλιων.

 

Για να σου λυθει η απορια, οι ειδοποιησεις εμφανιστηκαν αυτοματα γιατι αρκετες εφαρμογες (και το utorennt) κανουν χρηση του notification api των windows.

 

Ο μηχανισμος δεν αλλαξε και πολυ, υπηρχε ηδη. Αυτο που αλλαξε ειναι το πως παρουσιαζεται το notification (Action Center).

 

Βαζω στοιχημα οτι και το Torrent sync θα δουλευει με το Action center, αν μπορει να το επιβεβαιωσει ο φιλος πιο πανω ακομα καλυτερα.

Τα ποιο βασικα ειναι:

skype,viber,fb,twitter,emails,αναφορες απο διαφορα περιοδικα κ.α. ιστιοσελιδες και τα subscribes που εχουμε στο you tube και πολλα αλλα παρομοια!

Αυτα ειναι τα συμαντικα και αυτα να παρακαλουμε να υποστηριζονται μεσα απο τα desktop προγραμμα και οχι για παραδειγμα, αν κατεβηκε ή οχι ενα torrent!

 

Υ.Γ.Για το skype του desktop,θεωρω οτι αργα ή γρηγορα θα προστεθει,για τα υπολοιπα ανησυχω οτι τα metro apps θα ειναι μονοδρομος!

Επεξ/σία από ektor7
Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Τα ποιο βασικα ειναι:

skype,viber,fb,twitter,emails,αναφορες απο διαφορα περιοδικα κ.α. ιστιοσελιδες και τα subscribes που εχουμε στο you tube και πολλα αλλα παρομοια!

Αυτα ειναι τα συμαντικα και αυτα να παρακαλουμε να υποστηριζονται μεσα απο τα desktop προγραμμα και οχι για παραδειγμα, αν κατεβηκε ή οχι ενα torrent!

 

Υ.Γ.Για το skype του desktop,θεωρω οτι αργα ή γρηγορα θα προστεθει,για τα υπολοιπα ανησυχω οτι τα metro apps θα ειναι μονοδρομος!

Το αν θα υποστηριζονται τα notifications δεν ειναι θεμα των Windows. Ειναι θεμα της εκαστοτε εφαρμογης.

 

Αν εγω γραψω μια εφαρμογη, για να εμφανιζει τις ειδοποιησεις στο Action center θα πρεπει να προσθεσω τις εντολες του notification api των windows στο δικο μου προγραμμα.

 

Εχω καιρο να ασχοληθω με το Visual Studio, αλλα φανταζομαι οτι στην τελευταια του εκδοση το να προσθεσεις Notifications για ενα event θα ειναι παιχνιδακι.

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Το αν θα υποστηριζονται τα notifications δεν ειναι θεμα των Windows. Ειναι θεμα της εκαστοτε εφαρμογης.

 

Αν εγω γραψω μια εφαρμογη, για να εμφανιζει τις ειδοποιησεις στο Action center θα πρεπει να προσθεσω τις εντολες του notification api των windows στο δικο μου προγραμμα.

 

Εχω καιρο να ασχοληθω με το Visual Studio, αλλα φανταζομαι οτι στην τελευταια του εκδοση το να προσθεσεις Notifications για ενα event θα ειναι παιχνιδακι.

Πιθανο οσα εχουν pop up notificatios να μπορουν να υποστηριξουν αυτη την δυνατοτητα και μονο οταν ειναι ανοιχτα γιατι τα περισσοτερα δεν μπορουν να τρεχουν στο background του λογισμικου αν δεν ειναι ανοιχτα!

Δλδ αν το παιχνιδι ή το steam ή το skype δεν ειναι ενεργα στην taskbar δε θα σου δινουν notification!

Και εδω θα υπαρχει θεμα οσο αφορα τα emails και τα chats,σε skype,viber,fb,twitter κ.α. παρομοια προγραμματα!Δεν μπορεις να τα εχεις ολα ανοιχτα γιατι θα σπαταλανε και μπαταρια και ram και usage απο το cpu,κατι που δε γινεται με τις metro που ενω ειναι ολα κλειστα και παιζουν κατι λιγα mb μπορουν να δεχονται notifications!Επισης ποια προγραμματα θα σε ενημερωνουν για διαφορες ιστιοσελιδες/youtube/Facebook και τα subscribes που εχεις σ'αυτα οταν δεν υπαρχουν desktop apps αλλα μονο σε browser?

 

Κατσε να βγουν και θα δεις οτι η θα εχουμε αρκετα περιορισμενη χρηση απο τις desktop εφαρμογες και ισως να περιοριστουμε σε οτι ειχαμε pop up notifications με κατασπαταλιση πορων και μπαταριας!

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Δημιουργήστε ένα λογαριασμό ή συνδεθείτε για να σχολιάσετε

Πρέπει να είστε μέλος για να αφήσετε σχόλιο

Δημιουργία λογαριασμού

Εγγραφείτε με νέο λογαριασμό στην κοινότητα μας. Είναι πανεύκολο!

Δημιουργία νέου λογαριασμού

Σύνδεση

Έχετε ήδη λογαριασμό; Συνδεθείτε εδώ.

Συνδεθείτε τώρα
  • Δημιουργία νέου...