Προς το περιεχόμενο

Δεν εχω εικονα μετα απο αλλαγη καρτας ....


gkarabid

Προτεινόμενες αναρτήσεις

Ότι και να σου έλεγαν στο πλαίσιο είναι του αέρα αφού δε ξέρουν οι άνθρωποι, απλοί υπάλληλοι είναι χωρίς γνώσεις.

Φαντάσου εμένα έναν άσχετο σε φαρμακείο για παράδειγμα...

 

Στο παλιότερο θέμα σου, έκανα σκρολ ως εκεί που φτάνει το μάτι και όλοι λέγαν για αλλαγή τροφοδοτικού.

Τώρα αν βγάλεις άκρη με το πλαίσιο έχει καλώς αλλά όπως και να έχει είτε με κάποια πίστωση από εκει είτε από αλλού θα πρέπει να προβείς σε αγορά νέου.

 

Μπορείς αν έχεις επιπλέον ανεμιστήρες στο σύστημα να τους αφαιρέσεις και να δοκιμάσεις αν λειτουργεί έτσι.

!!! τους επιπλέον εννοώ, ΟΧΙ του επεξεργαστή/γραφικών/τροφοδοτικού !!

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

  • Απαντ. 55
  • Δημ.
  • Τελ. απάντηση

Συχνή συμμετοχή στο θέμα

Συχνή συμμετοχή στο θέμα

Δημοσιευμένες Εικόνες

Αυτό με την Ram θα είχε νόημα αμα δεν δούλευε ούτε με την hd 5450 αλλά αμα θες δοκίμασε δεν έχεις να χάσεις τίποτα. Αν θες κάνε και αυτό που λέει ο απο πάνω με τους ανεμιστήρες αλλά η καλύτερη μέθοδος για να δεις αν είναι θέμα τροφοδοτικού ή οχι έιναι να αλλάξεις το τροφοδοτικό με το άλλο που έχεις στο άλλο σύστημα σου. 

 

Τί έκδοση είναι το BIOS σου ? Εντάξει δεν είναι και τόσο δύσκολο ή επικίνδυνο να κάνεις update αν ακολουθείς τις οδηγίες σωστά άλλωστε έχεις και dual bios. Απλά είπα αυτό που λένε και οι κατασκευαστές mobo να μην κάνουμε flash το bios αν δεν υπάρχει σοβαρός λόγος.

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Πριν απο λιγο εκανα μια τελευταια προσπαθεια.

Εβγαλα την μπαταρια για κανενα δεκαλέπτο (ειχα βγαλει τον υπολογιστη απο την πριζα) πατησα το κουμπι star του υπολογιστη 3,4 φορες... κουμποσα την καρτα - μπαταρια και τιποτα.

Δυστυχώς η οθονη παραμενει μαυρη.Τα λαμπακια του υπολογιστη αναβουν,οι ανεμιστηρες γυρνανε αλλα δεν ακουγεται καν το κλασικο μπιτ κατα την εκκινησει του υπολογιστη...

Τι  λετε παιδες ειμαι για τροφοδοτικο.... :-) ?

Για την μνημη που ανεφερε ενας φιλος την αλλαξα θεση (αφου ειναι 1 τεμαχιο 4 gb) αλλα οπως ειπα τιποτα..

Το κακο ειναι αλλο τωρα. 

Αφου εβγαλα την r7250  και ξανακουμποσα την 5450 κατα την εκκινησει ο υπολογιστη μου εβγαλε ενα μηνυμα το οποιο επανω στα νευρα δεν ασχοληθηκα να διαβασα και πατησα enter.

Κατι για load bios....κλπ

Τωρα με το που ανοιγει ο υπολογιστης με βγαζει στην μαυρη οθονη με της επιλογες ..κανονικη εκκινηση η με επιδιορθωση.

Στην κανονικη εκκινήσει με το που βγαινει το logo windows7 βγαζει πολυ γρηγορα μπλε οθονη και κανει επανεκκινηση στης δυο επιλογες.

Οταν επιλεγο με επιδιορθωση (ειναι η 3 φορα τωρα) βγαινει το startup repair για κανενα 5λεπτο και μετα επανεκκινηση στα ιδια.

 

Τωρα παιδες θελώ την μεγαλη  βοηθεια σας να μην μεινει ο μικρος απο υπολογιστη το Σαββατοκυριακο με τα πειραματα μου.. :unsure:  :unsure:  :unsure:

Χρειαζεται να μπω στο bios ωστε να αλλαξω κατι?

Την μνημη ειδη την αλλαξα θεση στην αρχικη της θεση.

Και τελος να αναφερω οτι οταν εβαλα την r7250 επανω πατουσα το κουμπι για τα ανοιξει ο υπολογιστης και στο καπακι το κουμπι off (τροφοδοτικο) ωστε να δοκιμασω ξανα ...

 

 

Φωτο απο το τροφοδοτικο ΤΟΥΒΛΟ

post-177457-0-61114200-1414249629_thumb.jpg

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Από μένα 100% τροφοδοτικό

Την οθόνη με το load bios και τα λοιπά που είδες ήταν από την επαναφορά ρυθμίσεων που έγινε όταν αφαίρεσες τη μπαταρία (μη ξεχάσεις να ρυθμίσεις την ημερομηνία και ώρα όταν επιστρέψεις στα windows διότι πιθανότατα θα αρχίσεις να βλέπεις προβλήματα σε σελίδες και όχι μόνο)

 

Σιγουρέψου ότι κούμπωσες καλά τις μνήμες επάνω, η γραφικών αν δε κούμπωνε καλά δε θα έβλεπες τίποτα άρα φύγαμε από εκεί για την ώρα,

 

Όταν ανοίγει το pc πάτα το del ή όποιο άλλο κουμπί θέλει για να μπεις στο bios, από εκεί ψάξε το reset to defaults και στη συνέχεια save & exit (ναι έκανε hard reset με τη μπαταρία αλλά τα προεπιλεγμένα του bios θεωρητικά είχες έως τώρα άρα αυτά θα χρειαστείς)

 

Όταν θα περάσει την οθόνη του bios πάτα επανηλειμένα ή πατάς κρατάς το F5 (εγώ το πατάω επανειλημένα) για να μπεις σε safe mode (aσφαλή λειτουργία).

Απαξ και μπεις μια φορά δοκίμασε να κάνεις επανεκίνηση για να ανοίξεις κανονικά τα windows, αν και πάλι δεν ανοίξουν θα πας πάλι από safe mode στο έναρξη-προγράμματα-βοηθήματα-έλεγχος δίσκων (δεν είμαι σίγουρος για τις ονομασίες στα ελληνικά) είτε από έναρξη-στο πλαίσιο που ανοίγει σαν αναζήτηση (run) γράφεις αυτό " chkdsk /f C: " , θεωρώντας πως C είναι ο δίσκος σου που 99% είναι, δίχως τα εισαγωγικά και πατάς enter.

  • Like 1
Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

αρχιζω να δοκιμαζω φιλε μου.

Της μνημες την ξανατοποθετησα και ποιο πριν...

Αυτο που θελω ειναι να γλυτωσο το φορματ γιατι πανε τα save του μικρου απο τα παιχνιδια.

ευχατιστω

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

reset to defaults δεν μπορεσα να βρω.

Εβγαλα και και φωτο απο το μενου BIOS.

Για κοιταξτε.

Τον μικρο τον εχω επανω απο το κεφαλι μου με μουρμουρα....


ασφαλη λειτουργια (F8 κουμπι) μολις παει να φορτωση αμεσως με παταει γρηγορα μια μπλε οθονη και τελος.

post-177457-0-38200900-1414253316_thumb.jpg

post-177457-0-45530200-1414253322_thumb.jpg

post-177457-0-98197500-1414253328_thumb.jpg

post-177457-0-24616500-1414253335_thumb.jpg

post-177457-0-17297000-1414253340_thumb.jpg

post-177457-0-40613100-1414253346_thumb.jpg

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Στη τελευταία σου εικόνα έχει επιλογή

 

Load optimised defaults

 

έχουν και ένα ορθογραφίκό εδώ είναι με s και όχι με z :P

με τη μπλε οθόνη και default να το κάνεις δε σώζεσαι όμως..

θα βοηθούσε αν μπορούσες να συγκρατήσεις τον αριθμό σφάλματος που βγαίνει στην μπλε οθόνη,

0x0000021 π.χ., αλλά με τη ταχύτητα που εμφανίζεται και κάνει επανεκίνηση είναι αδύνατο.

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Δεν τι γλίτωσα τελικα παιδες...με φαγατε  :-D  :-D  :-D  :-D

Εκανα το φορματ σε χρονο td και αρχισα να βαζω παιχνιδια....Πολλα ρε παρα πολλα 

 

Αλλες δοκιμες με μπαταρια δεν εχει  :mad: τα νευρα μου τσαταλια εχουν γινει.

 

Τωρα κοιταμε για τροφοδοτικο εως 45-50 ευρω (να δω και αυριο την τρελη κυριακη στο eshop) ποιοτικό και απο 450w και επανω.

Οποιος εχειο καποιο δοκιμασμενο να δωσει λιγκ :-) 

 

Υπαρχει φιλος απο Λαρισα να βοηθησει στην τοποθετηση τροφοδοτικου , γιατι τα χερια μου δεν ειναι για λεπτα πραγματα ....

Ποσο ειναι το κοστος σε μαγαζι για την τοποθετηση και μονο.

 

Ευχαριστω πολυ ολους σας παντως για της αμεσες απαντησεις σας.

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Αφου τελειωσαμε με την εγκατασταση μερικων παιχνιδιων,σημερα πηγα και πηρα ενα καινουργιο ποιοτικο τροφοδοτικο .

Με την βοηθεια φιλου εγινε η εγκατάσταση σε πολυ γρηγορου χρονου.

Καμια σχεση ποιοτητας κατασκευης το ενα με το αλλο.

Βαζουμε ρευμα παταμε star και φορτωνουν τα windows , αξογα λεω  :-D

Αμεσως λυσιμο παλι το καπακι,εξω η 5450 μεσα η r7250 ρευμα στο τροφοδοτικο....και  :shock:  τιποτα .Σημα μηδεν στην οθονη,ο υπολογιστης δεν μπουταρει δεν ακουγεται καν το μπιπ κατα της εκκίνηση του υπολογιστη...

Παιδια συμβαίνει το ιδιο πραγμα με το τροφοδοτικο turbo και την r7250....

Βοηθατε Χριστιανή γιατι θα με πεσουν τα μαλλια μου.Υπαρχει πιθανότητα  συμβατότης μεταξυ καρτας και μητρικης?

Νομιζω ακομα οτι το πλαισιο εχουν κλειδωσει κατι ωστε να μην μπορω να κανω αναβαθμιση μονος μου.

Ποιο πανω εχω φωτο απο το BIOS μηπως και δειτε κατι παραξενο....δεν ξερω λεω εγω ..δεν εχω απενεργοποιηση την ενσωματωμενη καρτα γραφικων (αν εχει ο επεξεργαστης) η κατι αλλο. 

Το ξαναγραφω οτι η καρτα δουλευει κανονικα.Δοκιμασμενη πριν απο 15 λεπτα σε αλλον υπολογιστη.

Στην παρουσα φαση τζαμπα το 40ευρω   :fear: για την αγορα τροφοδοτικου.

 

 

http://www.gigabyte.com.gr/products/page/mb/ga-h61m-s2pvrev_20/specs/

  1. 1 x PCI Express x16 υποδοχή, με λειτουργία x16
    (Η PCI Express x16 υποδοχή συμμορφώνεται με το PCI Express 3.0 πρότυπο.)
    * Το PCIE Gen.3 εξαρτάτε απο την CPU και την συμβατότητα των καρτών επέκτασης
  2. 1 x PCI Express x1 υποδοχή (Όλες οι PCI Express υποδοχές προσαρμόζονται με το PCI Express 2.0 πρότυπο)
  3. 2 x PCI

Υπαρχει περιπτωση παιδια να μπαινει αυτην η καρτα σε αλλοι θυρα ?

 

Τωρα που βλεπω εικονα μαλλον μ@λ@κιες λεω

post-177457-0-81111800-1414431871_thumb.jpg

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Με VGA το ειχα κανει πριν βαλω το καινουργιο τροφοδοτικο.Με το καινουργιο οχι αλλα χλωμο το κοβω.

Μαλιστα εβγαλα τελειως το καλωδιο HDMI και αναψα τον υπολογιστη,αλλα αυτος ειχε αλλοι γνωμη.Οπως ειπα δεν ακουγεται καν το μπιπ που κανει κανονικα με την εκκινηση του.

 

Δεν ξερω τι αλλο να κοιταξω.Τωρα το κοβω να το φορτώνω για κανενα τεχνικο.Δεν ξερω αν κατι τετοιο προβλημμα καλύπτετε απο θεμα εγγυησης που εχει ακομα ο υπολογιστης.

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

 

Νομιζω ακομα οτι το πλαισιο εχουν κλειδωσει κατι ωστε να μην μπορω να κανω αναβαθμιση μονος μου.

 

Σιγά μην έχουν βάλει και kill switch  :-D

 

Πάντως σου είχα πει να κάνεις τράμπα το τροφοδοτικό απο το άλλο pc που έχεις για να σιγουρευτείς αν ήταν θέμα τροφοδοτικού.

 

Τώρα δεν κανει boot ο υπολογιστής καθόλου ούτε με την 5450 ούτε χωρίς καμμία κάρτα γραφικών. Τα ανεμιστηράκια δεν δουλεύουν καθόλου?

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Εχεις συνδεσει σωστα τον σκληρο? Εχεις δοκιμασει με αλλο καλλωδιο SATA? Εχεις δοκιμασει clean boot? Χωρις σκληρους δισκους και χωρις ανεμιστηρες (εκτως του επεξεργαστη).

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Δημιουργήστε ένα λογαριασμό ή συνδεθείτε για να σχολιάσετε

Πρέπει να είστε μέλος για να αφήσετε σχόλιο

Δημιουργία λογαριασμού

Εγγραφείτε με νέο λογαριασμό στην κοινότητα μας. Είναι πανεύκολο!

Δημιουργία νέου λογαριασμού

Σύνδεση

Έχετε ήδη λογαριασμό; Συνδεθείτε εδώ.

Συνδεθείτε τώρα

  • Δημιουργία νέου...