Προς το περιεχόμενο

Δεν εχω εικονα μετα απο αλλαγη καρτας ....


gkarabid

Προτεινόμενες αναρτήσεις

Καλα που το αναφερες φιλε μου γιατι χθες κατεβασα το αρχειο αλλα το 2.2 αντι  2.ο που εχω εγω.Μολις τωρα ειδα την φωτο απο εχω στα πρωτα μου ποστ και κατω αριστερα γραφει ver 2.0

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

  • Απαντ. 55
  • Δημ.
  • Τελ. απάντηση

Συχνή συμμετοχή στο θέμα

Συχνή συμμετοχή στο θέμα

Δημοσιευμένες Εικόνες

Τελικα παιδες εκανα αναβάθμιση του BIOS,με ολοι την διαδικασια να κρατα 3΄λεπτα.

Πολυ φασαρια απο μερος για το τιποτα.

Δοκιμοι την καρτουλα r7 250 και....Μια χαρα μπουταρει ποια ο υπολογιστης, μπηκαν και οι οδηγοι της καρτας και δουλευει αξογα.

Παιδες σας ευχαριστω πολυ ολους σας για την βοηθεια σας.

Χαλάλι τα 43 ευρω για το τροφοδοτικο μπροστα στο χαμογελο :-D  του μικρου ,που τωρα παιζει με πολυ μεγαλυτερη ανεση τα παιχνιδια του.

 

Αλλοστε δεν θα αργησει ο καιρος που θα χρειαστει ποιο δυνατη καρτα και αρα καλυτερο τροφοδοτικο.

 

Καλη συνεχεια σε ολους σας :-D

  • Like 6
Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Σχολειο κανονικα,δεν εχει τετοια :-D  :-D

Εδω και ενα χρονο λεγαμε οτι δεν θα εχει προβλημα το τροφοδοτικο,αλλα στου κουφου την πορτα οσο...... :-D

Τεσπα

Οπως ειπα δεν θα παει χαμενο,καπου θα πιασει τοπο και το παλιο τροφοδοτικο

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Χθες βρηκα χρονο να ασχοληθω με τον υπολογιστη (βλεπε χαρακτηριστικα φωτο) της μικρης,ωστε να τοποθετησω την 5450 καρτα ,για να εχει μια ευκολια στα παιχνιδια Minecraft και καποια φλας games.

​Δυστυχώς το ιδιο προβλημμα που αντιμετώπισα με τον  αλλον υπολογιστη με την τοποθετηση 7770, δεν ξεκιναει καν ο υπολογιστης,γενικα δεν ακουγεται το μπιπ τον windows κατα την εκκίνηση.

Τωρα σαν παλιος :-D  δεν παμε τροφοδοτικο (αν και εχω ενα πολυ ανωτερω απο αυτο που φοραει)  αλλα με αναβαθμιση του BIOS.

Θελω βοηθεια παιδες στο ποιο αρχειο να κατεβασω, και αν ειναι η ιδια διαδικασια με αυτην που εκανα με την βοηθεια σας πριν απο μερικες ημερες.

 

​Ενα τελευταιο ψυχικό παιδια και τελειωσα  με αναβαθμίσεις υπολογιστων......τουλαχιστον για 2014 :-D  :-D   

 

post-177457-0-11171700-1415271116_thumb.jpg

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

  • 4 εβδομάδες αργότερα...

http://www.asus.com/Motherboards/M3N78_PRO/HelpDesk_Download/

 

Αυτή είναι παλιά μητρική όμως και μάλλον δεν έχει flash utility μέσα από windows. Οπότε δες εδώ οδηγίες:

https://www.youtube.com/watch?v=Qqf45klqvUA

 

Πάντως χλωμό το βλέπω να έχει το ίδιο πρόβλημα ασυμβατότητας και η δεύτερη κάρτα.

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Όπως απάντησα και σε άλλο topic καλό θα ήταν να μην...μαντεύουμε τις απαιτήσεις ισχύος συστήματος 
Μπορείς να συμβουλευτείς αυτο : http://www.extreme.outervision.com/psucalculatorlite.jsp 

Παρόλαυτα ,αν το τροφοδοτικό είναι παλιό υπολόγισε κάποια πτώση σε απόδοση η οποία μάλλον δεν είναι και κορυφαία δεδομένου του turbo-x τροφοδοτικού

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Δημιουργήστε ένα λογαριασμό ή συνδεθείτε για να σχολιάσετε

Πρέπει να είστε μέλος για να αφήσετε σχόλιο

Δημιουργία λογαριασμού

Εγγραφείτε με νέο λογαριασμό στην κοινότητα μας. Είναι πανεύκολο!

Δημιουργία νέου λογαριασμού

Σύνδεση

Έχετε ήδη λογαριασμό; Συνδεθείτε εδώ.

Συνδεθείτε τώρα

  • Δημιουργία νέου...