Προς το περιεχόμενο

Archos 50 Diamond. Με 5" 1080p οθόνη, οκταπύρηνο 64-bit Snapdragon 615 SoC και 16MP κάμερα στα €199


voltmod

Προτεινόμενες αναρτήσεις

Αν το βγάλει σε "μίνι" μέχρι 4.5'' (4.5'' μίνι να το κάνει ο θεός αλλα τες πα) θα το κοιτάξω. Πιο σημαντικό από τα 16mp είναι να χωράει στην τσέπη μου.

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Παιδια, η τιμη δεν θα ανεβει απο Γαλια-Ελλαδα, γιατι μπορειτε να το παραγγειλετε απο Γαλια απευθειας, και να το παρετε 199 απο ebay.fr η αλλο site και δεν περναει τελωνιο μεσα απο Ε.Ε., οποτε οποιος το φερει ακριβα στην ελλαδα κακο του κεφαλιου του.. :)

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Τι λέει η Archos σαν εταιρεία γιατί δεν έχω εμπειρία.Υποστήριξη;ενημερώσεις;root;πιότητα;

ειχω archos 43 και archos gamepad.

 

root/roms υπαρχει, φαντασου στο archos 43 σου έδινε τοτε να περασεις dual boot linux

απο ποιοτητα μην περιμένεις πολλα, για αυτο και η τιμη. απο τα smartphone που εχει βγαλει και εχω δει reviews η ποιοτητα κατασκευης ειναι χαμηλη.(ακομα και κακες οθονες με θορυβο, φενετε πολυ σε ασπρο φοντο, και στα δυο που ειχα.)

 

οταν λες υποστήριξη φαντάζομαι μηλας για service κλπ, αυτο δεν το γνωριζω.

 

ενημερώσεις, ουτε εκει τα παει καλα, δεν ξερω εαν εχει αλλαξει κατι πάντως σε αυτα που ειχα στην ιδια version εχουν μείνει και κανανε απο μια φορα και τα δυο ενα update.

στο μονο που ειδα ενημερώσεις ειναι στο map tool στο gamepad τα δυο πρωτα χρονια. επισης και στα προγραμματα που βγαζει για media/video/music

 

by the way το προγραμμα που εχει για video "archos video" ειναι κορυφαίο απλα. μονο κατι codecs θελει που η τα αγοράζεις ή τα βρισκεις και free στο playstore. (δουλευουν, δοκιμασμένα)

  • Like 1
Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

ακομα κ η archos μια φτηνιαρικη μαρκα κανει κινητα με καλυτερα τυπικα τουλαχιστον specs απο την apple. το iphone6 θα κανει 1000€ αυτο 200€

 

εγω ημουν μεταξυ lg g2 mini και moto g2 , κ θελω επιτελους ενα κινητο που να βγαζει καλες φωτογραφιες σε κλειστο χωρο , ξερει κανενας σε αυτη την τιμη κανενα?

  • Like 2
Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Σαν τους γυφτους στο isomnia 50 ευρω και το παιρνω τωρα: Ρ

Εσυ που εισαι large και ποιοτικος σαν ανθρωπος, πληρωσε το 200.

Εγω εχω τηλεφωνο. Την κανω τη δουλεια μου με τα 5 Mpixel. Δε ψαχνομαι. Αλλωστε, φανταζεσαι γυφτο με κορυφαιο στα specs smartphone? Γελοιο το θεαμα. Κανω και την αυτοκριτικη μου.

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Τι λέει η Archos σαν εταιρεία γιατί δεν έχω εμπειρία.Υποστήριξη;ενημερώσεις;root;πιότητα;

 

 

Εχω το Archos Gamepad 2 απο τον Αυγουστο.Ειχε την Jelly Bean και απλα αναβαθμιστηκε παλι στην Jelly Bean 4.2.2

 

Δεν ξερω αν θα παρει αλλη αναβαθμιση και δεν το νομιζω.Αλλιως θα ειχε παρει ηδη την  Kit Kat.Αυτο ειναι και καλο και κακο.Κακο γιατι δεν εχω τα + της Kit Kat και καλο γιατι μπορω να μεταφερω σχεδον ολες τις εφαρμογες στην sd.

 

Πολυ καλο για την τιμη του(120e),δεν κολλαει,εχει καλα specs  και δουλευει σωστα.

 

Παρα την 1280χ800 αναλυση του στις 7 ιντσες τα χρωματα του ειναι αρκετα ξεθωριασμενα,κανουν "μπαμ".Καλες γωνιες θεασης λογω IPS.Οποτε και με τα κινητα της πιθανον να συμβαινει το ιδιο.

 

Ποιοτητα κατασκευης μετρια.

 

Απο υποστηριξη-service δεν γνωριζω.Η εταιρια νομιζω οτι εχει εδρα στην Γαλλια.

 

Για root δεν γνωριζω γιατι δεν εχω ασχοληθει ποτε.

 

Παντως βγαζει προιοντα Value For Money.

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Εσυ που εισαι large και ποιοτικος σαν ανθρωπος, πληρωσε το 200.

Εγω εχω τηλεφωνο. Την κανω τη δουλεια μου με τα 5 Mpixel. Δε ψαχνομαι. Αλλωστε, φανταζεσαι γυφτο με κορυφαιο στα specs smartphone? Γελοιο το θεαμα. Κανω και την αυτοκριτικη μου.

μαλλον εννωει αυτους που βαζεις αγγελια 500 ευρω και σου στελνουν μυνημα σου δινω τωρα 200 ευρω ,2 καλτσες 3 μπλουζες ,την συλλογη του χατζηγιαννη,ενα ζαντολαστιχο,2 πακετα τσιγαρα, ενα νοκια 3310, και μια πιπα απο τη γιαγια τους

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

  • 1 μήνα μετά...

Δημιουργήστε ένα λογαριασμό ή συνδεθείτε για να σχολιάσετε

Πρέπει να είστε μέλος για να αφήσετε σχόλιο

Δημιουργία λογαριασμού

Εγγραφείτε με νέο λογαριασμό στην κοινότητα μας. Είναι πανεύκολο!

Δημιουργία νέου λογαριασμού

Σύνδεση

Έχετε ήδη λογαριασμό; Συνδεθείτε εδώ.

Συνδεθείτε τώρα
  • Δημιουργία νέου...